CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Municipal Mediaș


CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 12 puncte

CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Municipal Mediaș cu scorul de 86-74 (22-22, 26-17, 15-21, 23-14)

De la CSM Phoenix Galaţi s-au remarcat: Phillip de Shon Miller cu 21 puncte (3x3), 5 recuperări și 2 pase decisive, Marko Perovic cu 18 puncte (1x3), 4 recuperări și 2 pase decisive și Nebojsa Dukity cu 13 puncte (1x3), 4 recuperări și 2 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Stefan Sajin cu 23 puncte (1x3), 10 recuperări și o pasă decisivă, Kareem Rahman Sean Storey cu 15 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă și Andrija Simovic cu 13 puncte (1x3), 5 recuperări și o pasă decisivă.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CS Municipal Mediaș
Citește ultimele știri despre CSM Phoenix Galaţi

totalbaschet.ro / 25 January 2019 / 19:49



Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Dragan Petricevic: „Pentru mine Timișoara mereu a fost un club și un oraș la care vreau să mă întorc”
Antrenorul de 50 de ani a semnat pe 3 sezoane cu SCM Timișoara 
Ilie Trițoiu: „Pe Dragan l-am dorit și sezonul trecut, dar au fost niște mici detalii”
Președintele Timișoarei a vorbit și despre datoriile pe care le are clubul 
Dragan Petricevic este noul antrenor al SCM Timișoara
Tehnicianul va fi la al 3-lea mandat pe banca echipei timișorene, cu care a câștigat două Cupe ale României 
Isaiah Philmore, al doilea străin confirmat de BC CSU Sibiu
Jucătorul american va bifa al doilea sezon în România 
Bayern Munchen este din nou campioana Germaniei
Victorie după o revenire importantă în repriza secundă 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Dragoș Diculescu și Roland Torok, cei mai curtaţi jucători români
Mai multe echipe se bat pentru semnătura componenților echipei naționale 
Mladen Jeremic, pe picior de plecare de la Pitești. Surse
Sârbul a petrecut doar un sezon în Trivale, după doi ani și jumătate la Timișoara 
SURSE. Maksim Sturanovic rămâne pentru încă un sezon la BCM U Pitești
Pivotul muntenegrean va bifa al doilea sezon în România 
Randal Falker continuă alături de CSU Sibiu
Pivotul american a jucat în 3 finale consecutive de LNBM 
u66 Beniamin
0 
Dincolo de reticenta mea este dorința de a avea o echipa cu rezultate si mai ales cu un baschet frumos. Imi e dor de cand nu am mai vazut asta la noi. 
click pt. Articol 24 June 2019 17:01
0 
Oricum, ma bucur ca ti-am aflat adevarata parere si nu am ramas cu gandul/feelingul transmis din primului comentariu. 
click pt. Articol 24 June 2019 16:51
0 
Iti inteleg perfect gandul tau cu privire la faptul ca sezon de sezon cu exceptia a 2 maxim 3 jucatori noi reconstruim si nu avem un nucleu cum de exemplu a fost KD-Adamovic-Barro care au jucat impreuna inainte sa vina la U si pe langa care jucatori experimentati precum Vlad Moldoveanu si Rasic s-au integrat perfect. Acela e un scenariu pe care as vrea sa il vad sezon de sezon, dar sunt constient ca nici in acest an nu o sa il vedem.

Eu inca raman optimist in ceea ce priveste aducerea lui Vujosevic si sper sa aducem jucatori experimentati care suplineasca o posibila lipsa de omogenitate la nivelul lotului. Pana la urma, Oradea ne-a aratat sezonul trecut ca se poate sa te formezi ca si lot pe parcursul sezonului si sa ai si rezultate bune. Nu e un scenariu ideal si de dorit, dar se poate lucra si avea rezultate bune si in astfel de context. 
click pt. Articol 24 June 2019 16:50
u66 Beniamin
0 
Nu contest nicio clipă persoana noului antrenor. Sper sa fie sănătos pana la capat si sa se vada rezultatele la echipa. Dar Petricevici avea un atu în plus: cunoaște baschetul romanesc. Ca fan care vin de ani buni la baschet ma supăra faptul că noi trebuie sa o luam mereu de la zero ca sa construim o echipa, incluzând anul de după câștigarea campionatului. În timp ce Oradea si Sibiul păstrează un nucleu de jucători si sunt mai omogeni, noi pana in iarna o sa incercam variante. Pana la urma nu conteaza cati bani ai, ci sa ii folosesti cu cap iar noi am dovedit ca nu stim sa ii folosim. 
click pt. Articol 24 June 2019 16:34
0 
Personal nu inteleg atitudinea asta nemultumitoare. Sincer trebuie sa recunosc ca nu iti cunosc intr-un mod explicit punctul de vedere cu privire la echipa si nici nu vreau sa consideri comentariul ca fiind un atac sau ca pozitia mea este cea dreapta.

Ce nu inteleg eu e acea atitudine constant nemultumitoare cu deciziile clublui si o comparare constanta cu 'ograda' vecinului. Daca Oradea, Sibiul sau orice echipa cu pretentie la titlu il transferau pe Vujosevic iar noi pe Petricevic (pentru care am tot respectul si mi se pare un antrenor bun) oare aveam aceiasi atitudine?
Omul asta e un antrenor pe care il aduci greu in Romania, iar noi deja ne gandim cum ar fi fost cu un alt antrenor? Nu am vauzt nici un transfer si nici macar un antrenament sau joc, dar noi deja avem intrebari 'oare cum ar fi fost cu alt antrenor?'. Toate astea adresate unui antrenor care in cariera lui a dovedit ceea ce poate sa faca.

In acelasi timp nu zic ca nu e normal sa ai intrebari. Si eu pun sub semnul intrebarii (aparenta) schimbare a conducerii sau decizia de a renunta la (aproape) intreg lotul, dar astept sa vad ce poate sa faca acest antrenor.  
click pt. Articol 24 June 2019 16:14
gyke @studentU
0 
... Omniscient și paternalist... și eu em o problemă de ton 😊.  
click pt. Articol 24 June 2019 16:10
0 
am comentat "tonul" nu muzica... 
click pt. Articol 24 June 2019 15:57
u66 Important
0 
Este ca noi am dat o lovitură de imagine. Asa s-a spus si cu Lobonț si am văzut ce a iesit. Si totusi de ce nu l-am luat noi pe Dragan din moment ce era disponibil? 
click pt. Articol 24 June 2019 15:44
0 
Nu înțeleg de ce te-a deranjat asa tare remarca colegului din Sibiu. Ai dreptate, printre noi sunt persoane cu anumite intrări care știu mai multe decât majoritatea. Iar faptul ca atunci când se poate, se spun aceste mici secrete de culise ar trebui sa ne bucure, în niciun caz sa ne irite. 
click pt. Articol 24 June 2019 15:37
0 
Nu e cel mai complet, dar pentru pozitia 4 este ceea ce trebuie. Joc bun la interior, procentaje bune din toate pozitiile, mobilitate si agresivitate. Mi-a placut de fiecare data cand a venit de pe banca, a adus un plus de energie si combativitate si cred ca merita mai multe minute in teren. Pe el si pe Tamulis mi-i doream cel mai mult sa ramana sezonul viitor. Pe Justas cred ca va fi cel mai greu sa il pastram. 
click pt. Articol 24 June 2019 15:19