ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca


ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 9 puncte

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca cu scorul de 85-76 (20-23, 22-14, 9-22, 34-17)

De la ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe s-au remarcat: Chalysa Janee Shegog cu 22 puncte, 16 recuperări și o pasă decisivă, Annemarie Godri Parau cu 22 puncte (1x3), 4 recuperări și 5 pase decisive și Tyaunna Dominique Marshall cu 21 puncte (1x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Taneisha Harrison cu 21 puncte (3x3) și 5 recuperări, Dajana Butulija cu 20 puncte (1x3), 2 recuperări și 5 pase decisive și Andra Mandache cu 12 puncte (1x3) și 4 recuperări.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 27 aprilie 2017 / 20:53



Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
ADEVARUL SI REALITATE SPORTIVA A INVINS!!! SINTEM MAI BUNI!!FELICITARI FETELOR SI ANTRENORILOR!! Sa lupti impotriva arbitrajului si impotriva unei echipe bune,nu este usor.Am reusit ca sintem mai buni!!
 
27 aprilie 2017 21:12
viking33 Arbitrajul
1 
Arbitrajul nu a avantajat pe nimeni a fost doar prost în linia arbitrajelor din România. Mai terminați cu placa asta ca e penibilă. Revizioneaza meciurile și vezi de cate ori mai putea fluiera pe merit împotriva voastră sau a noastră 
27 aprilie 2017 21:16
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
TU NU AI VAZUT MECIUL SAU NU TE PRICEPI.... 
27 aprilie 2017 21:19
0 
Sepsi a meritat acest titlul dar nu m-a impresionat ținând seama cum s-au chinuit în fiecare meci din finala contra a 6 jucătoare. 
27 aprilie 2017 21:13
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
AI UITAT ARBITRII....ERAU MAI DURI DECAT JUCATORII!! AM LUPTAT IMPOTRIVA ECHIPEI DE BASCHET U SI IMPOTRIVA ECHPEI DE ARBITRII SI IERI SI ASTAZI !! 
27 aprilie 2017 21:18
laca1968 OLEEEEEEE
-1 
FELICITARI SEPSI!!!!!! SA VA FIE RUSINE HOTILOR, CORUPTILOR!!!!! CU BUNUL DUMNEZEU NU VA PUTETI PUNE!!!!! 
27 aprilie 2017 21:16
2 
Cine sunt hoții și corupții? 
27 aprilie 2017 21:18
laca1968 viking
0 
Cred ca iti dai seama singur! 
27 aprilie 2017 21:21
viking33 Logica
0 
Prietene cu logica de fier dacă îmi dădeam seama nu te intrebam. Sa inteleg ca nu știi răspunsul și întrebi în stânga și dreapta? 
27 aprilie 2017 21:24
laca1968 viking
1 
esti multumiit de arbitraj? ma bucur 
27 aprilie 2017 21:47
Attila 6 sau 9
-1 
Parca erau 8 pe parchet cei de la U.
A fost nevoie de in soc la nivelul arbitrilor,caci pana-n acel minut au tinut-o pe U in joc cu decizii DEDICATE.Si cu in arbitraj CORECT diferenta s-a vazut clar.Poate la anu...U. 
27 aprilie 2017 21:17
raress23 Felicitari
1 
Baietilor din echipa Sepsi Sic! Va doresc sa va stea in gat .... 
27 aprilie 2017 21:25
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
FOARTE FRUMOS..SE VEDE CA ESTI UN GENIU...NU POTI ACCEPTA INFRINGEREA INSEAMNA = ????DAI TU RASPUNSUL SINGUR 
27 aprilie 2017 21:30
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
NOI NE-AM COMPORTAT CIVILIZAT SI ACASA SI LA VOI.CEI 10 SPECTATORI DE LA U S-AU SIMTIT ACASA LA SF.GHEORGHE.NOI NU AM SIMTITI NICI UN GRAM DE CIVILIZATIE DIN PARTEA VOASTRA!!
iMPORTANT ESTE REZULTATUL SI AM PUTUT SAVURA CUPA CANTAND SI LA VOI IMNUL NOSTRU!! 
