CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București


CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București la o diferenţă de 13 puncte

CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București cu scorul de 85-72 (25-11, 27-16, 11-28, 22-17)

De la CS Municipal Sighetu Marmației s-au remarcat: Gregory Joseph Edwards Jr cu 21 puncte, 12 recuperări și o pasă decisivă, Allan Ralph Thomas cu 19 puncte (1x3), 12 recuperări și 8 pase decisive și Alin Iuga cu 16 puncte (4x3) și o recuperare.

De partea cealaltă s-au remarcat Laurentiu Dumitrescu cu 20 puncte (5x3), 2 recuperări și o pasă decisivă, Bogdan Sandu cu 19 puncte și 8 recuperări și Michael Javonte Hope cu 18 puncte (2x3), 11 recuperări și 3 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CS Municipal Sighetu Marmației
Citește ultimele știri despre Rapid București

totalbaschet.ro / 17 November 2018 / 15:44



Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Mihai Silvășan: „Nu am cum să detaliez dezamăgirea pe care o simt”
U-BT Cluj a ratat calificarea în finala Ligii Naționale în dauna celor de la CSM CSU Oradea 
CSM CSU Oradea s-a calificat în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Campioana en-titre a trecut de U-BT Cluj în patru partide 
CSM CSU Oradea învinge pe U BT Cluj-Napoca
CSM CSU Oradea învinge pe U BT Cluj-Napoca la o diferență de 5 puncte 
Ionuț Georgescu, prima reacție după ce a fost suspendat trei meciuri de către Comisia de Disciplină
Managerul lui CSU Sibiu a vorbit după calificarea obținută de galben-albaștri în finala LNBM 
Dan Fleșeriu: „Am suferit mult în sferturi și semifinale, două echipe extrem de arțăgoase care ne-au pus multe probleme”. Video
CSU Sibiu a reușit prima calificare în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin, după 20 de ani 
BC CSU Sibiu este în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au tranșat calificarea cu o victorie în meciul 4 din Bănie 
Ionuț Georgescu a fost suspendat trei etape după incidentele de la Craiova
Oficialul lui BC CSU Sibiu nu va putea să mai stea pe banca tehnică 
Mladen Jeremic, de neoprit din afara semicercului în meciul decisiv contra CSA Steaua
Alb-violeții s-au impus la o diferență de 15 puncte 
Mihai Silvășan: „Nu ne-am ridicat la înălțimea unei semifinale de campionat național”
U BT Cluj-Napoca este condusă cu 2-1 la general în semifinalele LNBM de CSM CSU Oradea 
Cristian Achim: „Știm foarte bine că nu am realizat nimic încă”
Tehnicianul lui CSM CSU Oradea a fost moderat după victoria din meciul 3 cu U BT Cluj-Napoca 
qwerty1900 si voi niste domni
0 
pacat ca nu mai e mandache la echipa. pe care jucator o sa il injurati impreuna cu sere? doar sere nu merge...  
click pt. Articol 20 May 2019 20:57
gyke ...
0 
Pe Silvă nici măcar Ciorcila nu îl mai poate salva (presupunând prin absurd că ar dori să facă așa ceva).  
click pt. Articol 20 May 2019 20:54
JCN La voi toti sunt jeguri
0 
numai Sere nu. Doar pentru ca il compari pe Cristescu cu Iacobescu imi dau seama cat de limitat esti. Cristescu e mult mai domn ca sere al vostru ca sa nu mai vorbim de ce a insemnat el pentru baschetul romanesc. Nu ma astept de la unul ca tine sa stie despre ce vorbesc pentru ca la fiecare postare mananci putin rahat. 
click pt. Articol 20 May 2019 20:49
Beniamin punctul 3
0 
sunt perfect de acord cu tine 
click pt. Articol 20 May 2019 20:48
DonDiablo DonDiablo
0 
Wow ce meci,ce încărcătura,ambele echipe și-au dorit victoria dar cateva precizări: 1.Felicitări fanilor clujeni care au aplaudat la final echipa Csm și au arătat fair-play. 2.Cristescu un jeg mai mare decât Iacobescu sau alții.Poate a fost sau n-a fost anti sportiv nu am vazut reluarea din sală dar să ai așa o ieșire și să începi să înjuri ba pe Sere ba pe arbitri ba pe fani e o nebunie. Apoi te miri la ieșirile lui Silvășan sau Cuic,au avut de la cine învăța. 3.Kuti altu care tot meciu numa nervi și altele.Apropo cu un titlu rămâi,alții au șanse la al 3. 4.Cluju lot bun,gestionarea proasta a transferurilor,accidentările,poate totu era altfel dar e bine și așa pentru alții,aștept să vad cine pleacă și cine rămâne. 5.Arma secreta a Csm azi Markovic,foarte solid meci,felicitări și celorlalți,bravo Muha. 6.Să vină finala. 
click pt. Articol 20 May 2019 20:43
ydesh_apu @beniamin...
0 
Ti-o spun, ca-s batran si cunosc oamenii... Caracterul nu si-l schimba nimeni. Daca tu ai uitat ce a facut jigodia asta la Asesoft, te priveste. Dupa asa ceva, niciun club nu ar fi trebuit sa-l mai angajeze. Asa, dai apa la moara ca marlania smecheria si obrazul gros, sa continue. 
click pt. Articol 20 May 2019 20:41
raress23 Deci finala mica
0 
Al doilea an la rand. Punand la socoteala problemele de lot - Moldoveanu, Marinov, nu a fost ff rau, dar: 1. Staf slab, ma refer aici la toti antrenorii inclusiv Cristescu, total neinspirati in alegerile facute cu transferurile 2. Jucatorii cu mici exceptii ( Dykes, Kuti ) nu s-au ridicat la cerintele unei echipe cu pretentii 3. Daca nu vom pastra un nucleu de jucatori fornat, o vom lua de la capat si tot vom costrui. Las lista deschisa si pentru altii. Mie personal ca vom bate Craiova imi va lasa oricum un gust amar. Nu este mai putin adevarat ca riscam daca ne calificam in finală sa ne bata Sibiul acasa. In finala mare voi fi netru, totusi cu ceva simpatie Sibiu pentru asteptarea si munca care au depus-o. HAIDE U! 
click pt. Articol 20 May 2019 20:38
studentU ei, nu sunt
0 
numa zic :))
stiu ca nu traim intr-o lume normala dar totusi.

