BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea


BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 6 puncte

BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 69-63 (19-14, 15-16, 18-21, 17-12)

De la BC CSU Sibiu s-au remarcat: Igor Mijajlovic cu 20 puncte, 4 recuperări și 7 pase decisive, Christopher Cooper Williams cu 16 puncte și 18 recuperări și Boris Lalovic cu 10 puncte (2x3) și 2 recuperări.

De partea cealaltă s-au remarcat Sean Antwan Barnette cu 13 puncte (1x3), 6 recuperări și o pasă decisivă, Sean Morgan Denison cu 12 puncte, 3 recuperări și 4 pase decisive și Titus Nicoara cu 11 puncte și 8 recuperări.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 18 mai 2017 / 20:38



4 
A obosit dupa semifinala? Bravo Sibiu. 
18 mai 2017 20:42
2 
Dupa meciurile 3-4. In 5 nu a facut nimic 
18 mai 2017 20:46
4 
"Delegația orădeană va fi incompletă la Sibiu. Martin Zeno a rămas la Oradea, el resimțind dureri la picior. Se încearcă recuperarea jucătorului american pentru Meciul 2 al finalei mici." 
18 mai 2017 20:58
mid53 Daruire
3 
Ce se mai poate spune? Sa felicitam aceasta frumoasa echipa .Pe final am fost mai lucizi, si am cistigat pe merit. Sa ratat mult si de o parte si de cealalta. Cred ca frumos este sa felicitam si Oradea. HAI CSU! 
18 mai 2017 21:24
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Se pare ca unii jucatori din lotul oradea sunt cu gandul la Cluj, un roman si un amercian. Prevad multe schimburi pe axa Cluj- Oradea.  
18 mai 2017 22:29
u66 Tsc
0 
Aveți ceva informații sau doar presupuneri, având în vedere transferurile unilaterale anterioare? Personal nu as vrea sa se renunțe la niciun jucător de baza al U bt. Din lotul dvs ar fi interesant dacă Barnette și Tibarna vor rămâne în continuare. 
18 mai 2017 22:47
0 
Ramanerea lui Sean depinde de multi factori. Desigur , cel financiar e foarte important , dar nu e un secret nici faptul ca Sean s-a simtit excelent sub comanda lui Achim , asadar si o eventuala schimbare pe banca tehnica poate influenta decizia lui. Vom vedea ... presimt ca dupa terminarea campionatului , in maxim 3-4 saptamani vom auzi deja cateva lucruri concrete . Pana atunci sa ne bucuram de baschet ! 
19 mai 2017 01:42
1 
Tsc doar vorbeste degeaba. Directia transferurilor e inversa. Poate o sa va trimitem un Jucan sau ceva.

Acu serios, Barnette si Mandache au plecat din motive bune.
Mi se pare retardat sa zici ca o sa vina un american. CE sa faca la noi? Sa imparta minute cu Dykes?  
19 mai 2017 10:39
1 
Se face rocada? Jucan cu Sergiu Pop? 
19 mai 2017 11:53
free62 free62
-1 
Da daca vine un sarb, va imparti minutele cu Adamovic, da daca vine un ucrainean va imparti cu Max, sa nu vina doi senegaleji ca nu mai prinde Barro echipa. Pai oricare de la Oradea daca vine, desi sincer sper sa nu ca nu de aia ii nevoie, cum draci ar putea imparti mintele cu Dykes, cand atat Zeno cat si Barnette cat si Denison is jucatori care is total diferiti de Dykes.

Cat despe Jucan, nu am auzit de nicio retragere, asa ca spre taierea de vene a unora si satisfactia altora, sper ca il mai vedem un an...hahahaha! 
19 mai 2017 12:30
tsc_1980 Csm Oradea
-1 
Ark, daca vreun jucator ajunge de laOradea la Cluj, dai o bere?
Si daca vin 2 jucatori, dai o lada?
Iar cuvantul retardat nu isi are loc aici, decat daca esti doar scuipator de seminte. Sau nu esti,nu?  
19 mai 2017 22:00
3 
Inca o prestatie solida din partea lui Cooper. Azi mi-am adus aminte de cand juca la Asesoft si ne-a omorat intr-un meci la noi acasa cu recuperarile... parca 20 reusise atunci.
Va fi foarte greu sa-l pastram si sezonul viitor. 
18 mai 2017 22:31
tarb Fr3aksway
2 
El impreuna cu Bogdan ne-au dus in spate in play-off.
Daca va ramane va fi doar pentru a lucra cu Dan Fleseriu, il apreciaza foarte mult. 
18 mai 2017 22:38

