Cvartetul Părău, Shegog, Marshall și Jeffery a dus-o pe Sepsi SIC Sfântu Gheorghe spre victorie în meciul 4 al finalei LNBF


Cele patru jucătore ale lui Zoran Mikes au marcat împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formație la finalul partidei cu Universitatea Cluj

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheroghe a cucerit al doilea titlu național consecutiv. Formația lui Zoran Mikes a depășit cu 3-1 la general pe Universitatea Cluj în finala Ligii Naționale de Baschet Feminin. Echipa din Sfântu Gheorghe a câștigat meciul 4 al finalei cu scorul de 85-76, pentru a se încununa pentru a doua oară în istorie campioană în baschetul feminin românesc.

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a fost purtată spre această victorie de patru jucătoare din formula de start. Annemarie Godri Părău, Chalysa Shegog, Tyaunna Marshall și Janeesha Jeffery au reușit să marcheze împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formației din Covasna. Toate cele patru jucătoare au petrecut peste 35 de minute pe parchet în meciul 4 cu Universitatea Cluj.

Chalysa Shegog a fost cea mai eficientă jucătoare a partidei cu un index de 35 de unități. Ea a terminat în double-double 22 de puncte și 16 recuperări, plus o pasă decisivă, o intercepție, un capac dar și 3 mingi pierdute. Shegog a terminat cu 10/12 (83%) din acțiune și cu 2/3 (67%) de la linia de libere.

Annemarie Godri Părău a înscris la rândul ei 22 de puncte. Conducătorul de joc a avut 5/11 (45%) de la 2 puncte, 1/3 (33%) de la 3 puncte și 9/10 (90%) de la linia de libere. Ea a mai strâns 4 recuperări și 5 pase decisive pentru un indice al eficienței de 22 de unități.

Tyaunna Marshall a izbutit 21 de puncte în partida de la Cluj-Napoca, lângă care a mai adăugat 3 recuperări și o pasă decisivă. Americanca a avut 7/16 (44%) din acțiune și 6/7 (86%) de la linia de libere pentru un indice de 16 la eficiență.

Janeesha Jeffery a făcut și ea o partidă bună, încheiată cu 16 puncte, 6 recuperări și o pasă decisivă pentru un index al eficienței de 15 unități. 



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre Universitatea Cluj-Napoca vs ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

Bogdan Isailă / 28 aprilie 2017 / 11:30


Galerie foto


Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
Felicitari! SINTETI GENIALE !! BRAVO ZORAN !!  
28 aprilie 2017 11:55
tjl59 Felicitari pentru poza, Valentin ...
2 
... ai suprins tot ce era nevoie in ea. Poza are de toate ... 
28 aprilie 2017 12:26
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-3 
DA,ESTE O FOTOGRAFIE GENIALA !!! CHIAR LIPSEA TRICOUL DE CAMPIOANA DAT DE FEDERATIE !!! 
28 aprilie 2017 13:02
danb61 Tihi..
2 
..esti total!..cred ca Eugene Ionesco,Kafka si Freud ar fi vrut sa te cunoasca! 
28 aprilie 2017 13:38
Buzestii SERPSI SIC CAMPIOANA!
5 
Cu toate nedreptatile facute,cu un arbitraj jaf la drumul mare facut pentru toate celelalte echipe care v-au stat in fata,totusi ati castigat!Bravo,sunteti geniale,sunteti galactice!Sper ca domnul Mikes sa ramana,desi presa din Istanbul scrie ca lui Obradovic ii tremura chilotii ca daca nu castiga Euroleague anul asta,va fi inlocuit de domnul Mikes!Ceilalti asteptam cu sufletul la gura deschiderea salii OZN din Sf Gheorghe,unde sa le invingem pe fetele de la Olympiacos,Partizan Belgrad si Galatasaray si sa le punem galeriile sa stea drepti cand cantam imnul nostru secoiesc! 
28 aprilie 2017 19:46
28 aprilie 2017 21:38
0 
Nu-i problem,data viitoare desenez la tine. 
28 aprilie 2017 22:54
0 
Poza de grup este geniala : o doamna - romanca si 3 flacai americani :)).
Fara suparare am vazut si la Cluj intr-un alt articol "o domnisoara " plina de testosteron , asa cum era si Galdeira... 
29 aprilie 2017 00:02

