Cristian Achim: „Trebuie să le facem față la recuperare și la alergat”


Tehnicianul bihorenilor a prefațat partida contra liderului CSU Sibiu

CSM Oradea și CSU Sibiu se reîntâlnesc în etapa a treia din Grupa Roșie vineri, 1 februarie începând cu ora 17.30. Partida va fi transmisă în direct pe Digi Sport 4.

Prezent la conferința de presă de după înfrângerea contra echipei SCM Timișoara, Cristian Achim a vorbit și despre partida cu CSU Sibiu și a declarat că, „urmează meciul cu CSU Sibiu. Foarte important, la fel ca și cel cu Timișoara. În acest moment toate meciurile sunt extrem de importante. Deocamdată avem acest handicap, ne lipsește un om mare. Nu putem să jucăm la nivelul nostru din acest motiv. Vom avea o problemă foarte mare din acest punct de vedere în meciul cu Sibiul. Va fi o partidă fizică, în care trebuie să le facem față la recuperare și la alergat. Noi avem o problemă în acest sens, însă indiferent de acest lucru va trebui să le facem față.

CSM Oradea a anunțat la începutul acestei săptămâni despărțirea de Marcus Ginyard. Este al doilea jucător care pleacă de la CSM CSU Oradea, după Sean Denison, cel care s-a despărțit de bihoreni din motive de familie. În acest moment, Oradea se bazează pe cinci stranieri: Kris Richard, Arturas Valeika, Muhamed Pasalic, Dragan Zekovic și Pavle Reljic.

Cele două formații s-au întâlnit până acum de 44 de ori, iar CSM CSU Oradea conduce 23-21 la scorul meciurilor directe.

 

*foto: Robi Boroș



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Vizualizează pagina personală a antrenorului Cristian Achim
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CSM CSU Oradea vs BC CSU Sibiu

Ana-Maria Tutunaru / 31 January 2019 / 16:07


Galerie foto


0 
Maine vom juca si fara Zekovic (racit), asa ca nu cred ca se pune problema invingatoarei. 
31 January 2019 16:24
gyke Ehh
0 
Două paracetamoale și joacă mâine...  
31 January 2019 16:26
0 
Se pare ca e mai grav. Sunt 2 : Zekovic si Gavrila. Gavrila e incert dar Zekovic e out. 
31 January 2019 17:22
studentU poate gripa 😐
0 
atunci clar nu poate face efort fizic 
31 January 2019 18:56
0 
Minuni se mai pot intampla. Daca o sa tratam meciul la misto cum am facut cu Timisoara, nu avem nicio sansa de a castiga.

Chiar anul trecut Sibiul a castigat un meci impotriva Clujului cu 4 jucatori lipsa (Riley, Pratt, Capers, Paliciuc). 
31 January 2019 20:04

