BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea


BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 6 puncte

BC CSU Sibiu învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 69-63 (19-14, 15-16, 18-21, 17-12)

De la BC CSU Sibiu s-au remarcat: Igor Mijajlovic cu 20 puncte, 4 recuperări și 7 pase decisive, Christopher Cooper Williams cu 16 puncte și 18 recuperări și Boris Lalovic cu 10 puncte (2x3) și 2 recuperări.

De partea cealaltă s-au remarcat Sean Antwan Barnette cu 13 puncte (1x3), 6 recuperări și o pasă decisivă, Sean Morgan Denison cu 12 puncte, 3 recuperări și 4 pase decisive și Titus Nicoara cu 11 puncte și 8 recuperări.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 18 mai 2017 / 20:38



4 
A obosit dupa semifinala? Bravo Sibiu. 
18 mai 2017 20:42
2 
Dupa meciurile 3-4. In 5 nu a facut nimic 
18 mai 2017 20:46
4 
"Delegația orădeană va fi incompletă la Sibiu. Martin Zeno a rămas la Oradea, el resimțind dureri la picior. Se încearcă recuperarea jucătorului american pentru Meciul 2 al finalei mici." 
18 mai 2017 20:58
mid53 Daruire
3 
Ce se mai poate spune? Sa felicitam aceasta frumoasa echipa .Pe final am fost mai lucizi, si am cistigat pe merit. Sa ratat mult si de o parte si de cealalta. Cred ca frumos este sa felicitam si Oradea. HAI CSU! 
18 mai 2017 21:24
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Se pare ca unii jucatori din lotul oradea sunt cu gandul la Cluj, un roman si un amercian. Prevad multe schimburi pe axa Cluj- Oradea.  
18 mai 2017 22:29
u66 Tsc
0 
Aveți ceva informații sau doar presupuneri, având în vedere transferurile unilaterale anterioare? Personal nu as vrea sa se renunțe la niciun jucător de baza al U bt. Din lotul dvs ar fi interesant dacă Barnette și Tibarna vor rămâne în continuare. 
18 mai 2017 22:47
0 
Ramanerea lui Sean depinde de multi factori. Desigur , cel financiar e foarte important , dar nu e un secret nici faptul ca Sean s-a simtit excelent sub comanda lui Achim , asadar si o eventuala schimbare pe banca tehnica poate influenta decizia lui. Vom vedea ... presimt ca dupa terminarea campionatului , in maxim 3-4 saptamani vom auzi deja cateva lucruri concrete . Pana atunci sa ne bucuram de baschet ! 
19 mai 2017 01:42
1 
Tsc doar vorbeste degeaba. Directia transferurilor e inversa. Poate o sa va trimitem un Jucan sau ceva.

Acu serios, Barnette si Mandache au plecat din motive bune.
Mi se pare retardat sa zici ca o sa vina un american. CE sa faca la noi? Sa imparta minute cu Dykes?  
19 mai 2017 10:39
1 
Se face rocada? Jucan cu Sergiu Pop? 
19 mai 2017 11:53
free62 free62
-1 
Da daca vine un sarb, va imparti minutele cu Adamovic, da daca vine un ucrainean va imparti cu Max, sa nu vina doi senegaleji ca nu mai prinde Barro echipa. Pai oricare de la Oradea daca vine, desi sincer sper sa nu ca nu de aia ii nevoie, cum draci ar putea imparti mintele cu Dykes, cand atat Zeno cat si Barnette cat si Denison is jucatori care is total diferiti de Dykes.

Cat despe Jucan, nu am auzit de nicio retragere, asa ca spre taierea de vene a unora si satisfactia altora, sper ca il mai vedem un an...hahahaha! 
19 mai 2017 12:30
tsc_1980 Csm Oradea
-1 
Ark, daca vreun jucator ajunge de laOradea la Cluj, dai o bere?
Si daca vin 2 jucatori, dai o lada?
Iar cuvantul retardat nu isi are loc aici, decat daca esti doar scuipator de seminte. Sau nu esti,nu?  
19 mai 2017 22:00
3 
Inca o prestatie solida din partea lui Cooper. Azi mi-am adus aminte de cand juca la Asesoft si ne-a omorat intr-un meci la noi acasa cu recuperarile... parca 20 reusise atunci.
Va fi foarte greu sa-l pastram si sezonul viitor. 
18 mai 2017 22:31
tarb Fr3aksway
2 
El impreuna cu Bogdan ne-au dus in spate in play-off.
Daca va ramane va fi doar pentru a lucra cu Dan Fleseriu, il apreciaza foarte mult. 
18 mai 2017 22:38

