ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca


ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 50 puncte

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca cu scorul de 104-54 (24-11, 27-10, 25-11, 28-22)

De la ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe s-au remarcat: Marina Solopova cu 18 puncte (4x3), 9 recuperări și 7 pase decisive, Ioana Ghizila cu 14 puncte (2x3), 5 recuperări și 4 pase decisive și Annemarie Godri Parau cu 11 puncte (1x3), 3 recuperări și 4 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Aleksandra Begenisic cu 10 puncte și 5 recuperări, Irina Mihaela Parau cu 8 puncte, 3 recuperări și o pasă decisivă și Roberta Bot cu 6 puncte și 2 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 20 February 2019 / 20:44



0 
Centenar fericit!!!! Vise placute inca 100 de ani!!! 
20 February 2019 21:30
ovidiu89 Doare si acum?
0 
Cine a fost Trianonul asta ca are efect si in zilele noastre? 
20 February 2019 22:35
0 
A fost un... Pipota lor de iredentisti! Să se mulțumească cu circul! Oricum, pentru urbea lor e mult, îți rupi mașina în Sf. Gheorghe da' ai baschet feminin cu toate jucatoarele din alte zone, mai puțin două no name din ținutul ăla pe care îl știu doar ei, nu există în geografie! Așa se manipulează masele!  
20 February 2019 22:43
laca1968 Trianon?????
0 
Sa nu-mi spuneti acum ca ,, marele,, club U este facatura trianonului. Eu de acel centenar vorbesc. Iar celalalt este umbrut de acel milenar pe care voi nu l recunoasteti. Cat despre drumurile din Sf Gheorghe, baiatule cu curatenia din sala Alexandria, tu cred ca vorbesti de Sf Gheorghe delta. 
20 February 2019 22:52
-1 
Boss, cântă la altă masă! Scrie corect românește și apoi purtăm un dialog! Sau... Mută-te!  
20 February 2019 23:01
0 
Mamaliga lui de frustrat, cand vei vorbi asa ca mine o limba straina. 
20 February 2019 23:13
-1 
Decât sa vorbești prostii, mai ia o gura din papica de sub sa și în Asia cu voi! 
20 February 2019 23:12
laca1968 Prostii?
0 
Nu aveti centenarul clubului anul acesta? La voi saua e purtata de oi, nu? 
20 February 2019 23:24
-1 
Suge o ceapă cu pulpă de cal! E apetisant!  
20 February 2019 23:32
0 
Citeste si executa ce scrie pe placuta aia de inmatriculare, Mr Mop! 
20 February 2019 23:37
-1 
Încearcă să te faci înțeles, e plină România de analfabeți funcționali! Tu ești unul dintre ei, te chinui să scrii aici da', nici măcar tu, nu înțelegi sensul!!!!  
20 February 2019 23:42
1 
Stii tu foarte bine placuta aia de pe masina din Suedia. Te prefaci numai, intelectualule, Mr Mop 
20 February 2019 23:53
-1 
Lasă tu, grobianule, plăcuțele suedeze! Aici suntem în România iar voi, cei pe care vă strânge granița aveți doar vorbele lui Dante: "Lăsați orice speranțe", anul ăsta e centenarul Trianon! Te pup, minoritarule!  
21 February 2019 00:47
0 
Stai linistit. Nimeni nu-si mai vrea geanta pierduta care intre timp a fost umpluta cu rahat 
21 February 2019 06:19
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
NU INTELEG MODERATORII DE CE PERMIT JIGNIRI SI DISCUTII RASISTE SI POLITICIANISTE PE ACEST SITE??Acest Chirita sau ovidiu 89 ar fi trebuit exclusi de pe aceasta pagina web.Sint needucati ,jignesc si amesteca sportul cu tot feluri de ganduri marsave si sovine!Sa va fie rusine ! 
27 February 2019 11:10

