ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca


ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 9 puncte

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca cu scorul de 85-76 (20-23, 22-14, 9-22, 34-17)

De la ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe s-au remarcat: Chalysa Janee Shegog cu 22 puncte, 16 recuperări și o pasă decisivă, Annemarie Godri Parau cu 22 puncte (1x3), 4 recuperări și 5 pase decisive și Tyaunna Dominique Marshall cu 21 puncte (1x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Taneisha Harrison cu 21 puncte (3x3) și 5 recuperări, Dajana Butulija cu 20 puncte (1x3), 2 recuperări și 5 pase decisive și Andra Mandache cu 12 puncte (1x3) și 4 recuperări.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 27 aprilie 2017 / 20:53



Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
ADEVARUL SI REALITATE SPORTIVA A INVINS!!! SINTEM MAI BUNI!!FELICITARI FETELOR SI ANTRENORILOR!! Sa lupti impotriva arbitrajului si impotriva unei echipe bune,nu este usor.Am reusit ca sintem mai buni!!
 
27 aprilie 2017 21:12
viking33 Arbitrajul
1 
Arbitrajul nu a avantajat pe nimeni a fost doar prost în linia arbitrajelor din România. Mai terminați cu placa asta ca e penibilă. Revizioneaza meciurile și vezi de cate ori mai putea fluiera pe merit împotriva voastră sau a noastră 
27 aprilie 2017 21:16
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
TU NU AI VAZUT MECIUL SAU NU TE PRICEPI.... 
27 aprilie 2017 21:19
0 
Sepsi a meritat acest titlul dar nu m-a impresionat ținând seama cum s-au chinuit în fiecare meci din finala contra a 6 jucătoare. 
27 aprilie 2017 21:13
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
AI UITAT ARBITRII....ERAU MAI DURI DECAT JUCATORII!! AM LUPTAT IMPOTRIVA ECHIPEI DE BASCHET U SI IMPOTRIVA ECHPEI DE ARBITRII SI IERI SI ASTAZI !! 
27 aprilie 2017 21:18
laca1968 OLEEEEEEE
-1 
FELICITARI SEPSI!!!!!! SA VA FIE RUSINE HOTILOR, CORUPTILOR!!!!! CU BUNUL DUMNEZEU NU VA PUTETI PUNE!!!!! 
27 aprilie 2017 21:16
2 
Cine sunt hoții și corupții? 
27 aprilie 2017 21:18
laca1968 viking
0 
Cred ca iti dai seama singur! 
27 aprilie 2017 21:21
viking33 Logica
0 
Prietene cu logica de fier dacă îmi dădeam seama nu te intrebam. Sa inteleg ca nu știi răspunsul și întrebi în stânga și dreapta? 
27 aprilie 2017 21:24
laca1968 viking
1 
esti multumiit de arbitraj? ma bucur 
27 aprilie 2017 21:47
Attila 6 sau 9
-1 
Parca erau 8 pe parchet cei de la U.
A fost nevoie de in soc la nivelul arbitrilor,caci pana-n acel minut au tinut-o pe U in joc cu decizii DEDICATE.Si cu in arbitraj CORECT diferenta s-a vazut clar.Poate la anu...U. 
27 aprilie 2017 21:17
raress23 Felicitari
1 
Baietilor din echipa Sepsi Sic! Va doresc sa va stea in gat .... 
27 aprilie 2017 21:25
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
FOARTE FRUMOS..SE VEDE CA ESTI UN GENIU...NU POTI ACCEPTA INFRINGEREA INSEAMNA = ????DAI TU RASPUNSUL SINGUR 
27 aprilie 2017 21:30
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
NOI NE-AM COMPORTAT CIVILIZAT SI ACASA SI LA VOI.CEI 10 SPECTATORI DE LA U S-AU SIMTIT ACASA LA SF.GHEORGHE.NOI NU AM SIMTITI NICI UN GRAM DE CIVILIZATIE DIN PARTEA VOASTRA!!
iMPORTANT ESTE REZULTATUL SI AM PUTUT SAVURA CUPA CANTAND SI LA VOI IMNUL NOSTRU!! 