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
FOTO. U-Banca Transilvania Cluj vs. Steaua CSM EximBank București 84-80
Fotografii realizate de Andor Marton în Meciul 2 al finalei LNBM 
Dan Fleșeriu, înaintea ultimului meci al sezonului: „Jucătorii sunt un pic deconectați de la campionat”
Sibiul și Oradea își dispută mâine decisivul pentru adjudecarea medaliilor de bronz în LNBM 
Cristian Achim: „Vom face tot ce depinde de noi să câștigăm meciul decisiv”
CSM CSU Oradea joacă miercuri, 24 mai, jocul decisiv pentru medaliile de bronz 
Lupta pentru medalii în LNBM continuă în această săptămână
Programul confruntărilor din finala mare, respectiv finala mică 
CSM CSU Oradea trimite finala mică în joc decisiv
Medaliile de bronz se vor decerna miercuri, 24 mai, la Sibiu 
Dan Fleșeriu: „Oradea nu va accepta ușor să piardă în fața propriilor suporteri”
BC CSU Sibiu se află la o victorie distanță de cucerirea medaliilor de bronz în LNBM 
FINALA 2017. Steaua acuză arbitrajul din meciul doi. „Este o rușine ce s-a întâmplat”
U-Banca Transilvania se află la o victorie distanță de titlu 
FINALA 2017. U-Banca Transilvania, la o victorie distanță de titlu
Clujenii conduc seria împotriva Stelei cu 2-0 la general 
FINALA 2017. Vlad Moldoveanu stabilește un nou record stagional la aruncări libere marcate
Extrema de forță a încheiat partida a doua a finalei LNBM cu un procentaj de 100% 
stg257 @rares
0 
io zic ca-i suficient sa strigam toata sala mai tare ca ei ... sa nu-i auda nime :) 
click pt. Articol 24 mai 2017 00:14
gyke Da, e vina mea...
0 
Dupa Final 4 Euroligii din weekend, meciul de luni mi-a trezit sentimentele de mai sus. Si ca tot veni vorba, desi am urmarit indeaproape tot sezonul, marturisesc ca habar nu am cine a castigat finala mica a Euroligii, iar parerea mea e neschimbata, nu are nici cea mai mica importanta cine a castigat-o...😁 
click pt. Articol 23 mai 2017 21:45
csv Greu,
0 
sa urmaresti astfel de meciuri? Sunt echipe de top4!!! Ma bucur totusi ca mergi maine :). De ce s-ar renunta la finala mica? Tribune pline si la Oradea si la Sibiu....dar hai sa renuntam. 
click pt. Articol 23 mai 2017 19:24
Markus @ossiryss
0 
Tocmai tu esti din alt film si nu din ala de la Belgrad sau din Grecia. Este o mica mare diferenta intre galeriile de acolo si cea de unde esti, adica din Cluj. Galeriile respective vin la sala meci de meci, repet, meci de meci, NU doar cand e finala, meci decisiv, joaca o echipa din Sfantu Gheorghe sau vine Sibiul. Sa fim seriosi, nu v-am vazut ultrasii la primul meci cu Oradea, la meciurile cu Timisoara, Galati, Craiova, Dinamo etc. Dar memoria colectiva este de scurta durata si va place ca acum e atmosfera frumoasa in sala. Spre deosebire de voi, noi "avem galerie" si la meciurile care nu sunt "derby". Te rog ca inainte sa ne recomanzi sa ne uitam la atmosfera din Belgrad, Atena sau Istanbul, sa te uiti in propria ograda si la cat de singur a fost Hiena 90% din meciuri in acest sezon. 
click pt. Articol 23 mai 2017 19:03
3punkte Mizã pentru loc 3
0 
Finala Micã ar putea avea o "micã mizã". Dar mai nou si la baschet aproape toate echipele vor sã fie nr.1 in campionat si altceva nu conteazã. Ca un program de informaticã 1 si 0. :-) 
click pt. Articol 23 mai 2017 12:51
adrian.or adrian.or
0 
Doamne da, sa fie, mai are un an de contract aia stiu sigur, dar am auzit de la cineva apropiat lui ca nu e multumit cu numarul de minute. Sper ca anul viitor sa se remonteze din punct de vedere al preciziei ofensive, pentru ca daca va redeveni jucatorul de la Steaua nu vom avea probleme sub panou. 
click pt. Articol 23 mai 2017 12:39
andreiuts93 adrian.or
0 
Din cate am inteles, dupa intalnirea staff-ului cu fanii CSM-ului, s-a precizat ca Nicoara va ramane la Oradea si sezonul viitor. 
click pt. Articol 23 mai 2017 12:15
gyke corect
0 
A fost un meci intre o echipa care nu mai poate si una care nu vrea. E din ce in ce mai greu sa urmaresti astfel de meciuri, dar voi merge totusi maine la sala. De acord cu anularea finalei mici, daca mi-ar cere cineva parerea. 
click pt. Articol 23 mai 2017 11:31
raduv Finala Mica
0 
F bun comentariu lui corleone.finala mica asta ar trebui scoasa.anul trecut am urmărit live meciurile pentru locurile 3-4 steaua cluj și am constatat ca lipseau total dăruirea, ambiția... toți jucătorii se gândesc la vacanta concedii viitoare transferuri, sa nu se accidenteze. În curând o sa fie meciurile acestea ca și all star game 
click pt. Articol 23 mai 2017 10:14
adrian.or adrian.or
0 
Nicoara a cam stat, dar stai linistit ca nu a luat asa multi bani cum iti imaginezi. Din cate se aude, daca ii ofera alta echipa aceeasi bani pleaca, nu e multumit de minutele primite. Cred ca, indiferent de rezultatul de Miercuri, Achim a pierdut iremediabil vestiarul. Exista doua variante, pleaca el, si raman poate americanii si 1-2 romani de valoare, sau ramane el si e o noua epurare de lot. Mandache face niste crize de nervi pe banca, Zeno se uita catre Achim ieri si zambea ironic tot meciul, atitudine care se repeta de cateva partide. Ramane de vazut ce va fi. 
click pt. Articol 23 mai 2017 09:47