ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca


ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 9 puncte

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca cu scorul de 85-76 (20-23, 22-14, 9-22, 34-17)

De la ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe s-au remarcat: Chalysa Janee Shegog cu 22 puncte, 16 recuperări și o pasă decisivă, Annemarie Godri Parau cu 22 puncte (1x3), 4 recuperări și 5 pase decisive și Tyaunna Dominique Marshall cu 21 puncte (1x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Taneisha Harrison cu 21 puncte (3x3) și 5 recuperări, Dajana Butulija cu 20 puncte (1x3), 2 recuperări și 5 pase decisive și Andra Mandache cu 12 puncte (1x3) și 4 recuperări.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 27 April 2017 / 20:53



Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
ADEVARUL SI REALITATE SPORTIVA A INVINS!!! SINTEM MAI BUNI!!FELICITARI FETELOR SI ANTRENORILOR!! Sa lupti impotriva arbitrajului si impotriva unei echipe bune,nu este usor.Am reusit ca sintem mai buni!!
 
27 April 2017 21:12
viking33 Arbitrajul
1 
Arbitrajul nu a avantajat pe nimeni a fost doar prost în linia arbitrajelor din România. Mai terminați cu placa asta ca e penibilă. Revizioneaza meciurile și vezi de cate ori mai putea fluiera pe merit împotriva voastră sau a noastră 
27 April 2017 21:16
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
TU NU AI VAZUT MECIUL SAU NU TE PRICEPI.... 
27 April 2017 21:19
0 
Sepsi a meritat acest titlul dar nu m-a impresionat ținând seama cum s-au chinuit în fiecare meci din finala contra a 6 jucătoare. 
27 April 2017 21:13
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
AI UITAT ARBITRII....ERAU MAI DURI DECAT JUCATORII!! AM LUPTAT IMPOTRIVA ECHIPEI DE BASCHET U SI IMPOTRIVA ECHPEI DE ARBITRII SI IERI SI ASTAZI !! 
27 April 2017 21:18
laca1968 OLEEEEEEE
-1 
FELICITARI SEPSI!!!!!! SA VA FIE RUSINE HOTILOR, CORUPTILOR!!!!! CU BUNUL DUMNEZEU NU VA PUTETI PUNE!!!!! 
27 April 2017 21:16
2 
Cine sunt hoții și corupții? 
27 April 2017 21:18
laca1968 viking
0 
Cred ca iti dai seama singur! 
27 April 2017 21:21
viking33 Logica
0 
Prietene cu logica de fier dacă îmi dădeam seama nu te intrebam. Sa inteleg ca nu știi răspunsul și întrebi în stânga și dreapta? 
27 April 2017 21:24
laca1968 viking
1 
esti multumiit de arbitraj? ma bucur 
27 April 2017 21:47
Attila 6 sau 9
-1 
Parca erau 8 pe parchet cei de la U.
A fost nevoie de in soc la nivelul arbitrilor,caci pana-n acel minut au tinut-o pe U in joc cu decizii DEDICATE.Si cu in arbitraj CORECT diferenta s-a vazut clar.Poate la anu...U. 
27 April 2017 21:17
raress23 Felicitari
1 
Baietilor din echipa Sepsi Sic! Va doresc sa va stea in gat .... 
27 April 2017 21:25
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
FOARTE FRUMOS..SE VEDE CA ESTI UN GENIU...NU POTI ACCEPTA INFRINGEREA INSEAMNA = ????DAI TU RASPUNSUL SINGUR 
27 April 2017 21:30
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
NOI NE-AM COMPORTAT CIVILIZAT SI ACASA SI LA VOI.CEI 10 SPECTATORI DE LA U S-AU SIMTIT ACASA LA SF.GHEORGHE.NOI NU AM SIMTITI NICI UN GRAM DE CIVILIZATIE DIN PARTEA VOASTRA!!
iMPORTANT ESTE REZULTATUL SI AM PUTUT SAVURA CUPA CANTAND SI LA VOI IMNUL NOSTRU!! 
27 April 2017 21:39
raress23 Grozaielile
3 
Care imn? Nu am auzit de la voi imnul oficial DESTEAPTATE ROMANE!  