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Lotul lui Dinamo București pentru sezonul 2017/2018
Formația din Ștefan Cel Mare se va baza doar pe jucători români 
Internaționalul Cătălin Petrișor va juca sub comanda lui Florin Nini
Phoenix Galați a bifat al treilea transfer 
EXCLUSIV. Dinamo București va aborda sezonul 2017/2018 doar cu jucători autohtoni
Eugen Ilie rămâne antrenorul „câinilor” și propune un proiect îndrăzneț 
CSM CSU Oradea a perfectat două transferuri noi
Formația bihoreană are în acest moment 7 jucători străini sub contract 
Darius Hargrove se retrage. DeMarius Bolds îl înlocuiește la BC Mureș
După LaMarcus Reed, Darius Hargrove nu va juca pentru „tigrii” chiar dacă a fost anunțat oficial 
Matti Nuutinen a semnat cu BCM U Pitești
Acesta sosește în România din eșalonul secund al Franței 
Tudor Gheorghe s-a înțeles cu BC SCM Timișoara
Fundașul s-a despărțit în această vară de campioana României, U BT Cluj-Napoca 
U-BT Cluj s-a reunit ieri în Sala Polivalentă
14 jucători au fost prezenți la reunire, singurul absent fiind Henry Domercant 
Timba Timișoara a transferat un internațional din Coasta de Fildeș
Tiegbe Bamba va juca pe Bega În sezonul 2017/2018 
Doi foști dinamoviști merg în Bănie
SCM U Craiova a transferat doi jucători de echipă națională 
smilu Felicitari!!!
0 
Succes proiectului, pentru mine este ceea ce imi doresc cu romanii, in general. Multumesc! = va pretuiesc! 
click pt. Articol 21 august 2017 14:20
smilu Felicitari!!!
0 
Succes proiectului, pentru mine este ceea ce imi doresc cu romanii, in general. Multumesc! = va pretuiesc! 
click pt. Articol 21 august 2017 09:21
gyke @raz
0 
Agree to disagree. Diferentele intre schimbarile operate de echipele cu ambitii sunt mari. Craiova a schimbat tot (antrenor + jucatori), iar TM apropape nimic. Intre aceste extreme sunt celelalte echipe, cu proportii diferite; pentru mine, daca te uiti in componenta loturilor, poti vedea un schelet clar pastrat de anul trecut la Cluj, Oradea, Steaua, Mures. La Pitesti si la Sibiu trebuiau operate niste schimbari, iar si aici ce trebuia pastrat s-a pastrat. Deci problema omogenitatii va fi foarte diferita de la caz la caz. In fine, vom vedea cat de importanta va fi in 2 luni. 
click pt. Articol 20 august 2017 18:00
0 
Poate aducem un jucator spectaculos.... ;) 
click pt. Articol 20 august 2017 10:02
Oldtimer Subscriu
0 
Mi-ati luat postarea din tastatura, ca sa zic asa. Acesta va fi atributul / dezideratul principal - omogenitatea...de fapt reusita de a promova un joc de echipa care sa puna in valoare, la maximum, potentialul jucatorilor. In aceasta situatie, staff-urile tehnice vor fi la presiune maxima (fani & sponsori ) si vom asista, in paralel, si la o competitie a acestora. Este clar ca nimic nu va mai semana cu ultimele 2 sezoane, in care am avut parte de un evident suflu nou, post erei Asesoft, sesizabil in calitatea competitiei si spectacolului sportiv. Disertatiile, comentarile, polemica pe acest forum vor atinge, in mod cert, cote maximale (sper din tot sufletul ca tonul si exprimarile sa ramana in limitele bunului simt, daca avem pretentia ca cineva sa si tina cont de ele...) Cred ca va fi sezonul cu cele mai multe asteptari, din toate punctele de vedere, si sper sa ne bucuram de BASCHET....TOTAL... 
click pt. Articol 19 august 2017 19:16
raz Omogenitate
0 
De lipsa omogenitatii nu va duce dorul nici o echipa :). Practic, toate echipele au in angrenaj jucatori noi. Nici una nu se poate spune ca si-a pastrat un schelet din sezonul trecut ... 
click pt. Articol 19 august 2017 17:52
0 
Aberatii! Ucraineanul e mult peste Lalovic care are o varsta. Nu degeaba juca in Lituania (parca si Germania). Troupe, Kostoski, Nuttinen, Agafonov, ei dau de 3 lejer, deci nu ducem lipsa de shooter. Cred ca ar fi potrivit un jucator asemanator cu Hardy, unul care sa faca spectacol. Gandeste-te doar ca minute multe vor avea Nicoara si Corpodean. 
click pt. Articol 19 august 2017 11:48
0 
Craiova are 4 americani, 1 estonian și 1 croat, toți cu carte de vizită foarte bună. Cu Crama,Solopa și Orbeanu ca principalii români, Craiova se anunță o "nucă tare". Clujul, Steaua, Oradea, Craiova și Pitestiul, nu neapărat în această ordine, se anunță printre favorite. Sibiul și mereu surprinzatorul Mures pot fi printre surprize. Restul se vor bate in partea de jos a clasamentului. 
click pt. Articol 19 august 2017 08:12
Oldtimer Poate, totusi,
0 
fiind mai aproape de casa, Catalin va reusii "sa-si dea drumul" si sa scape de timorare. Potential are, varsta o are, antrenorul potrivit exista, a scapat de gurile rele aciuite prin galeria Leilor rosii....numai sa vrea si el... Doamne ajuta-i ! Succes Catalin ! 
click pt. Articol 19 august 2017 08:00
csv Fosta Lele si s-a dus!
0 
Trezeste-te! Nationalismul,...vremuri apuse. Ce masina conduci, cu ce pix scrii, ce tel ai,....??? Si orice altceva folisesti sunt toate romanesti? Daca da, atunci imi pare rau de tine. O viata ai..... Daca nu, inseamna ca esti patriot doar cu ce-ti convine. Sefi bucatari italieni avem, ...restul in curand. Iar "sange in instalatie" eu citesc "nu au bani" Ar fi ceva ca FRB sa impuna o regula " cazul in care o echipa aliniaza doar jucatori romani, implicit adversarii sunt obligati sa faca acelasi lucru" . Oare ar fi in regula ? Sunt convins ca toti antrenorii vor da minute jucatorilor romani in meciurile cu Dinamo. Cred ca FRB prin regulamentul de acum aduce un sprijin important jucatorului roman. 
click pt. Articol 19 august 2017 00:55