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu primește vizita celor de la CSM CSU Oradea
Ambele echipe caută să prelungească seria victoriilor în campionatul intern 
Mihai Silvășan: „Îmi place cum arată echipa în formula aceasta”
Antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca a vorbit despre partida cu SCM Timișoara și despre Final Four 
U-BT Cluj-Napoca primește vizita lui SCM Timișoara în etapa a 8-a a Ligii Naționale
Formația gazdă caută să își ia revanșa pentru înfrângerea suferită în tur 
Sean Barnette revine la CSM CSU Oradea
Americanul se întoarce sub comanda lui Cristian Achim după o absență de 7 luni  
Jucătorii lui U-BT Cluj vor participa la împădurirea unui teren de la marginea orașului
Proiectul „Pădurea ”U”nor Inimi Românești” a fost ideea regretatului Radu Țenter 
LNBM: Programul etapei a 8-a din faza a doua a sezonului regulat
Toate cele trei meciuri din prima grupă valorică sunt transmise 
Mircea Cristescu: „Nu am adus minerii în sală”
Vicepreședintele formației "U" BT a afirmat că l-a sfătuit pe Florin Nini să depună memoriu dacă este nemulțumit de arbitraje 
Interview. Daniel Ewing: "Success is defined by many little things"
How did the BC CSU Sibiu's player defend against Kobe Bryant, what advice would he give to a young Daniel and which is the biggest performance of his career (PHOTO) 
SCM U Craiova a suferit al 4-lea eșec consecutiv în Liga Națională de Baschet Masculin
Oltenii au un singur succes în faza a doua a campionatului 
Mihai Silvășan: „Un meci foarte reușit pentru noi din toate punctele de vedere”
U BT Cluj-Napoca s-a impus clar pe terenul lui SCM U Craiova 
gyke Mda
0 
Cu toții suntem curioși 😉. Acuma serios, dacă reușim cumva să intrăm în playoff fără înfrângere acasă (Oradea și Cluj au început să joace foarte bine), vom avea un ascendent foarte important în fazele finale, zic eu. Dar vedem în curând...  
click pt. Articol 22 March 2019 19:03
tanaseb @MaraM
0 
“Motivul pentru care duelul care...”, putina neatentie. Is curios daca Sibiul va juca la fel de bine acasa. 
click pt. Articol 22 March 2019 18:46
gyke @soso
0 
Sa stii ca mie chiar mi-a placut commentul si i-am dat thumbs up; uite, ca sa nu ziceti ca sunt baiat rau, iti dau si tie unul. 
click pt. Articol 22 March 2019 17:04
0 
Chiar are efect - plua cu "dislike"-uri! 
click pt. Articol 22 March 2019 17:00
raz a fost tare
0 
m-am distrat copios, chiar e faina faza, mi-am amintit de copilarie. Indiferent daca a fost involuntar sau voit, ai reusit faza zilei ! 
click pt. Articol 22 March 2019 16:47
adis nu cred
0 
ca e scadere de forma e mai degraba o problema in interiorul echipei.De la meciul cu Sibiu s-a vazut ca ceva nu se leaga nu mai joaca ca o echipa mai degraba fiecare pentru el,si cel mai bine s-a vazut asta la meciul cu Dinamo cand au jucat de parca atunci s-au intalnit prima oara .Poate gresesc dar eu cred ca s-a intamplat o neintelegere intre jucatori 
click pt. Articol 22 March 2019 16:00
gyke agree
0 
Victorie fara emotii, undeva la 15-20 de puncte minim. 
click pt. Articol 22 March 2019 15:23
gyke Ahahahaha
0 
You won the internet today!
Chapeau!
PS Adineauri l-am vazut pe Dan in fata la sala Transilvania... era absolut transfigurat la fata si tremura ca varga. Incercam sa amanam meciul de maine, pana isi revin baietii din soc. 
click pt. Articol 22 March 2019 15:19
studentU avand in vedere
0 
scaderea de forma a TM din ultimele meciuri si cresterea noastra de forma ar trebui in mod normal sa castigam. Dar stiti cum ii cu relaxarea, deci e posibil si un meci pe muchie de cutit sau chiar o infrangere. Ce zic e ca, fiind meci acasa si echipa noastra fiind in forma pe care a demonstrat-o in ultimele cateva partide, deznodamantul meciului de maine depinde mai mult de cum ne prezentam noi, cat de concentrati sunte, decat de jocul pe care il vor reusi TM.  
click pt. Articol 22 March 2019 14:40
mailman ne jucam cu mentalul adversarilor!
0 
Asta inseamna sa fii antrenor cu o buna cultura generala si mai ales un cinefil cunoscator de baschet! Achim a vazut in copilarie "Cidul" si i-a ramas in memorie scena de neuitat in care Charlton Heston intoarce soarta luptei prin simpla lui aparitie calare in mijlocul luptei, aparitie care provoaca panica adversarilor care nici nu mai observa detaliul ca El Cid este grav ranit... In rolul maurilor de astazi: U respectiv CSU Sibiu. 
click pt. Articol 22 March 2019 14:34