Cvartetul Părău, Shegog, Marshall și Jeffery a dus-o pe Sepsi SIC Sfântu Gheorghe spre victorie în meciul 4 al finalei LNBF


Cele patru jucătore ale lui Zoran Mikes au marcat împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formație la finalul partidei cu Universitatea Cluj

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheroghe a cucerit al doilea titlu național consecutiv. Formația lui Zoran Mikes a depășit cu 3-1 la general pe Universitatea Cluj în finala Ligii Naționale de Baschet Feminin. Echipa din Sfântu Gheorghe a câștigat meciul 4 al finalei cu scorul de 85-76, pentru a se încununa pentru a doua oară în istorie campioană în baschetul feminin românesc.

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a fost purtată spre această victorie de patru jucătoare din formula de start. Annemarie Godri Părău, Chalysa Shegog, Tyaunna Marshall și Janeesha Jeffery au reușit să marcheze împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formației din Covasna. Toate cele patru jucătoare au petrecut peste 35 de minute pe parchet în meciul 4 cu Universitatea Cluj.

Chalysa Shegog a fost cea mai eficientă jucătoare a partidei cu un index de 35 de unități. Ea a terminat în double-double 22 de puncte și 16 recuperări, plus o pasă decisivă, o intercepție, un capac dar și 3 mingi pierdute. Shegog a terminat cu 10/12 (83%) din acțiune și cu 2/3 (67%) de la linia de libere.

Annemarie Godri Părău a înscris la rândul ei 22 de puncte. Conducătorul de joc a avut 5/11 (45%) de la 2 puncte, 1/3 (33%) de la 3 puncte și 9/10 (90%) de la linia de libere. Ea a mai strâns 4 recuperări și 5 pase decisive pentru un indice al eficienței de 22 de unități.

Tyaunna Marshall a izbutit 21 de puncte în partida de la Cluj-Napoca, lângă care a mai adăugat 3 recuperări și o pasă decisivă. Americanca a avut 7/16 (44%) din acțiune și 6/7 (86%) de la linia de libere pentru un indice de 16 la eficiență.

Janeesha Jeffery a făcut și ea o partidă bună, încheiată cu 16 puncte, 6 recuperări și o pasă decisivă pentru un index al eficienței de 15 unități. 



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre Universitatea Cluj-Napoca vs ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

Bogdan Isailă / 28 April 2017 / 11:30


Galerie foto


Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
Felicitari! SINTETI GENIALE !! BRAVO ZORAN !!  
28 April 2017 11:55
tjl59 Felicitari pentru poza, Valentin ...
2 
... ai suprins tot ce era nevoie in ea. Poza are de toate ... 
28 April 2017 12:26
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-3 
DA,ESTE O FOTOGRAFIE GENIALA !!! CHIAR LIPSEA TRICOUL DE CAMPIOANA DAT DE FEDERATIE !!! 
28 April 2017 13:02
danb61 Tihi..
2 
..esti total!..cred ca Eugene Ionesco,Kafka si Freud ar fi vrut sa te cunoasca! 
28 April 2017 13:38
Buzestii SERPSI SIC CAMPIOANA!
5 
Cu toate nedreptatile facute,cu un arbitraj jaf la drumul mare facut pentru toate celelalte echipe care v-au stat in fata,totusi ati castigat!Bravo,sunteti geniale,sunteti galactice!Sper ca domnul Mikes sa ramana,desi presa din Istanbul scrie ca lui Obradovic ii tremura chilotii ca daca nu castiga Euroleague anul asta,va fi inlocuit de domnul Mikes!Ceilalti asteptam cu sufletul la gura deschiderea salii OZN din Sf Gheorghe,unde sa le invingem pe fetele de la Olympiacos,Partizan Belgrad si Galatasaray si sa le punem galeriile sa stea drepti cand cantam imnul nostru secoiesc! 
28 April 2017 19:46
28 April 2017 21:38
0 
Nu-i problem,data viitoare desenez la tine. 
28 April 2017 22:54
0 
Poza de grup este geniala : o doamna - romanca si 3 flacai americani :)).
Fara suparare am vazut si la Cluj intr-un alt articol "o domnisoara " plina de testosteron , asa cum era si Galdeira... 
29 April 2017 00:02

