ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca


ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 50 puncte

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca cu scorul de 104-54 (24-11, 27-10, 25-11, 28-22)

De la ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe s-au remarcat: Marina Solopova cu 18 puncte (4x3), 9 recuperări și 7 pase decisive, Ioana Ghizila cu 14 puncte (2x3), 5 recuperări și 4 pase decisive și Annemarie Godri Parau cu 11 puncte (1x3), 3 recuperări și 4 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Aleksandra Begenisic cu 10 puncte și 5 recuperări, Irina Mihaela Parau cu 8 puncte, 3 recuperări și o pasă decisivă și Roberta Bot cu 6 puncte și 2 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 20 February 2019 / 20:44



0 
Centenar fericit!!!! Vise placute inca 100 de ani!!! 
20 February 2019 21:30
ovidiu89 Doare si acum?
0 
Cine a fost Trianonul asta ca are efect si in zilele noastre? 
20 February 2019 22:35
0 
A fost un... Pipota lor de iredentisti! Să se mulțumească cu circul! Oricum, pentru urbea lor e mult, îți rupi mașina în Sf. Gheorghe da' ai baschet feminin cu toate jucatoarele din alte zone, mai puțin două no name din ținutul ăla pe care îl știu doar ei, nu există în geografie! Așa se manipulează masele!  
20 February 2019 22:43
laca1968 Trianon?????
0 
Sa nu-mi spuneti acum ca ,, marele,, club U este facatura trianonului. Eu de acel centenar vorbesc. Iar celalalt este umbrut de acel milenar pe care voi nu l recunoasteti. Cat despre drumurile din Sf Gheorghe, baiatule cu curatenia din sala Alexandria, tu cred ca vorbesti de Sf Gheorghe delta. 
20 February 2019 22:52
-1 
Boss, cântă la altă masă! Scrie corect românește și apoi purtăm un dialog! Sau... Mută-te!  
20 February 2019 23:01
0 
Mamaliga lui de frustrat, cand vei vorbi asa ca mine o limba straina. 
20 February 2019 23:13
-1 
Decât sa vorbești prostii, mai ia o gura din papica de sub sa și în Asia cu voi! 
20 February 2019 23:12
laca1968 Prostii?
0 
Nu aveti centenarul clubului anul acesta? La voi saua e purtata de oi, nu? 
20 February 2019 23:24
-1 
Suge o ceapă cu pulpă de cal! E apetisant!  
20 February 2019 23:32
0 
Citeste si executa ce scrie pe placuta aia de inmatriculare, Mr Mop! 
20 February 2019 23:37
-1 
Încearcă să te faci înțeles, e plină România de analfabeți funcționali! Tu ești unul dintre ei, te chinui să scrii aici da', nici măcar tu, nu înțelegi sensul!!!!  
20 February 2019 23:42
1 
Stii tu foarte bine placuta aia de pe masina din Suedia. Te prefaci numai, intelectualule, Mr Mop 
20 February 2019 23:53
-1 
Lasă tu, grobianule, plăcuțele suedeze! Aici suntem în România iar voi, cei pe care vă strânge granița aveți doar vorbele lui Dante: "Lăsați orice speranțe", anul ăsta e centenarul Trianon! Te pup, minoritarule!  
21 February 2019 00:47
0 
Stai linistit. Nimeni nu-si mai vrea geanta pierduta care intre timp a fost umpluta cu rahat 
21 February 2019 06:19
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
NU INTELEG MODERATORII DE CE PERMIT JIGNIRI SI DISCUTII RASISTE SI POLITICIANISTE PE ACEST SITE??Acest Chirita sau ovidiu 89 ar fi trebuit exclusi de pe aceasta pagina web.Sint needucati ,jignesc si amesteca sportul cu tot feluri de ganduri marsave si sovine!Sa va fie rusine ! 
27 February 2019 11:10

