După primele 20 de minute, CSU Asesoft Ploiești vs. CSM Oradea 47-48

12.06.2014

CSM Oradea conduce CSU Asesoft Ploiești la pauza mare cu scorul de 48-47 (28-28, 20-19), în meciul decisiv din finala Ligii Naționale de Baschet Masculin

Principalii remarcați ai primei reprize au fost C. Burlacu cu 15 puncte și G. Lee cu 14 de la Asesoft, respectiv R. Markovic cu 13 puncte puse pe tabelă și V. Subotic cu 9 de la CSM Oradea.

Vom reveni cu detalii din Sala „Olimpia” la finalul întâlnirii.

*Foto: Răzvan Păsărică

7 comentarii la aceasta stire:
  • Sepsi SIC Sf. Gheorghe titel :

"Ce-nseamna stiinta jocului..."
    "... arbitrii n-au vazut cum Burlacu l-a tinut pe Markovic" - comentariu Digisport... oare sa fie doar "stiinta jocului", sau pur si simplu Burlacu trebuie sa rupa o mana cuiva ca sa se dea fault? ;) Cum sa nu vada nici unul din cei 3 arbitrii cum Burlacu il trage cu ambele maini pe Markovic? Hai ca sunteti simpatici, domnilor comentatori

cu 9 ani în urmă (12.06.2014) Raspunde

resemnare prematura
    Oradea mi s-a parut cam resemnata in ultimele 5-6 minute, ori s-a terminat benzina, ori a fost presiunea prea mare, nu stiu, dar parca au cam renuntat (prematur, dupa parerea mea) cand au vazut ca tot bara la bara se merge cu scorul. Oricum, felicitari pentru prestatia deosebita din acest sezon, si felicitari si Asesoftului pentru titlul castigat!

• U BT Cluj-Napoca Mihai 1974 :

burlacu
    daca se fluierau faulturile lui Burlacu , ORADEA castiga!

cu 9 ani în urmă (12.06.2014)
    • CS Universitatea Cluj-Napoca ARM:

CSM
      am vazut 3 reprize si arbitrajul mi s-a parut ok!

• Sepsi SIC Sf. Gheorghe tme :

penibil
    Incepeti sa intrati in penibil daca mai dati vina pe arbitraj Nu cred ca in istorie o echipa care a jucat finala cu Asesoftul sa aiba parte de asemenea arbitraj