Confruntarea pentru locul 4, Sf. Gheorghe - Alba Iulia


Partida va avea loc miercuri, de la ora 19:00

LNBF

Sala Kati Szabo

Miercuri, ora 19:00

Locul 4 Fișa meciului Locul 5

Miercuri de la ora 19:00, la Sf. Gheorghe va avea loc meciul care va decide ocupanta locului 4 la finalul sezonului regulat al Ligii Naționale de baschet feminin, ediția 2012/2013. Față în față se vor duela ocupantele locului 4 și 5 în actualul sezon, ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe respectiv CSU Alba Iulia.

După 26 de etape scurse din campionat, ambele echipe au câte 39 de puncte, dar formația din Alba Iulia având un meci mai mult disputat. În partida tur, albaluencele s-au impus cu 68-62 după o partidă foarte disputată.

Etapa trecută, covăsnencele s-au impus în deplasarea de la Târgu Mureș, scor 87-81, în timp ce echipa pregătită Miroslav Popov a învins fără mari probleme formația Rapid București.

Principalele arme ale celor două adversare de miercuri sunt americancele Jasmin Bailey pentru Sf. Gheorghe respectiv Amanda Thompson pentru Alba Iulia. Bailey are în actualul sezon o medie de 17.5 puncte pe meci, 7.5 recuperări și 3.1 pase decisive pentru un indice de 20.5 la capitolul eficiență. De partea cealaltă, Thompson este cea mai bună recuperatoare a echipei, având o medie de 10 recuperări pe meci la care se mai adaugă o medie de 13.9 puncte și 1.8 assisturi.

Partida ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe – CSU Alba Iulia va avea loc miercuri, de la ora 19:00.



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Citește ultimele știri despre CSU Alba Iulia

Ciprian Petcuț / 12 martie 2013 / 11:00


Galerie foto


Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Jovana Pasic: „ICIM Arad a fost de mare ajutor în cariera mea”
Baschetbalista din Muntenegru a semnat un contract cu o formație de primă ligă din Spania 
Jose Peres Araujo principal încă un sezon la CSM Satu Mare
Sătmărenii i-au făcut o ofertă tentantă lui Dan Fleșeriu, însă acesta a refuzat-o. 
ALEGERI 2017. Rusz Istvan: „Ar fi timpul să avem reprezentanți care să apere interesele baschetului feminin”
Managerul celor de la ACS Sepsi SIC candidează la poziția de membru în Biroul Federal. 
Imnul național se intonează la competițiile oficiale la nivel național doar la finală sau la turneul final
Art. 10 din Legea nr. 75/1994 a fost completat de o inițiativă legislativă promulgată deja de președintele Kluas Iohannis 
MVP Finala LNBF 2017 - Tyaunna Marshall
Americanca a marcat 93 de puncte în cele patru meciuri din finala cu Universitatea Cluj 
Cvartetul Părău, Shegog, Marshall și Jeffery a dus-o pe Sepsi SIC Sfântu Gheorghe spre victorie în meciul 4 al finalei LNBF
Cele patru jucătore ale lui Zoran Mikes au marcat împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formație la finalul partidei cu Universitatea Cluj 
Dragan Petricevic: „Eu le consider învingătoare pe jucătoarele mele”
Universitatea Cluj-Napoca a terminat sezonul din LNBF în postura de vicecampioană 
ACS Sepsi SIC se impune din nou pe terenul Universității Cluj
Formația din Sfântu Gheorghe și-a adjudecat titlul de campioană în patru meciuri 
Pentru al doilea an consecutiv titlul LNBF merge în secuime
ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe a închis finală cu Universitatea Cluj în 4 meciuri 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 9 puncte 
tepes Dan f
0 
Cum sa vina Dan la SM acum??? Cand taie coasa la sibiu unde e casa lui / inima lui? Tre sa fi dus sa crezi ca doar cu salariu motivezi Un antrenor ce e dedicat performantei 
click pt. Articol 14 mai 2017 02:50
Oldtimer Explicatii
0 
Trebuie sa le explice Tihi care ii " şpilu' " in LNBF si cine are abonament la titlu.... Revenind la lucruri mai serioase, anul trecut, pe vremea asta, dl. Fleseriu primea aceeasi oferta...Din fericire, pt. LNBM & fans, a refuzat politicos. 
click pt. Articol 13 mai 2017 07:21
csv Medicamente
0 
:)) pune botul :)))) 
click pt. Articol 13 mai 2017 01:35
Cristian Chirita In Oas abia azi e 1 aprilie
0 
Ori astia de la SM sunt nerealisti, ori TB incearca o diversiune! Acuma, ce om normal la cap poate sa spere ca un antrenor al unei echipe din primele 4 ale LNBM pleaca la o echipa de fete ce a terminat pe locul 7 in cel mai slab campionat din istoria baschetului feminin romanesc. Nu-i vorba, Fleseriu a scris istorie in LNBF cu SM sau Targoviste, da' totusi!!! Ratiunea a disparut cu totul la unii! 
click pt. Articol 12 mai 2017 21:21
arifliv Mai bine tăceai.
0 
click pt. Articol 12 mai 2017 20:48
TDM Fleseriu
0 
Asa incearca Fleseriu sa isi creasca cota?!? Merge la Floca sa ii mareasca salariul ca a primit mai mult de la SM? WOW!! 
click pt. Articol 12 mai 2017 20:32
0 
Vestimentatia e mai mult decât reprezentativà pt. candidaturà! 
click pt. Articol 04 mai 2017 20:55
Oldtimer d-na Lipă a ”lopătat” ideea dar Parlamenutul ne-a aLipuit cu legea...
0 
Daca aveau un pic de interes si imaginatie pozitiv-salutara, putea alde sefimea din FRB sa aplaneze totul si sa vina cu o solutie care sa fi impacat pe toata lumea.
Eu as fi propus urmatorul compromis:
Se umple sala, chemam echipele pe teren. Se intoneaza Imnul de Stat. Echipele isi fac incalzirea in timpul alocat. Arbitrul central aliniaza echipele de start la centru. Observatorul federal cere Time-out. Fanii ACS SEPSI SIC intoneaza imnul local. Se fluiera debutul partidei. Alde Dragan nu prea mai avea ce sa faca. Daca retragea echipa pica la forfait.
Eu zic ca ar fi fost o solutie eleganta.