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Verdict crunt pentru Ioana Ghizilă după accidentarea din partida cu FCC ICIM Arad din cupă
Tânăra jucătoare a lui Sepsi SIC Sfântu Gheorghe va rata tot restul sezonului 
Se cunosc duelurile din primul tur al play-off-ul LNBF după rezultatele din penultima etapă
Singura incertitudine: cine va avea avantajul terenului propriu între CSM Târgoviște și FCC ICIM Arad 
LNBF MVP – Etapa 13, F2: Destiny Williams
Pivotul a avut o contribuție importantă în atac și în apărare în victoria surpriză a lui FCC ICIM Arad cu CSM Satu Mare 
Angelika Slamova, season-best în succesul lui ACS Sepsi SIC la Brașov
Kristina Higgins a reușit al 14-lea double-double în acest campionat 
Vladinka Erak și Chelsea Douglas și-au îmbunătățit recordurile personale de eficiență în LNBF
Pivotul a reușit al 9-lea double-double stagional în victoria lui Phoenix Știința Constanța cu „U” Cluj 
Marcel Urban: „Încercăm să ne calificăm în primele patru echipe din campionat”
FCC ICIM Arad a obținut victoria în meciul de acasă cu CSM Satu Mare 
Dan Calancea: „Sfântu Gheorghe a câștigat meritat, indiscutabil este o echipă mult mai valoroasă”
Olimpia CSU Brașov a avut cu 10 aruncări în plus față de campioană, dar procentaj cu 30% mai slab 
Maikel Lopez: „Au jucat foarte agresiv și au meritat victoria. Am muncit o lună pentru cupă”
CSM Satu Mare a pierdut la Arad în penultima etapă din Grupa Roșie a LNBF 
Brankica Hadzovic: „Este o victorie mare înainte de play-off. Am fost concentrate 40 de minute”
Bogdan Bulj: „Diferența s-a făcut în apărare” în succesul cu CSM Satu Mare 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe câștigă a 4-a oară cu Olimpia CSU Brașov în acest sezon
Campioana și-a asigurat locul 1 la finalul sezonului regulat după înfrângerea principalei urmăritoare 
0 
Felicitari D Williams! Sigur te asteapta un contract cu S.M. 
click pt. Articol 19 March 2019 18:42
0 
Regulament FRB, articolul 3.25 
click pt. Articol 17 March 2019 19:26
laca1968 Draga TB
0 
Iata comentariul pe care-l asteptasem de la domnul profesor. Nu stiu de ce ati sters postarea mea. Nu cred ca a avut ceva negativ sau jignitor. Cat despre atmosfera: Au fost doua tabere, cea din Sfantu, care isi sustinea civilizat echipa, ca intotdeauna, si cea din Brasov, care sufla non stop in vuvuzele, lucru interzis dupa informatiile mele.Intrebare: Ce anume v-a timorat jucatoarele dom profesor? 
click pt. Articol 17 March 2019 19:17
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !!
0 
Nu a fost nici o surpriza.Aradul joaca din ce in ce mai bine.Daca pun la punct si sportivitatea in cadrul echipei,vor ajunge si mai sus.Satmarencele au jucat pe nivelul lor,mai mult nu poate! 
click pt. Articol 17 March 2019 16:53
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !!
0 
FELICITARI FETELOR !!! 
click pt. Articol 17 March 2019 16:51
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !!
0 
Aradul joaca din ce in ce mai bine,dar din pacate este cea mai dura echipa din campionat.Au scos cateva jucatoare de la diferite echipe din competitie cea ce nu este de loc fair play.Mai ale cele 2 americance ar trebuii pedepsite mai des sipromt pentru faulturile foarte dure.Arbitrii observ ce vor,dar din pacate pierd echipele,cum a fost cazul lui Ghizila de la SEPSI SIC. 
click pt. Articol 17 March 2019 16:50
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !!
0 
BRAVO DOMNULE CALANCEA,DE ACEASTA DATA ATI FOST PLIN DE SPORTIVITATE RECUNOSCAND CA SEPSI SIC ESTE O ECHIPA MAI VALOROASA!Cu siguranta,veti pierde si in cupa,dar acest lucru nu inseamna,ca aveti un lot slab.Brasovul este una dintre cele mai bune echipe.... 
click pt. Articol 17 March 2019 16:46
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !!
0 
Nu 1 ci doua puncte sint in afara celor 2 puncte de penalizare.SEPSI SIC,departe,este cea mai buna echipa,si merita sa castige si in acest an atat campionatul cat si Cupa Romaniei !Hai SEPSI SIC,FELICITARI!!! 
click pt. Articol 17 March 2019 16:42
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !!
0 
FELICITARI! Nu uitati ca locul vostru este pe I. 
click pt. Articol 12 March 2019 18:38
laca1968 Bravo!
0 
Dulce e victoria in G.L. 
click pt. Articol 12 March 2019 18:26