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Ultimatum oferit de Consiliul Director al Federației Române de Baschet
Trei echipe din Liga Națională nu vor fi primite la startul sezonului viitor dacă nu își plătesc datoriile către jucători 
Brittany Denson, cea mai bună marcatoare a finalei LNBF 2019
Andrea Olah a reușit cele mai bune prestații în acest campionat în ultimele două meciuri  
MVP Finala LNBF 2019 - Kristina Higgins
Americanca a fost cea mai eficientă jucătoare de la ACS Sepsi SIC în finala câștigată în decisiv cu CSM Satu Mare 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, campioana LNBF pentru al 4-lea an la rând
Alb-verzile au revenit în finalul sfertului patru grație liberelor, după ce CSM Satu Mare a condus și la 11 puncte 
Florin Mureșan: „E a 4-a finală de campionat pentru CSM, dar acum suntem cel mai aproape de trofeu”
CSM Satu Mare joacă astăzi jocul decisiv al finalei LNBF la Sepsi Arena 
Zoran Mikes: „În finală am pierdut două bătălii până acum, dar mergem împreună să câștigăm războiul”
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe găzduiește în această seară meciul decisiv pentru titlul LNBF 
Titlul 4 pentru ACS Sepsi SIC sau primul titlu pentru CSM Satu Mare?
Meciul 5 al finalei LNBF se joacă astăzi la Sepsi Arena, unde gazdele nu au pierdut până acum în fața sătmărencelor 
Finala LNBF are din nou nevoie de joc decisiv după patru ani
ACS Sepsi SIC a pierdut ultima finală de 5 meciuri, iar CSM Satu Mare este la primul decisiv în ultimul act 
CSM Satu Mare duce finala LNBF în joc decisiv după a doua victorie acasă cu ACS Sepsi SIC
Sătmărencele au făcut diferența de la distanță și au rezistat pe final după eliminarea lui Denson 
Angelika Slamova s-a transferat la Arka Gdynia
Sportiva slovacă nu va mai continua alături de ACS Sepsi SIC Sfăntu Gheorghe 
ajax Halo, deșteptarea!
0 
Treziți-vă odată adormitilor și tăiați în carne vie! E limpede pt toată lumea ca aceiași smecherasi se învârt în conducerea cluburilor cu probleme, persoane fizice sau juridice, și nu luați nicio măsură. La un club declarat în faliment cineva trebuie sa răspundă, iar pt asta as interzice acelor persoane, care s-au aflat în conducerea cluburilor respective, sa mai facă parte din consiliul de administrație pana nu se achita la zi toate datoriile. Federație de 2 bani 
click pt. Articol 22 May 2019 20:21
Cristi11 Echipe
0 
La anul vor avea alt nume. Simplu 
click pt. Articol 22 May 2019 15:08
0 
Hai sa nu scoateti iar cardul cu arbitrii, il stim si noi pe Ciulin de mult, dar acum, in acest meci in afara de o greseala, compensata ulterior nu a fost problema de nici un fel cu arbitrajul. A castigat pe merit echipa, care a gestionat mai bine resursele, nervii si presiunea. 
click pt. Articol 22 May 2019 11:28
amygos Victorie pe final!
0 
Satu Mare s-a speriat ca ar putea castiga campionatul,iar SEPSI(care a facut un meci slab)a stiut cand sa apese pedala de acceleratie! SEPSI a castigat campionatul schimband aproape toata echipa in vara,CSM trebuia sa-l schimbe doar pe Florin Muresan! Campionatul de baschet feminin e unul extrem de slab,deci e irelevant pentru oricine castiga titlul. Satu Mare a fost la 23 de secunde de trofeu,urmatoarea ocazie peste douazeci de ani!... 
click pt. Articol 21 May 2019 22:55
0 
Ce comentarii .... Doamne fereste- ne de Astia!!!!!! 
click pt. Articol 21 May 2019 22:38
Heidy Atilo,Atilo😁😁😁
0 
Nu vreau sa fiu penibila😁 dar tu te rog nu fii asa inocent 😁😁 sa-i dai dreptate lui Mister Ciulin & Company😁😁😁 te inteleg😁😁😁😁 Faptul este consumat DAR ceea ce s-a intamplat lui Satu Mare in Finala Cupei Romaniei si in acest meci se poate intampla lui Sepsi data viitoare😁😁😁 si sa vad cum vei reactiona.Scuza-ma draga Atilo dar prin comentariu tau mai sus nu poti sa-mi schimbi punctul de vedere.....chiar stau foarte bine cu vederea,Tv la care am vazut meciul are diagonala de 165 cm😁😁 si nu pot zice ca sunt simpatizanta sau vre-o suportera a unei echipe😁 In primul meci al finalei chiar am FELICITAT echipa Sepsi si arbitrajul DAR acum nu pot fi de acord cu ceea ce sa intamplat pe teren.Iti doresc o seara faina🤗🤗🤗 
click pt. Articol 21 May 2019 22:32
Attila Heidi-HeiDa
0 
Doar comentarii pe degeaba fara nici un subiect.
Masa a acordat 24sec timp de atac ptr Satu Mare la o repunere din lateral,Tavici a tras de tricou aparatoarea la primul contact(fault antisportiv neacordat),puncte de la Mandache(3p) de 2 ori cu 0,2sec inainte de expirarea timpului de atac,sunt mai multe momente in care arbitrii au decis finala mai ales ca s-au opus cosului in P3 la scorul 28-39 cand singura cu cosul Amukamara a ratat si la urmatoarea faza Slamova(ceea care a jucat excelent)a marcat de 3p.AICI S-A DECIS,in loc de 13p diferenta s-a facut de 8p ceea ce s-a si recuperat.Hai sa nu fiti penibili arbitrajul nu a influentat deloc acest joc.SM a avut mai multe cosuri norocoase si asta i-a tinut in joc,dar echipa mai buna a castigat.Si SM a jucat una dintre cele mai bune paritde cu Olah SINGURA de pe banca care a marcat... 
click pt. Articol 21 May 2019 22:00
Heidy Inca o HOTIE marca........
0 
Felicitari conducerii lui Sepsi pentru buna organizare a acestei finale,stiu ca imi voi lua o gramada de critici din partea suporterilor lui Sepsi DAR cum sunt o persoana NEUTRA sper sa nu sariti pe mine😁 SEPSI nu a castigat pe merit acest meci.Din nou sub privirile presedintelui federatiei mari actori ARBITRI au decis finala.Poate Federatia ar trebui la inceputul sezonului sa anunte deja clasamentul FINAL Nu de alta dar asa fetele isi vor face si ele programul de vacanta😁😁😁.Rusine rusine domnilor conducatori ai baschetului feminin ( presedinti,antrenori si bineinteles Federatia) 
click pt. Articol 21 May 2019 21:31
0 
Ce arbitraj infect! Ciulin trece de la caviarul asehotilor la kurtos-kalacs și gulaș! Rușine!  
click pt. Articol 21 May 2019 21:15
Oldtimer OK, am inteles bascalia
0 
de cand ati postat acelasi comentariu la articolul precedent. Acolo inca nu aveati minus-uri. Nu stiti cumva, sarmalele le face al 7-lea BOSS ( sau BOSS-ul saptamanii, nu stiu exact cum sa interpretez / traduc ID-ul colegului dvs de galerie, cel care tine mereu sa ne precizeze ca echipa pe care o sustine e eterna campioana) ...vedeti ca portalul TB v-a facut o farsa si v-a asociat cu alta sigla. Nu-i verde da-i tot al unei campioane.  
click pt. Articol 21 May 2019 13:21