BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea


BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 6 puncte

BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 69-63 (19-14, 15-16, 18-21, 17-12)

De la BC CSU Sibiu s-au remarcat: Igor Mijajlovic cu 20 puncte, 4 recuperări și 7 pase decisive, Christopher Cooper Williams cu 16 puncte și 18 recuperări și Boris Lalovic cu 10 puncte (2x3) și 2 recuperări.

De partea cealaltă s-au remarcat Sean Antwan Barnette cu 13 puncte (1x3), 6 recuperări și o pasă decisivă, Sean Morgan Denison cu 12 puncte, 3 recuperări și 4 pase decisive și Titus Nicoara cu 11 puncte și 8 recuperări.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 18 mai 2017 / 20:38



4 
A obosit dupa semifinala? Bravo Sibiu. 
18 mai 2017 20:42
2 
Dupa meciurile 3-4. In 5 nu a facut nimic 
18 mai 2017 20:46
4 
"Delegația orădeană va fi incompletă la Sibiu. Martin Zeno a rămas la Oradea, el resimțind dureri la picior. Se încearcă recuperarea jucătorului american pentru Meciul 2 al finalei mici." 
18 mai 2017 20:58
mid53 Daruire
3 
Ce se mai poate spune? Sa felicitam aceasta frumoasa echipa .Pe final am fost mai lucizi, si am cistigat pe merit. Sa ratat mult si de o parte si de cealalta. Cred ca frumos este sa felicitam si Oradea. HAI CSU! 
18 mai 2017 21:24
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Se pare ca unii jucatori din lotul oradea sunt cu gandul la Cluj, un roman si un amercian. Prevad multe schimburi pe axa Cluj- Oradea.  
18 mai 2017 22:29
u66 Tsc
0 
Aveți ceva informații sau doar presupuneri, având în vedere transferurile unilaterale anterioare? Personal nu as vrea sa se renunțe la niciun jucător de baza al U bt. Din lotul dvs ar fi interesant dacă Barnette și Tibarna vor rămâne în continuare. 
18 mai 2017 22:47
0 
Ramanerea lui Sean depinde de multi factori. Desigur , cel financiar e foarte important , dar nu e un secret nici faptul ca Sean s-a simtit excelent sub comanda lui Achim , asadar si o eventuala schimbare pe banca tehnica poate influenta decizia lui. Vom vedea ... presimt ca dupa terminarea campionatului , in maxim 3-4 saptamani vom auzi deja cateva lucruri concrete . Pana atunci sa ne bucuram de baschet ! 
19 mai 2017 01:42
1 
Tsc doar vorbeste degeaba. Directia transferurilor e inversa. Poate o sa va trimitem un Jucan sau ceva.

Acu serios, Barnette si Mandache au plecat din motive bune.
Mi se pare retardat sa zici ca o sa vina un american. CE sa faca la noi? Sa imparta minute cu Dykes?  
19 mai 2017 10:39
1 
Se face rocada? Jucan cu Sergiu Pop? 
19 mai 2017 11:53
free62 free62
-1 
Da daca vine un sarb, va imparti minutele cu Adamovic, da daca vine un ucrainean va imparti cu Max, sa nu vina doi senegaleji ca nu mai prinde Barro echipa. Pai oricare de la Oradea daca vine, desi sincer sper sa nu ca nu de aia ii nevoie, cum draci ar putea imparti mintele cu Dykes, cand atat Zeno cat si Barnette cat si Denison is jucatori care is total diferiti de Dykes.

Cat despe Jucan, nu am auzit de nicio retragere, asa ca spre taierea de vene a unora si satisfactia altora, sper ca il mai vedem un an...hahahaha! 
19 mai 2017 12:30
tsc_1980 Csm Oradea
-1 
Ark, daca vreun jucator ajunge de laOradea la Cluj, dai o bere?
Si daca vin 2 jucatori, dai o lada?
Iar cuvantul retardat nu isi are loc aici, decat daca esti doar scuipator de seminte. Sau nu esti,nu?  
19 mai 2017 22:00
3 
Inca o prestatie solida din partea lui Cooper. Azi mi-am adus aminte de cand juca la Asesoft si ne-a omorat intr-un meci la noi acasa cu recuperarile... parca 20 reusise atunci.
Va fi foarte greu sa-l pastram si sezonul viitor. 
18 mai 2017 22:31
tarb Fr3aksway
2 
El impreuna cu Bogdan ne-au dus in spate in play-off.
Daca va ramane va fi doar pentru a lucra cu Dan Fleseriu, il apreciaza foarte mult. 
18 mai 2017 22:38

