Cvartetul Părău, Shegog, Marshall și Jeffery a dus-o pe Sepsi SIC Sfântu Gheorghe spre victorie în meciul 4 al finalei LNBF


Cele patru jucătore ale lui Zoran Mikes au marcat împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formație la finalul partidei cu Universitatea Cluj

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheroghe a cucerit al doilea titlu național consecutiv. Formația lui Zoran Mikes a depășit cu 3-1 la general pe Universitatea Cluj în finala Ligii Naționale de Baschet Feminin. Echipa din Sfântu Gheorghe a câștigat meciul 4 al finalei cu scorul de 85-76, pentru a se încununa pentru a doua oară în istorie campioană în baschetul feminin românesc.

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a fost purtată spre această victorie de patru jucătoare din formula de start. Annemarie Godri Părău, Chalysa Shegog, Tyaunna Marshall și Janeesha Jeffery au reușit să marcheze împreună 81 de puncte, adică peste 95% din totalul formației din Covasna. Toate cele patru jucătoare au petrecut peste 35 de minute pe parchet în meciul 4 cu Universitatea Cluj.

Chalysa Shegog a fost cea mai eficientă jucătoare a partidei cu un index de 35 de unități. Ea a terminat în double-double 22 de puncte și 16 recuperări, plus o pasă decisivă, o intercepție, un capac dar și 3 mingi pierdute. Shegog a terminat cu 10/12 (83%) din acțiune și cu 2/3 (67%) de la linia de libere.

Annemarie Godri Părău a înscris la rândul ei 22 de puncte. Conducătorul de joc a avut 5/11 (45%) de la 2 puncte, 1/3 (33%) de la 3 puncte și 9/10 (90%) de la linia de libere. Ea a mai strâns 4 recuperări și 5 pase decisive pentru un indice al eficienței de 22 de unități.

Tyaunna Marshall a izbutit 21 de puncte în partida de la Cluj-Napoca, lângă care a mai adăugat 3 recuperări și o pasă decisivă. Americanca a avut 7/16 (44%) din acțiune și 6/7 (86%) de la linia de libere pentru un indice de 16 la eficiență.

Janeesha Jeffery a făcut și ea o partidă bună, încheiată cu 16 puncte, 6 recuperări și o pasă decisivă pentru un index al eficienței de 15 unități. 



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre Universitatea Cluj-Napoca vs ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

Bogdan Isailă / 28 aprilie 2017 / 11:30


Galerie foto


Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-2 
Felicitari! SINTETI GENIALE !! BRAVO ZORAN !!  
28 aprilie 2017 11:55
tjl59 Felicitari pentru poza, Valentin ...
2 
... ai suprins tot ce era nevoie in ea. Poza are de toate ... 
28 aprilie 2017 12:26
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-3 
DA,ESTE O FOTOGRAFIE GENIALA !!! CHIAR LIPSEA TRICOUL DE CAMPIOANA DAT DE FEDERATIE !!! 
28 aprilie 2017 13:02
danb61 Tihi..
2 
..esti total!..cred ca Eugene Ionesco,Kafka si Freud ar fi vrut sa te cunoasca! 
28 aprilie 2017 13:38
Buzestii SERPSI SIC CAMPIOANA!
5 
Cu toate nedreptatile facute,cu un arbitraj jaf la drumul mare facut pentru toate celelalte echipe care v-au stat in fata,totusi ati castigat!Bravo,sunteti geniale,sunteti galactice!Sper ca domnul Mikes sa ramana,desi presa din Istanbul scrie ca lui Obradovic ii tremura chilotii ca daca nu castiga Euroleague anul asta,va fi inlocuit de domnul Mikes!Ceilalti asteptam cu sufletul la gura deschiderea salii OZN din Sf Gheorghe,unde sa le invingem pe fetele de la Olympiacos,Partizan Belgrad si Galatasaray si sa le punem galeriile sa stea drepti cand cantam imnul nostru secoiesc! 
28 aprilie 2017 19:46
28 aprilie 2017 21:38
0 
Nu-i problem,data viitoare desenez la tine. 
28 aprilie 2017 22:54
0 
Poza de grup este geniala : o doamna - romanca si 3 flacai americani :)).
Fara suparare am vazut si la Cluj intr-un alt articol "o domnisoara " plina de testosteron , asa cum era si Galdeira... 
29 aprilie 2017 00:02

