BC CSU Sibiu învinge pe BC Mureș Târgu Mureș


BC CSU Sibiu învinge pe BC Mureș Târgu Mureș la o diferenţă de 2 puncte

BC CSU Sibiu învinge pe BC Mureș Târgu Mureș cu scorul de 89-87 (17-23, 26-8, 18-23, 13-20, 15-13)

De la BC CSU Sibiu s-au remarcat: Bogdan Popescu cu 19 puncte (2x3), 5 recuperări și o pasă decisivă, Igor Mijajlovic cu 17 puncte (3x3), 2 recuperări și 5 pase decisive și Kevin Christopher Hardy cu 14 puncte, 5 recuperări și 8 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Goran Martinic cu 19 puncte (1x3), 3 recuperări și 6 pase decisive, Radovan Markovic cu 17 puncte (2x3), 3 recuperări și o pasă decisivă și Lamarcus Reed cu 17 puncte (3x3), 8 recuperări și 4 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu
Citește ultimele știri despre BC Mureș Târgu Mureș

totalbaschet.ro / 20 April 2017 / 19:39



gyke Yesss
0 
Extraordinar...ce victorie. Hai CSU. Nu mai am cuvinte si nici voce. 
20 April 2017 19:42
danb61 CSU!!!
0 
Caracter+daruire+sacrificiu-FAMILIA C S U!!! Multumim baieti!! Sunem mandrii de voi!!! 
20 April 2017 19:59
0 
Meci de infarct. Ma asteptam ca CSU sa dea o replica pe masura si e foarte bine ca am castigat.
Ne-am scos cu victoria asta, nu vreau sa imi imaginez ce presiune ar fi fost pe noi sambata in cazul in care nu castigam azi.
 
20 April 2017 20:00
3 
Fiind in sala pot afirma că arbitrajul a fost clar pro Sibiu, sunt neutru dar parerea mea e cam unanima. Numai bine. 
20 April 2017 20:14
-5 
20 April 2017 20:21
-1 
Arbitrii din LNBM nu tin cu nimeni, asa sunt ei... mediocri spre slabi. Keep calm.

De iesirea lui Markovic ce mai zici? Oare de ce nu l-au sanctionat arbitrii dupa ce a vrut sa-l ia pe Hardy la bataie?
 