27 aprilie 2017 21:39
raress23 Grozaielile
3 
Care imn? Nu am auzit de la voi imnul oficial DESTEAPTATE ROMANE!  
27 aprilie 2017 21:43
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
DAR DACA IERAI PREZENT,AI AUZIT IMNUL NOSTRU SI ACASA SI LA CLUJ!! ESTE UN IMN FRUMOS...ECOUL IMNULUI DIN SALA DEMIAN S-A AUZIT SI IN EXTERIOR...PROBABIL ATI SAVURAT SI VOI! 
28 aprilie 2017 08:56
viking33 Târziu
2 
M-a păcălit Tihi. Tot zicea de istoric, public avizat da îmi dau seama ca oamenii ăștia chiar nu au treaba cu baschetul. V-o zis unu de la club de presiune pe arbitraj și nu va opriți. De la meciul 1 ati început cu arbitru din cluj. Ba băieți ori învățați baschet și atunci mai vorbim ori mutați pe canalul pe cricket 
27 aprilie 2017 21:29
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-4 
SA VAZUT CINE STIE BASCHET....LINISTE !! 
27 aprilie 2017 21:32
Attila @viki&raress
-3 
Hai baieti ca intrati in PENIBIL.Incepeti sa va caracterizati singur.S-a vazut CLAR ce s-a intamplat pe parchet.ALTFEL la anu nici NU ne trebuie ANTRENOR ca echipa trece la +15 in 3 minute fara probleme si fara antrenor pe banca si-n ultimul meci al FINALEI...Ce tare...Stiu ca va doare. 
27 aprilie 2017 21:30
Attila @viki&raress
-3 
No sa nu sariti ca nu stiu mate:
era 70-64 la aceea rabufnire cand s-a acordat fault dupa expirarea 24s de atac al U si s-a terminat 76-85... 
27 aprilie 2017 21:36
grasu Attila
0 
Ia mai uita-te inca o data la meci, la faza respectiva, inca e pe youtube, si vezi ca tot circul facut pleaca efectiv de la o decizie corecta, bine asta daca stii in primul cum trebuie sa te aperi, daca bagi fundul e cam fault. Circ ieftin fara de care nu era chiar bine pentru voi;) 
28 aprilie 2017 08:49
meea HAI U!
6 
Suntem mandri de voi fetelor! 
27 aprilie 2017 21:41
viking33 @attila
1 
Uită-te din nou mâine la meci cu cineva care știe baschet și spune-mi apoi cum a fost arbitrajul. Fa și un raport de greșeli și apoi vorbim 
27 aprilie 2017 21:42
nexco Titlu .
-2 
Nu va ajunge titlul la baieti ? ,,Mai favoriti" ca si SEPSI la fete. 
27 aprilie 2017 21:43
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-1 
LA BAIETI ORADEA ESTE PESTE U ! 
28 aprilie 2017 08:53
stef Zoran Mikes
5 
Mi-am permis să mai postez odată acest comentariul. Referitor la Zoran, gestul lui mi-a lăsat un gust amar. Puteți să spuneți ce vreți, dar pentru acest personaj scopul scuză mijloacele. El nu a avut nici o intenție să-și scoată echipa de pe teren. S-a văzut clar că jucătoarele de pe teren nici nu s-au mișcat. Scopul lui a fost să obțină o pauză mai lungă ca jucătoarele de la Sepsi să se calmeze și să-și revină din vria în care au intrat, să scoată din ritm jucătoarele lui „U” care erau pe val și acestea să-și termine valul de adrenalină care le făceau să nu simtă oboseala și nu în ultimul rând să pună presiune pe arbitri ceea ce a și reușit. Din păcate spectacolul sportiv a avut de suferit și în plus a imcitat publicul.
Oricum felicitări celor de la Sepsi. Au avut bancă mai lungă și era normal să câștige, dar puteau să facă asta și fără circ.
Referitor la arbitraj se pot aduce în discuție faze în care arbitrii au greșit și de o parte și de cealaltă, iar cel care spune că arbitrajul a fost potrivnic lui Sepsi să precizeze cum.

