BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea


BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 6 puncte

BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 69-63 (19-14, 15-16, 18-21, 17-12)

De la BC CSU Sibiu s-au remarcat: Igor Mijajlovic cu 20 puncte, 4 recuperări și 7 pase decisive, Christopher Cooper Williams cu 16 puncte și 18 recuperări și Boris Lalovic cu 10 puncte (2x3) și 2 recuperări.

De partea cealaltă s-au remarcat Sean Antwan Barnette cu 13 puncte (1x3), 6 recuperări și o pasă decisivă, Sean Morgan Denison cu 12 puncte, 3 recuperări și 4 pase decisive și Titus Nicoara cu 11 puncte și 8 recuperări.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 18 May 2017 / 20:38



4 
A obosit dupa semifinala? Bravo Sibiu. 
18 May 2017 20:42
2 
Dupa meciurile 3-4. In 5 nu a facut nimic 
18 May 2017 20:46
4 
"Delegația orădeană va fi incompletă la Sibiu. Martin Zeno a rămas la Oradea, el resimțind dureri la picior. Se încearcă recuperarea jucătorului american pentru Meciul 2 al finalei mici." 
18 May 2017 20:58
mid53 Daruire
3 
Ce se mai poate spune? Sa felicitam aceasta frumoasa echipa .Pe final am fost mai lucizi, si am cistigat pe merit. Sa ratat mult si de o parte si de cealalta. Cred ca frumos este sa felicitam si Oradea. HAI CSU! 
18 May 2017 21:24
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Se pare ca unii jucatori din lotul oradea sunt cu gandul la Cluj, un roman si un amercian. Prevad multe schimburi pe axa Cluj- Oradea.  
18 May 2017 22:29
u66 Tsc
0 
Aveți ceva informații sau doar presupuneri, având în vedere transferurile unilaterale anterioare? Personal nu as vrea sa se renunțe la niciun jucător de baza al U bt. Din lotul dvs ar fi interesant dacă Barnette și Tibarna vor rămâne în continuare. 
18 May 2017 22:47
0 
Ramanerea lui Sean depinde de multi factori. Desigur , cel financiar e foarte important , dar nu e un secret nici faptul ca Sean s-a simtit excelent sub comanda lui Achim , asadar si o eventuala schimbare pe banca tehnica poate influenta decizia lui. Vom vedea ... presimt ca dupa terminarea campionatului , in maxim 3-4 saptamani vom auzi deja cateva lucruri concrete . Pana atunci sa ne bucuram de baschet ! 
19 May 2017 01:42
1 
Tsc doar vorbeste degeaba. Directia transferurilor e inversa. Poate o sa va trimitem un Jucan sau ceva.

Acu serios, Barnette si Mandache au plecat din motive bune.
Mi se pare retardat sa zici ca o sa vina un american. CE sa faca la noi? Sa imparta minute cu Dykes?  
19 May 2017 10:39
1 
Se face rocada? Jucan cu Sergiu Pop? 
19 May 2017 11:53
free62 free62
-1 
Da daca vine un sarb, va imparti minutele cu Adamovic, da daca vine un ucrainean va imparti cu Max, sa nu vina doi senegaleji ca nu mai prinde Barro echipa. Pai oricare de la Oradea daca vine, desi sincer sper sa nu ca nu de aia ii nevoie, cum draci ar putea imparti mintele cu Dykes, cand atat Zeno cat si Barnette cat si Denison is jucatori care is total diferiti de Dykes.

Cat despe Jucan, nu am auzit de nicio retragere, asa ca spre taierea de vene a unora si satisfactia altora, sper ca il mai vedem un an...hahahaha! 
19 May 2017 12:30
tsc_1980 Csm Oradea
-1 
Ark, daca vreun jucator ajunge de laOradea la Cluj, dai o bere?
Si daca vin 2 jucatori, dai o lada?
Iar cuvantul retardat nu isi are loc aici, decat daca esti doar scuipator de seminte. Sau nu esti,nu?  
19 May 2017 22:00
3 
Inca o prestatie solida din partea lui Cooper. Azi mi-am adus aminte de cand juca la Asesoft si ne-a omorat intr-un meci la noi acasa cu recuperarile... parca 20 reusise atunci.
Va fi foarte greu sa-l pastram si sezonul viitor. 
18 May 2017 22:31
tarb Fr3aksway
2 
El impreuna cu Bogdan ne-au dus in spate in play-off.
Daca va ramane va fi doar pentru a lucra cu Dan Fleseriu, il apreciaza foarte mult. 
18 May 2017 22:38

