BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea


BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 6 puncte

BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 69-63 (19-14, 15-16, 18-21, 17-12)

De la BC CSU Sibiu s-au remarcat: Igor Mijajlovic cu 20 puncte, 4 recuperări și 7 pase decisive, Christopher Cooper Williams cu 16 puncte și 18 recuperări și Boris Lalovic cu 10 puncte (2x3) și 2 recuperări.

De partea cealaltă s-au remarcat Sean Antwan Barnette cu 13 puncte (1x3), 6 recuperări și o pasă decisivă, Sean Morgan Denison cu 12 puncte, 3 recuperări și 4 pase decisive și Titus Nicoara cu 11 puncte și 8 recuperări.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 18 May 2017 / 20:38



4 
A obosit dupa semifinala? Bravo Sibiu. 
18 May 2017 20:42
2 
Dupa meciurile 3-4. In 5 nu a facut nimic 
18 May 2017 20:46
4 
"Delegația orădeană va fi incompletă la Sibiu. Martin Zeno a rămas la Oradea, el resimțind dureri la picior. Se încearcă recuperarea jucătorului american pentru Meciul 2 al finalei mici." 
18 May 2017 20:58
mid53 Daruire
3 
Ce se mai poate spune? Sa felicitam aceasta frumoasa echipa .Pe final am fost mai lucizi, si am cistigat pe merit. Sa ratat mult si de o parte si de cealalta. Cred ca frumos este sa felicitam si Oradea. HAI CSU! 
18 May 2017 21:24
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Se pare ca unii jucatori din lotul oradea sunt cu gandul la Cluj, un roman si un amercian. Prevad multe schimburi pe axa Cluj- Oradea.  
18 May 2017 22:29
u66 Tsc
0 
Aveți ceva informații sau doar presupuneri, având în vedere transferurile unilaterale anterioare? Personal nu as vrea sa se renunțe la niciun jucător de baza al U bt. Din lotul dvs ar fi interesant dacă Barnette și Tibarna vor rămâne în continuare. 
18 May 2017 22:47
0 
Ramanerea lui Sean depinde de multi factori. Desigur , cel financiar e foarte important , dar nu e un secret nici faptul ca Sean s-a simtit excelent sub comanda lui Achim , asadar si o eventuala schimbare pe banca tehnica poate influenta decizia lui. Vom vedea ... presimt ca dupa terminarea campionatului , in maxim 3-4 saptamani vom auzi deja cateva lucruri concrete . Pana atunci sa ne bucuram de baschet ! 
19 May 2017 01:42
1 
Tsc doar vorbeste degeaba. Directia transferurilor e inversa. Poate o sa va trimitem un Jucan sau ceva.

Acu serios, Barnette si Mandache au plecat din motive bune.
Mi se pare retardat sa zici ca o sa vina un american. CE sa faca la noi? Sa imparta minute cu Dykes?  
19 May 2017 10:39
1 
Se face rocada? Jucan cu Sergiu Pop? 
19 May 2017 11:53
free62 free62
-1 
Da daca vine un sarb, va imparti minutele cu Adamovic, da daca vine un ucrainean va imparti cu Max, sa nu vina doi senegaleji ca nu mai prinde Barro echipa. Pai oricare de la Oradea daca vine, desi sincer sper sa nu ca nu de aia ii nevoie, cum draci ar putea imparti mintele cu Dykes, cand atat Zeno cat si Barnette cat si Denison is jucatori care is total diferiti de Dykes.

Cat despe Jucan, nu am auzit de nicio retragere, asa ca spre taierea de vene a unora si satisfactia altora, sper ca il mai vedem un an...hahahaha! 
19 May 2017 12:30
tsc_1980 Csm Oradea
-1 
Ark, daca vreun jucator ajunge de laOradea la Cluj, dai o bere?
Si daca vin 2 jucatori, dai o lada?
Iar cuvantul retardat nu isi are loc aici, decat daca esti doar scuipator de seminte. Sau nu esti,nu?  
19 May 2017 22:00
3 
Inca o prestatie solida din partea lui Cooper. Azi mi-am adus aminte de cand juca la Asesoft si ne-a omorat intr-un meci la noi acasa cu recuperarile... parca 20 reusise atunci.
Va fi foarte greu sa-l pastram si sezonul viitor. 
18 May 2017 22:31
tarb Fr3aksway
2 
El impreuna cu Bogdan ne-au dus in spate in play-off.
Daca va ramane va fi doar pentru a lucra cu Dan Fleseriu, il apreciaza foarte mult. 
18 May 2017 22:38

