BC CSU Sibiu învinge pe CSA Steaua București


BC CSU Sibiu învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 4 puncte

BC CSU Sibiu învinge pe CSA Steaua București cu scorul de 75-71 (18-19, 18-10, 17-25, 22-17)

De la BC CSU Sibiu s-au remarcat: Kevin Christopher Hardy cu 14 puncte, 9 recuperări și 5 pase decisive, Monyea Durrell Pratt cu 13 puncte, 9 recuperări și 3 pase decisive și Justas Tamulis cu 12 puncte (3x3), 5 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Ante Delas cu 17 puncte (2x3), 2 recuperări și 6 pase decisive, Uros Lucic cu 12 puncte (1x3) și 6 recuperări și Zarko Duric cu 10 puncte (2x3), 9 recuperări și o pasă decisivă.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSA Steaua București
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 05 January 2019 / 19:49



gyke Mda
0 
După câteva meciuri foarte bune, am reușit să facem unul execrabil, probabil cel mai slab sezonul ăsta. Procentaje jalnice, cele 21 de recuperări in plus au câștigat meciul. Vedem la Cluj, dar dacă nu ne revenim nici o șansă.  
05 January 2019 19:54
JCN Concentrare 0
0 
Nu le-a stat deloc mintea la joc, parca erau inca in vacanta. 
05 January 2019 20:06
adis las-a asa
0 
De azi antrenorul vostru are o noua porecla:''SUPER NESIMTITUL dan''.A facut tot posibilul sa dea meciul Stelei dar lotul slab al miticilor i-a dat planul peste cap.Era mare pacat sa-si bata joc de suporterii care s-au deplasat la meci .Stafului in frunte cu dan sa-i fie rusine 
05 January 2019 20:01
JCN =))
-1 
Asemenea comentarii mai vedeam doar la suporterii pitesteni.
Cum puteti voi sa vorbiti de nesimtire avand in vedere ca sunteti in prima grupa numai cu sprijinul neconditionat al celor de la frb !? Aveti procese pierdute, jucatori neplatiti si mai aveti curaj sa vorbiti !? Sper sa se faca dreptate cat de curand. 
05 January 2019 20:10
1 
Sa nu jignim pitestenii. Nu a fost niciunul atat de penibil si nu e cazul sa comparam. Dar de la fanii lui Ilie ce sa ceri... 
05 January 2019 20:18
1 
Ce treaba are neplata jucatorilor cu faptul ca azi staful vostru a vrut sa dea meciul stelei.Tu chiar nu ai vazut meciul?Nu e vorba ca ati jucat slab e vorba ca nu ati jucat deloc.Bucurativa cat mai aveti un sponsor pentru ca daca continuati asa s-ar putea sa ajungeti mai rau ca noi 
05 January 2019 20:16
0 
Avem multi sponsori nu doar unul. Eu doar subliniam faptul ca tocmai un suporter al unei echipe ce nici nu trebuia sa evolueze in prima liga vine cu scenarii din astea.  
05 January 2019 20:42
adis pacat
1 
Chiar nu vin cu scenarii dar cred ca orice suporter al SB azi a vazut un meci trantit si cum am spus si cu asta inchid subiectul AZI ATI CASTIGAT FARA SA VRETI DOAR DIN PROSTIA STELEI.Succes in continuare si sper sa facem si anul asta un meci memorabil la fel ca cel de anul trecut  
05 January 2019 20:53
-2 
As vrea sa pot spune acelasi lucru dar eu imi doresc sa se faca dreptate si sa fiti exclusi din competitie. 
05 January 2019 20:55
calin Adis
-1 
N-ai urmarit cu atentie finalul, presupun. Daca voia Dan sa tranteasca meciul nu-l baga pe Tamulis sa dea doua treite pe final si sigur nu-l introducea pe Cooper pe faza defensiva ca sa aduca plus la recuperari pentru a-l schimba imediat dupa, in ofensiva, cu un shooter. 
05 January 2019 20:59
calin Logo
0 
O sa mi-l schimb cu cel al CSU din Sepsi, cand am sa ma prind cum:) 
05 January 2019 21:00
alexander auzi ca meci trantit :))
-2 
Nu omule, chiar atat de rau am jucat. Istoria ultimelor deplasari la Steaua ,unde am facut meciuri foarte modeste, sta ca si marturie.. Oricum Tm va invinge la dinamo deci rezultatul acestui meci ar fi irelevant pt voi. 
05 January 2019 22:34
Dario adis
1 
N-ai ce sa astepti de la sibieni, asa sunt ei de sus pana-n jos, de la conducere pana la suporterii lor de tarani, au demonstrat si anul trecut si impotriva noastra!
Acest campionat are nevoie si de Timisoara si sper sa va rezolvati problemele! 
05 January 2019 22:11
sibman diario
0 
Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. 
05 January 2019 22:47
Robert Dario
0 
Hai sa nu generalizam, atunci a fost si efectul de turma la ce s-a intamplat cu noi, sunt de ajuns cativa suporteri, de la oricare echipa ar fi, sa inceapa cu scandarile ca automat multi altii fac la fel, sa puna putina presiune pe adversari si alte cele...