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Mirel Dragoste: „Este destul de greu să obținem o victorie pe terenul celor de la Oradea, dar nu este imposibil”
CSU Sibiu urmează să dispute meciul trei din seria cu CSM CSU Oradea 
Bogdan Țîbîrnă a ajuns la 55 de meciuri jucate în play-off pentru CSM Oradea, în 7 sezoane
Franklin și Pașca îl urmează în clasamentul partidelor jucate în faza eliminatorie pentru orădeni 
Nandor Kuti: „Vrem ca de mâine să ne pregătim pentru finală”
U-BT Cluj joacă azi pe terenul Stelei meciul 3 din semifinale 
Dan Fleșeriu: „Mergem la Oradea să recuperăm avantajul terenului propriu” (VIDEO)
CSU Sibiu joacă vineri meciul 3 al semifinalei playoff-ului LNBM, în Sala Antonio Alexe din Oradea 
Oficialii Sibiului, nemulţumiţi de brigăzile de arbitraj la meciurile 3 şi 4 din semifinala cu Oradea
Horaţiu Floca: „La Sibiu am avut 5 arbitri internaţionali, la Oradea o să avem doar 2” 
Lupta dintre Steaua și U-BT Cluj pentru un loc în finala LNBM continuă la București
Bucureștenii luptă pentru supraviețuire, clujenii vor să termine seria în minimum de meciuri 
Mihai Silvășan: „Scopul nostru este să mergem acolo și să câștigăm seria încă din primul meci”
Cu o victorie mâine seară la București, ardelenii vor bifa cea de-a doua finală de LNBM consecutivă 
Semifinala dintre CSM CSU Oradea și BC CSU Sibiu se mută în Arena Antonio Alexe
Scorul la general în această serie este egal, 1-1 
Opinie. Pledoarie pentru un alt fel de comportament în tribună
Reacție după evenimentele din ultima săptămână 
Semifinale LNBM, meciurile 3 și 4: Program și televizări
Partidele se joacă vineri și duminică 
0 
Nu pierdem 3 meciuri la rând :) 
click pt. Articol 25 May 2018 16:06
studentU voi va ganditi ca on aceeasi zi
0 
se joaca U Steaua la Buc. Si ca trebuie delegati si acolo arbitrii internationali. 
click pt. Articol 25 May 2018 13:24
DonJuan De adăugat
0 
Este foarte bine că în sfârșit clubul ia o astfel atitudine. Sponsorii ăștia nu ajuns aici pt că ia trimis frb. Să nu își bata joc de baschet și de oraș. 
click pt. Articol 25 May 2018 12:59
DonJuan Horațiu Floca
0 
Cred că e cel mai liniștit conducător în relația cu arbitrii. Daca nici omul asta nu ii mai respecta, nu o mai face nimeni. E clar că miroase și el că ceva pute urât in acest moment. Este prima oară când are o astfel de ieșire. 
click pt. Articol 25 May 2018 12:55
TitiAcs noricoșilor
0 
ați scăpat de faur ! Se știe faurul = metrul etalon al prostiei ! 
click pt. Articol 25 May 2018 12:11
sibman Este greu, foarte greu
0 
Dar.... ramane de vazut. 
click pt. Articol 25 May 2018 10:43
0 
Rectific, LNBM!  
click pt. Articol 25 May 2018 10:13
0 
Dacă ăstia sunt arbitri slabi le zic ăstora de se plâng să vină să vadă un joc de la junioare. Acolo arbitrii sunt și slabi, și răuvoitori. Sau, mai grav, pe la ONSS unde ministerul educației are parteneriat cu FRB și trimit ei diverși ciupalaci care să se initializeze în arbitraj. Bunăoară, weekend ul trecut a fost ONSS la licee feminin, faza finală la Râmnicu Vâlcea. A arbitrat Epure, care și-a respectat blazonul, si o sleahta de hoți prosti de la Pitești, in frunte cu fostul arbitru Aurel Oprea si o matracucă vopsită, Lorena Găină. La finală, Epure a fost dat la o parte si au arbitrat ei. L-am revăzut pe Lolo Bănică. La LNBF, de bine, de rău, sunt meciuri televizate, cu toate prieteniile dintre unii arbitri și unele cluburi, nu mai merge jaful de acum un deceniu!  
click pt. Articol 25 May 2018 10:12
0 
Sa inteleg ca daca se califica Sibiul o face contra sistemului. Ei sunt "Cenusareasa" baschetului romanesc. Daca pierd inseamna ca au fost furati.
 
click pt. Articol 25 May 2018 09:47
ALEXFOR Arbitrii?!
0 
In meciul 2 arbitrajul a fost OK? Problemele cu tabela care apar brusc in sf 3 si 4? Si in meciul 1 si in meciul 2😎 
click pt. Articol 25 May 2018 09:32