27 aprilie 2017 21:39
raress23 Grozaielile
3 
Care imn? Nu am auzit de la voi imnul oficial DESTEAPTATE ROMANE!  
27 aprilie 2017 21:43
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
DAR DACA IERAI PREZENT,AI AUZIT IMNUL NOSTRU SI ACASA SI LA CLUJ!! ESTE UN IMN FRUMOS...ECOUL IMNULUI DIN SALA DEMIAN S-A AUZIT SI IN EXTERIOR...PROBABIL ATI SAVURAT SI VOI! 
28 aprilie 2017 08:56
viking33 Târziu
2 
M-a păcălit Tihi. Tot zicea de istoric, public avizat da îmi dau seama ca oamenii ăștia chiar nu au treaba cu baschetul. V-o zis unu de la club de presiune pe arbitraj și nu va opriți. De la meciul 1 ati început cu arbitru din cluj. Ba băieți ori învățați baschet și atunci mai vorbim ori mutați pe canalul pe cricket 
27 aprilie 2017 21:29
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-4 
SA VAZUT CINE STIE BASCHET....LINISTE !! 
27 aprilie 2017 21:32
Attila @viki&raress
-3 
Hai baieti ca intrati in PENIBIL.Incepeti sa va caracterizati singur.S-a vazut CLAR ce s-a intamplat pe parchet.ALTFEL la anu nici NU ne trebuie ANTRENOR ca echipa trece la +15 in 3 minute fara probleme si fara antrenor pe banca si-n ultimul meci al FINALEI...Ce tare...Stiu ca va doare. 
27 aprilie 2017 21:30
Attila @viki&raress
-3 
No sa nu sariti ca nu stiu mate:
era 70-64 la aceea rabufnire cand s-a acordat fault dupa expirarea 24s de atac al U si s-a terminat 76-85... 
27 aprilie 2017 21:36
grasu Attila
0 
Ia mai uita-te inca o data la meci, la faza respectiva, inca e pe youtube, si vezi ca tot circul facut pleaca efectiv de la o decizie corecta, bine asta daca stii in primul cum trebuie sa te aperi, daca bagi fundul e cam fault. Circ ieftin fara de care nu era chiar bine pentru voi;) 
28 aprilie 2017 08:49
meea HAI U!
6 
Suntem mandri de voi fetelor! 
27 aprilie 2017 21:41
viking33 @attila
1 
Uită-te din nou mâine la meci cu cineva care știe baschet și spune-mi apoi cum a fost arbitrajul. Fa și un raport de greșeli și apoi vorbim 
27 aprilie 2017 21:42
nexco Titlu .
-2 
Nu va ajunge titlul la baieti ? ,,Mai favoriti" ca si SEPSI la fete. 
27 aprilie 2017 21:43
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-1 
LA BAIETI ORADEA ESTE PESTE U ! 
28 aprilie 2017 08:53
stef Zoran Mikes
5 
Mi-am permis să mai postez odată acest comentariul. Referitor la Zoran, gestul lui mi-a lăsat un gust amar. Puteți să spuneți ce vreți, dar pentru acest personaj scopul scuză mijloacele. El nu a avut nici o intenție să-și scoată echipa de pe teren. S-a văzut clar că jucătoarele de pe teren nici nu s-au mișcat. Scopul lui a fost să obțină o pauză mai lungă ca jucătoarele de la Sepsi să se calmeze și să-și revină din vria în care au intrat, să scoată din ritm jucătoarele lui „U” care erau pe val și acestea să-și termine valul de adrenalină care le făceau să nu simtă oboseala și nu în ultimul rând să pună presiune pe arbitri ceea ce a și reușit. Din păcate spectacolul sportiv a avut de suferit și în plus a imcitat publicul.
Oricum felicitări celor de la Sepsi. Au avut bancă mai lungă și era normal să câștige, dar puteau să facă asta și fără circ.
Referitor la arbitraj se pot aduce în discuție faze în care arbitrii au greșit și de o parte și de cealaltă, iar cel care spune că arbitrajul a fost potrivnic lui Sepsi să precizeze cum.

