Arbitri meciului decisiv dintre CSU Sibiu și BC Mureș


Fiecare din cei trei arbitri delegați astăzi au mai oficiat un meci din această serie din sferturile de finală

Laurețiu Grigoraș (stânga) va arbitra pe CSU Sibiu pentru a 7-a oară în acest sezon, în timp ce pe BC Mureș pentru a 5-a oară

În această seară de la ora 19:00 se joacă în Sala Transilvania meciul decisiv din sferturile de finală ale LNBM dintre CSU Sibiu și BC Mureș Târgu Mureș. Pe site-ul oficial al FRB a apărut și brigada delegată să arbitreze acest duel decisiv. 

Astfel, meciul va fi condus de Laurențiu Grigoraș, Bogdan Podar și Dragoș Nicolae, în timp ce comisar din partea Federației Române de Baschet va fi Raduly Zoltan

Laurențiu Grigoraș a fost prezent pe parchet, arbitrând primul meci al seriei, câștigat de CSU Sibiu cu 76-66. De asemenea, Raduly Zoltan a fost observatorul respectivului duel. 

Bogdan Podar a arbitrat meciul 2, partida câștigată clar de Târgu Mureș în fieful sibienilor, scor final 75-54. 

De cealaltă parte, Dragoș Nicolae a fost unul dintre cei 3 arbitri ai celui mai intens meci dintre Sibiu și Mureș, mai exact partida cu numărul 3, câștigată de sibieni în prelungiri cu 89-87. 

Confruntarea din această seară va fi transmisă în direct pe postul de televiziune DigiSport 4. Câștigătoarea partidei se va califica în semifinalele LNBM acolo unde va da piept cu Steaua CSM EximBank București. 

*Foto: Mircea Roșca (sportpictures.eu)



Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu
Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre BC CSU Sibiu vs BC Mureș Târgu Mureș
Vizualizează pagina personală a arbitrului Grigoraş Laurenţiu
Vizualizează pagina personală a arbitrului Podar Bogdan
Vizualizează pagina personală a arbitrului Nicolae Dragoş
Vizualizează pagina personală a arbitrului Raduly Zoltan

Radu Bărăian / 25 April 2017 / 11:15


Galerie foto


4 
Sa fie un arbitraj corect, cum e vorba "arbitrajul este corect cand nici nu se simte ca au fost artbitrii" :) 
25 April 2017 11:26
JCN Sa fie
0 
desi cu Grigoras pe parchet acest lucru e aproape imposibil. 
25 April 2017 12:23
ovidiu89 alta brigada
-2 
daca era ciulin nu ii bun ca de ce ii ciulin, daca ii grigoras de ce ii grigoras. de ce nu va platiti voi o brigada din alta tara. sper sa castige muresul cu ajutorul arbitrilor:) si apoi sa vedeti discutii pe site:)) sper ca s-a terminat cu comentariile despre bilete care cate a avut sau nu a avut. 
25 April 2017 14:21
1 
Da si tu putina dovada de inteligenta macar atunci cand ai o discutie cu mine cel putin. Unde ai vazut tu vreodata pe acest site ca eu am acuzat abitrii !? Grigoras se lasa foarte usor purtat de val, nu poate fi impartial. Astazi o sa fluiere ori pentru noi ori pentru ei, atat poate el.  
25 April 2017 14:49
-1 
Nu imi pot compara inteligenta cu voi. Doar ca in ultima perioada prea multe nemulțumiri din partea suporterilor sibieni. In loc sa Me bucurăm de baschet noi ne țigănim pe aici:)) romani cu unguri, bilete vs abonamente, arbitri vs arbitri șamd. Hai sa ne bucurăm de sport ca apoi oricum vor curge comentariile din partea nemultumitilor:) pace 
25 April 2017 15:47
3 
Deci sa mai aud vreun sibian ca nu admite ca sunt ajutati de arbitrii... 
25 April 2017 19:27
Whomever Libere
1 
18 pt Sibiu 1 pt Mures. Dar atiti cum e "Karma is a bitch" ;) 
25 April 2017 19:41
Whomever Libere
1 
18 libere Sibiu - o libera Mures * 
25 April 2017 19:41
cra Hoti
0 
Astia sunt ajutati mai dur decat asehotii, suntem jefuiti, rusine!!!
Sibienii habar n-au unde-i cosul dar conduc cu 5 puncte, bravo! 
25 April 2017 19:49
un ardelean Ce vorbesti ...,
0 
Da avem 18-1 la libere dar vezi si tu cat a fost faultat numai Cooper. E adevarat, al 2-lea faul la Reed, a fost gratuit accordat, nici vorba de fault. Faultul sntisportiv la Marticic, corect accordat. Chiar nu va fura nimeni. E corect arbitrajul 
25 April 2017 19:53
soso69 Opinie
0 
Djapa, Reed si Kalve au cate 3PF. Cam mult pt prima repriza. Sa marchezi o treime din puncte din libere e cam mult. 
25 April 2017 19:59
cra nope
0 
Cu acest arbitraj ati castiga si in nba :DDD 
25 April 2017 19:59
un ardelean Martinic
-1 
Tinere grosolana la Cooper, nu se da fault. 
25 April 2017 20:00
bj rusine
1 
capitala incultilor neeruopeni este propulsata de arbitrii in semifinale. rusine romania 
25 April 2017 20:36