 
click pt. Articol 04 mai 2017 17:07
KBSC2430 oldtimer
0 
Poate ca e o simpla coincidenta dar in acelasi timp tin minte după primul scandal de anul trecut de la Sepsi cand Dragan a decis ca jucătoarele noastre sa isi continue încălzirea, doamna Elisabeta Lipă a luat exact aceasta decizie de a nu se mai intona imnul României asa ca nu stiu ce sa zic. Oricum trist moment... 
click pt. Articol 04 mai 2017 16:27
Oldtimer Doamnee !!.. ce natie suntem...
0 
Legea nr. 91/2017 :
La articolul 10 din Legea nr. 75/1994 privind arborarea drapelului României, intonarea imnului național și folosirea sigiliilor cu stema României de către autoritățile și instituțiile publice, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 237 din 26 august 1994, după litera e) se introduce o nouă literă, litera e1), cu următorul cuprins:
e1) pe stadioane și alte baze sportive, cu ocazia desfășurării competițiilor sportive oficiale de nivel național DOAR (=numai) la finala unei competiții sau, după caz, la turneul final, pentru toate categoriile de vârstă;".
Atentie, va rog !!
Juridic vorbind, intonarea imnului pe stadioane si/in alte baze sportive (sali inclusiv) in alte ocazii decat finalele de competitii reprezinta o contraventie. Deci nu va puneti sa intonati imnul, chiar daca sunteti 2000 de contravenienti, pentru ca sunt cel putin 2 urmari posibile, cu efect imediat:
1) Jandarmeria si /sau Politia care asista la partida, sunt obligate, prin statutul lor, sa constate incalcarea Legii si sa ia masuri, cea mai la indemana fiind suspendarea manifestarii si evacuarea publicului, pentru a nu facilita continuarea/repetarea contraventiei.
2)Responsabilii de organizarea partidei (clubul "gazda" cel putin) vor fi amendati contraventional cu sume intre 2500 - 5000 lei
De asemenea, savarsirea in mod repetat a unei contraventii constituie infractiune si se pedepseste conform Legii penale cu amenda sau inchisoare.

Unde Dumnezeu erau stimabili nostrii parlamentari cand PARLAMENTUL a adoptat Legea 91/2017?
90 % dintre ei ne-au impuiat urechile, canalele mass-media, cutiile postale etc cu versiunea mai mult sau mai putin adaptata & personalizata a discursului onorabilului si stimabilului Nae Catavencu din actul 3, scena 5, replica 2/Catavencu in piesa "O scrisoare pierduta" de I.L. Caragiale (puteti viziona aici: https://www.youtube.com/watch?v=V_ieF7G-WJI)
Oare dl. presedinte al Romaniei a uzat de prevederile aliniatului 2 al Art. 77 din Constitutia Romaniei inainte de a promulga aceasta lege ?

Oricum, raul e facut. Putem noi incerca sa-l indreptam in baza prevederilor Art. 74, aliniat 1) din Constitutia Romaniei, strangand minim 1000 de semnaturi "pro intonare imn la orice meci" in fiecare sala unde se disputa meciuri LNBM, din judetele care au / au avut echipa in LNBM sezonul 2016-2017 si apoi sa ne tinem ca raia de om de "epigonii" locali ai lui Catavencu ca sa sustina si sa duca la bun sfarsit initiativa cetateneasca.

Faptul ca aceasta lege a intrat in vigoare la scurt timp dupa incidentele din cadrul finalei LNBF este doar o simpla coincidenta (unii ar zice ca e un efect al "priceperii" noastre, ca natie, de a ne "gestiona" Kharma)




 
click pt. Articol 04 mai 2017 16:02