 
27 aprilie 2017 21:59
3 
Subscriu. Avand in vedere ca am avut si o banca scurta si fara coordonator de joc, fetele au luptat. Rusine Zoran. Sunt curios ce face FRB in cazul lui. 
27 aprilie 2017 22:25
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ANTRENORUL ARE DREPTUL SA PROTESTEZE.ECHIPA A FOST PE TEREN,IAR CA NU ACCEPTI SA BATE CINEVA JOC DE MUNCA TA,SA TE FURA,ESTE ABSOLUT LOGIC!!BRAVO ZORAN MIKES,FELICITARI!!!
ARBITRAJUL A FOST,CARE A PROVOCAT INCIDENTUL!!
SEPSI SIC-U CLUJ 9-2 IN ACEST CAMPIONAT.CE MAI DORIT? 
28 aprilie 2017 09:00
meea Traducerea
0 
Traducerea va rog dl Tihi sa înțelegem și noi ce spui ! 
28 aprilie 2017 22:29
popsiis Păcat ca nu a câștigat U
6 
Meciul a fost spectaculos, mica mârșăvie i-a ieșit lui mikes. Daca tot va dati mari campioni, cei de la sfantu gheorghe, de ce nu ati jucat in eurocup sau in euroliga in sezonul acesta? 
27 aprilie 2017 22:06
bagodabago De ce ar fi trebuit?
0 
Participarea presupune niște cheltuieli în plus și lot numeros. Titlul rămâne titlu și fără participare internațională.  
27 aprilie 2017 22:30
ajax Titlu
-3 
Totalbaschet, din titlu nici nu reiese cine este campioană. Este un meci oarecare? 
27 aprilie 2017 22:28
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ECHIPA CEA MAI BUNA DIN CAMPIONATUL TRECUT SI ACTUAL ESTE CAMPIOANA !!! 
28 aprilie 2017 09:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SEPSI SIC - U Cluj 9-2 
28 aprilie 2017 12:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Victorie pentru Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba-Iulia
Fetele lui Sorin Șimon vor evolua astăzi pentru locurile 5-6 la Jocurile Europene Universitare 
Acuze grave la CSM Târgoviste: "Iugulescu spune că semnătura sa de pe contractul cu Dikeoulakos a fost falsificată"
Conform presei din Târgoviste, Iugulescu este reprezentat în actualul proces de avocatul-impresar Sergiu Gherdan, fostul jurist al CSM Târgoviste în perioada în care Iugulescu era presedinte. 
SURSE. Andra Mandache și Taneisha Harrison trec la CSM Satu Mare
Cele două sportive au evoluat în ediția trecută a LNBF la Universitatea Cluj 
Ciprian Prisăcaru: "Indiferent de interesele unora ca această echipă să se chinuie, să dispară, vom continua în Liga Națională"
CSM Târgoviste anunță că va participa în ediția 2017/2018 a Ligii Naționale de Baschet feminin. 
CSM Târgoviste, interzisă la transferuri si înaintea sezonului 2017/2018
Tribunalul Dâmbovița judecă procesul dintre Dikeoulakos si CSM Tărgoviste, în cadrul căruia a intervenit si fostul presedinte, Ciprian Iugulescu. 
Marcel Urban: „La Timișoara s-a deschis punga larg, datorită modului în care sunt construiți”
Președintele Univ. Goldiș ICIM Arad a vorbit despre adversarul din Cupa României 
LNBF – Programul competițional al sezonului 2017-2018
CSM Târgoviște va primi vizita campioanei ACS Sepsi SIC în cea de-a doua etapă 
EXCLUSIV. CSU Alba Iulia, în pericol de a nu putea participa în ediția 17/18 a LNBF
Conform regulamentelor în vigoare, formația din Cetatea Unirii nu are dreptul de a promova în prima ligă feminină de baschet. 
Vladimir Ivankovic, noul antrenor al CSU Alba Iulia
Croatul are o vastă experiență în antrenorat 
EuroCup Women. ACS Sepsi SIC si-a cunoscut adversarii
Tragerea la sorti a avut loc în urmă cu câteva minute. 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Este corect !!! 
click pt. Articol 23 iulie 2017 14:23
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
NU ATI FOST CORECTI NICI ANUL TRECUT. IN SPORT TREBUIA SA FII DREPT SI CINSTIT!Si inca ceva: Tanase sa respecte adversarii atat in deplasare cat si acasa !! 
click pt. Articol 23 iulie 2017 14:22
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
Da a aparut un mongol,dar nu un tigan !!! 
click pt. Articol 17 iulie 2017 13:46
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
Leatule: noi jucam baschet si avem rezultate....nu ne ocupm de nimicuri ca tine ! 
click pt. Articol 16 iulie 2017 12:29
TBN Mongol nou
0 
Vad ca a aparut alt mongol pe aici. Esti binevenit... macar aici pe site. 
click pt. Articol 16 iulie 2017 10:30
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
BINE AI VENIT RUZICA !! SUCCES SI FELICITARI PENTRU ALEGEREA FACUTA ! 
click pt. Articol 15 iulie 2017 11:00
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
SUCCES SEPSI SIC ! SINTETI CELE MAI BUNE ! 
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:59
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
SUCCES IN COMPETITIILE INTERNATIONALE!!  
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:59
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
Succes SEPSI SIC !!  
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:58
7vezer Etnia mare
0 
Da este o etnie foarte mare: au 16 premii NOBEL...acum organizeaza intr-un mod excelent si de invidiat campionatul mondial FINA...au cam de patru ori mai multe succese internationale si de rasunet in sport ca Romania...au o istorie de peste 1000 de ani si 98 de ani...si pot sa continui dar nu are rost !  
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:54