Efort colectiv pentru ”U” Cluj în victoria cu ACS Sepsi SIC


”Studentele” s-au impus cu doar patru jucătoare străine în lot

Universitatea Cluj-Napoca a ieșit învingătoare din primul duel al finalei cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 64-66 pe terenul echipei din Covasna. Pentru a obține acest succes, tehnicianul Clujului, Dragan Petricevic, a utilizat 8 jucătoare, față de 9 sportive care au evoluat pentru gruparea adversă.

Andra Mandache a petrecut cele mai multe minute în teren din partea formației clujene, 37:48, timp în care a contabilizat 15 puncte, 7 recuperări, o pasă decisivă, 2 intercepții și un capac. Taneisha Harrison a fost decisivă pe final cu reușita din afara semicercului, venită cu doar 9 secunde înaintea de terminarea partidei. Americanca a jucat aproape 35 de minute și a strâns 17 puncte, 4 recuperări și 2 pase decisive, înscriind trei din cele patru coșuri de 3 puncte ale Universității.

Pivotul Brittany Denson a fost cea mai eficientă sportivă dintre purtătoarele echipamentului alb-negru, adunând 16 puncte, 14 recuperări, un assist și 5 capace în 36 de minute petrecute pe parchet. Nikki Dixon a jucat aproape 28 de minute și s-a remarcat cu 10 puncte, 5 recuperări, 3 pase decisive, 2 intercepții și un capac, în timp ce Dajana Butulija a reușit 8 puncte, 5 recuperări, 3 assist-uri și un capac.

Trupa de pe Someș a avut un procentaj de 44% la aruncările din acțiune (24/55), în timp ce de la linia de fault a transformat 70% dintre aruncări (14/20), totalizând 69 de unități la capitolul eficiență, în comparație cu cele 55 însumate de Sepsi.

*Foto: Mircea Roșca/sportpictures.eu



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe vs Universitatea Cluj-Napoca

Valentin Todea / 21 April 2017 / 11:45


Galerie foto


stef „U”
2 
Bravo fetelor! Acesta este spiritul lui „U”! Sunt mândru de voi! 
21 April 2017 11:54
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Trupa din Sfantu Gheorghe nu este din Ardeal???Din prezentarea de mai sus,se intelege ca nu....Interesant !!!Nu strica un pic de geografie si documentare unora!!! 
21 April 2017 12:55
0 
Multumim pentru atentionare! Nu a fost cu intentie. 
21 April 2017 13:28
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Se intampla....scuzele se accepta si iarta ! 
21 April 2017 13:49
0 
Doamne,si Tihi o-nviat!!! 
21 April 2017 14:09
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-1 
1-1 
22 April 2017 09:42