27 April 2017 21:43
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
DAR DACA IERAI PREZENT,AI AUZIT IMNUL NOSTRU SI ACASA SI LA CLUJ!! ESTE UN IMN FRUMOS...ECOUL IMNULUI DIN SALA DEMIAN S-A AUZIT SI IN EXTERIOR...PROBABIL ATI SAVURAT SI VOI! 
28 April 2017 08:56
viking33 Târziu
2 
M-a păcălit Tihi. Tot zicea de istoric, public avizat da îmi dau seama ca oamenii ăștia chiar nu au treaba cu baschetul. V-o zis unu de la club de presiune pe arbitraj și nu va opriți. De la meciul 1 ati început cu arbitru din cluj. Ba băieți ori învățați baschet și atunci mai vorbim ori mutați pe canalul pe cricket 
27 April 2017 21:29
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-4 
SA VAZUT CINE STIE BASCHET....LINISTE !! 
27 April 2017 21:32
Attila @viki&raress
-3 
Hai baieti ca intrati in PENIBIL.Incepeti sa va caracterizati singur.S-a vazut CLAR ce s-a intamplat pe parchet.ALTFEL la anu nici NU ne trebuie ANTRENOR ca echipa trece la +15 in 3 minute fara probleme si fara antrenor pe banca si-n ultimul meci al FINALEI...Ce tare...Stiu ca va doare. 
27 April 2017 21:30
Attila @viki&raress
-3 
No sa nu sariti ca nu stiu mate:
era 70-64 la aceea rabufnire cand s-a acordat fault dupa expirarea 24s de atac al U si s-a terminat 76-85... 
27 April 2017 21:36
grasu Attila
0 
Ia mai uita-te inca o data la meci, la faza respectiva, inca e pe youtube, si vezi ca tot circul facut pleaca efectiv de la o decizie corecta, bine asta daca stii in primul cum trebuie sa te aperi, daca bagi fundul e cam fault. Circ ieftin fara de care nu era chiar bine pentru voi;) 
28 April 2017 08:49
meea HAI U!
6 
Suntem mandri de voi fetelor! 
27 April 2017 21:41
viking33 @attila
1 
Uită-te din nou mâine la meci cu cineva care știe baschet și spune-mi apoi cum a fost arbitrajul. Fa și un raport de greșeli și apoi vorbim 
27 April 2017 21:42
nexco Titlu .
-2 
Nu va ajunge titlul la baieti ? ,,Mai favoriti" ca si SEPSI la fete. 
27 April 2017 21:43
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-1 
LA BAIETI ORADEA ESTE PESTE U ! 
28 April 2017 08:53
stef Zoran Mikes
5 
Mi-am permis să mai postez odată acest comentariul. Referitor la Zoran, gestul lui mi-a lăsat un gust amar. Puteți să spuneți ce vreți, dar pentru acest personaj scopul scuză mijloacele. El nu a avut nici o intenție să-și scoată echipa de pe teren. S-a văzut clar că jucătoarele de pe teren nici nu s-au mișcat. Scopul lui a fost să obțină o pauză mai lungă ca jucătoarele de la Sepsi să se calmeze și să-și revină din vria în care au intrat, să scoată din ritm jucătoarele lui „U” care erau pe val și acestea să-și termine valul de adrenalină care le făceau să nu simtă oboseala și nu în ultimul rând să pună presiune pe arbitri ceea ce a și reușit. Din păcate spectacolul sportiv a avut de suferit și în plus a imcitat publicul.
Oricum felicitări celor de la Sepsi. Au avut bancă mai lungă și era normal să câștige, dar puteau să facă asta și fără circ.
Referitor la arbitraj se pot aduce în discuție faze în care arbitrii au greșit și de o parte și de cealaltă, iar cel care spune că arbitrajul a fost potrivnic lui Sepsi să precizeze cum.

 
27 April 2017 21:59
3 
Subscriu. Avand in vedere ca am avut si o banca scurta si fara coordonator de joc, fetele au luptat. Rusine Zoran. Sunt curios ce face FRB in cazul lui. 
