CSU Asesoft Ploiești și-a definitivat contingentul jucătorilor români


Vlad Dogaru revine la formația prahoveană după două sezoane

CSU Asesoft Ploiești a anunțat prin intermediul site-ului oficial, jucătorii români care vor completa lotul pentru stagiunea 2014-2015. Vlad Dogaru, Adrian Movileanu și Vlad Ene vor evolua în sezonul viitor pentru campioana României. Cei trei vor închid lista românilor pe care Asesoft se va baza anul viitor. La capitolul jucători autohtoni, CSU Asesoft Ploiești îi mai are sub contract pe Levente Szijarto, Cătălin Burlacu și Vlad Negoițescu.

Vlad Dogaru revine la CSU Asesoft Ploiești după doi ani în care a evoluat fie la BC Miercurea Ciuc fie la BCM U Pitești. Fundașul are în palmares 7 titluri de campion național alături de Asesoft. Jucătorul originar din Ploiești a jucat sezonul trecut atât în LNBM cât și în Liga 1. La nivelul primei divizii, Dogaru a avut medii de 0.8 puncte, 0.6 recuperări și 1.1 pase decisive la BCM U Pitești iar la Miercurea Ciuc acesta a avut medii de 10.4 puncte, 4.3 recuperări și 5.3 pase decisive.

Adrian Movileanu și Vlad Ene sunt tinerii care vor completa lotul lui Vladimir Arnautovic. Cei doi au avut apariții și în sezonul trecut de LNBM pentru CSU Asesoft Ploiești. Vlad Ene a prins 3 partide în LNBM pentru ploieșteni, în care a strâns medii de 9.3 puncte, 2.0 recuperări și 0.3 capace pe meci. Vlad Ene a făcut parte din lotul României U20 care a participat în această vară la Campionatul European U20 Divizia B. Adrian Movileanu a bifat 8 partide pentru campioana României, înregistrând medii pe meci de 1.4 puncte și 0.3 pase decisive.

În acest moment lotul lui CSU Asesoft Ploiești este conturat. Formația prahoveană mai are nevoie de unul sau doi conducători de joc pentru ca toate posturile să fie acoperite în totalitate.



Citește ultimele știri despre CSU Asesoft Ploiești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Vlad Dogaru
Vizualizează pagina personală a jucătorului Adrian Movileanu
Vizualizează pagina personală a jucătorului Andrei Ene

Bogdan Isailă / 24 July 2014 / 3:00


Galerie foto


oldboy super lot
0 
Adevarul este ca daca nici cu lotul asta Asesoftul nu defileaza in campionat si nu face o figura frumoasa afara insemana ca ceva este putred acolo. Anul trecu desi aveau cel mai bun lot au avut ceva emotii anul asta ar trbui sa nu piarda nici un meci la ce valori au in lot.
Eu cred ca anul asta Asesoft are cel mai tare lot (valori individuale) din ultimii ani si sunt mai mult decat curios sa vad ce vor face pe teren. Dado nu o sa aiba o viata usoara :). Vor fi meciuri frumoase abia astept sa inceapa balul :) 
24 July 2014 17:10
0 
Asta daca nu..... http://www.hotnews.ro/stiri-esential-17738977-alexandru-iacobescu-directorul-postului-romania-fost-audiat-dna-faptuitor-iacobescu-fost-imprumutat-sebastian-ghita-90-milioane-euro.htm 
24 July 2014 19:21
tzontzolino nu va defila
0 
Dupa cate observi fenomenul Asesoft trage si celelalte echipe dupa...Nu stiu cati jucatori ce au trecut prin Euroliga treceau pragul tarii noastre iar acum tind sa cred ca nu suntem chiar un campionat de bagat in SPAM 
24 July 2014 19:27
0 
Eu sunt deacord cu tine, sa sti si sunt constient de ce zici si postul meu ar fi plin de bucurie daca autoritatile ar reusi sa rezolve o noua grupare infractionala dar si de regret daca asesoft ar disparea de pe postament! Jucatori mai buni si mai scumpi au ajuns in campionatul nostru datorita prezentei lor in Europa si a campaniei lor de achizitii! 
24 July 2014 19:36
0 
Asesoft n-ar dispaream de pe postament ...cel putin deocamdata, deci cioculetu micut si multa bucurie! dar si clujul are un cuvant greu de spus...astept organizarea finalei  
25 July 2014 06:39
0 
Aroganta si prostia merg mana in mana! cioculetu micut sa ii zici cratimei de sti tu unde! 
25 July 2014 07:24
0 
Asesoft n-ar dispaream de pe postament ...cel putin deocamdata, deci cioculetu micut si multa bucurie! dar si clujul are un cuvant greu de spus...astept organizarea finalei  
25 July 2014 06:39

