BC Mureş Târgu Mureş a pierdut acasă cu CSM Oradea

Andrei Militaru

22.11.2014

Oradea a evoluat mai bine la Târgu Mureş în primul sfert, pe care l-a câştigat la o diferenţă de două puncte, 25-23, însă în sfertul al doilea gazdele au revenit şi s-au impus cu 21-18. La pauza mare, mureşenii conduceau la limită, scor 44-43.

În sfertul al treilea partida a fost la fel de strânsă, însă în ultimul sfert orădenii s-au dezlănuţuit şi l-au câştigat cu 18-14, ceea ce a făcut ca scorul final să indice 78-76 în favoarea oaspeţilor.

De la gazde s-au remarcat Ivanovic, care a reuşit 25 puncte, respectiv Ceskovic, cu 15 puncte, în timp ce de la oaspeţi au avut o evoluţie remarcabilă Krapic, cu 17 puncte reuşite şi Hatten, cu 16 puncte.

Vom reveni cu cronica partidei de la Târgu Mureş!

11 comentarii la aceasta stire:
  • CSM CSU Oradea unguru :

bravo ORADEA!!!
    asta e echipa pe care o vroiam... sa lupte pana la capat!

Bravo baieti ,
    ati fost MAGNIFICI! Bravo Silviu,nu ai jucat,dar ai venit cu norocu,sa spart gheata!.)))

lupu
      aducerea lui silviu se pare ca a fost buna pt motivarea lui markovic... sper sa se intample acum acelasi lucru si cu subotic... concurenta e benefica.
      Felicitari baietilor pt daruire! Super Dillon in aceasta seara!

subotic,
    rares ii sufla in ceafa,sa fie concurenta daca asta e necesar,

cu 9 ani în urmă (22.11.2014) Raspunde
  • Sepsi SIC Sf. Gheorghe tme :

felicitari
    felicitari Oradea, ati fost mai buni!Felicitari Cristi Achim,l-am vazut la incalzire a venit si a discutat cu fiecare jucator in parte le-a explicat personal ce au de facut. Felicitari inca o data Oradea! Se pare ca in jocul nostru ceva nu se leaga

• Sepsi SIC Sf. Gheorghe bbbaschet:

Una calda, una rece!
      Sa fie oare vorba de o lipsa de motivare si din partea lui Sekulovic ?
      La intrarea in sala dupa pauza, era ingandurat, oarecum resemnat si fara nici o atitudine pozitiva.

...
      la cate schimbari de scor au fost cred ca a castigat echipa cea mai norocoasa, nu neaparat cea mai buna... chiar daca pierdeau baietii nu puteam sa flu suparat pt ca in sfarsit au jucat cu daruire si spirit de echipa.
      felicitari ambelor echipe pt spectacolul oferit. plate cel mai frumos meci al sezonului de pana acum...

• CS Politehnica Iași un moldovean :

noroc
    Oradea a castigat cu noroc un meci pe muchie de cutir. Contat cu regret ca Hatten nu este PG-ul asteptat, cerebral, disciplinat si respectat. Dupa parea mea Popescu a avut o contributie decisiva in obtinerea victoriei prin aportul defensiv in special.

...
      corecte observatiile... dpdv ofensiv hatten aduce mai multe pcte decat o facea franklin, dar cam atat ... multe mingi pierdute, putine assisturi... iar in defensiva depasit cu usurinta de multe ori... franklin era un aparator desavarsit in relatia de unu la unu... hatten recupereaza bine sub panouri si isi asuma si aruncarile decisive, lucru facut doar de jucatorii valorosi... a reusit si azi, a egalat pe final si cu steaua...deci per total destule plusuri si minusuri... defilam in continuare cu ce avem si trebuie sa avem incredere in echipa actuala si nu sa ne gandim la trecut.