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Milos Komatina, al treilea străin care se întoarce din echipa de anul trecut a celor de la SCM Timișoara
Muntenegreanul a fost confirmat de site-ul oficial al clubului bănățean pentru al 4-lea sezon consecutiv 
Dragoș Diculescu a suferit o entorsă în partida cu Finlanda de la Europeanul U20 – divizia B din Portugalia
Internaționalul român va rata restul turneului și cel mai probabil și meciurile naționalei mari din precalificările EuroBasket 2021 
Cătălin Burlacu revine pe prima scenă a baschetului românesc
Fostul căpitan al lui Asesoft o va antrena pe CSA Steaua București 
Tudor Gheorghe rămâne jucătorul lui BCM U Pitești pentru încă un sezon
Al treilea nume confirmat de formația din Trivale pentru stagiunea viitoare 
Maksym Korniienko se desparte de BCMU FC Argeș Pitești
Ucraineanul se întoarce la Dnipro după șase ani 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Andrija Bojic va juca pentru CSO Voluntari
Sârbul revine în LNBM, după experiența de la Poli Iași 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Justas Tamulis
Lituanianul a fost cel mai bun marcator al ardelenilor în sezonul recent încheiat 
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
mikki pacat ca era in forma..
0 
multa sanatate si revenire rapida pe parchet!!! 
click pt. Articol 18 July 2019 16:28
mikki bun jucator, cu potential de crestere....
0 
cu aruncare precisa, patrundere buna..mi l-as dori la Oradea dar cred ca doar Barnette va mai veni acum.. la Cluj, nu stiu ce sa zic dar nu cred. o fi stiind clubul ceva daca-i ureaza sa-l vada in curand intr-un campionat puternic.. 
click pt. Articol 18 July 2019 16:25
niku25 Doar in Bucuresti.
0 
Asta da tupeu....sa nu mai joace in Bucuresti ca nu vrea nimeni sa faca echipa in Ploiesti..este STEAUA BUCURESTI si trebuie sa joace in BUCURESTI,oricine ar veni la echipa. 
click pt. Articol 18 July 2019 15:40
man_08 Bafta Cataline !
0 
Avand in vedere ca locuieste, impreuna cu familia, intr-o localitate de langa Ploiesti si are o afacere in orasul unde a cunoscut marile performante, cred/sper ca Steaua Bucuresti o sa joace meciurile de pe teren propriu la Ploiesti ( oras unde un primar cretin si un consiliu local potrivnic sportului de performanta au facut tot posibilul si au reusit ca nici un sport de echipa sa nu aibe reprezentante la nivel de seniori). S-a vazut si la meciul nationalei de seniori ca ploiestenilor le e dor de baschetul de performanta. La meciurile de juniori ale echipelor locale(desi nu exista echipe cu mari performante nationale) se strang destul de des chiar si 1000 spectatori. 
click pt. Articol 18 July 2019 13:56
mikki la despartirea Stelei de Sasa Ocokoljic, TB
0 
confirma din surse existenta negocierilor Stelei cu un fost renumit international roman..iar Gyke l-a indicat pe respectivul ca fiind Burlacu..  
click pt. Articol 18 July 2019 13:48
0 
parca anticipa mutarea 
click pt. Articol 18 July 2019 13:39
Tommy T.Gheorghe
0 
Un jucator decent.Este o alegere buna facuta pt ambele tabere! Pitesti va avea un jucator ok pt regula u 23,iar jucatorul se va bucura de minute multe pe parchet! 
click pt. Articol 17 July 2019 23:30
0 
Mi-a placut Gheorghe. Ne mai trebuie un U23 pe langa Maciuca (daca ramane). 
click pt. Articol 17 July 2019 23:25
0 
Normal sa rămână. Mă aștept la un sezon mai consistent din partea lui. Conteaza foarte mult minutele pe care le a jucat sezonul trecut. Cred că mai avem nevoie de un u23, pentru ca Maciuca cred ca i încă prea crud. Korniienko si Bailey nu vor continua. Să vedem cu ce i vom inlocui. 
click pt. Articol 17 July 2019 19:53
underCat gata cu vestile proaste
0 
bine, ar putea pleca la Oradea sau Cluj, dar asta e alta poveste. Daca intr-adevar s-a negociat pana acum inseamna ca mai asteptam pana aflam inlocuitorul.  
click pt. Articol 17 July 2019 18:46