ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca


ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 9 puncte

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca cu scorul de 85-76 (20-23, 22-14, 9-22, 34-17)

De la ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe s-au remarcat: Chalysa Janee Shegog cu 22 puncte, 16 recuperări și o pasă decisivă, Annemarie Godri Parau cu 22 puncte (1x3), 4 recuperări și 5 pase decisive și Tyaunna Dominique Marshall cu 21 puncte (1x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Taneisha Harrison cu 21 puncte (3x3) și 5 recuperări, Dajana Butulija cu 20 puncte (1x3), 2 recuperări și 5 pase decisive și Andra Mandache cu 12 puncte (1x3) și 4 recuperări.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 27 April 2017 / 20:53



Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
ADEVARUL SI REALITATE SPORTIVA A INVINS!!! SINTEM MAI BUNI!!FELICITARI FETELOR SI ANTRENORILOR!! Sa lupti impotriva arbitrajului si impotriva unei echipe bune,nu este usor.Am reusit ca sintem mai buni!!
 
27 April 2017 21:12
viking33 Arbitrajul
1 
Arbitrajul nu a avantajat pe nimeni a fost doar prost în linia arbitrajelor din România. Mai terminați cu placa asta ca e penibilă. Revizioneaza meciurile și vezi de cate ori mai putea fluiera pe merit împotriva voastră sau a noastră 
27 April 2017 21:16
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
TU NU AI VAZUT MECIUL SAU NU TE PRICEPI.... 
27 April 2017 21:19
0 
Sepsi a meritat acest titlul dar nu m-a impresionat ținând seama cum s-au chinuit în fiecare meci din finala contra a 6 jucătoare. 
27 April 2017 21:13
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
AI UITAT ARBITRII....ERAU MAI DURI DECAT JUCATORII!! AM LUPTAT IMPOTRIVA ECHIPEI DE BASCHET U SI IMPOTRIVA ECHPEI DE ARBITRII SI IERI SI ASTAZI !! 
27 April 2017 21:18
laca1968 OLEEEEEEE
-1 
FELICITARI SEPSI!!!!!! SA VA FIE RUSINE HOTILOR, CORUPTILOR!!!!! CU BUNUL DUMNEZEU NU VA PUTETI PUNE!!!!! 
27 April 2017 21:16
2 
Cine sunt hoții și corupții? 
27 April 2017 21:18
laca1968 viking
0 
Cred ca iti dai seama singur! 
27 April 2017 21:21
viking33 Logica
0 
Prietene cu logica de fier dacă îmi dădeam seama nu te intrebam. Sa inteleg ca nu știi răspunsul și întrebi în stânga și dreapta? 
27 April 2017 21:24
laca1968 viking
1 
esti multumiit de arbitraj? ma bucur 
27 April 2017 21:47
Attila 6 sau 9
-1 
Parca erau 8 pe parchet cei de la U.
A fost nevoie de in soc la nivelul arbitrilor,caci pana-n acel minut au tinut-o pe U in joc cu decizii DEDICATE.Si cu in arbitraj CORECT diferenta s-a vazut clar.Poate la anu...U. 
27 April 2017 21:17
raress23 Felicitari
1 
Baietilor din echipa Sepsi Sic! Va doresc sa va stea in gat .... 
27 April 2017 21:25
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
FOARTE FRUMOS..SE VEDE CA ESTI UN GENIU...NU POTI ACCEPTA INFRINGEREA INSEAMNA = ????DAI TU RASPUNSUL SINGUR 
27 April 2017 21:30
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
NOI NE-AM COMPORTAT CIVILIZAT SI ACASA SI LA VOI.CEI 10 SPECTATORI DE LA U S-AU SIMTIT ACASA LA SF.GHEORGHE.NOI NU AM SIMTITI NICI UN GRAM DE CIVILIZATIE DIN PARTEA VOASTRA!!
iMPORTANT ESTE REZULTATUL SI AM PUTUT SAVURA CUPA CANTAND SI LA VOI IMNUL NOSTRU!! 