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Duel pentru podium la Galați între Phoenix și BC SCM Timișoara
Cele două echipe sunt la egalitate de puncte 
BC CSU Sibiu învinge pe BC Mureș Târgu Mureș
BC CSU Sibiu învinge pe BC Mureș Târgu Mureș la o diferenţă de 32 puncte 
U BT Cluj-Napoca învinge pe SCM Universitatea Craiova
U BT Cluj-Napoca învinge pe SCM Universitatea Craiova la o diferenţă de 11 puncte 
Rolland Torok: “Fiecare dintre noi am înţeles ce am greşit în meciul cu Steaua”
U-BT Cluj-Napoca are o nouă deplasare dificilă, de data aceasta la Craiova 
Norbert Şteff: “Cu Piteşti am demonstrat că noi, jucătorii autohtoni, putem face faţă la acest nivel”
Tânărul jucător al lui BC Mureş a vorbit şi despre duelul cu CSU Sibiu, dar şi despre absenţa lui Jonathan Person 
BC CSU Sibiu caută a 5-a victorie acasă în campionat
BC Mureș nu are succes în deplasare în acest sezon 
SCM U Craiova este pe punctul de a-și căuta antrenor
Managerul echipei din Bănie ia în calcul renunțarea la Rami Hadar 
Martin Paasoja: „Consider că apărarea este cea mai importantă pentru a putea câștiga.”
SCM U Craiova se pregătește pentru meciul contra U-BT Cluj-Napoca 
Duel tare în Bănie între SCM U Craiova și campioana țării
U-BT Cluj are în prezent 7 victorii consecutive în fața oltenilor 
LNBM - etapa a IX-a: Program și transmisiuni
Patru meciuri vor putea fi urmărite în această rundă 
vass bela Impardonabil
0 
Sa conduci cu 24 puncte si sa revina adversarul ( unul destul de vfirav, lipsit si de antrenor ! )la o singura posesie, este ceva impardonabil ! Cu atat mai mult, cu cat asa s-a intamplat si cu oradenii, nemaivorbind de infrangarile cu Sibiu si Steaua, respectiv victoria pe muchie cu modesta Timba . Chiar nu vede nimeni din conducere ca ceva scartaie rau ? Ca avem jucatori , dar n-avem joc ? Pofta lui Silva cu inca un pivot strain a fost satisfacuta, iar el azi minute bune i-a tinut pe amandoi pe banca ?! Stiu ca pt BT suma investita este una modica, vreo 0,00..1% din cifra de afaceri, dar chiar si asa, reputatia bancii este la mijloc, le convine situatia din acest sezon ? Daca da, noi suporterii chiar ca nu mai putem zice nimic, asteptam si alte victorii pe seama loturilor modeste ale celor mai multe echipe . PS . Cu asa joc, nici sala H. Demian nu s-ar umple, ce sa vorbim de Polivalenta ? 
click pt. Articol 15 December 2017 20:03
TitiAcs marele examen
0 
Astăzi este "marele" examen pentru staful tehnic a lui U BT. Intilnește o echipă fară antrenor principal de vreo cîteva săptămîni ! Ar fi fair-play să ceară time-out și pentru U Craiova (ca de la U la U). Scuze , de fapt cam asta fac în fiecare meci :) 
click pt. Articol 15 December 2017 08:46
0 
La Mitrovic nu e vina clubului ci a legislatiei. Au schimbat-o cum le e obiceiul, din pix. Din pacate dacă se mai întâmplă să respire viza și la jucători atunci sa vezi distractie. Avem multi ex-jugoslavi și americani. Toti acestia sunt in aceeasi situatie. Discutam aici de toate cluburile nu doar Oradea sau Craiova. 
click pt. Articol 15 December 2017 07:53
mailman a fi sau a nu fi...
0 
Si absenta lui s-a simtit: time-out "prea lung" si lipsit de continut, pe langa problemele clasice. Absenta lui da o nota buna managementului Clubului: scufundat in birocratie si in "nu e treaba mea sa fac asta". S-a imbuibat lumea la CSM, s-a lenevit talentul si face boacane!  
click pt. Articol 14 December 2017 10:16
TDM Lol
0 
Sunt singurele persoane pe care le-am vazut sa se prinda de şort pe un teren de baschet. Ghiolbani. 
click pt. Articol 13 December 2017 12:47
TDM Lpl
0 
Daaa...ei sunt cei mai iubiti 2 jucatori din Romania. Dar na, non-valorile sunt la mare pret. 
click pt. Articol 13 December 2017 12:41
BONO Respect!
0 
Bravo, Bogdane! Respect maxim!!! 
click pt. Articol 13 December 2017 09:30
0 
De ce tocmai Burlacu? A fost idolul tau?!
 
click pt. Articol 13 December 2017 09:27
TDM Lol
0 
Burlacu 2. . 
click pt. Articol 13 December 2017 08:14
mailman cred ca adversarilor nostri le place mai mult atmosfera din Sala oradeana decat le place alor nostri?!
0 
Cu procentajele din meciul de la Oradea poate sa se "odihneasca" urmatoarele 4-5 meciuri si tot sta bine... Asteptam urmatorul "MVP" al etapei duminica din echipa pitesteana, apoi pe cel de la timisorenii Timba si tot asa! 
click pt. Articol 12 December 2017 17:02