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Victorie pentru Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba-Iulia
Fetele lui Sorin Șimon vor evolua astăzi pentru locurile 5-6 la Jocurile Europene Universitare 
Acuze grave la CSM Târgoviste: "Iugulescu spune că semnătura sa de pe contractul cu Dikeoulakos a fost falsificată"
Conform presei din Târgoviste, Iugulescu este reprezentat în actualul proces de avocatul-impresar Sergiu Gherdan, fostul jurist al CSM Târgoviste în perioada în care Iugulescu era presedinte. 
SURSE. Andra Mandache și Taneisha Harrison trec la CSM Satu Mare
Cele două sportive au evoluat în ediția trecută a LNBF la Universitatea Cluj 
Ciprian Prisăcaru: "Indiferent de interesele unora ca această echipă să se chinuie, să dispară, vom continua în Liga Națională"
CSM Târgoviste anunță că va participa în ediția 2017/2018 a Ligii Naționale de Baschet feminin. 
CSM Târgoviste, interzisă la transferuri si înaintea sezonului 2017/2018
Tribunalul Dâmbovița judecă procesul dintre Dikeoulakos si CSM Tărgoviste, în cadrul căruia a intervenit si fostul presedinte, Ciprian Iugulescu. 
Marcel Urban: „La Timișoara s-a deschis punga larg, datorită modului în care sunt construiți”
Președintele Univ. Goldiș ICIM Arad a vorbit despre adversarul din Cupa României 
LNBF – Programul competițional al sezonului 2017-2018
CSM Târgoviște va primi vizita campioanei ACS Sepsi SIC în cea de-a doua etapă 
EXCLUSIV. CSU Alba Iulia, în pericol de a nu putea participa în ediția 17/18 a LNBF
Conform regulamentelor în vigoare, formația din Cetatea Unirii nu are dreptul de a promova în prima ligă feminină de baschet. 
Vladimir Ivankovic, noul antrenor al CSU Alba Iulia
Croatul are o vastă experiență în antrenorat 
EuroCup Women. ACS Sepsi SIC si-a cunoscut adversarii
Tragerea la sorti a avut loc în urmă cu câteva minute. 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Este corect !!! 
click pt. Articol 23 iulie 2017 14:23
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
NU ATI FOST CORECTI NICI ANUL TRECUT. IN SPORT TREBUIA SA FII DREPT SI CINSTIT!Si inca ceva: Tanase sa respecte adversarii atat in deplasare cat si acasa !! 
click pt. Articol 23 iulie 2017 14:22
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
Da a aparut un mongol,dar nu un tigan !!! 
click pt. Articol 17 iulie 2017 13:46
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
Leatule: noi jucam baschet si avem rezultate....nu ne ocupm de nimicuri ca tine ! 
click pt. Articol 16 iulie 2017 12:29
TBN Mongol nou
0 
Vad ca a aparut alt mongol pe aici. Esti binevenit... macar aici pe site. 
click pt. Articol 16 iulie 2017 10:30
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
BINE AI VENIT RUZICA !! SUCCES SI FELICITARI PENTRU ALEGEREA FACUTA ! 
click pt. Articol 15 iulie 2017 11:00
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
SUCCES SEPSI SIC ! SINTETI CELE MAI BUNE ! 
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:59
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
SUCCES IN COMPETITIILE INTERNATIONALE!!  
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:59
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
Succes SEPSI SIC !!  
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:58
7vezer Etnia mare
0 
Da este o etnie foarte mare: au 16 premii NOBEL...acum organizeaza intr-un mod excelent si de invidiat campionatul mondial FINA...au cam de patru ori mai multe succese internationale si de rasunet in sport ca Romania...au o istorie de peste 1000 de ani si 98 de ani...si pot sa continui dar nu are rost !  
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:54