20 April 2017 20:30
soso69 Opinie
4 
Am aceeasi parere. In repriza de prelungiri orice contact la jucatorii sibieni a fost fsult. Sibiul a marcat in prelungiri doar din libere. Oricum foarte echilibrat meci cu multa tensiune. Seria nu e nici pe departe jucata. 
20 April 2017 20:32
1 
Pai bineinteles pentru ca muresenii au sperat sa ratam mai mult de la libere. S-a marcat numai de la libere la noi pt ca au faultat intentionat muresenii.. Despre ce vorbesti? 
20 April 2017 20:44
outsider @soso69
1 
toti cei care au patruns (si de la Mures si de la Sibiu) au primit fault in prelungiri - jucatorii au fost f. obositi (TOTI), cei cu vointa mai mare (sau autoconservarea mai mica) au castigat in final  
20 April 2017 20:44
wtf @Fr3aksway
2 
Vrei sa spui Igor? 
20 April 2017 20:47
1 
se referea la iesirea nevoasa a lui Markovic, care merita un tehnic - nu s-a referit la fault-ul ofensiv (?!?!) a lui Igor  
20 April 2017 20:49
3 
Eu cred ca Markovic cu Igor avea ceva de-mpartit.  
20 April 2017 21:14
soso69 Markovic
5 
Mijajlovic a fost cel care i-a spus ceva lui Markovic si acesta a reactionat. Cei 2 au schimbat ceva cuvinte dar atat. Oricum au primit tehnic amândoi. 
20 April 2017 22:40
mid53 Meritat
0 
Ce victorie!!!!! cit un campionat! O daruire totala pina la ultima picatura de energie : FELICITARI !!! Ideal ar fi sa transam simbata calificatea.... HAI CSU !!!!! 
20 April 2017 20:24
piroskutya Olaru sa ajungi ca Stoica
0 
Arbitraj smecheresc,este clar pentru orice cunascator de baschet.Olaru a fost seful care a condus Sibiul spre victorie,daca se arbitra corect Muresul se impunea fara probleme.Dar Dumnezeu este sus,si va avea grija de trisoriul Olaru. 
20 April 2017 21:37
florinlin victimele baschetului romanesc
0 
Dintotdeauna v-ati victimizat si la infrangeri ati acuzat arbitrajul. O fi complexul minoritarului, nu stiu, dar atata timp cat veti mai fi singura sala de baschet in care se mai striga arhaicul si pateticul "hotii hotii" probabil ca nici nu va veti depasi conditia. Victorie meritata pentru CSU azi care a controlat jocul in cea mai mare parte si a stiut mai bine sa gestioneze un OT in care muresenii nu faceau altceva decat sa faulteze, probabil asta le-a spus si Barni fiind stiuta slabiciunea noastra la libere. Hai, mai multa demnitate, seria se joaca. 
20 April 2017 21:53
piroskutya Este greu cand joci orice decisiv contra 8
-3 
Si voi stiti cat de greu se putea inghitii acele arbitraje cu Asesoftul,si voi si clujenii. Diferente e ca voi ati scapat odata cu disparitia bine meritata a Asehotilor, noi suntem furati incontinuare in toate meciurile decisive. Sper acum odata cu arestarea lui Ghita sa mai intre la belea ceva arbitrii mai cu experienta,pentru ca astia mai tineri sunt mai demni. 
20 April 2017 22:03
3punkte Mingea si panoul
1 
In unele momente importante cativa jucatori de la gazde (ca sa nu dau nume)de langa panou puneau mingea in cos cu ajutorul panoului (asa cum se invata la antrenamente) aveau meciul jucat si castigat in 40 minute.
P.S:In oras nu s-a stiut ca urmeaza un joc de baschet important?! 
20 April 2017 23:13
2 
In unele momente importante cativa jucatori de la gazde (ca sa nu dau nume) DACA, de langa panou puneau mingea in cos cu ajutorul panoului (asa cum se invata la antrenamente) aveau meciul jucat si castigat in 40 minute.
P.S:In oras nu s-a stiut ca urmeaza un joc de baschet important?!  
20 April 2017 23:28
JCN :))
-3 
In primul meci v-am furat, acum v-am furat, sper ca Sambata seara sa vad aceleasi fustrari ale muresenilor pe aici. Daca am reusit sa va batem fara conducator de joc (dupa ce fluierasii i-au scos pe rand pe Davis si Igor)......inseamna ca ati fost foarte buni dar nu v-au lasat astia cu fluierul sa castigati. Deveniti penibili, la orice infrangere o dati cu arbitrii.
Ma tot intreb de ce se numeste jungla sala voastra? Oare pentru ca da cel de la masa muzica la maxim la time-out si in pauza atunci cand celelalte galerii canta sau pentru ca doar atunci mai cantati si voi cate ceva si va auziti ? Hai CSU !!! #nucedam 
21 April 2017 00:00
free62 free62
0 
La tine e vesnic "pe galerii". Vezi ca s-a jucat baschet nu galereala. Noi avem galerie ce conteaza ca n-am altceva...ca noi este peste toti! Daca te intreaba cineva Igor al tau putea fi scos mai repede, are doua simulari grosolane in meci, plus alte cateva faze dubioase, daca tot e sa le luam toate la puricat...ma rog nu de aia a pierdut Muresul, ca au pierdut de fraieri(sa te aperi cu Santa la ultima recuperare si Lazar pe banca e putin curios)...Da pt copilu asta imi place ca toti suntem penibili, numa el are galerieee! 
21 April 2017 00:22