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
LNBM MVP – etapa 8, Grupa Roșie: Cristian Achim
Distincție specială după victoria lui CSM CSU Oradea la Sibiu 
Aleksandar Todorov: „Matematic nu suntem încă acolo, dar practic da, cred că suntem”
Antrenorul Craiovei își dorește ca echipa sa să termine pe poziția a 4-a 
Florin Nini: „Aveam de luat o revanșă în ceea ce privește rezultatele”
BCM U Pitești a învins-o pe SCM U Craiova la o diferență de 3 puncte 
BCM U Pitești și-a luat revanșa contra SCM U Craiova
Oltenii au fost aproape de a întoarce soarta meciului 
Dinamo Știința București se impune în fața celor de la CSM Phoenix Galați
Aruncările de la mare distanță au fost arma principală a bucureștenilor 
Baschetbaliștii de la U-BT Cluj au plantat o pădure la marginea orașului. Video
Sportivii au răspuns pozitiv invitației fanilor la un eveniment dedicat Centenarului lui „U” 
BCM U Pitești primește vizita celor de la SCM U Craiova
În partida tur, oltenii s-au impus la 4 puncte 
CSM Târgu Mureș a învins-o pe ACS Târgu Jiu la o diferență de 43 de puncte
Trupa ardeleană și-a consolidat prima poziție în clasamentul Grupei Albastre 
CSA Steaua București s-a impus ușor în fața lui CSM Mediaș
Formația antrenată de Sașa Ocokoljic continuă lupta pentru playoff-ul LNBM 
Dan Fleșeriu: „Este frustrant să conduci tot campionatul și pe final să te chinui”
BC CSU Sibiu a suferit primul eșec al sezonului pe teren propriu 
ydesh_apu Titlul...
0 
O femeie fara tzatze este ca si una cu tzatze care nu are tzatze. 
click pt. Articol 25 March 2019 20:50
0 
Va fi foarte greu pentru voi cu Sibiu si nu datorita valorii jucatorilor, ci rotatiei si uzurii. Ii greu fara 2 romani de baza si ati jucat aseara un meci destul de solicitant. 
click pt. Articol 25 March 2019 17:01
adu Pitesti
0 
Pentru noi e clar ca trebuie neaparat sa batem Sibiul pentru a spera la un loc mai sus de 6, daca nu, va fi foarte greu. Sper sa constientizam importanta meciului si sa nu ne gandim doar la meciul cu Timisoara. Cred ca e cazul si momentul sa castigam in fata echipelor din top 3 cum e Sibiul sau Oradea. 
click pt. Articol 25 March 2019 16:41
0 
Ca fan al altei echipe decat cele 3, eu vad asa clasamentul: 4. Craiova 5. Pitesti 6. Timisoara Pitestiul cred ca poate castiga la Timisoara, a aratat aseara ca poate pune reale probleme Craiovei intr-o posibila disputa in PO. Realist vorbind, Pit e peste Timisoara. Cred ca o imperechere Craiova-Pitesti ii foarte interesanta. 
click pt. Articol 25 March 2019 15:34
0 
Cam prea siguri pe ei ca vor obtine o victorie in cele 2 meciuri ramase sau nu inteleg eu calculele dar Pitesti poate face 12 victorii iar Craiova sa ramana la 11. In alta ordine de idei, nu m-ar surprinde ca la finalul sezonului regulat clasamentul sa fie asa:
4. Timisoara
5.Craiova
6. Pitesti 
click pt. Articol 25 March 2019 14:56
studentU poate doar contuzie, nimic serios
0 
e jucator tanar, trebuie sa joace, nu sa stea ;) 
click pt. Articol 25 March 2019 11:26
0 
Nu stiu exact, era cu o protectie la picior. Am inteles ceva ca s-ar fi lovit in timpul meciului de miercuri. 
click pt. Articol 25 March 2019 11:00
studentU ce a patit
0 
ciotlaus? 
click pt. Articol 25 March 2019 10:31
raz CSU
0 
Un meci greu de digerat. Ironia situatiei este ca CSU era sa castige meciul desi a jucat slab.

Din pct. meu de vedere situatia sta in felul urmator: s-a facut un pas in spate sa ne luam avant.
Tradus inseamna: s-a decis integrarea lui Daniel pana in play-off cu toate consecintele care apar. In mod normal cand pui pe banca un jucator (ca Philmore de ex.) care are 12-14 pct/meci iti creezi din start un handicap (mai ales vs Oradea care are un front-court f. solid).
Daca decizia e buna sau nu, numai in play-off vom afla.
Partea buna e ca ne permitem asta, fara sa pierdem locul 1 (cel putin pana acum).
Pana una-alta e prima infrangere acasa. Trebuie psihic, ca echipa, sa gestionam si astfel de situatii. Eu prefer acum o infrangere acasa, decat in play-off. 
click pt. Articol 25 March 2019 10:22
0 
Cam mult venin ai adunat în pipotă după doar 2 înfrângeri, dacă mai vin 2 îți dai foc la abonament în fața sălii Transilvania? Sau doar eu sunt sursa frustrării tale? Nu am nici cea mai mică pretenție să îmi respecți opiniile, ci doar dreptul de a avea una. Dar no, e greu se pare... Până la urmă vorbim de sport, iar avantajul sportului este că există întotdeauna meciul următor. Deci relax, savurează baschetul, cu victorii sau înfrângeri, iar pe mine ignoră-mă.  
click pt. Articol 25 March 2019 09:20