CN „Aurel Vlaicu” București învinge pe CS Universitatea Cluj


CN „Aurel Vlaicu” București învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 3 puncte

CN „Aurel Vlaicu” București învinge pe CS Universitatea Cluj cu scorul de 69-66 (18-18, 19-15, 19-13, 13-20)

De la CN „Aurel Vlaicu” București s-au remarcat: Octavian Costin Serbanescu cu 23 puncte (2x3), 10 recuperări și 3 pase decisive, Petru Ioan Popescu cu 15 puncte (4x3) și 4 recuperări și Theodor Duca cu 10 puncte (1x3) și 4 recuperări.

De partea cealaltă s-au remarcat Dan Tudor Bichis cu 16 puncte, 2 recuperări și 2 pase decisive, Calin Dani Vasile cu 14 puncte (2x3) și 10 recuperări și Radu Ovidiu Birlean cu 9 puncte, 3 recuperări și 3 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CS Universitatea Cluj
Citește ultimele știri despre CN „Aurel Vlaicu” București

totalbaschet.ro / 26 January 2019 / 15:18



vass bela Astept detaliile !
-3 
Astept cu sufletul la gura detaliile acestui meci important, cu doua echipe de calibru a baschetului romanesc . Intru din juma in juma de ora pe TB sa aflu detaliile promise, evident pan atunci citesc cu INTERES tot ce misca mai jos de prima grupa valorica ... 
26 January 2019 19:21
Eduard Popa @vass bela
0 
Tot insistati pe chestia asta... In ultima perioada am facut eforturi sa mutam stirile scurte de la meciurile neimportante sa nu mai apara printre primele in aplicatie. Din pacate/ din fericire site-ul nostru preia toate meciurile din Ligile Nationale si autogenereaza aceste stiri scurte. Nu am capacitatea de a cunoaste exact momentul cand se termina un meci pt a sti cand sa „ascund” cronicile scurte. :)
Stirea asta ne-a scapat. Oricum, v-am oferit deja o avancronica si o declaratie din grupa rosie, intre ora 15, cand a intrat stirea, si ora 19, cand ati postat dvs comentariul. Asadar nu vad de ce trebuie sa fiti atat de malitios, mai ales ca am luat in considerare sfatul dvs din trecut. :) 
26 January 2019 19:30
razv-an Sugestie
0 
O varianta ar fi gruparea știrilor pe "grupele" valorice. Ceva de genul grupărilor știrilor pe LNBM / LNBF / Cupa / internațional. Asa , situația actuală cu stiri/ analize de la toate meciurile - deși lăudabilă- poate sa duca la "pierderea" articolelor de la grupa rosie 
26 January 2019 19:50
vass bela Eduard Popa
1 
Ca si razv-an mai sus, am facut de mai multe ori sugestiile respective, de asta am fost mai malitios . Sper ca in perioada urmatoare veti reusi sa prezentati stirile/articolele pe grupe valorice iar asa va creste substiantial cota valorica a TB, si implicit interesul si intercatiunile cititorilor ! 
26 January 2019 22:46

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Daniel Ewing Jr. a plecat spre România
Mesajul postat de sportivul american pe Instagram (Foto) 
Antonio Năsturescu, protagonistul episodului 2 din „Locker Room Talks”
Dinamo Știința București continuă seria interviurilor cu un tânăr baschetbalist care a stat departe de teren aproape 10 luni 
S-a aflat programul partidelor de pregătire pe care Overseas Basketball Combine le va avea în România
Dragan Petricevic, despre acest eveniment: „Mă bucur pentru faptul că vor vizita România” 
Dinamo Știința București lansează seria „Locker Room Talks”. Primul episod cu Ștefan Grasu
Mezinul Ligii Naționale de Baschet Masculin este primul dinamovist care răspunde întrebărilor „Locker Room Talks” 
Sala Sporturilor din Târgu Jiu are probleme cu acoperișul
Arena gorjeană are numai un an de când a fost inaugurată 
Tony Easley a plecat pe urmele contelui Dracula (FOTO)
Jucătorul lui U-BT Cluj-Napoca a trăit o adevărată aventură în centrul României 
BC CSU Sibiu va disputa trei partide de verificare în această fereastră de pauză
Sibienii vor juca meciurile în trei zile consecutive 
Vlad Moldoveanu: „Orice jucător trebuie să știe să-și joace rolul pe care i-l dă antrenorul”
Sportivul a vorbit despre mai mult aspecte din baschet în cadrul unui podcast 
Austin Chatman este noul conducător de joc al Stelei (Video)
CSA Steaua, întăriri pentru Grupa Galbenă după înfrângerea cu Voluntari 
Monyea Pratt a fost prezent la meciul dintre Atlanta Hawks și Los Angeles Lakers
Baschetbalistul Sibiului a urmărit de la fața locului înfrângerea surprinzătoare a echipei lui LeBron James 
studentU @Eduard Popa
0 
Ce-ti mai place can-can ul :)) 
click pt. Articol 14 February 2019 14:11
studentU le era
0 
musai un conducator decent. asta s-a vazut de la inceputul campionatului. poate daca aduceau rapid pe cineva, ar fi prins top 6 si altfel priveau tot sezonul. Asa, de pe 7 sau 8, jucand cu SB sau U, au sanse foarte mici intr-o serie 3 din 5.  
click pt. Articol 14 February 2019 09:46
0 
ca am auzit de super multe echipe din campionatul ceh care sparg clasamentele in competitiile europene 🤓 
click pt. Articol 12 February 2019 18:03
TitiAcs cum ar spune cineva :
0 
surprize, surprize ! Din nou cineva si-a aratat masura "profesionalismului". Cine sa fie ?  
click pt. Articol 12 February 2019 15:53
gyke Buuun
0 
Avem competiție anul ăsta la concursul de slamdunk de la All Star Game. Dacă vom avea All Star și /sau concurs de slam...  
click pt. Articol 12 February 2019 12:35
0 
faina interceptia si finalizarea cu 360.

alley oop-ul nu i chiar fabulos though :)) 
click pt. Articol 12 February 2019 10:33
gyke Anyway
0 
Să ai +4 la 16 s rămase și să fii la o fracțiune de secundă de a pierde meciul, nu poate însemna decât că ai gestionat teribil de prost finalul de meci.  
click pt. Articol 12 February 2019 08:13
0 
Daca as avea 4pct și 16secunde, nici eu nu as trimite adversarul la linia de pedeapsa. 
click pt. Articol 11 February 2019 23:37
0 
1. O victorie importanta. 2. Cred ca Timisoara a revenit pe relaxarea Pitestiului. 3. Pivotul lor e foarte bun. 4. In sfertul 3, aveam 6 faulturi si ei 0. 5. Baciu e dat de FRB ca fiind accidentat. O gluma?! Ca sa le raspund ‘fanilor’ lui Nini, nu l cunosc personal, dar pare un tip super. Mingea a ajuns la pivotul sarb dupa multe pase, la cosul de 3. Deci rotatia nu a mers, atata tot. Bravo, baieti! 
click pt. Articol 11 February 2019 22:41
tanaseb Pitesti
0 
Bravo, Nini. Bravo, Pitesti. Trebuia sa vina si o infrangere pentru Timisoara. Vukosavljevic cred ca ii cel mai complet pivot din tara. 
click pt. Articol 11 February 2019 22:36