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
10 echipe la startul Ligii Naționale de Baschet Feminin
Cine joacă în prima etapă din stagiunea 2017/2018 
U Cluj-Napoca, înfrângere într-un meci amical din Ungaria
Fetele lui Dragan Petricevic au pierdut partida cu Aluinvent DVTK 
ULTIMĂ ORĂ. CSM Târgoviste s-a retras din Liga Națională de Baschet feminin
Competiția rămâne cu 10 echipe înscrise în ediția 2017/2018. 
Jose Araujo: "Am fost îndepărtat de către o persoană fără demnitate care nu este nici manager, nici presedinte al clubului"
Tehnicianul portughez, aflat în continuare sub contract cu CSM Satu Mare, va acționa clubul în instanță. 
SCM Timișoara s-a întărit cu un pivot din Ucraina
Anna Kiriienko s-a alăturat de astăzi lotului timișorean 
Dan Calancea: „Sper să fie un sezon la fel de reușit ca și cel de anul trecut”
Tehnicianul echipei de sub Tâmpa a vorbit despre perioada de pregătire și noul sezon 
Olimpia Brașov și-a definitivat programul jocurilor din presezon
Echipa de sub Tâmpa va disputa șapte partide amicale 
FCC ICIM Arad s-a reunit în efectiv complet
Antrenorul Bogdan Bulj are la dispoziție 13 jucătoare pentru următorul sezon 
CSU Alba Iulia își obligă propria jucătoarea la plata a 2.500 USD
Sportiva a ales un mod inedit de a strânge fondurile solicitate de clubul din județul Alba. 
Olimpia Brașov a ajuns la o înțelegere cu Elena Ramona Dănălache
Jucătoarea a evoluat la Politehnica Iași 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
leatule...Chirita,taci macar in acest campionat.Lasa-ne in pace,sa putem savura castigul si victoria cu echipele tale preferate !! Hújj,hújj hajrá...Hai Sepsi Sic !!! 
click pt. Articol 16 septembrie 2017 17:20
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
DVTK este o echipa net suprioara Clujului...nu va mirati ca ati pierdut !! Echipe mai bune ca DVTK,Győr si Pécs au pierdut cu SEPSI SIC tot in Ungaria.SEPSI SIC a jucat si finala Cupei Sió la Szekszárd!! Bravo SEPSI SIC !! FELICITARI!! 
click pt. Articol 16 septembrie 2017 17:16
0 
Zât, 7verze! 
click pt. Articol 13 septembrie 2017 19:45
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Stire de ultima ora: SEPSI SIC a castigat meciul ca Cargu-Uni Győr in Ungaria cu 74-69.Bravo fetelor...SUCCES SI IN CAMPIONATUL INTERN!! 
click pt. Articol 13 septembrie 2017 11:30
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Stire de ultima ora: SEPSI SIC a castigat meciul ca Cargu-Uni Győr in Ungaria cu 74-69.Bravo fetelor...SUCCES SI IN CAMPIONATUL INTERN!! 
click pt. Articol 13 septembrie 2017 11:29
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Stire de ultima ora: SEPSI SIC a castigat meciul ca Cargu-Uni Győr in Ungaria cu 74-69.Bravo fetelor...SUCCES SI IN CAMPIONATUL INTERN!! 
click pt. Articol 13 septembrie 2017 11:29
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Stire de ultima ora: SEPSI SIC a castigat meciul ca Cargu-Uni Győr in Ungaria cu 74-69.Bravo fetelor...SUCCES SI IN CAMPIONATUL INTERN!! 
click pt. Articol 13 septembrie 2017 11:28
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Pierde campionatul o echipa buna,dar nu ne doare lipsa lui Tanase !!Poate jucatoarele bune vin la noi...
A doua oara scapa Targoviste de SEPSI SIC in supercupa!! 
click pt. Articol 13 septembrie 2017 11:25
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Ce ati facut cu SEPSI SIC ??Evolutie cam palida...