BC CSU Sibiu învinge pe CSA Steaua București


BC CSU Sibiu învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 4 puncte

BC CSU Sibiu învinge pe CSA Steaua București cu scorul de 75-71 (18-19, 18-10, 17-25, 22-17)

De la BC CSU Sibiu s-au remarcat: Kevin Christopher Hardy cu 14 puncte, 9 recuperări și 5 pase decisive, Monyea Durrell Pratt cu 13 puncte, 9 recuperări și 3 pase decisive și Justas Tamulis cu 12 puncte (3x3), 5 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Ante Delas cu 17 puncte (2x3), 2 recuperări și 6 pase decisive, Uros Lucic cu 12 puncte (1x3) și 6 recuperări și Zarko Duric cu 10 puncte (2x3), 9 recuperări și o pasă decisivă.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSA Steaua București
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 05 January 2019 / 19:49



gyke Mda
0 
După câteva meciuri foarte bune, am reușit să facem unul execrabil, probabil cel mai slab sezonul ăsta. Procentaje jalnice, cele 21 de recuperări in plus au câștigat meciul. Vedem la Cluj, dar dacă nu ne revenim nici o șansă.  
05 January 2019 19:54
JCN Concentrare 0
0 
Nu le-a stat deloc mintea la joc, parca erau inca in vacanta. 
05 January 2019 20:06
adis las-a asa
0 
De azi antrenorul vostru are o noua porecla:''SUPER NESIMTITUL dan''.A facut tot posibilul sa dea meciul Stelei dar lotul slab al miticilor i-a dat planul peste cap.Era mare pacat sa-si bata joc de suporterii care s-au deplasat la meci .Stafului in frunte cu dan sa-i fie rusine 
05 January 2019 20:01
JCN =))
-1 
Asemenea comentarii mai vedeam doar la suporterii pitesteni.
Cum puteti voi sa vorbiti de nesimtire avand in vedere ca sunteti in prima grupa numai cu sprijinul neconditionat al celor de la frb !? Aveti procese pierdute, jucatori neplatiti si mai aveti curaj sa vorbiti !? Sper sa se faca dreptate cat de curand. 
05 January 2019 20:10
1 
Sa nu jignim pitestenii. Nu a fost niciunul atat de penibil si nu e cazul sa comparam. Dar de la fanii lui Ilie ce sa ceri... 
05 January 2019 20:18
1 
Ce treaba are neplata jucatorilor cu faptul ca azi staful vostru a vrut sa dea meciul stelei.Tu chiar nu ai vazut meciul?Nu e vorba ca ati jucat slab e vorba ca nu ati jucat deloc.Bucurativa cat mai aveti un sponsor pentru ca daca continuati asa s-ar putea sa ajungeti mai rau ca noi 
05 January 2019 20:16
0 
Avem multi sponsori nu doar unul. Eu doar subliniam faptul ca tocmai un suporter al unei echipe ce nici nu trebuia sa evolueze in prima liga vine cu scenarii din astea.  
05 January 2019 20:42
adis pacat
1 
Chiar nu vin cu scenarii dar cred ca orice suporter al SB azi a vazut un meci trantit si cum am spus si cu asta inchid subiectul AZI ATI CASTIGAT FARA SA VRETI DOAR DIN PROSTIA STELEI.Succes in continuare si sper sa facem si anul asta un meci memorabil la fel ca cel de anul trecut  
05 January 2019 20:53
-2 
As vrea sa pot spune acelasi lucru dar eu imi doresc sa se faca dreptate si sa fiti exclusi din competitie. 
05 January 2019 20:55
calin Adis
-1 
N-ai urmarit cu atentie finalul, presupun. Daca voia Dan sa tranteasca meciul nu-l baga pe Tamulis sa dea doua treite pe final si sigur nu-l introducea pe Cooper pe faza defensiva ca sa aduca plus la recuperari pentru a-l schimba imediat dupa, in ofensiva, cu un shooter. 
05 January 2019 20:59
calin Logo
0 
O sa mi-l schimb cu cel al CSU din Sepsi, cand am sa ma prind cum:) 
05 January 2019 21:00
alexander auzi ca meci trantit :))
-2 
Nu omule, chiar atat de rau am jucat. Istoria ultimelor deplasari la Steaua ,unde am facut meciuri foarte modeste, sta ca si marturie.. Oricum Tm va invinge la dinamo deci rezultatul acestui meci ar fi irelevant pt voi. 
05 January 2019 22:34
Dario adis
1 
N-ai ce sa astepti de la sibieni, asa sunt ei de sus pana-n jos, de la conducere pana la suporterii lor de tarani, au demonstrat si anul trecut si impotriva noastra!
Acest campionat are nevoie si de Timisoara si sper sa va rezolvati problemele! 
05 January 2019 22:11
sibman diario
0 
Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. 
05 January 2019 22:47
Robert Dario
0 
Hai sa nu generalizam, atunci a fost si efectul de turma la ce s-a intamplat cu noi, sunt de ajuns cativa suporteri, de la oricare echipa ar fi, sa inceapa cu scandarile ca automat multi altii fac la fel, sa puna putina presiune pe adversari si alte cele...