In alta ordine de idei, meci slab rau al Sibienilor, de asteptat de altfel, dar victoria e victorie pana la urma! Prima liga valorica ramane fara echipele din capitala... 
05 January 2019 23:41

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSM Târgu Mureș debutează cu o victorie în lupta pentru locurile 9-16
CSM Mediaș, CSM Phoenix Galați și CSO Voluntari sunt celelalte învingătoare din primul meci 
Dan Fleșeriu: "N-am arătat nici măcar 50% din ceea ce facem de obicei"
Antrenorul Sibiului a fost nemulţumit de agresivitatea dinamoviştilor 
Tudor Costescu: "Am făcut greşeli copilăreşti în ultimele minute"
Tehnicianul dinamoviştilor a pus înfrângerea pe seama lipsei de experienţă 
CSM CSU Oradea câștigă un meci disputat contra lui BCM U Pitești
Argeșenii au condus la pauză la o diferență de 8 puncte 
BC CSU Sibiu se impune pe teren propriu cu Dinamo Știința București
Jocul a fost decis în ultimele minute, după ce oaspeții se aflau în avantaj la jumătatea ultimului sfert 
Tudor Gheorghe: ”Cu siguranță acest avantaj nu este unul decisiv”
Fundașul alb-violeților a vorbit despre seria contra celor de la CSM CSU Oradea 
Mihai Silvășan, după revenirea din partida cu Steaua: „Băieții au arătat caracter”
Jason Washburn a analizat și el jocul echipei sale: „Este o victorie care spune multe” 
Dan Fleșeriu: „Am terminat sezonul regulat pe locul 1, dar asta nu mai înseamnă nimic acum”
BC CSU Sibiu începe aventura în playoff-ul LNBM 
Florin Nini: ”Mergem la Oradea cu gândul de a ne juca șansa noastră”
Tehnicianul piteștenilor a prefațat seria contra celor de la CSM CSU Oradea 
Greșeli de arbitraj pe finalul meciului SCM U Craiova – SCM Timișoara
Oficialii au ratat câteva decizii importante pe finalul meciului. Foto + Video 
0 
De calitate. Peste ce am avut noi la Cluj sau ce am vazut la Craiova. Pitestiul arata ca poate, asa am zis mereu. Mi-e teama pentru ei ca sambata vine al nostru Podar, care ii ca acasa acolo. Astazi a facut diferenta valoarea. Sper ca seria sa ofere evolutii la fel de bune. 
click pt. Articol 25 April 2019 23:17
gyke Băi Adiță
0 
Nici nu știu ce mă deranjează mai mult, cratima aia sau iq-ul tău subunitar... te pomenești că sunt conexe.  
click pt. Articol 25 April 2019 23:01
0 
Stai linistit ca nu ne vom intalni ... 😀😀😀 
click pt. Articol 25 April 2019 22:51
JCN @adis
0 
hai ca poti mai mult :).  
click pt. Articol 25 April 2019 22:45
0 
Buna asta cu banii. Majoritarea au venit din privat. Sibiul nu are nicio datorie si nu a avut restante la jucatori. Sa nu mai zicem de procese prin tribunale sau reinfintarea echipei sub un alt nume ca sa nu se plateasca datoriile catre sistemul public.  
click pt. Articol 25 April 2019 22:37
0 
Ia uite unde stătea lupul moralist... în poala lui Trițoiu...  
click pt. Articol 25 April 2019 22:35
adis voua
0 
chiar nu va e rusine la cati bani a-ti bagat in ultimii 20 de ani si luati doar o cupa?
Aveti grijs sa nu viseze urat Costescu ca s-ar putea sa nu ne mai intalnim 
click pt. Articol 25 April 2019 22:26
JCN Nini
0 
Daca locul lui Nini e la circ a lui sere unde e? Nu ma mai mir ca nu ia tehnic pentru ca se pare ca are imunitate in astfel de cazuri. Si daca nu ati vazut din sala va invit sa va uitati la reluarea meciului si sa imi spuneti cum ii sunt permise toate acele iesiri !? 
click pt. Articol 25 April 2019 21:57
0 
Din pacate locul individului Nini este la circ, nicidecum la un meci de baschet. Din pacate face de ras echipa pitesteana si suporterii acesteia!! 
click pt. Articol 25 April 2019 21:37
0 
S-a vazut clar ca in primele 3 sferturi apararea a fost varza, nu s-a depus un efort prea mare. La fel a facut si Clujul ieri.

Cand ai un adversar mai accesibil, nu are rost sa-ti rupi oasele ca sa-i bati la 30 de puncte. Diferenta de scor in playoff nu are nicio importanta, conteaza mai mult sa-ti dozezi energia pentru urmatorul meci si sa fii proaspat. 
click pt. Articol 25 April 2019 21:35