27 April 2017 22:25
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ANTRENORUL ARE DREPTUL SA PROTESTEZE.ECHIPA A FOST PE TEREN,IAR CA NU ACCEPTI SA BATE CINEVA JOC DE MUNCA TA,SA TE FURA,ESTE ABSOLUT LOGIC!!BRAVO ZORAN MIKES,FELICITARI!!!
ARBITRAJUL A FOST,CARE A PROVOCAT INCIDENTUL!!
SEPSI SIC-U CLUJ 9-2 IN ACEST CAMPIONAT.CE MAI DORIT? 
28 April 2017 09:00
meea Traducerea
0 
Traducerea va rog dl Tihi sa înțelegem și noi ce spui ! 
28 April 2017 22:29
popsiis Păcat ca nu a câștigat U
6 
Meciul a fost spectaculos, mica mârșăvie i-a ieșit lui mikes. Daca tot va dati mari campioni, cei de la sfantu gheorghe, de ce nu ati jucat in eurocup sau in euroliga in sezonul acesta? 
27 April 2017 22:06
bagodabago De ce ar fi trebuit?
0 
Participarea presupune niște cheltuieli în plus și lot numeros. Titlul rămâne titlu și fără participare internațională.  
27 April 2017 22:30
ajax Titlu
-3 
Totalbaschet, din titlu nici nu reiese cine este campioană. Este un meci oarecare? 
27 April 2017 22:28
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ECHIPA CEA MAI BUNA DIN CAMPIONATUL TRECUT SI ACTUAL ESTE CAMPIOANA !!! 
28 April 2017 09:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SEPSI SIC - U Cluj 9-2 
28 April 2017 12:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Program infernal pentru Olimpia Brașov, cu 5 meciuri în 11 zile
Elevele lui Dan Calancea întâlnesc miercuri Zabiny Brno în CEWL 
Gabriela Irimia și-a rupt un deget de la mână
Jucătoarea Olimpiei Brașov s-a accidentat în meciul cu CSM Satu Mare 
LNBF – Etapa VI – MVP: Porchia Green
Fundașul american a reușit 21 de puncte și 14 assist-uri pentru CSM Satu Mare în fața Olimpiei Brașov 
CSU Alba Iulia a câștigat la Cluj după un meci cu multe ratări
Oaspetele au dominat în duelurile 1 la 1 sub panou în partida din sala Polivalentă 
CSU Alba Iulia învinge pe Universitatea Cluj-Napoca
CSU Alba Iulia învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 4 puncte 
EXCLUSIV. Destiny Williams părăsește pe CSM Satu Mare
Lidera clasamentului rămâne fără a doua cea mai bună marcatoare înaintea meciului cu ACS Sepsi SIC 
Duelul ultimelor vicecampioane închide etapa a 6-a
Universitatea Cluj vs. CSU Alba Iulia este al doilea meci televizat al rundei 
Nervi și țipete ale timișorenilor la finalul partidei pierdute cu Alexandria
Cei de la SCM Timișoara au dat vina pe deciziile arbitrilor că le-au readus în meci pe teleormănence 
Campioana s-a impus la 38 de puncte cu Sirius Târgu Mureș, după pauza pentru naționale
ACS Sepsi a obținut cea mai clară victorie din acest sezon 
tjl59 De unde sa stie ...
0 
domnisoara (doamna?) A. V. diferenta dintre o cronica si un editorial? Ii cereti prea mult... Abia de s-a pus la punct cu geografia si voi o chinuiti cu baschetul. Ei-ei...  
click pt. Articol 21 November 2017 16:50
megan esti mare stiutor
0 
deşi scrii numele cu CH, cu K trebuie să scrii că eşti neam cu fotbalistul cu acelaşi nume, Giani. Apăi naţia voastră - dealtfel încă tot minoritară - se reproduce şi fără aparate şi încet încet va fi majoritară în ţara pe care deja este numită după neamul vostru 
click pt. Articol 21 November 2017 13:44
Cristian Chirita Asa măgăreală, așa răspuns!