In alta ordine de idei, meci slab rau al Sibienilor, de asteptat de altfel, dar victoria e victorie pana la urma! Prima liga valorica ramane fara echipele din capitala... 
05 January 2019 23:41

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
S-a aflat programul partidelor de pregătire pe care Overseas Basketball Combine le va avea în România
Dragan Petricevic, despre acest eveniment: „Mă bucur pentru faptul că vor vizita România” 
Dinamo Știința București lansează seria „Locker Room Talks”. Primul episod cu Ștefan Grasu
Mezinul Ligii Naționale de Baschet Masculin este primul dinamovist care răspunde întrebărilor „Locker Room Talks” 
Sala Sporturilor din Târgu Jiu are probleme cu acoperișul
Arena gorjeană are numai un an de când a fost inaugurată 
Tony Easley a plecat pe urmele contelui Dracula (FOTO)
Jucătorul lui U-BT Cluj-Napoca a trăit o adevărată aventură în centrul României 
BC CSU Sibiu va disputa trei partide de verificare în această fereastră de pauză
Sibienii vor juca meciurile în trei zile consecutive 
Vlad Moldoveanu: „Orice jucător trebuie să știe să-și joace rolul pe care i-l dă antrenorul”
Sportivul a vorbit despre mai mult aspecte din baschet în cadrul unui podcast 
Austin Chatman este noul conducător de joc al Stelei (Video)
CSA Steaua, întăriri pentru Grupa Galbenă după înfrângerea cu Voluntari 
Monyea Pratt a fost prezent la meciul dintre Atlanta Hawks și Los Angeles Lakers
Baschetbalistul Sibiului a urmărit de la fața locului înfrângerea surprinzătoare a echipei lui LeBron James 
LNBM MVP - Etapa 4, F2: Ivan Siriscevic
Kyndall Dykes, al doilea nominalizat 
Pedja Stamenkovic, triple-double în campionatul din Cehia
Fostul fundaș de la U BT Cluj-Napoca și-a purtat noua echipă spre al 4-lea succes stagional 
studentU @Eduard Popa
0 
Ce-ti mai place can-can ul :)) 
click pt. Articol 14 February 2019 14:11
studentU le era
0 
musai un conducator decent. asta s-a vazut de la inceputul campionatului. poate daca aduceau rapid pe cineva, ar fi prins top 6 si altfel priveau tot sezonul. Asa, de pe 7 sau 8, jucand cu SB sau U, au sanse foarte mici intr-o serie 3 din 5.  
click pt. Articol 14 February 2019 09:46
0 
ca am auzit de super multe echipe din campionatul ceh care sparg clasamentele in competitiile europene 🤓 
click pt. Articol 12 February 2019 18:03
TitiAcs cum ar spune cineva :
0 
surprize, surprize ! Din nou cineva si-a aratat masura "profesionalismului". Cine sa fie ?  
click pt. Articol 12 February 2019 15:53
gyke Buuun
0 
Avem competiție anul ăsta la concursul de slamdunk de la All Star Game. Dacă vom avea All Star și /sau concurs de slam...  
click pt. Articol 12 February 2019 12:35
0 
faina interceptia si finalizarea cu 360.

alley oop-ul nu i chiar fabulos though :)) 
click pt. Articol 12 February 2019 10:33
gyke Anyway
0 
Să ai +4 la 16 s rămase și să fii la o fracțiune de secundă de a pierde meciul, nu poate însemna decât că ai gestionat teribil de prost finalul de meci.  
click pt. Articol 12 February 2019 08:13
0 
Daca as avea 4pct și 16secunde, nici eu nu as trimite adversarul la linia de pedeapsa. 
click pt. Articol 11 February 2019 23:37
0 
1. O victorie importanta. 2. Cred ca Timisoara a revenit pe relaxarea Pitestiului. 3. Pivotul lor e foarte bun. 4. In sfertul 3, aveam 6 faulturi si ei 0. 5. Baciu e dat de FRB ca fiind accidentat. O gluma?! Ca sa le raspund ‘fanilor’ lui Nini, nu l cunosc personal, dar pare un tip super. Mingea a ajuns la pivotul sarb dupa multe pase, la cosul de 3. Deci rotatia nu a mers, atata tot. Bravo, baieti! 
click pt. Articol 11 February 2019 22:41
tanaseb Pitesti
0 
Bravo, Nini. Bravo, Pitesti. Trebuia sa vina si o infrangere pentru Timisoara. Vukosavljevic cred ca ii cel mai complet pivot din tara. 
click pt. Articol 11 February 2019 22:36