traim si vedem... 
click pt. Articol 20 May 2019 20:36
mailman o sală cu 2000 de Dragoni e o sală de netrecut
0 
În sfertul doi când marca dintr-o aruncare de trei tocmai rezerva juniorului nostru Fometescu, iar replica lui U venea de la Cristescu care se dădea la "Cei Trei" declansand vuietul Sălii, provocândul pe Sere să-l îmbrăţişeze şi zmulgându-i replica cheie a seriei Vei rămâne mereu Regina mea vezi Jon Snow - Daenerys Targaryen am aflat că suntem în ultimul episod al Games of Thrones, adică că jucăm Finala! După asta la pauză am asistat la lamentările zadarnice ale inimoasei galerii clujene iesite la o ţigara "...în loc să-i fi dat lui Moldoveanu 700k cu speranţa că-i împarte cum trebuie mai bine ţineam jucătorii ăştia pe care i-am avut la noi şi care azi ne bat de ne ... pe noi".  
click pt. Articol 20 May 2019 20:32
0 
Poate cel mai bun joc al nostru din acest Playoff, dar cu toate astea Oradea ne-a batut.
Au un lot mai complet si cu un antrenor care stie sa-si implice jucatorii. Oradea e o echipa buna, dar nu e ca si cum noi nu avem un lot pe masura, un lot cu care ii puteam bate daca....


E de prisos sa mai mentionam acum deciziile ciudate in perioada extratransferurilor (cu exceptia lui Dorsey pe care sper sa il vad si sezonul viitor la noi). Am spus ca sunt decizii ciudate pentru ca jucatorii adusi nu au fost rai, dar probabil nu ceea ce aveam nevoie.

Din pacate si azi ne-au dominat la recuperari. Barnette in 16 minute a recuperat cat pivotii nostri la un loc.
Cam atata am putut sezonul asta. Nu pentru ca nu avem lot ci pentru ca, printre altele, jucatorilor le lipseste bucuria de a juca si probabil, cu exceptia lui Dykes si Rasic, le lipste si increderea acordata de catre antrenor.
 
click pt. Articol 20 May 2019 20:25