free62 free62
-1 
#nuteducecapu 
21 April 2017 00:22
-4 
Nici in seara asta nu ti-ai luat pastilele ? 
21 April 2017 00:25
free62 free62
-3 
Zi tu sa crape baschetu in Sibiu daca Igor nu are doua simulari in meciu asta? Stii cum se penalizeaza simularile banuiesc, nu trebuie egzplicat... 
21 April 2017 00:32
1 
Doar nu te astepti ca omu' sa aiba coloana vertebrala si sa recunoasca cele 2 simulari a lui Mijajlovici, nu? Dupa cum au spus si altii, a fost eliminat gratuit Igor pe final de meci, dar pe de alta parte, trebuia oricum eliminat mai devreme. Hai cu 2-2, chiar vreau sa vad un meci decisiv intre Sibiu si Mures.  
21 April 2017 12:32
DonJuan free62
-4 
Nu il bagati in seama.Isi pierde mereu timpul sa posteze la articolele legate de Csu Sibiu. Se aude despre el ca a fost insurat cu o ciobanita de la Poiana si la lasat aia in pantaloni scurti. De atunci e anti sibiu. Mareu o parte din timp si-l petrece in baie cu reviste despre animale, din cauza asta la lasat nevasta. Un om cu minte bolnava...cum uita de pastile intra aici sa dea cu gloante dula sibiu. Mars mah la tine sub feleac. 
21 April 2017 01:15
DonJuan digi sport
1 
Foarte slab comentariul la digi sport. Am impresia ca omul asta a comentat snooker toata viata. Multe reluari destul de slabe. Un meci nu foarte spectaculos cu multe ratari. In min 5 aveam 10 puncte avans si ne-am trezit condusi in ultimul minut. Din nou nu se gestioneaza bine situatiile de criza si ar trebui estompate din timp. Cooper este mult mai mobil decat Popescu si ma surprinde daca ma uit la gabaritul lui. Amandoi merita felicitati pentru jocul prestat. Impreuna au reusit peste 15 recuperari. Pivotii Muresului au marcat putin astazi. E bine ca i-am tinut acolo jos. Daca Martinici nu este lasat sa joace...toata morisca muresenilo se invarte in gol. Sambata voi fi prezent la Mures. Ora 17:30 este greu accesibila acasa , nu mai vb de deplasare. Echipa noastra merita sa fie incurajata de 500 de suporteri. Succes baieti ! 
21 April 2017 01:31
DonJuan Min 5
1 
IN MIN 5 DIN SFERTUL 4 
21 April 2017 01:32
cronicaru Opinie fara sa supar pe nimeni
0 
cronicaruOpinie Like DisLike 0 Sincer, nu am nimic cu Sibiul dar s a fluiera fault de cate ori s a putut impotriva Mureșului....s au nu avem voie sa ne exprimam parerea ca se supara sibienii ????!!! Sa se supere,oricum nu o sa castige campionatul dar raman cu cel mai bun antrenor. Au mai jucat si altii baschet de performanta inclusiv la lotul national..... Numai bine. 
21 April 2017 08:40
outsider cronicaru
4 
Nimeni nu te opreste sa iti exprimi opinia, nici nu trebuie sa te intereseze +/- urile, probabil ceilalti au in minte momente in care s-a fluierat invers (si sunt si situatii din acestea). Daca se fluiera pro-CSU de mult ieseau Lazar, Santa, Djapa care fost lasati sa joace barbateste mare parte din meci (din pct meu de vedere un baschet ok, cel cu contact). Problema arbitrajului a fost inconstanta pe parcursul meciului. La un moment dat (dupa cum spunea mai sus cineva) s-a fluierat si musca din sala. CSU a simtit ca se fluiera tot in prelungiri si au fost mai agresivi in atac (tradus : au patruns).
La un astfel de meci e greu sa spui "sunt neutru" . Chiar daca vrei asta, nu poti :) Muresul e o echipa care cu greu nu poate fi simpatizata de oricine, in afara de adversarii directi din acel moment. Merita respect pentru asta! 
21 April 2017 08:53
tiger76 Outsider
0 
Respect pt comentariul tau! :) De curiozitate: de unde esti? Toata stima 
21 April 2017 09:17
outsider @tiger76
0 
Sunt din Sb (nu cred ca are importanta de unde suntem, pasiunea e comuna, restul sunt detalii). 
21 April 2017 09:31
0 
Eu am fost in sala deci nu zic nimic de arbitraj doar ca au fost multe greseli. Legat de joc:
- Muresul a avut ocazi de 2, 3 ori pe final sa inchida jocul dar au ratat copilareste
- Martinic a fost 1 din 9 de la 3 puncte (ceea ce nu prea se intampla)
Daca in meciul urmator intra aruncarile de 3 Muresul castiga si avem meci decisiv
Am uitat sa amintesc de pivotii Muresului care dorm pe teren care dorm pe teren si fac doar faulturi. Lazar daca bine tin minte din primul sfert avea deja 3. 
21 April 2017 09:47
2 
Am urmarit meciul impreuna cu baietii mei, fani baschet, la televizor. Fiind neutru, a fost un meci foarte frumos de urmarit. Unul din baieti tinea cu Mures, altul cu Sibiul. Am fost obligat sa raman neutru ;) Sincer, nu mi s-a parut ca arbitrajul a fost partinitor. Au fost greseli, in nota obisnuita a arbitrajului in Romania. Sibiul a speculat clar mai bine prelungirile. Felicitari ambelor echipe si oricare va castiga sa aiba multa bafta impotriva Stelei. 
21 April 2017 10:42