0 
Mai nou, am auzit că părții feminine a minorității secuiești îi este modificat aparatul excretor în aparat reproducător, apoi primește timp de nouă luni o medicație care are ca efect secundar constipația! La sfârșitul acestor nouă luni primește laxative din belșug și asa se naște laca1968!  
click pt. Articol 20 November 2017 23:19
0 
dupa parerea mea articolul nu are nici o legatura cu ce s-a intamplat cu adevarat pe teren.Am fost la meci de la inceput si vreau sa va spun ca fetele de la Timisoara au jucat bine si meritau cu prisosinta sa castige ,asta daca nu intervenea acest, nu pot sa-i spun arbitru,Serbulea.decizii date pe final de meci toate impotriva gazdelor,cu rautate sau din prostie asta nu pot sa spun dar a influentat clar rezultatul,deci intr-un cuvant viciere de rezultat.
Cat priveste articolul de mai sus ,nu are nici o legatura cu baschetul este un articol de scandal in primul rand sa loveasca in conducerea clubului SCM si nu este prima oara cand face treaba asta D-na VLASE .
In continuare daca imi permite-ti o sa fac cateva precizari in legatura cu caile de atac despre care a amintit comisarul Badila.POTI FACE MEMORIU LA FEDERATIE IN CARE SA DESCRII CELE INTAMPLATE DAR PLATESTI 200 DE EURO CA ALTFEL nu se ia in considerare, iar rezultatul este eventual o suspendare a arbitrului in cauza .Pai e normal sa fie nervosi conducatorii acestui club stimata d-na fiindca le-a fost furata o victorie foarte importanta.Cine crezi ca arunca cu flori dupa arbitrii dupa prestatia care au avut-o.
parerea mea e sa te gandesti bine inainte sa mai dai drumul la asa un articol slab.
cu respect
UN SUSTINATOR AL SPORTULUI TIMISOREAN 
click pt. Articol 20 November 2017 22:22
0 
Echipa mica cu an partid mare in spate. 
click pt. Articol 20 November 2017 19:46
0 
Dragnea o sa faca legea si in sport. Ce bine ca si alte echipe au inceput sa simta ceea ce se face cu Sepsi de ani de zile. Mai nou am auzit ca asistatii sociali din Teleorman sunt obligati sa mearga la meci, altfel n-o sa-si mai ia banii de la tata Dragnea. 
click pt. Articol 20 November 2017 18:52
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ADEVARUL ESTE,DE MULTE ORI SE INTAMPLA CA ARBITRII SA STRICE MECIUL SI ATMOSFERA!SI LA SFANTU GHEORGHE S-A INTAMPLAT NU O SINGURA DATA !!Aduceti aminte de meciul SEPSI SIC cu U Cluj in finala de anul trecut,cand Zoran Mikes a retras echipa de pe teren !! IERI,AM AVUT PARTE DE UN ARBITRAJ BUN,TRIOU CONDUS DE ALEXANDRA STAN!!Felicitari echipei,antrenorului si arbitriilor !!Meciul a fost bun din toate punctele de vedere!! 
click pt. Articol 20 November 2017 18:25
0 
studentU ? saU fanU lU` Coldea, antrenorU rateU !?! 
click pt. Articol 20 November 2017 15:39
studentU nu stiu ce
0 
relevanta au parerile autoarei exprimate la finalul stirii. Ori o faci editorial si atunci pui mai multe impresii personale, ori o faci stire si atunci nu-si au rostul aceste impresii.
Trecand peste asta, e usor sa spui ca e inadecvata reactia pt un oficial. Daca avea insa dreptate sa protesteze, mie nu mi se pare de condamnat. Sa isi bata cineva joc de munca ta, normal ca te apuca toti dracii. Sa te mai si ia la basca cu procedura de protest. De parca ar fi rezolvat vreodata ceva aceasta procedura - adica sa se rejoace meciul spre exemplu. Nimic de genul, eventual nu a mai fost delegat arbitrul respectiv 2-3 meciuri si basta. Rezultatul ramane si cantareste in economia echipei. 
click pt. Articol 20 November 2017 14:25
Cristian Chirita Mare Manager
0 
Marele Manager Tritoiu a sarit sa l bata pe arbitru si la lovit cu usa la final.Poate scrie si domnul Badila in raport Mare Manager