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Program infernal pentru Olimpia Brașov, cu 5 meciuri în 11 zile
Elevele lui Dan Calancea întâlnesc miercuri Zabiny Brno în CEWL 
Gabriela Irimia și-a rupt un deget de la mână
Jucătoarea Olimpiei Brașov s-a accidentat în meciul cu CSM Satu Mare 
LNBF – Etapa VI – MVP: Porchia Green
Fundașul american a reușit 21 de puncte și 14 assist-uri pentru CSM Satu Mare în fața Olimpiei Brașov 
CSU Alba Iulia a câștigat la Cluj după un meci cu multe ratări
Oaspetele au dominat în duelurile 1 la 1 sub panou în partida din sala Polivalentă 
CSU Alba Iulia învinge pe Universitatea Cluj-Napoca
CSU Alba Iulia învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 4 puncte 
EXCLUSIV. Destiny Williams părăsește pe CSM Satu Mare
Lidera clasamentului rămâne fără a doua cea mai bună marcatoare înaintea meciului cu ACS Sepsi SIC 
Duelul ultimelor vicecampioane închide etapa a 6-a
Universitatea Cluj vs. CSU Alba Iulia este al doilea meci televizat al rundei 
Nervi și țipete ale timișorenilor la finalul partidei pierdute cu Alexandria
Cei de la SCM Timișoara au dat vina pe deciziile arbitrilor că le-au readus în meci pe teleormănence 
Campioana s-a impus la 38 de puncte cu Sirius Târgu Mureș, după pauza pentru naționale
ACS Sepsi a obținut cea mai clară victorie din acest sezon 
tjl59 De unde sa stie ...
0 
domnisoara (doamna?) A. V. diferenta dintre o cronica si un editorial? Ii cereti prea mult... Abia de s-a pus la punct cu geografia si voi o chinuiti cu baschetul. Ei-ei...  
click pt. Articol 21 November 2017 16:50
megan esti mare stiutor
0 
deşi scrii numele cu CH, cu K trebuie să scrii că eşti neam cu fotbalistul cu acelaşi nume, Giani. Apăi naţia voastră - dealtfel încă tot minoritară - se reproduce şi fără aparate şi încet încet va fi majoritară în ţara pe care deja este numită după neamul vostru 
click pt. Articol 21 November 2017 13:44
Cristian Chirita Asa măgăreală, așa răspuns!
0 
Mai nou, am auzit că părții feminine a minorității secuiești îi este modificat aparatul excretor în aparat reproducător, apoi primește timp de nouă luni o medicație care are ca efect secundar constipația! La sfârșitul acestor nouă luni primește laxative din belșug și asa se naște laca1968!  
click pt. Articol 20 November 2017 23:19
0 
dupa parerea mea articolul nu are nici o legatura cu ce s-a intamplat cu adevarat pe teren.Am fost la meci de la inceput si vreau sa va spun ca fetele de la Timisoara au jucat bine si meritau cu prisosinta sa castige ,asta daca nu intervenea acest, nu pot sa-i spun arbitru,Serbulea.decizii date pe final de meci toate impotriva gazdelor,cu rautate sau din prostie asta nu pot sa spun dar a influentat clar rezultatul,deci intr-un cuvant viciere de rezultat.
Cat priveste articolul de mai sus ,nu are nici o legatura cu baschetul este un articol de scandal in primul rand sa loveasca in conducerea clubului SCM si nu este prima oara cand face treaba asta D-na VLASE .
In continuare daca imi permite-ti o sa fac cateva precizari in legatura cu caile de atac despre care a amintit comisarul Badila.POTI FACE MEMORIU LA FEDERATIE IN CARE SA DESCRII CELE INTAMPLATE DAR PLATESTI 200 DE EURO CA ALTFEL nu se ia in considerare, iar rezultatul este eventual o suspendare a arbitrului in cauza .Pai e normal sa fie nervosi conducatorii acestui club stimata d-na fiindca le-a fost furata o victorie foarte importanta.Cine crezi ca arunca cu flori dupa arbitrii dupa prestatia care au avut-o.
parerea mea e sa te gandesti bine inainte sa mai dai drumul la asa un articol slab.
cu respect
UN SUSTINATOR AL SPORTULUI TIMISOREAN 
click pt. Articol 20 November 2017 22:22
0 
Echipa mica cu an partid mare in spate. 
click pt. Articol 20 November 2017 19:46
0 
Dragnea o sa faca legea si in sport. Ce bine ca si alte echipe au inceput sa simta ceea ce se face cu Sepsi de ani de zile. Mai nou am auzit ca asistatii sociali din Teleorman sunt obligati sa mearga la meci, altfel n-o sa-si mai ia banii de la tata Dragnea. 
click pt. Articol 20 November 2017 18:52
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ADEVARUL ESTE,DE MULTE ORI SE INTAMPLA CA ARBITRII SA STRICE MECIUL SI ATMOSFERA!SI LA SFANTU GHEORGHE S-A INTAMPLAT NU O SINGURA DATA !!Aduceti aminte de meciul SEPSI SIC cu U Cluj in finala de anul trecut,cand Zoran Mikes a retras echipa de pe teren !! IERI,AM AVUT PARTE DE UN ARBITRAJ BUN,TRIOU CONDUS DE ALEXANDRA STAN!!Felicitari echipei,antrenorului si arbitriilor !!Meciul a fost bun din toate punctele de vedere!! 
click pt. Articol 20 November 2017 18:25
0 
studentU ? saU fanU lU` Coldea, antrenorU rateU !?! 
click pt. Articol 20 November 2017 15:39
studentU nu stiu ce
0 
relevanta au parerile autoarei exprimate la finalul stirii. Ori o faci editorial si atunci pui mai multe impresii personale, ori o faci stire si atunci nu-si au rostul aceste impresii.
Trecand peste asta, e usor sa spui ca e inadecvata reactia pt un oficial. Daca avea insa dreptate sa protesteze, mie nu mi se pare de condamnat. Sa isi bata cineva joc de munca ta, normal ca te apuca toti dracii. Sa te mai si ia la basca cu procedura de protest. De parca ar fi rezolvat vreodata ceva aceasta procedura - adica sa se rejoace meciul spre exemplu. Nimic de genul, eventual nu a mai fost delegat arbitrul respectiv 2-3 meciuri si basta. Rezultatul ramane si cantareste in economia echipei. 
click pt. Articol 20 November 2017 14:25
Cristian Chirita Mare Manager
0 
Marele Manager Tritoiu a sarit sa l bata pe arbitru si la lovit cu usa la final.Poate scrie si domnul Badila in raport Mare Manager