27 April 2017 21:39
raress23 Grozaielile
3 
Care imn? Nu am auzit de la voi imnul oficial DESTEAPTATE ROMANE!  
27 April 2017 21:43
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
DAR DACA IERAI PREZENT,AI AUZIT IMNUL NOSTRU SI ACASA SI LA CLUJ!! ESTE UN IMN FRUMOS...ECOUL IMNULUI DIN SALA DEMIAN S-A AUZIT SI IN EXTERIOR...PROBABIL ATI SAVURAT SI VOI! 
28 April 2017 08:56
viking33 Târziu
2 
M-a păcălit Tihi. Tot zicea de istoric, public avizat da îmi dau seama ca oamenii ăștia chiar nu au treaba cu baschetul. V-o zis unu de la club de presiune pe arbitraj și nu va opriți. De la meciul 1 ati început cu arbitru din cluj. Ba băieți ori învățați baschet și atunci mai vorbim ori mutați pe canalul pe cricket 
27 April 2017 21:29
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-4 
SA VAZUT CINE STIE BASCHET....LINISTE !! 
27 April 2017 21:32
Attila @viki&raress
-3 
Hai baieti ca intrati in PENIBIL.Incepeti sa va caracterizati singur.S-a vazut CLAR ce s-a intamplat pe parchet.ALTFEL la anu nici NU ne trebuie ANTRENOR ca echipa trece la +15 in 3 minute fara probleme si fara antrenor pe banca si-n ultimul meci al FINALEI...Ce tare...Stiu ca va doare. 
27 April 2017 21:30
Attila @viki&raress
-3 
No sa nu sariti ca nu stiu mate:
era 70-64 la aceea rabufnire cand s-a acordat fault dupa expirarea 24s de atac al U si s-a terminat 76-85... 
27 April 2017 21:36
grasu Attila
0 
Ia mai uita-te inca o data la meci, la faza respectiva, inca e pe youtube, si vezi ca tot circul facut pleaca efectiv de la o decizie corecta, bine asta daca stii in primul cum trebuie sa te aperi, daca bagi fundul e cam fault. Circ ieftin fara de care nu era chiar bine pentru voi;) 
28 April 2017 08:49
meea HAI U!
6 
Suntem mandri de voi fetelor! 
27 April 2017 21:41
viking33 @attila
1 
Uită-te din nou mâine la meci cu cineva care știe baschet și spune-mi apoi cum a fost arbitrajul. Fa și un raport de greșeli și apoi vorbim 
27 April 2017 21:42
nexco Titlu .
-2 
Nu va ajunge titlul la baieti ? ,,Mai favoriti" ca si SEPSI la fete. 
27 April 2017 21:43
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-1 
LA BAIETI ORADEA ESTE PESTE U ! 
28 April 2017 08:53
stef Zoran Mikes
5 
Mi-am permis să mai postez odată acest comentariul. Referitor la Zoran, gestul lui mi-a lăsat un gust amar. Puteți să spuneți ce vreți, dar pentru acest personaj scopul scuză mijloacele. El nu a avut nici o intenție să-și scoată echipa de pe teren. S-a văzut clar că jucătoarele de pe teren nici nu s-au mișcat. Scopul lui a fost să obțină o pauză mai lungă ca jucătoarele de la Sepsi să se calmeze și să-și revină din vria în care au intrat, să scoată din ritm jucătoarele lui „U” care erau pe val și acestea să-și termine valul de adrenalină care le făceau să nu simtă oboseala și nu în ultimul rând să pună presiune pe arbitri ceea ce a și reușit. Din păcate spectacolul sportiv a avut de suferit și în plus a imcitat publicul.
Oricum felicitări celor de la Sepsi. Au avut bancă mai lungă și era normal să câștige, dar puteau să facă asta și fără circ.
Referitor la arbitraj se pot aduce în discuție faze în care arbitrii au greșit și de o parte și de cealaltă, iar cel care spune că arbitrajul a fost potrivnic lui Sepsi să precizeze cum.

