Cvartetul Părău, Shegog, Marshall și Jeffery a dus-o pe Sepsi SIC Sfântu Gheorghe spre victorie în meciul 4 al finalei LNBF


Cele patru jucătore ale lui Zoran Mikes au marcat împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formație la finalul partidei cu Universitatea Cluj

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheroghe a cucerit al doilea titlu național consecutiv. Formația lui Zoran Mikes a depășit cu 3-1 la general pe Universitatea Cluj în finala Ligii Naționale de Baschet Feminin. Echipa din Sfântu Gheorghe a câștigat meciul 4 al finalei cu scorul de 85-76, pentru a se încununa pentru a doua oară în istorie campioană în baschetul feminin românesc.

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a fost purtată spre această victorie de patru jucătoare din formula de start. Annemarie Godri Părău, Chalysa Shegog, Tyaunna Marshall și Janeesha Jeffery au reușit să marcheze împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formației din Covasna. Toate cele patru jucătoare au petrecut peste 35 de minute pe parchet în meciul 4 cu Universitatea Cluj.

Chalysa Shegog a fost cea mai eficientă jucătoare a partidei cu un index de 35 de unități. Ea a terminat în double-double 22 de puncte și 16 recuperări, plus o pasă decisivă, o intercepție, un capac dar și 3 mingi pierdute. Shegog a terminat cu 10/12 (83%) din acțiune și cu 2/3 (67%) de la linia de libere.

Annemarie Godri Părău a înscris la rândul ei 22 de puncte. Conducătorul de joc a avut 5/11 (45%) de la 2 puncte, 1/3 (33%) de la 3 puncte și 9/10 (90%) de la linia de libere. Ea a mai strâns 4 recuperări și 5 pase decisive pentru un indice al eficienței de 22 de unități.

Tyaunna Marshall a izbutit 21 de puncte în partida de la Cluj-Napoca, lângă care a mai adăugat 3 recuperări și o pasă decisivă. Americanca a avut 7/16 (44%) din acțiune și 6/7 (86%) de la linia de libere pentru un indice de 16 la eficiență.

Janeesha Jeffery a făcut și ea o partidă bună, încheiată cu 16 puncte, 6 recuperări și o pasă decisivă pentru un index al eficienței de 15 unități. 



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre Universitatea Cluj-Napoca vs ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

Bogdan Isailă / 28 April 2017 / 11:30


Galerie foto


Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
Felicitari! SINTETI GENIALE !! BRAVO ZORAN !!  
28 April 2017 11:55
tjl59 Felicitari pentru poza, Valentin ...
2 
... ai suprins tot ce era nevoie in ea. Poza are de toate ... 
28 April 2017 12:26
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-3 
DA,ESTE O FOTOGRAFIE GENIALA !!! CHIAR LIPSEA TRICOUL DE CAMPIOANA DAT DE FEDERATIE !!! 
28 April 2017 13:02
danb61 Tihi..
2 
..esti total!..cred ca Eugene Ionesco,Kafka si Freud ar fi vrut sa te cunoasca! 
28 April 2017 13:38
Buzestii SERPSI SIC CAMPIOANA!
5 
Cu toate nedreptatile facute,cu un arbitraj jaf la drumul mare facut pentru toate celelalte echipe care v-au stat in fata,totusi ati castigat!Bravo,sunteti geniale,sunteti galactice!Sper ca domnul Mikes sa ramana,desi presa din Istanbul scrie ca lui Obradovic ii tremura chilotii ca daca nu castiga Euroleague anul asta,va fi inlocuit de domnul Mikes!Ceilalti asteptam cu sufletul la gura deschiderea salii OZN din Sf Gheorghe,unde sa le invingem pe fetele de la Olympiacos,Partizan Belgrad si Galatasaray si sa le punem galeriile sa stea drepti cand cantam imnul nostru secoiesc! 
28 April 2017 19:46
28 April 2017 21:38
0 
Nu-i problem,data viitoare desenez la tine. 
28 April 2017 22:54
0 
Poza de grup este geniala : o doamna - romanca si 3 flacai americani :)).
Fara suparare am vazut si la Cluj intr-un alt articol "o domnisoara " plina de testosteron , asa cum era si Galdeira... 
29 April 2017 00:02

