EXCLUSIV. Iulian Corneanu și Vlad Dogaru s-au despărțit de BCM U Pitești


Cei doi baschetbaliști sunt în căutarea unor noi angajamente

BCM U Pitești a reziliat de comun acord contractele cu baschetbaliștii Iulian Corneanu și Vlad Dogaru. Aduși în vară la gruparea din "Trivale", cei doi nu au primit prea multe minute din partea antrenorului Hristu Șapera și în consecință au acceptat încheierea colaborării.

Corneanu a sosit de la CSȘ Giurgiu și a bifat în maieul Piteștiului opt prezențe, cu medii de 1.9 puncte, 1.5 recuperări, 0.1 pase decisive și 1.3 la eficiență. Asta în condițiile în care "Iuli" se număra printre oamenii de bază ai giurgiuvenilor din stagiunea precedentă, el făcând cel mai bun joc al sezonului actual în compania Farului din Constanța. Atunci, Corneanu a izbutit 14 puncte și 5 recuperări.

În schimb, Dogaru și-a trecut în cont medii de 0.8 puncte, 0.6 recuperări, 1.1 assist-uri și 1.5 la eficiență, în cele opt meciuri disputate. Campion în trecut cu CSU Ploiești, conducătorul de joc în vârstă de 29 de ani a jucat și la BC "Perla Harghitei" Miercurea Ciuc.

Conform surselor noastre, jucătorii sunt în căutarea unor noi echipe.



Vizualizează pagina personală a jucătorului Iulian Corneanu
Vizualizează pagina personală a jucătorului Vlad Dogaru
Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești

Paul Olar / 28 December 2013 / 13:30


Galerie foto


A|bastru Ce tare !!
0 
Cei de la Pitesti au un baiat , Negut parca il cheama, "un real talent" ( cam grasut si mereu total neinspirat) se pare ca-i pregatesc un numar mai mare de minute. 
29 December 2013 16:51
0 
luati-l voi pe Corneanu, tot este din Craiova. Si el e un "real talent", numai ca este al Craiovei ! 
29 December 2013 17:54
0 
Corneanu avea tupeu dar nu ii intrau din pacate...Dogaru nu avea tupeu deloc...la incalzire ii intrau destule mingi. Negut a fost candva bunicel pentru un roman dar accidentarea l-a ingrasat putin si de aici problemele. Oricum Negut are cea mai tare aruncare de la 3 posibila! 
03 January 2014 13:13