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
VIDEO. Zeljko Sakic, noul jucător al Clujului, în acțiune
Vicecampion în Croația alături de Cibona Zagreb, sportivul a avut multe prestații solide în sezonul 2016-2017 răsplătite cu un loc în 5-ul ideal al campionatului 
Vlad Moldoveanu se desparte de U-Banca Transilvania
În locul acestuia va fi transferat un jucător din naționala Croației. De asemenea, Vaidas Kariniauskas continuă alături de campioana României 
Laszlo Lazar despre mutarea la Pitești: „Voi avea ocazia să lucrez cu oameni noi, colegi experimentați”
Lazar a jucat în ultimele 3 sezoane la BC Mureș, iar în ultimul a fost căpitan al „tigrilor” 
Zona Transferurilor 2017 - Liga Națională de Baschet Masculin
Perioada de transferuri revine în prim plan pentru formațiile din prima ligă  
Calotă, Drăgușin, Milencovici, Tohătan și Jeremic, sub contract cu BC Timișara pentru sezonul 2017/2018
Antrenorul Tudor Costescu a aunțat și planul de achiziții pentru această vară 
Dan Fleșeriu rămâne încă două sezoane la CSU Sibiu
Tehnicianul sibian a decis să-și prelungească pentru încă două sezoane contractul cu CSU Sibiu 
Laszlo Lazar a semnat cu BCM U Pitești
Pivotul a anunțat în cursul zilei de astăzi, 16 iunie, despărțirea de BC Mureș 
Laszlo Lazar se desparte de BC Mureș, după trei sezoane petrecute în „junglă”
Pivotul și-a luat rămas bun de la formația mureșeană printr-un mesaj postat pe o rețea de socializare 
Aleksandar Kostoski continuă alături de BCM U Pitești
Fundașul a jucat 21 de partide în ediția precedentă a LNBM pentru formația din Trivale 
Un jucător israelian de 22 de ani a obținut cetățenia română
Alon Sonenfeld, de origine israelian, evoluează pe pozițiile 1/2.  
vass bela Fiasco la juniori !
0 
Pt ca s-a amintit de juniori, trebuie sa subliniem, ca rezultatele la copii si juniori au cunoscut o panta descendenta, in ultimul sezon necucerindu-se nici un titlu ! Revenind la plecarea lui Vlad, am pierdut in acest fel principala arma pe care am avut-o in camp trecut, si anume pe pozitia romanului, o valoare de strain , si nu orice strain ! Acum au ramas 3, Kuti, Torok si Kalnicenko, jucatori cel mult de valoare medie, in mod cert valoarea echipei va avea de suferit ( iar in Cupa Romaniei va trebui apelat la Gheorghe, care a aratat limitele sale inclusiv la recentele meciuri under 20 a echipei nationale ) . Karniauskas ? Bunicel, dar nu hotarator cum ar trebui sa fie fiecare strain !Apoi Rasic cine stie cand va reveni pe teren si mai ales la forma optima . Deci iata ca sunt multe probleme, ma tem sa nu reprezentam in camp ce vine doar o echipa cu sanse la play-off si atat ( si uitasem, alaturi de Barro, tot Torok ca si pivot, dupa ce s-a vazut clar ca e o solutie gresita ! ).  
click pt. Articol 23 iunie 2017 17:14
walkienumaiu Felicitari
0 
Avand in vedere ca discursul domnului Cristescu de 10-15 ani incoace este acelasi an de an: Avem 1 milion de juniori legitimati , cea mai buna scoala de juniori , suntem campioni acolo si acolo si tu il aduci pe arogantu asta sa-i 20.000 euro pe luna as putea spune ca este sarbatoare faptul ca a plecat. Mie personal mi-ar fi si rusine sa mai declari vreodata ceva despre spiritul lui U sau despre juniori cand in ultimii 15 ani singurii 2 jucatori care au jucat (constant) au fost Silva si Moldoveanu, plus Torok si Kuti pe ici colo. Pe Jucan nu il punem la jucatori de baschet ca nu prea avem cum ....
Domnule Cristescu , da-ti-mi mie 20.000 de euro pe luna si in 3 ani va scot 3 juniori care pot juca la nivel de LNBM. 
click pt. Articol 23 iunie 2017 16:58
0 
Intr-adevar. Iti dau dreptate.
Eu am inteles comparatia ta dintre cei doi jucatori doar din punct de vedere al valorii individuale. 
click pt. Articol 23 iunie 2017 16:41
adrian.or adrian.or
0 
A plecat pilonul roman al echipei. O miscare pe care din punctul lui de vedere o inteleg, poate daca rata vreun obiectiv mai ramanea un an, cel mai probabil va ajunge intr-o liga foarte tare unde mirajul BCL va fi inlocuit cu cel de Eurocup sau de ce nu Euroliga. Ca si calitate, croatul e un jucator bun, versatil, comparabil ca valoare cu Vlad, dar ideea e ca e strain. Dupa cum se mentioneaza in articol, Vlad era un lider in vestiar si un aliat al bancii tehnice, un om care stia sa tina inchegata echipa indiferent de nationalitati. Croatul e nou, e bun, dar multi straini vin in Romania pentru un sezon, fie doua, si nu pun atata suflet in proiectele locale, asemenea jucatori mai rar.

