CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe


CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 25 puncte

CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 76-51 (16-12, 16-21, 17-7, 27-11)

De la CSM Satu Mare s-au remarcat: Brittany Janelle Denson cu 27 puncte (1x3), 11 recuperări și 6 pase decisive, Promise Onyekachi Amukamara cu 16 puncte, 4 recuperări și 4 pase decisive și Dlesha Arlene Lloyd cu 12 puncte (2x3), 3 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Ioana Ghizila cu 17 puncte (5x3), 3 recuperări și 2 pase decisive, Annemarie Godri Parau cu 11 puncte (2x3), 2 recuperări și 4 pase decisive și Kristina Higgins cu 10 puncte, 5 recuperări și o pasă decisivă.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM Satu Mare
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

totalbaschet.ro / 02 February 2019 / 19:47



-1 
Bravo campioanelor!  
02 February 2019 19:49
0 
Prima data cand ai dreptate. Le merita soarta. 
02 February 2019 20:10
0 
Mă refeream la Satu Mare :)) 
02 February 2019 21:11
laca1968 Campionule
0 
Prea putin ma intereseaza la cine te refereai. Deocamdata campioane la baschet sunt cele de la SEPSI, campioane la prostie cei din TELEORMAN. 
02 February 2019 21:36
-1 
Avertisment pentru limbaj discriminator!  
03 February 2019 08:34
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
CINE ESTE VINOVAT CA ESTI NEEDUCAT,NESIMTIT SI SOVIN ??  
03 February 2019 11:58
0 
Cea mai idioata echipa din ultimul deceniu. Fujjjj 
02 February 2019 20:12
7vezer SEPSI SIC CAMPOIOANA!
-1 
Nu este nici o problema:sportul este o competitie,o echipa castiga si cealalta pierde.Si SEPSI SIC poate sa se impiedice.Trebuie si un dus mai rece din cand in cand,ca sa revenim pe pamant.Chiar cu punctele furate de federatie,tot sintem pe primul loc si vom castiga si campionatul ! Succes fetelor,capul sus,si la lupta asa cum se face de ani buni in secuime!Adevarul este,ca am avea nevoie de 2 aruncatoare sigure (poate Kayla de la Tg.Secuiesc) in loc de jucatoarele ineficiente,dar si asa sintem cele mai bune. 
03 February 2019 11:57
0 
Aiurea Mr Tihi! 
03 February 2019 17:57
-1 
Auzi domnule moderator, ai văzut cumva comentariul anterior celui la care mi-ai dat avertisment?  
03 February 2019 20:32
0 
:)))))))) 
03 February 2019 22:31

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
LNBF MVP – Etapa 9, F2: Destiny Williams
Americanca a fost cea mai bună jucătoare a celor de la FCC ICIM Arad în succesul de la Brașov 
Lloyd, Denson și Amukamara au marcat trei sferturi din punctele sătmărene în succesul cu CSM Târgoviște
Pivotul a bifat al 7-lea double-double în acest campionat 
Angel Robinson, primul triple-double al sezonului din LNBF în meciul dintre CSM Târgu Mureș și Rapid
Efortul său a fost anulat de performanțele mai multor rapidiste, care s-au impus după prelungiri 
Bogdan Bulj: „În prima jumătate am jucat rău. În sferturile 3 și 4 am arătat ce putem!”
FCC ICIM Arad are două victorii la rând cu noul antrenor pe bancă după ce s-a impus și la Brașov 
Dan Calancea: „Multe sisteme nu au funcționat în atac pentru că nu sunt cunoscute foarte bine de jucătoarele noi”
Olimpia CSU Brașov a pierdut acasă cu FCC ICIM Arad în etapa a 9-a din Grupa Roșie a LNBF 
CSM Satu Mare, succes categoric acasă cu CSM Târgoviște
Gazdele au înscris 30 de puncte pe contraatac  
FCC ICIM Arad câștigă la Brașov și leagă 2 victorii pentru prima dată în acest sezon
Galben-albastrele au dominat sub panou, iar echilibrul s-a rupt după pauza mare 
Agronomia București a oprit seria de 14 înfrângeri cu victoria de acasă cu ACS KSE Târgu Secuiesc
Covăsnencele au jucat fără principala lor armă ofensivă 
Victorie cu peripeții pentru Rapid la Târgu Mureș
Giuleștencele s-au impus după două reprize de prelungiri și s-au grăbit să prindă trenul după meci (Foto) 
CSM Satu Mare și CSM Târgoviște, repetiție pentru sferturile cupei
Ultima confruntare directă a avut nevoie de două reprize de prelungiri 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Succes in continuare Annemarie !Esti minunata si te iubim!! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:54
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
FELICITARI si succes in continuare! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:45
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
FELICITARI FETELOR...ATI REVENIT PE LOCUL PE CARE LE MERITATI ! Atentie,concentrare si joc convingator in continuare! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:44
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
FELICITARI ! Vom ajunge si mai sus in ierarhia europeana ! 
click pt. Articol 08 February 2019 19:02
laca1968 Pentru istetul bagaret!
0 
Suntem cum suntem, dar suntem! Voi unde sunteti? 
click pt. Articol 06 February 2019 13:22
0 
:)))))))) 
click pt. Articol 03 February 2019 22:31
0 
Auzi domnule moderator, ai văzut cumva comentariul anterior celui la care mi-ai dat avertisment?  
click pt. Articol 03 February 2019 20:32
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
NU ESTE NICI O CALE LUNGA !Nu este nici o problema sa pierzi un joc.Probleme este faptul,ca jumatatea echipei este sub valoarea echipei campioane din anii precedenti.SE MUNCESTE TOT ATAT DE BINE SI EFICIENT IN ANTRENAMENTE,ANTRENORUL ESTE TOT ACELASI,STILUL,TACTICA SI STRATEGIA DE JOC ESTE IDENTICA,NUMAI VALOAREA UNORA NU PERMITE PUNEREA IN PRACTICA A SCHEMELOR DE JOC NICI IN APARARE SI NICI IN ATAC.Sa fiim intelegatori,campionatul nu este pierdut cu 1-2 jocuri mai slabe.Haideti fetelor !SUCCES IN CONTINUARE ! 
click pt. Articol 03 February 2019 20:28
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
Aveti perfecta dreptate in analiza d-le Mikes !Trebuie puse la treaba fetele...trebuie sa acceptam si infrangerile,si vom trece peste acest esec,chiar daca avem momentan o echipa mai slabuta fata de anii precedenti.NU ESTE RUSINOS SA PIERZI IN SPORT !Sportul este o competitie...vom castiga campionatul si la anul vom face o echipa si mai competitiva!Aduceti pe Kayla de la Tg.Secuiesc si echipa este intarita ! 
click pt. Articol 03 February 2019 20:21
0 
Aiurea Mr Tihi! 
click pt. Articol 03 February 2019 17:57