CSU Asesoft Ploiești și-a definitivat contingentul jucătorilor români


Vlad Dogaru revine la formația prahoveană după două sezoane

CSU Asesoft Ploiești a anunțat prin intermediul site-ului oficial, jucătorii români care vor completa lotul pentru stagiunea 2014-2015. Vlad Dogaru, Adrian Movileanu și Vlad Ene vor evolua în sezonul viitor pentru campioana României. Cei trei vor închid lista românilor pe care Asesoft se va baza anul viitor. La capitolul jucători autohtoni, CSU Asesoft Ploiești îi mai are sub contract pe Levente Szijarto, Cătălin Burlacu și Vlad Negoițescu.

Vlad Dogaru revine la CSU Asesoft Ploiești după doi ani în care a evoluat fie la BC Miercurea Ciuc fie la BCM U Pitești. Fundașul are în palmares 7 titluri de campion național alături de Asesoft. Jucătorul originar din Ploiești a jucat sezonul trecut atât în LNBM cât și în Liga 1. La nivelul primei divizii, Dogaru a avut medii de 0.8 puncte, 0.6 recuperări și 1.1 pase decisive la BCM U Pitești iar la Miercurea Ciuc acesta a avut medii de 10.4 puncte, 4.3 recuperări și 5.3 pase decisive.

Adrian Movileanu și Vlad Ene sunt tinerii care vor completa lotul lui Vladimir Arnautovic. Cei doi au avut apariții și în sezonul trecut de LNBM pentru CSU Asesoft Ploiești. Vlad Ene a prins 3 partide în LNBM pentru ploieșteni, în care a strâns medii de 9.3 puncte, 2.0 recuperări și 0.3 capace pe meci. Vlad Ene a făcut parte din lotul României U20 care a participat în această vară la Campionatul European U20 Divizia B. Adrian Movileanu a bifat 8 partide pentru campioana României, înregistrând medii pe meci de 1.4 puncte și 0.3 pase decisive.

În acest moment lotul lui CSU Asesoft Ploiești este conturat. Formația prahoveană mai are nevoie de unul sau doi conducători de joc pentru ca toate posturile să fie acoperite în totalitate.



Citește ultimele știri despre CSU Asesoft Ploiești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Vlad Dogaru
Vizualizează pagina personală a jucătorului Adrian Movileanu
Vizualizează pagina personală a jucătorului Andrei Ene

Bogdan Isailă / 24 July 2014 / 3:00


Galerie foto


oldboy super lot
0 
Adevarul este ca daca nici cu lotul asta Asesoftul nu defileaza in campionat si nu face o figura frumoasa afara insemana ca ceva este putred acolo. Anul trecu desi aveau cel mai bun lot au avut ceva emotii anul asta ar trbui sa nu piarda nici un meci la ce valori au in lot.
Eu cred ca anul asta Asesoft are cel mai tare lot (valori individuale) din ultimii ani si sunt mai mult decat curios sa vad ce vor face pe teren. Dado nu o sa aiba o viata usoara :). Vor fi meciuri frumoase abia astept sa inceapa balul :) 
24 July 2014 17:10
0 
Asta daca nu..... http://www.hotnews.ro/stiri-esential-17738977-alexandru-iacobescu-directorul-postului-romania-fost-audiat-dna-faptuitor-iacobescu-fost-imprumutat-sebastian-ghita-90-milioane-euro.htm 
24 July 2014 19:21
tzontzolino nu va defila
0 
Dupa cate observi fenomenul Asesoft trage si celelalte echipe dupa...Nu stiu cati jucatori ce au trecut prin Euroliga treceau pragul tarii noastre iar acum tind sa cred ca nu suntem chiar un campionat de bagat in SPAM 
24 July 2014 19:27
0 
Eu sunt deacord cu tine, sa sti si sunt constient de ce zici si postul meu ar fi plin de bucurie daca autoritatile ar reusi sa rezolve o noua grupare infractionala dar si de regret daca asesoft ar disparea de pe postament! Jucatori mai buni si mai scumpi au ajuns in campionatul nostru datorita prezentei lor in Europa si a campaniei lor de achizitii! 
24 July 2014 19:36
0 
Asesoft n-ar dispaream de pe postament ...cel putin deocamdata, deci cioculetu micut si multa bucurie! dar si clujul are un cuvant greu de spus...astept organizarea finalei  
25 July 2014 06:39
0 
Aroganta si prostia merg mana in mana! cioculetu micut sa ii zici cratimei de sti tu unde! 
25 July 2014 07:24
0 
Asesoft n-ar dispaream de pe postament ...cel putin deocamdata, deci cioculetu micut si multa bucurie! dar si clujul are un cuvant greu de spus...astept organizarea finalei  
25 July 2014 06:39

