Cifrele Meciului 3 dintre CSM Oradea şi CSU Asesoft Ploieşti

08.06.2014

CSU Asesoft Ploieşti a preluat conducerea la general în finala Ligii Naţionale de Baschet Masculin, după ce sâmbătă seara s-a impus pe terenul celor de la CSM Oradea în Meciul 3 cu scorul de 88-80. Elevii pregătiţi de Vladimir Arnautovic au controlat partida de la un capăt la celălalt şi chiar dacă în sfertul cu numărul 4 gazdele de la CSM au reuşit să restabilească egalitatea la 68, ploieştenii şi-au făcut în cele din urmă viaţa uşoară, impunându-se fără mari probleme la 8 puncte diferenţă. Asesoftul a câştigat pe rând sferturile 1, 3 şi 4 cu 24-15, 24-23, respectiv 22-21. De cealaltă parte, roş-albaştri au reuşit să-şi adjudece doar actul secund cu un parţial de 21-18

În continuare puteţi consulta statistica partidei jucate sâmbătă seara în Arena "Antonio Alexe":

CSM Oradea  80-88  CSU Asesoft Ploieşti