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Ce se întâmpla în baschetul mondial când BC CSU Sibiu juca ultima finală de campionat
Formația de pe Cibin a câștigat titlul național în 1999, la ultima prezență în finală 
Derby-ul de tradiție al sportului românesc, Steaua-Dinamo, este transmis de Digisport
Cele două formații joacă pentru locurile 7-8 
Mesajul lui Muhamed Pasalic pentru colegi, la finalul partidei CSM CSU Oradea – U-BT Cluj
Căpitanul bihorenilor a vorbit după calificarea în finala LNBM 
Care este programul finalei mici a Ligii Naționale de Baschet Masculin
U-BT Cluj-Napoca și SCM Universitatea Craiova luptă pentru medaliile de bronz, în direct la FRBTV 
Ultimatum oferit de Consiliul Director al Federației Române de Baschet
Trei echipe din Liga Națională nu vor fi primite la startul sezonului viitor dacă nu își plătesc datoriile către jucători 
TotalBaschet lansează manifestul #BaschetNuLitigii
Comunitatea baschetbalistică își adună forțele pentru a conștientiza publicul larg de problemele cu care se confruntă în anul 2019 
CSU Sibiu și CSM CSU Oradea invită suporterii la fair-play, înaintea finalei Ligii Naționale de Baschet Masculin
Mesajul comun postat de cele două cluburi pe site-urile oficiale: „În FINAL(Ă) câștigă FAIR PLAY-ul” 
O nouă sancțiune dictată de FIBA împotriva SCM Timișoara: amendă de 25.000 CHF
Sabin Gherdan: "Cred că ar fi oportun pentru România implementarea unui sistem de licențiere al cluburilor" 
Porter Troupe, mesaj emoționant pe rețelele de socializare: „Ne vedem sezonul viitor”
Veteranul american a adresat cuvinte frumoase coechipierilor și fanilor Craiovei 
Când se joacă finala LNBM dintre CSU Sibiu și CSM CSU Oradea
Programul ultimului act al Ligii Naționale 
ajax Halo, deșteptarea!
0 
Treziți-vă odată adormitilor și tăiați în carne vie! E limpede pt toată lumea ca aceiași smecherasi se învârt în conducerea cluburilor cu probleme, persoane fizice sau juridice, și nu luați nicio măsură. La un club declarat în faliment cineva trebuie sa răspundă, iar pt asta as interzice acelor persoane, care s-au aflat în conducerea cluburilor respective, sa mai facă parte din consiliul de administrație pana nu se achita la zi toate datoriile. Federație de 2 bani 
click pt. Articol 22 May 2019 20:21
Cristi11 Echipe
0 
La anul vor avea alt nume. Simplu 
click pt. Articol 22 May 2019 15:08
0 
Un articol și material foarte ok, documentat și care atinge. Acum, nu știu ce efect va avea pt ca din păcate partea legala la acest capitol lasă de dorit. Ca sa nu mai vorbim de celelalte, Frb în principal și felul în care carmuieste după interese și bunul plac. Dar o inițiativa excelenta, bravo! 
click pt. Articol 22 May 2019 13:35
DonDiablo DonDiablo
0 
Foarte buna remarca cu Low,dar ce zicea Rasty ai auzit?Sa nu ai bani de suc pentru vizionarea unui meci?Sau cum zicea si Zekovic,să nu joc începutul de sezon e un pas înapoi în cariera.Și sa fim sinceri jucatorii aceștia câstiga bine,foarte bine,dar cariera e scurta depind de banii ăștia.Apropo să fie fair-play în finală. 
click pt. Articol 22 May 2019 13:11
studentU gherdan agent
0 
reprezenant al agentiei lui curry sau a cui?
de gresit nu-i nimic gresit in material cum nu este nici in comentariul lui ami5.

ambele sunt corecte ;) 
click pt. Articol 22 May 2019 13:07
gyke Hmm
0 
Impresionant materialul video. Mi-au rămas întipărite cuvintele lui Derrick Low, cum că nu așteaptă decât caracter și integritate, iar apoi mi-a venit în fața ochilor chipul lui Trițoiu... Atâta timp cât sportivii și antrenorii nu vor fi reprezentați în forurile decizionale și prin bună organizare nu vor pune piciorul în prag, astfel de obiceiuri se vor perpetua.  
click pt. Articol 22 May 2019 12:28
TitiAcs vass bela
0 
imi pare rau daca postarea mea ti-a dat senzatia unei replici. Din contra, este o completare a celor spuse de tine, doar ca am dorit o lamurire a situatiei Clubului U_BT.Iar numele lui Mircea Cristescu nu poate fi deslipit de acest club, fie ca-l nominalizezi fie ca nu. In postarile mele nu am urmarit sa intru in polemici cu nimeni, am postat doar gindurile si parerile mele, iar de multe ori am renuntat sa postez pentru ca nu aveam nimic de adaugat la opini deja aparute si postate de beniamim, vass bela, gyke, ajax, u1919, alexcsu si chiar ale redactorilor TB. Pe viitor voi proceda la fel. Cu cei cu care sunt in total dezacord ( sau covirsitor, inclusiv in maniera de limbaj si/sau prezentare ) nu voi "dialoga" pentru ca este pierdere de timp sa incerci sa schimbi idei cu "fixistii" sau patimasii.













 
click pt. Articol 22 May 2019 11:57
gyke Excelent
0 
Să sperăm că mesajul va fi ascultat de toată lumea. Să fie baschet.  
click pt. Articol 22 May 2019 11:54
TitiAcs FELICITARI
0 
Este si acesta un inceput pentru asanarea fenomenului SPORTIV ( nu numai al baschetului ). 
click pt. Articol 22 May 2019 11:42
gyke Wow
0 
Numește un singur lucru greșit în materialul ăsta.  
click pt. Articol 22 May 2019 11:35