Cătălin Baciu: "Sunt mulțumit de evoluția echipei"

Paul Olar

Paul Olar
22.05.2014

"U"-BT Mobitelco a luat o opțiune spre accederea în finala campionatului după victoria repurtată joi seara, împotriva lui CSU Ploiești. Ardelenii s-au impus cu scorul de 75-74, defensiva înclinând balanța în favoarea amfitrionilor, după părerea lui Cătălin Baciu.

Autor a 16 puncte și 5 recuperări, "Bobo" a participat la conferința de presă susținută la finalul încleștării.

"Am avut un meci bun azi, ne-am dorit să câștigăm și cred că am jucat ca o echipă. Nu am fost egoiști, în sfertul trei ne-am lăsat puțin, dar cred că ne-am revenit în sfertul patru și cu apărarea am câștigat meciul. Am avut emoții, sunt mulțumit de evoluția echipei. A contat să câștigăm."

Pivotul a lăudat în final atmosfera de la Sala Sporturilor "Horia Demian"

"Cred că este pentru prima dată când văd sala atât de plină, cel puțin eu. "

*Foto: Manases Sandor/u-mobitelco.ro