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Brittany Denson, din nou cea mai bună jucătoare de la CSM Satu Mare
Pivotul a fost în double-double, dar doar 4 coechipiere au mai înscris 
Campioana, la un pas de titlu după un nou succes clar cu CSM Satu Mare
ACS Sepsi SIC a avut un avans maxim de 24 de puncte în meciul doi al finalei  
Lupta pentru bronz se mută la Cluj
Olimpia CSU Brașov conduce cu 1-0 
SCM Timișoara primește duminică vizita Alexandriei, în al doilea meci pentru locul 5
O victorie a gazdelor încheie seria și sezonul pentru cele două echipe 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CSM Satu Mare
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CSM Satu Mare la o diferenţă de 20 puncte 
ACS Sepsi SIC a dominat la toate capitolele importante în primul meci al finalei LNBF
CSM Satu Mare a avut o singură marcatoare în double-digits 
Ancuța Stoenescu, coșghetera primului joc al finalei
Godri-Părău a reușit un double-double și Mijovic a fost cea mai eficientă jucătoare de pe teren 
Sepsi SIC se impune clar în primul meci al finalei cu CSM Satu Mare
Alb-verzile au condus tot meciul și s-au distanțat grație triplelor și punctelor pe contraatac 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CSM Satu Mare
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CSM Satu Mare la o diferenţă de 30 puncte 
laca1968 Felicitari Sepsi!!!!
0 
Singurii care au crezut intr-o minune au fost arbitrii. Doar e anul acela in care nu am avea voie sa castigam campionatu , nic noi nici CFR ul. Asa ca dedicam victoria lui Jiji de la fcsb. 
click pt. Articol 21 April 2018 21:57
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Da...atmosfera creata de jocul secuiencelor si de spectatorii lui SEPSI SIC,a fost extraordinar de buna !!Poate a fost si la satmarence atmosfera pozitiva,dar nu ajunge doar atat:trebuie si valoare si eficienta in joc !! SEPSI SIC a dominat intreaga partida,satmarencele au fost pe alocuri maturate de pe teren!! 30 de puncte in plus vorbeste de la sine!!BRAVO SEPSI SIC!! FELICITARI !! 
click pt. Articol 21 April 2018 11:26
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SEPSI SIC UMILESTE FARA EFORT satmarencele LA TOATE CAPITOLELE !! Asteptam, reactia nordicilor la masa verde sau chiar la un tribunal...HAI SEPSII SIC!! FELICITARI!!SUCCES! 
click pt. Articol 21 April 2018 11:23
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
DIFERENTA DE VALOARE S-A VAZUT SI LA ACEST MECI!! ASTEPTAM CE NASCOCESC satmarencele CA SA POATE SA ATACE VICTORIA LA MASA VERDE....FELICITARI SI SUCCES SEPSI SIC !!SINETI CELE MAI BUNE DIN TARA !!  
click pt. Articol 21 April 2018 11:20
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SATMARENCELE DOMINA DOAR LA MASA VERDE,IN TRIBUNALE SI LA CHELTUIELI DE BANI !! IN REST SEPSI SIC ESTE SUPERIOARA LA TOATE CAPITOLEL!! FELICITARI SEPSI SIC !!  
click pt. Articol 21 April 2018 11:18
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
BRAVO FETELOR...BRAVO ANCUTA...SUCCES !! SINTETI SUPERIOARE SATMARENCELOR !!! 
click pt. Articol 21 April 2018 11:17
laca1968 Felucitari Sepsi!!!!
0 
Asta a fost surpiza pregatita de maestrul Doba. Masina de papat banii satmarenilor s-a facut de rahat cu tot cu masa lor cea verde. 
click pt. Articol 20 April 2018 22:06
laca1968 Hai Sepsi!
0 
Zoran the best! 
click pt. Articol 20 April 2018 13:31
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Corect...DE ACORD 
click pt. Articol 20 April 2018 12:10
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Ai sperante mari Olah !!! Nu veti castiga cu SEPSI SIC ca nu sinteti nici fair play nici nu aveti valoare !!! 
click pt. Articol 20 April 2018 12:08