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Program infernal pentru Olimpia Brașov, cu 5 meciuri în 11 zile
Elevele lui Dan Calancea întâlnesc miercuri Zabiny Brno în CEWL 
Gabriela Irimia și-a rupt un deget de la mână
Jucătoarea Olimpiei Brașov s-a accidentat în meciul cu CSM Satu Mare 
LNBF – Etapa VI – MVP: Porchia Green
Fundașul american a reușit 21 de puncte și 14 assist-uri pentru CSM Satu Mare în fața Olimpiei Brașov 
CSU Alba Iulia a câștigat la Cluj după un meci cu multe ratări
Oaspetele au dominat în duelurile 1 la 1 sub panou în partida din sala Polivalentă 
CSU Alba Iulia învinge pe Universitatea Cluj-Napoca
CSU Alba Iulia învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 4 puncte 
EXCLUSIV. Destiny Williams părăsește pe CSM Satu Mare
Lidera clasamentului rămâne fără a doua cea mai bună marcatoare înaintea meciului cu ACS Sepsi SIC 
Duelul ultimelor vicecampioane închide etapa a 6-a
Universitatea Cluj vs. CSU Alba Iulia este al doilea meci televizat al rundei 
Nervi și țipete ale timișorenilor la finalul partidei pierdute cu Alexandria
Cei de la SCM Timișoara au dat vina pe deciziile arbitrilor că le-au readus în meci pe teleormănence 
Campioana s-a impus la 38 de puncte cu Sirius Târgu Mureș, după pauza pentru naționale
ACS Sepsi a obținut cea mai clară victorie din acest sezon 
tjl59 De unde sa stie ...
0 
domnisoara (doamna?) A. V. diferenta dintre o cronica si un editorial? Ii cereti prea mult... Abia de s-a pus la punct cu geografia si voi o chinuiti cu baschetul. Ei-ei...  
click pt. Articol 21 November 2017 16:50
megan esti mare stiutor
0 
deşi scrii numele cu CH, cu K trebuie să scrii că eşti neam cu fotbalistul cu acelaşi nume, Giani. Apăi naţia voastră - dealtfel încă tot minoritară - se reproduce şi fără aparate şi încet încet va fi majoritară în ţara pe care deja este numită după neamul vostru 
click pt. Articol 21 November 2017 13:44
Cristian Chirita Asa măgăreală, așa răspuns!
0 
Mai nou, am auzit că părții feminine a minorității secuiești îi este modificat aparatul excretor în aparat reproducător, apoi primește timp de nouă luni o medicație care are ca efect secundar constipația! La sfârșitul acestor nouă luni primește laxative din belșug și asa se naște laca1968!  
click pt. Articol 20 November 2017 23:19
0 
dupa parerea mea articolul nu are nici o legatura cu ce s-a intamplat cu adevarat pe teren.Am fost la meci de la inceput si vreau sa va spun ca fetele de la Timisoara au jucat bine si meritau cu prisosinta sa castige ,asta daca nu intervenea acest, nu pot sa-i spun arbitru,Serbulea.decizii date pe final de meci toate impotriva gazdelor,cu rautate sau din prostie asta nu pot sa spun dar a influentat clar rezultatul,deci intr-un cuvant viciere de rezultat.
Cat priveste articolul de mai sus ,nu are nici o legatura cu baschetul este un articol de scandal in primul rand sa loveasca in conducerea clubului SCM si nu este prima oara cand face treaba asta D-na VLASE .
In continuare daca imi permite-ti o sa fac cateva precizari in legatura cu caile de atac despre care a amintit comisarul Badila.POTI FACE MEMORIU LA FEDERATIE IN CARE SA DESCRII CELE INTAMPLATE DAR PLATESTI 200 DE EURO CA ALTFEL nu se ia in considerare, iar rezultatul este eventual o suspendare a arbitrului in cauza .Pai e normal sa fie nervosi conducatorii acestui club stimata d-na fiindca le-a fost furata o victorie foarte importanta.Cine crezi ca arunca cu flori dupa arbitrii dupa prestatia care au avut-o.
parerea mea e sa te gandesti bine inainte sa mai dai drumul la asa un articol slab.
cu respect
UN SUSTINATOR AL SPORTULUI TIMISOREAN 
click pt. Articol 20 November 2017 22:22
0 
Echipa mica cu an partid mare in spate. 
click pt. Articol 20 November 2017 19:46
0 
Dragnea o sa faca legea si in sport. Ce bine ca si alte echipe au inceput sa simta ceea ce se face cu Sepsi de ani de zile. Mai nou am auzit ca asistatii sociali din Teleorman sunt obligati sa mearga la meci, altfel n-o sa-si mai ia banii de la tata Dragnea. 
click pt. Articol 20 November 2017 18:52
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ADEVARUL ESTE,DE MULTE ORI SE INTAMPLA CA ARBITRII SA STRICE MECIUL SI ATMOSFERA!SI LA SFANTU GHEORGHE S-A INTAMPLAT NU O SINGURA DATA !!Aduceti aminte de meciul SEPSI SIC cu U Cluj in finala de anul trecut,cand Zoran Mikes a retras echipa de pe teren !! IERI,AM AVUT PARTE DE UN ARBITRAJ BUN,TRIOU CONDUS DE ALEXANDRA STAN!!Felicitari echipei,antrenorului si arbitriilor !!Meciul a fost bun din toate punctele de vedere!! 
click pt. Articol 20 November 2017 18:25
0 
studentU ? saU fanU lU` Coldea, antrenorU rateU !?! 
click pt. Articol 20 November 2017 15:39
studentU nu stiu ce
0 
relevanta au parerile autoarei exprimate la finalul stirii. Ori o faci editorial si atunci pui mai multe impresii personale, ori o faci stire si atunci nu-si au rostul aceste impresii.
Trecand peste asta, e usor sa spui ca e inadecvata reactia pt un oficial. Daca avea insa dreptate sa protesteze, mie nu mi se pare de condamnat. Sa isi bata cineva joc de munca ta, normal ca te apuca toti dracii. Sa te mai si ia la basca cu procedura de protest. De parca ar fi rezolvat vreodata ceva aceasta procedura - adica sa se rejoace meciul spre exemplu. Nimic de genul, eventual nu a mai fost delegat arbitrul respectiv 2-3 meciuri si basta. Rezultatul ramane si cantareste in economia echipei. 
click pt. Articol 20 November 2017 14:25
Cristian Chirita Mare Manager
0 
Marele Manager Tritoiu a sarit sa l bata pe arbitru si la lovit cu usa la final.Poate scrie si domnul Badila in raport Mare Manager