CSU Asesoft Ploiești și-a definitivat contingentul jucătorilor români


Vlad Dogaru revine la formația prahoveană după două sezoane

CSU Asesoft Ploiești a anunțat prin intermediul site-ului oficial, jucătorii români care vor completa lotul pentru stagiunea 2014-2015. Vlad Dogaru, Adrian Movileanu și Vlad Ene vor evolua în sezonul viitor pentru campioana României. Cei trei vor închid lista românilor pe care Asesoft se va baza anul viitor. La capitolul jucători autohtoni, CSU Asesoft Ploiești îi mai are sub contract pe Levente Szijarto, Cătălin Burlacu și Vlad Negoițescu.

Vlad Dogaru revine la CSU Asesoft Ploiești după doi ani în care a evoluat fie la BC Miercurea Ciuc fie la BCM U Pitești. Fundașul are în palmares 7 titluri de campion național alături de Asesoft. Jucătorul originar din Ploiești a jucat sezonul trecut atât în LNBM cât și în Liga 1. La nivelul primei divizii, Dogaru a avut medii de 0.8 puncte, 0.6 recuperări și 1.1 pase decisive la BCM U Pitești iar la Miercurea Ciuc acesta a avut medii de 10.4 puncte, 4.3 recuperări și 5.3 pase decisive.

Adrian Movileanu și Vlad Ene sunt tinerii care vor completa lotul lui Vladimir Arnautovic. Cei doi au avut apariții și în sezonul trecut de LNBM pentru CSU Asesoft Ploiești. Vlad Ene a prins 3 partide în LNBM pentru ploieșteni, în care a strâns medii de 9.3 puncte, 2.0 recuperări și 0.3 capace pe meci. Vlad Ene a făcut parte din lotul României U20 care a participat în această vară la Campionatul European U20 Divizia B. Adrian Movileanu a bifat 8 partide pentru campioana României, înregistrând medii pe meci de 1.4 puncte și 0.3 pase decisive.

În acest moment lotul lui CSU Asesoft Ploiești este conturat. Formația prahoveană mai are nevoie de unul sau doi conducători de joc pentru ca toate posturile să fie acoperite în totalitate.



Citește ultimele știri despre CSU Asesoft Ploiești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Vlad Dogaru
Vizualizează pagina personală a jucătorului Adrian Movileanu
Vizualizează pagina personală a jucătorului Andrei Ene

Bogdan Isailă / 24 July 2014 / 3:00


Galerie foto


oldboy super lot
0 
Adevarul este ca daca nici cu lotul asta Asesoftul nu defileaza in campionat si nu face o figura frumoasa afara insemana ca ceva este putred acolo. Anul trecu desi aveau cel mai bun lot au avut ceva emotii anul asta ar trbui sa nu piarda nici un meci la ce valori au in lot.
Eu cred ca anul asta Asesoft are cel mai tare lot (valori individuale) din ultimii ani si sunt mai mult decat curios sa vad ce vor face pe teren. Dado nu o sa aiba o viata usoara :). Vor fi meciuri frumoase abia astept sa inceapa balul :) 
24 July 2014 17:10
0 
Asta daca nu..... http://www.hotnews.ro/stiri-esential-17738977-alexandru-iacobescu-directorul-postului-romania-fost-audiat-dna-faptuitor-iacobescu-fost-imprumutat-sebastian-ghita-90-milioane-euro.htm 
24 July 2014 19:21
tzontzolino nu va defila
0 
Dupa cate observi fenomenul Asesoft trage si celelalte echipe dupa...Nu stiu cati jucatori ce au trecut prin Euroliga treceau pragul tarii noastre iar acum tind sa cred ca nu suntem chiar un campionat de bagat in SPAM 
24 July 2014 19:27
0 
Eu sunt deacord cu tine, sa sti si sunt constient de ce zici si postul meu ar fi plin de bucurie daca autoritatile ar reusi sa rezolve o noua grupare infractionala dar si de regret daca asesoft ar disparea de pe postament! Jucatori mai buni si mai scumpi au ajuns in campionatul nostru datorita prezentei lor in Europa si a campaniei lor de achizitii! 
24 July 2014 19:36
0 
Asesoft n-ar dispaream de pe postament ...cel putin deocamdata, deci cioculetu micut si multa bucurie! dar si clujul are un cuvant greu de spus...astept organizarea finalei  
25 July 2014 06:39
0 
Aroganta si prostia merg mana in mana! cioculetu micut sa ii zici cratimei de sti tu unde! 
25 July 2014 07:24
0 
Asesoft n-ar dispaream de pe postament ...cel putin deocamdata, deci cioculetu micut si multa bucurie! dar si clujul are un cuvant greu de spus...astept organizarea finalei  
25 July 2014 06:39

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
0 
da,este vorba despre un croat de la cedevita care la prima vedere arata destul de ok 
click pt. Articol 21 July 2019 17:42
0 
Incet dar sigur,va formati o super trupa,FELICITARI !! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:13
Tommy Fortza Steaua
0 
Odata cu Burlacu antrenor,o sa aveti o echipa puternica in acest sezon! Deja sunt acontati cativa tineri de u23 puternici !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:07
Tommy Buzestii
0 
PE aceasta pagina nu faci decat hate,nimic altceva!! Iti spun doar atat,este un new entry CROAT !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:04
stef No așa!
0 
Și mai vin! 
click pt. Articol 21 July 2019 16:53
Buzestii Baieti,
0 
Nu ma dezamagiti,mai exista oare cineva care sa se uite in gura individului in afara de dentist?O sa incerce vreo lovitura de imagine ca acoperire(daca o iesi),in rest sfantul parandarat sa traiasca si refrenul cu avem buget mic,ne dusmanesc arbitrii,etc,etc...mic si gretos! 
click pt. Articol 21 July 2019 15:26
Buzestii :)))))
0 
La noi se mizeaza pe experienta,cata vreme merge pe picioarele lui,e bun! 
click pt. Articol 21 July 2019 15:21
trt Mno..
0 
De ceva vreme am zis ca doar voi citi aici pe site.Pana azi asta am facut.Nu cred ca am vazut vreun fan "U" sa comenteze (tendentios) stirile altor echipe.Am avut un sezon slab,asta este.Am pus capul in pamant,o luam de la capat! E sport.Eu zic sa ne vedem fiecare de ograda lui,sa nu incepem sa cautam in cosul lui Naimsmith...O zi faina.Haide "U"! 
click pt. Articol 21 July 2019 15:17
bulcul Zganec
0 
Nu cred ca va juca minute multe. Ma astept sa vad cel putin in primul rand 2 solizi, apoi poate inca ceva pe 3. Dar oricum si Patrick si Curry, jucatori cu aruncare, patrundere, aparare buna, inaltime, plus cine stie ce pivoti vor aduce, va fi greu de aparat panoul, mai ales de catre lotul nostru. In fine, un transfer foarte bun. Inca vor mai veni vesti bune de la cluj, dar acuma sunt curios ce mai miscam si noi, sibiul, craiova, pitesti... 
click pt. Articol 21 July 2019 14:07
mikki se-ngroasa gluma!
0 
a mai aparut un interpret si mai urmeaza.. si eu cred ca un pivot de meserie si o extrema cu shoot bun de afara. asta in ideea ca vor fi pt inceput doar 6 straini. insa eu cred ca se va mai aduce si la romani, macar unul de valoare under 23 si unul cu experienta. e o parere personala.
 
click pt. Articol 21 July 2019 13:34