 
27 aprilie 2017 21:59
3 
Subscriu. Avand in vedere ca am avut si o banca scurta si fara coordonator de joc, fetele au luptat. Rusine Zoran. Sunt curios ce face FRB in cazul lui. 
27 aprilie 2017 22:25
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ANTRENORUL ARE DREPTUL SA PROTESTEZE.ECHIPA A FOST PE TEREN,IAR CA NU ACCEPTI SA BATE CINEVA JOC DE MUNCA TA,SA TE FURA,ESTE ABSOLUT LOGIC!!BRAVO ZORAN MIKES,FELICITARI!!!
ARBITRAJUL A FOST,CARE A PROVOCAT INCIDENTUL!!
SEPSI SIC-U CLUJ 9-2 IN ACEST CAMPIONAT.CE MAI DORIT? 
28 aprilie 2017 09:00
meea Traducerea
0 
Traducerea va rog dl Tihi sa înțelegem și noi ce spui ! 
28 aprilie 2017 22:29
popsiis Păcat ca nu a câștigat U
6 
Meciul a fost spectaculos, mica mârșăvie i-a ieșit lui mikes. Daca tot va dati mari campioni, cei de la sfantu gheorghe, de ce nu ati jucat in eurocup sau in euroliga in sezonul acesta? 
27 aprilie 2017 22:06
bagodabago De ce ar fi trebuit?
0 
Participarea presupune niște cheltuieli în plus și lot numeros. Titlul rămâne titlu și fără participare internațională.  
27 aprilie 2017 22:30
ajax Titlu
-3 
Totalbaschet, din titlu nici nu reiese cine este campioană. Este un meci oarecare? 
27 aprilie 2017 22:28
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ECHIPA CEA MAI BUNA DIN CAMPIONATUL TRECUT SI ACTUAL ESTE CAMPIOANA !!! 
28 aprilie 2017 09:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SEPSI SIC - U Cluj 9-2 
28 aprilie 2017 12:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Florin Muresan "Dacă Jose nu acceptă o negociere amiabilă, îl vom pune să lucreze în cadrul clubului"
Presedintele sectiei de baschet feminin a CSM Satu Mare afirmă că decizia aparține "superiorilor", ferindu-se să facă referire la o persoană anume. 
Marius Dobă este noul antrenor al CSM Satu Mare
Primăria din Satu Mare va trebui să-i achite despăgubiri de peste 30.000 de euro lui Jose Araujo. 
Ioana Ghizila este noua jucătoare a Universității Cluj
Jucătoarea a semnat un contract pentru sezonul 2017-2018 
Jovana Pasic: „ICIM Arad a fost de mare ajutor în cariera mea”
Baschetbalista din Muntenegru a semnat un contract cu o formație de primă ligă din Spania 
Jose Peres Araujo principal încă un sezon la CSM Satu Mare
Sătmărenii i-au făcut o ofertă tentantă lui Dan Fleșeriu, însă acesta a refuzat-o. 
ALEGERI 2017. Rusz Istvan: „Ar fi timpul să avem reprezentanți care să apere interesele baschetului feminin”
Managerul celor de la ACS Sepsi SIC candidează la poziția de membru în Biroul Federal. 
Imnul național se intonează la competițiile oficiale la nivel național doar la finală sau la turneul final
Art. 10 din Legea nr. 75/1994 a fost completat de o inițiativă legislativă promulgată deja de președintele Kluas Iohannis 
MVP Finala LNBF 2017 - Tyaunna Marshall
Americanca a marcat 93 de puncte în cele patru meciuri din finala cu Universitatea Cluj 
Cvartetul Părău, Shegog, Marshall și Jeffery a dus-o pe Sepsi SIC Sfântu Gheorghe spre victorie în meciul 4 al finalei LNBF
Cele patru jucătore ale lui Zoran Mikes au marcat împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formație la finalul partidei cu Universitatea Cluj 
Dragan Petricevic: „Eu le consider învingătoare pe jucătoarele mele”
Universitatea Cluj-Napoca a terminat sezonul din LNBF în postura de vicecampioană 