 
27 April 2017 21:59
3 
Subscriu. Avand in vedere ca am avut si o banca scurta si fara coordonator de joc, fetele au luptat. Rusine Zoran. Sunt curios ce face FRB in cazul lui. 
27 April 2017 22:25
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ANTRENORUL ARE DREPTUL SA PROTESTEZE.ECHIPA A FOST PE TEREN,IAR CA NU ACCEPTI SA BATE CINEVA JOC DE MUNCA TA,SA TE FURA,ESTE ABSOLUT LOGIC!!BRAVO ZORAN MIKES,FELICITARI!!!
ARBITRAJUL A FOST,CARE A PROVOCAT INCIDENTUL!!
SEPSI SIC-U CLUJ 9-2 IN ACEST CAMPIONAT.CE MAI DORIT? 
28 April 2017 09:00
meea Traducerea
0 
Traducerea va rog dl Tihi sa înțelegem și noi ce spui ! 
28 April 2017 22:29
popsiis Păcat ca nu a câștigat U
6 
Meciul a fost spectaculos, mica mârșăvie i-a ieșit lui mikes. Daca tot va dati mari campioni, cei de la sfantu gheorghe, de ce nu ati jucat in eurocup sau in euroliga in sezonul acesta? 
27 April 2017 22:06
bagodabago De ce ar fi trebuit?
0 
Participarea presupune niște cheltuieli în plus și lot numeros. Titlul rămâne titlu și fără participare internațională.  
27 April 2017 22:30
ajax Titlu
-3 
Totalbaschet, din titlu nici nu reiese cine este campioană. Este un meci oarecare? 
27 April 2017 22:28
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ECHIPA CEA MAI BUNA DIN CAMPIONATUL TRECUT SI ACTUAL ESTE CAMPIOANA !!! 
28 April 2017 09:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SEPSI SIC - U Cluj 9-2 
28 April 2017 12:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Brittany Denson îi ia locul lui Britany Miller la CSM Satu Mare
Este a patra vicecampioană cu „U” Cluj care ajunge la sătmărence în acest sezon 
CSM Satu Mare, pentru prima oară în acest sezon fără popriri pe conturi
Conducerea clubului sătmărean a plătit datoria de peste 30.000 mii de euro în ultimele trei luni 
Final 8-ul Cupei României deschide seria de turnee pentru fete
Vor urma turneul final al sateliților, Final 4-ul CEWL și cele trei turnee din faza a doua a LNBF 
Anna Kiriienko, a doua stranieră care pleacă de la SCM Timișoara
Dlesha Lloyd a semnat în Australia  
Ieva Kazlauskaite a trecut în campionatul Germaniei
Lituanianca va juca la campioana Wasserburg, după despărțirea de Olimpia CSU Brașov 
Programul grupelor 1-5 și 6-9 din faza a doua a LNBF
Gazdele celor trei turnee vor fi anunțate în 16 februarie 
Componența grupelor 1-5 și 6-9 din faza a doua a LNBF
Cum se desfășoară partea următoare a campionatului, înainte de play-off 
Conducerea ICIM FCC Arad amenință cu retragerea din campionat
Consiliul Director și-a prezentat demisia condiționată din finalul acestui sezon 
Scandal în LNBF după victoria Universității Cluj-Napoca în fața ACS Sepsi SIC
Presa locală din Arad atacă Federația Română de Baschet pe care o consideră implicată în trucarea jocului din ultima etapă 
LNBF – Etapa XVIII – MVP: Amanda Thompson
Americanca a fost în double-double și a avut +41 eficiență în victoria Universității Cluj cu liderul ACS Sepsi SIC 
TDM Iaca! Iaca! Iaca!!
0 
Parerea mea e sa il asteptam pe laca sa faca o prezentare a situatiei. El stie tot. 
click pt. Articol 05 February 2018 22:29
studentU eu am stat
0 
la 3 metri de teren si n am "mirosit" nimic. Bine, nu stiam tot contextul lnbf...mie mi s a parut un meci de lupta in care sepsi a ratat f mult si cj le a intrat f bine. Atata tot. Deci venind din afara, nestiind tot contrextul, chiar nu mi s a parut nimic suspect. 
click pt. Articol 04 February 2018 17:45
0 
Un reputat om de baschet, nu-i dau numele, mi-a zis de vineri care va fi deznodământul! Nu va surprins in ce componentă a jucat Sepsi? In cate meciuri cu miză au jucat atâtea minute Hutanu sau Kovacs la Sepsi? De ce s-au certat Mikes si Rusz in timpul jocului? Cum a fost dată această brigada de arbitri (Epure si Sandulache supervizati de Lolo, Bukuresti era potrivit intre ei precum nuca in perete)? Prea mult putred in acest joc! Nu in ultimul rand, a mai fost anul trecut un meci cu cântec in grupa valorica 1-5, castigat de Cluj! Gurile rele spun ca acel meci a fost abordat mai lejer de Sepsi doar pt a lăsa Târgoviște mai in urma!  
click pt. Articol 04 February 2018 16:58
wuzzyfuzzy ati omis "cirease de pe tort"
0 
https://www.ziardecluj.ro/sergiu-gherdan-sefu-la-echipele-de-baschet-satu-mare-alba-iulia-timisoara-si-la-tot-campionatu-suparat-pe-victoria-universitatii-dar-exista-baschet-bun-si-fara-sergiu-gherdan 
click pt. Articol 04 February 2018 16:45
0 
Chiar cu Clujul sa se lase batuta, echipa cu care are are probleme de orgoliu de rezolvat de la conflictul cu imnul tarii? 
click pt. Articol 04 February 2018 16:05
ovidiu parau jucatoare autohtone
0 
...daca citeai atent, ai fi vazut ca le-a nominalizat. Pentru informare, ar fi bine sa urmariti si echipele de junioare din Cluj. Veti avea surpriza sa descoperiti jucatoare foarte talentate care, speram sa aiba sansa lor de afirmare.
... numai bine de la Cluj! 
click pt. Articol 04 February 2018 10:40
0 
Dacă Rusz e prost... Omu' ăla a creat echipa asta, asigură condiții materiale pentru nivelul unde s-a ajuns! Iar tu vii și cobesti pe aici că e prost! Greu de înțeles. Cine e in sistem anticipa rezultatul! O sa vezi ce sparing-partener va fi in F8 Clujul, victoria asta va fi o amintire!  
click pt. Articol 04 February 2018 10:32
0 
De baschet legati-va, sunteți buni, recunosc, bravo vouă! Istoria lasati-o balta, va spun doar atat: SUNTEM ÎN ANUL CENTENARULUI! 
click pt. Articol 04 February 2018 10:14
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Matematica ta intrece orice lipsa de bun simti si incultura! 
click pt. Articol 04 February 2018 09:56
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Important este faptul,ca conducem campionatul confortabil acasa,in deplasare si la general!! Felicitari fetelor,un joc pierdut nu inseamna tragedie,ci o resuscitare a elementelor tactice si technice care fac din echipa SEPSI SIC cea mai performanta din tara. 
click pt. Articol 04 February 2018 09:54