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
BCM U Pitești și U-BT Cluj Napoca se întâlnesc în prima etapă din top 6
În prima fază a LNBM, U-BT Cluj Napoca s-a impus în ambele meciuri 
Decizie controversată luată de Digi Sport, în legătură cu partida SCM U Craiova – CSM CSU Oradea
Producătorul tv va transmite decalat meciul din Bănie 
Rapid București învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației
Rapid București învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației la o diferenţă de 4 puncte 
Dan Fleșeriu: „Am primit 50 de puncte la pauză și le-am dat ocazia să aibă încredere mare”
BC CSU Sibiu a început cu o înfrângere parcursul în Top 6 
Season high pentru Lucas Tohătan
Randal Falker a fost cel mai bun jucător al sibienilor 
Octavian Popa Calotă, omul meciului pentru bănățeni
Marko Stojadinovic a fost al doilea cel mai eficient jucător al gazdelor 
Grupa Galbenă, etapa 1: Steaua București se deplasează pe terenul celor de la CSM Phoenix Galați
În celelalte două meciuri din această grupă se vor întâlni Athletic Constanța cu Dinamo, respectiv Voluntari cu Mediaș 
Vasile Gîlcă: „Avem deja în minte pregatirea sezonului viitor”
Managerul și-a exprimat așteptările cu privire la faza a doua a LNBM 
Marko Stojadinovic: „Am crezut că putem să îi batem mai ușor”
SCM Timișoara s-a impus pe teren propriu împotriva lui BC CSU Sibiu la o diferență de 7 puncte 
Octavian Popa-Calotă: „Cristi este un antrenor al jucătorilor”
Căpitanul timișorenilor s-a arătat foarte mulțumit de victoria reușită împotriva celor de la BC CSU Sibiu 
gyke CSU
0 
Problema nu e nici că am pierdut, nici că am pierdut contra Timișoarei, lucrurile astea se pot întâmpla. Ce e absolut deranjant pentru mine e atitudinea echipei, care parcă s-au prezentat la un meci de presezon. Nu ne-am apărat deloc, nu am arătat nici un dram de determinare, am făcut totul pe repede înainte, de parcă pierdeam trenul... Iar Dan i-a lăsat în pace și a părut că nu vrea sau nu poate schimba ceva. Scoțând meciul cu Clujul din discuție, ce am văzut cu Steaua și Timișoara, m-a dezamăgit foarte tare. Sunt foarte curios cum se vor desfășura lucrurile în continuare, dar ceva trebuie să se schimbe.  
click pt. Articol 19 January 2019 17:38
gyke Mda
0 
Da un meci de handbal foarte atractiv și disputat... (sarcasm). Că federația nu e în stare să îi determine pe cei de la Digi să trateze baschetul cu un minim de respect sunt obișnuit, dar de data asta pe Digi nu îi pot înțelege. Ai în exclusivitate o competiție, bună-rea, nu contează, la care tu stabilești ziua și ora, și nu ești în stare să faci într-un fel în care să poți transmite în direct, e absolut de neînțeles...  
click pt. Articol 19 January 2019 17:29
0 
Cine și ce să mai înțeleagă ? Fix la ora asta, meciul de handbal este pe DIGI 3, iar pe D4 sunt știri :( 
click pt. Articol 19 January 2019 17:28
Marius_M Problema
0 
Problema nu e ca am pierdut un meci, ci faptul ca am pierdut în fata unei echipe cu Baciu și Popa Calota și cu cel mai bun jucător al lor într-o zi foarte slaba. 
click pt. Articol 19 January 2019 13:51
0 
Eu simt ca este nevoie de un PG clasic. Hardy, Pratt si Tamulis sunt jucatori polivalenti care pot sa joace pe pozitia 1, insa nu dau randament maxim pe pozitia aceea.
In partida cu Clujul nu am avut acea minte limpede la final de meci si fiecare a inceput sa-l copieze pe Dykes luand meciul pe cont propriu. 
click pt. Articol 19 January 2019 10:32
0 
Personal nu am mai recunoscut Sibiul din ultimele etape.... 
click pt. Articol 19 January 2019 08:04
0 
trista perioada cu ghita si asehotzii, jegobescu, ciulin etc...ma doare capul cand imi amintesc ce vremuri urate am trait... 
click pt. Articol 18 January 2019 22:42
martax Oscar
0 
And the 4th place goes to... CSU Sibiu 
click pt. Articol 18 January 2019 21:58
JCN Asa se intampla
0 
cand iei de sus echipa adversa. Nu am vazut deloc incrancenare in jocul nostru, parca erau in vacanta.
Cat despre antrenor si timeout-uri ca se vorbeste mult de lucrul asta: Dan are obiceiul (de multe ori prost) sa isi tina TO pentru ultimul sfert. Din pacate nu cred ca isi alege mereu foarte fericit momentul. Aici ar trebui sa intervina secundul si sa il ajute insa cum noi nu avem secund..... 
click pt. Articol 18 January 2019 21:06
0 
Evolutia Sibiului mult sub cea de la Cluj. Doua echipe frumoase, dar fara antrenori. Fleseriu mi s-o parut depasit astazi, nicio reactie. Bv, Timisoara. 
click pt. Articol 18 January 2019 21:00