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
John Florveus a debutat în prima ligă din Grecia
Fostul pivot al Timbei a fost titular la Koroivos 
Hristu Șapera: „Sunt foarte mulțumit că am dominat. Am avut 30 de pase decisive”
Antrenorul lui BCM U Pitești a vorbit și despre problemele de efectiv pe care le întâmpină în acest sezon 
Poli Iași, locul unde dispar conducătorii de joc
Doi baschetbaliști s-au „pierdut” în ultimele luni în Copou. Am aflat și motivul 
Accidentare pentru Brandon Taylor în meciul contra BC Mureș
Americanul a fost scos pe brațe din teren înainte de pauză mare a meciului 
Dragan Zekovic, cel mai bun stelist în victoria contra BC Mureș
Sârbul a fost liderul echipei sale în deplasarea de la Târgu Mureș 
A început votul pentru All-Star Game 2018 în LNBM
Voi pe cine votați în duelul dintre Nord și Sud? 
MVP – etapa a XIV-a: Monyea Pratt
Americanul Sibiului a reușit primul triple-double în LNBM după aproape doi ani 
Victorie categorică pentru CSM Steaua în deplasare la BC Mureș
“Militarii” au condus încă de la primul fluier 
CSM Steaua EximBank învinge pe BC Mureș Târgu Mureș
CSM Steaua EximBank învinge pe BC Mureș Târgu Mureș la o diferenţă de 25 puncte 
Dan Fleșeriu: „Am obținut o victorie pe care ne-am dorit-o foarte mult”
Sibienii ajung la cea de-a 9-a victorie pe teren propriu 
0 
Hristu spune mereu de banca scurtă pe care o avem. Spune că variante sunt, conducerea de ce nu face un efort pentru legitimarea unui nou jucător pe 4 5? Acum e momentul, vin meciuri grele, în 1 6 se joaca din 3 in 3 zile si va fi foarte greu sa rezistăm așa. 
click pt. Articol 17 January 2018 13:18
0 
Alin Borșa chiar dă niște slam dunkuri foarte frumoase în ultima vreme. E meseriaș. 
click pt. Articol 16 January 2018 22:23
tzontzolino all star plictiseala
0 
Acelasi meci plictisitor in care cica sunt votati cei mai buni jucatori dar defapt se aduce de la fiecare echipa ca sa fie toata lumea multumita. Niciodata nu se tine cont de adevarata valoarea si uite asa Baciu e la Slam Dunk si unul cu procent dezastru ajunge sa arunce la 3 puncte. Iar o sa i puna sa dea cate 3 slam dunk uri unul dupa celalalt sa se oboseasca? Iar nici mingi suficiente nu vor fi la aruncarile de 3 ? Iar meciul va fi atac pe slam si aruncari de 3 plus aparare zero. Nu zice nimeni , e normal sa joci detasat sa nu te accidentezi dar nici asa... Da Borsa de la Mures niste slam uri de te ia de cap...nici nu e bagat in seama...n-are nimic, il luam pe Tibirna ( no ofense) 
click pt. Articol 16 January 2018 14:00
Mordred sportul muresean
0 
sportul muresean a fost dezmembrat si furat pana nu a mai ramas nimic de cartelul mafiot Florea.ASA era afacerea de spalarea baniilor furati de primar de la stat si un fel de hobby unde mergea cu locotenentii lui(muresenii stiu cu cine)baschetul si fotbalul de sala s-a dus pe apa muresului impreuna cu fotbalul.vinovatii sunt bine multumesc si isi continua viata de lux escobarian. 
click pt. Articol 16 January 2018 09:20
muri92 Incotro....???
0 
Incotro sportul muresan..???(ASA,Muresul etC)-urmeaza???# 
click pt. Articol 15 January 2018 20:49
adu Mda..
0 
Nu stiu cate echipe vor mai ramane...o sa se distruga si sportul asta.cine o sa investeasca in baschet??? 
click pt. Articol 15 January 2018 20:46
ajax Digi
0 
Un comentator mai penibil rar mi-a fost dat să ascult. Colac peste pupăză, la final mai dă si cu bâta-n baltă, confundând baschetul cu handbalul. Digi , s-ar impune o selectie la ce comentatori de baschet aveti. 
click pt. Articol 15 January 2018 19:37
Renan Titus
0 
Si a regăsit plăcerea de a juca baschet. Foarte serios, profesionist adevărat. În rest ma sperie declarația d.lui Gemea privind finanțarea echipei chiar si in acest sezon 
click pt. Articol 15 January 2018 11:36
adu Titus
0 
Seriozitate,inteligenta,munca 
click pt. Articol 15 January 2018 10:24
0 
Mai mult respect nu ar strica, unchiul meu, prof dr. Chiriac Mihai, nu mai posteaza, mi a lasat mie contul, eu am 17 ani, sunt intradevar mai mic ca tine, dar hai sa ne respectam. Unchiul meu nu mai posteaza de cand s a desfiintat Gaz Metan, si da, a fost si el la meci, defapt el mi a si cumparat bilet. El a avut multi fosti elevi de la Cisnadie care sunt in galeria lui CSU, Nitulescu sau Andrici Gabriel fiind doi dintre ei, astea sunt numele reale. Asa ca nu e nici o abureala cu nepotul, eu sunt nepotul, si nu sunt asa rabdator ca unchiul. Numai bine. 
click pt. Articol 15 January 2018 08:20