Pentru Cluj devine vital acum sa-l pastreze pe Dykes si de ce nu, si pe Adamovic. Sunt jucatori care bineinteles, pot fi inlocuiti de jucatori cu valori comparabile sau mai mari, in functie de buget, dar urmele pe care le-ar lasa aceste plecari sunt in nucleul si sudarea echipei. Inlocuirea jucatorilor deja stabiliti si inchegati la Cluj ar putea lasa echipa intr-o situatie comparabila cu a Oradiei de anul trecut, adica o echipa cu multa calitate, dar care numai nu reuseste sa se lege. Multa bafta. 
click pt. Articol 23 iunie 2017 15:46
popsiis Jucator
0 
In ipoteza cupelor europene nu e o problema, in campionat e cam 75% la fel in schimb Cupa Romaniei acolo e o problema 
click pt. Articol 23 iunie 2017 14:44
0 
Dar, dar trebuie sa te uiti si din perspectiva faptului ca Vlad era roman. Aducerea unui strain in locul lui inchide alte oportunitati.

In foarte multe minute, Vlad a fost singurul roman de pe teren. Cu cine il inlocuiesti? 
click pt. Articol 23 iunie 2017 14:43
fortheloveofthegame vlad vs. sakic
0 
pentru un antrenor roman este foarte important sa aiba in lot un jucator roman care sa fie lider in teren dar si in vestiar. cititi declaratia lui silvasan si veti intelege. silva avea in vlad un aliat, un om cu care sa vorbeasca, chiar daca poate nu s-au inteles de la inceput, tactic vorbind. cu un strain comunicarea va fi mai grea, orgoliile din teren vor fi mai greu de controlat. din pacate pentru Cluj, daca privim inapoi cariera lui Vlad, era aproape imposibil sa-l tina doua sezoane. Vlad a ales destept Clujul in perspectiva Eurobasket, a jucat un sezon intreg in sala in care va juca la Europene. Este un profesionist suta la suta care nu lasa nimic la voia intamplarii, un jucator pragmatic si un exemplu pentru jucatorii romani de viitor.  
click pt. Articol 23 iunie 2017 14:06
trancer Sakic
0 
Personal, la o evaluare strict intre Moldovanu și Sakic sunt de părere ca jucătorul croat este peste roman. Rămâne însă de văzut ca ocupant de jucător roman cât de mult va influenta plecarea lui Vlad, aici ar putea fi problema. 
click pt. Articol 23 iunie 2017 13:44
0 
Dupa cum ziceam acum 2 saptamani, mi-era teama sa nu pierdem jucatori considerati de baza pentru echipa, pilonii pe care se sprijina aceasta. Iata ca l-am pierdut pe Vlad, care pana la urma, ar fi fost totusi foarte greu de tinut, in conditiile in care putem citi ca va evolua intr-un campionat din top 3-4 al Europei. Sa-i multumim frumos pentru tot, pentru tot efortul depus, pentru munca si meciurile bune si foarte bune pe care le-a facut la noi. Succes, Vlade! Mai sunt 3 jucatori cu semn de intrebare: Max, Kyndall si Filip. Se poate intampla orice, chiar sa plece toti trei, mai ales daca pleaca unul dintre Dykes si Adamovic, sau amadoi. In conditiile acelea, am mai pierde inca 1/2 jucatori din nucleul de baza si atunci ne va fi greu sa recontruim o echipa care sa fie solida la baza ei, omogenitatea echipei ar scadea si va trebui sa muncim mult vara asta. Cat despre Sakic, ramane sa-l vedem cum se va adapta si cum va evolua si daca va putea sa il inlocuoasca pe Vlad cu brio. Astept sa il vedem la treaba :). Cat despre Vaidas, numa' bine, are sansa sa creasca in joc sezonul acesta iar daca o va face, va fi o certitudine cu siguranta. 
click pt. Articol 23 iunie 2017 12:53
Beniamin Opinie
0 
Nu prea is deacord cu tine. Uita-te un pic la el cum joaca si poate iti schimbi parerea.
Opinia mea e ca e un jucator chiar bun si cu siguranta e la nivelul lui Moldoveanu. 
click pt. Articol 23 iunie 2017 12:53