CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi


CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi la o diferenţă de 15 puncte

CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi cu scorul de 76-61 (21-10, 19-22, 26-15, 10-14)

De la CSM Târgu Mureș s-au remarcat: Goran Martinic cu 23 puncte (3x3), 4 recuperări și 9 pase decisive, Ernests Kalve cu 16 puncte și 7 recuperări și Szabolcs Santa cu 16 puncte, 9 recuperări și 5 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Marko Perovic cu 24 puncte (1x3), 9 recuperări și 4 pase decisive, David Stan cu 17 puncte, 10 recuperări și o pasă decisivă și Mihai Grecu cu 8 puncte (2x3), 2 recuperări și 3 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM Phoenix Galaţi
Citește ultimele știri despre CSM Târgu Mureș

totalbaschet.ro / 26 September 2018 / 20:56



muri92 Bravo!!
0 
Bravo pt.primul pas al revenirii in baschetul masculin mureșean... 
26 September 2018 21:04
0 
După 6 luni de absență am revenit în Liga Națională de Baschet Masculin sau mai nou Superliga se cheamă. A fost un drum lung, dar suntem aici. Ne bucurăm că o mare parte din băieții din vechea echipă se regăsesc și în această nouă echipă. Și a revenit și Goran Martinic! Va fi un sezon de cinste. Să fie baschet! Hujj, hujj, hajrá! 
27 September 2018 08:59

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
S-au tras la sorți confruntările din turul 4 al Cupei României la baschet masculin
Partidele din tur vor avea loc în 13 martie, iar cele din retur în 20 martie 
Victorie fără probleme pentru SCM U Craiova în Cupa României
Oltenii au dominat partida în totalitate 
SCM U Craiova caută să își ia revanșa în fața lui CSM Mediaș
Partida va stabili ultima formație calificată în sferturile Cupei României 
Titus Nicoară, cea mai bună performanță a sezonului
Sportivul român și-a purtat echipa spre victorie în partida de cupă cu SCM U Craiova 
Cupa României - Se cunosc 7 din cele 8 sfertfinaliste
Săptămâna viitoare vom afla cine va completa lista sferturilor de finală, SCM U Craiova sau CSM Mediaș 
Radu Paliciuc: „I-am tratat un pic superficial la început, dar bine că ne-am trezit la timp”
Internaționalul român a fost MVP-ul partidei cu CSM Târgu Mureș 
Sherwood Brown: „În repriza secundă am fost agresivi și nu le-am mai dat șanse”
Americanul Timișoarei a vorbit și despre meciul cu Pitești și tinerii din lot 
George Trif: „Piteștiul a fost peste noi, care venim din Grupa Valorică C, unde e un nivel mult mai scăzut”
CSM Târgu Mureș a fost eliminată din Cupa României de BCM U Pitești 
Prestație de excepție pentru Radu Paliciuc
Jucătorul argeșenilor a avut procentaj perfect al aruncărilor de 2 puncte 
Emil Kosztelnik: „Pentru noi a fost îmbucurător că am jucat cu o echipă de un asemenea calibru”
SCM Timișoara a eliminat CSM Sighetu Marmației în turul trei din Cupa României 
gyke Din comunicatul FRB
0 
"In prezenta reprezentantilor cluburilor calificate in aceasta faza si a conducerii FRB, rand pe rand au fost extrase numele participantelor, stabilindu-se astfel programul fazei a IV-a a competitiei KO:" Transparență maximă  
click pt. Articol 13 February 2019 18:18
0 
Nu stiu de ce am incurcat Steaua cu Timisoara  
click pt. Articol 13 February 2019 18:14
gyke @jcn
0 
Să zicem că știu... 😉 Dar dacă nu mă crezi pe mine, gândește logic, de ce ar fi TM cap de serie... Ei au jucat tur preliminar... Nu au intrat in tur preliminar CJ, Oradea, Sibiul și Steaua, adică locurile 1 4 în ediția trecută a campionatului. De ce s-ar pune acum alți capi de serie, pe ce criterii? De ce TM? Nu e logic.  
click pt. Articol 13 February 2019 18:10
JCN @ gyke
0 
de ce esti asa de sigur ca nu au existat capi de serie? Prea bine s-au asezat lucrurile pentru cele 4 echipe. 
click pt. Articol 13 February 2019 18:04
gyke @jcn
0 
Nu au existat capi de serie. Rămâne cum am zis, se putea și mai rău....  
click pt. Articol 13 February 2019 17:43
0 
Craiova si Pitesti erau cei mai grei. Nu puteai intalni Cluj, Oradea sau Timisoara (alaturi de ei am fost cap de serie) 
click pt. Articol 13 February 2019 17:30
0 
Timisoara cu Dinamo? 
click pt. Articol 13 February 2019 13:51
gyke Păi...
0 
La cum văd eu tabloul de mai sus, nu au existat capi de serie, deci nu am prins cel mai dificil adversar...  
click pt. Articol 13 February 2019 13:41
studentU n am picat nici rau
0 
nici bine. Adica orice echipa trage tare in cupa, pt ca este oportunitatea unui trofeu din 3 jocuri. Pitestiul daca prinde o zi buna, ne poate bate lejer...
Altfelm sa inteleg ca se joaca din nou final 4, nu final 8 cum a fost anul trecut? 
click pt. Articol 13 February 2019 12:19
0 
Avem cel mai dificil adversar. 
click pt. Articol 13 February 2019 12:19