0 
Cam ciudat, pui principal pe cineva care nu a fost niciodata in aceasta postura si are o varsta nu tot mai propice acumularii de cunostinte. Satu Mare, probabil, l-a ofertat in speranta ca-l trage si pe Fleseriu dupa el, ambii facand echipa buna la Tirgoviste, formula ce a adus ultimele titluri acolo, ultimul-spre stupefactia lu' Tihi-venind dupa 0-2 cu cu Sepsi si victorie in decisiv pe teren advers. Doba are meritul de a-i crea un nume lui Fleseriu, l-a adus la Tirgoviste de la Satu Mare unde se zbatea in mediocritate, luase cateva medalii dar nu spera niciodata la aur, venind la Tirgoviste dupa dezastrul Nini, acesta pierzand acasa titlul in 2013 in decisiv dupa ce a condus cu 18-0! 
click pt. Articol 26 mai 2017 00:03
tepes Dan f
0 
Cum sa vina Dan la SM acum??? Cand taie coasa la sibiu unde e casa lui / inima lui? Tre sa fi dus sa crezi ca doar cu salariu motivezi Un antrenor ce e dedicat performantei 
click pt. Articol 14 mai 2017 02:50
Oldtimer Explicatii
0 
Trebuie sa le explice Tihi care ii " şpilu' " in LNBF si cine are abonament la titlu.... Revenind la lucruri mai serioase, anul trecut, pe vremea asta, dl. Fleseriu primea aceeasi oferta...Din fericire, pt. LNBM & fans, a refuzat politicos. 
click pt. Articol 13 mai 2017 07:21
csv Medicamente
0 
:)) pune botul :)))) 
click pt. Articol 13 mai 2017 01:35
Cristian Chirita In Oas abia azi e 1 aprilie
0 
Ori astia de la SM sunt nerealisti, ori TB incearca o diversiune! Acuma, ce om normal la cap poate sa spere ca un antrenor al unei echipe din primele 4 ale LNBM pleaca la o echipa de fete ce a terminat pe locul 7 in cel mai slab campionat din istoria baschetului feminin romanesc. Nu-i vorba, Fleseriu a scris istorie in LNBF cu SM sau Targoviste, da' totusi!!! Ratiunea a disparut cu totul la unii! 
click pt. Articol 12 mai 2017 21:21
arifliv Mai bine tăceai.
0 
click pt. Articol 12 mai 2017 20:48
TDM Fleseriu
0 
Asa incearca Fleseriu sa isi creasca cota?!? Merge la Floca sa ii mareasca salariul ca a primit mai mult de la SM? WOW!! 
click pt. Articol 12 mai 2017 20:32
0 
Vestimentatia e mai mult decât reprezentativà pt. candidaturà! 
click pt. Articol 04 mai 2017 20:55
Oldtimer d-na Lipă a ”lopătat” ideea dar Parlamenutul ne-a aLipuit cu legea...
0 
Daca aveau un pic de interes si imaginatie pozitiv-salutara, putea alde sefimea din FRB sa aplaneze totul si sa vina cu o solutie care sa fi impacat pe toata lumea.
Eu as fi propus urmatorul compromis:
Se umple sala, chemam echipele pe teren. Se intoneaza Imnul de Stat. Echipele isi fac incalzirea in timpul alocat. Arbitrul central aliniaza echipele de start la centru. Observatorul federal cere Time-out. Fanii ACS SEPSI SIC intoneaza imnul local. Se fluiera debutul partidei. Alde Dragan nu prea mai avea ce sa faca. Daca retragea echipa pica la forfait.
Eu zic ca ar fi fost o solutie eleganta.

 
click pt. Articol 04 mai 2017 17:07
KBSC2430 oldtimer
0 
Poate ca e o simpla coincidenta dar in acelasi timp tin minte după primul scandal de anul trecut de la Sepsi cand Dragan a decis ca jucătoarele noastre sa isi continue încălzirea, doamna Elisabeta Lipă a luat exact aceasta decizie de a nu se mai intona imnul României asa ca nu stiu ce sa zic. Oricum trist moment...