Emanuel Cățe, interviu în spaniolă pentru liga ACB (Video)


Internaționalul nostru a prezentat România fanilor spanioli

În această seară, 2 mai, UCAM Murcia are un meci foarte important cu una dintre cele mai puternice echipe din Europa, Real Madrid. Cu o zi înaintea acestei întâlniri, Emi Cățe, baschetbalistul bucureștean de la Murcia, a colaborat cu oficialii ligii ACB pentru un video de prezentare al României.

În începutul interviului, sportivul de 21 de ani a vorbit despre geografia României, enumerând pe rând munții, Marea Neagră și Delta Dunării. Apoi, Cățe a spus că pe teritoriul țării noastre se află faimosul castel al lui Dracula, reprezentativ pentru Transilvania. Mai departe, liderul naționalei României a spus și câteva feluri de mâncare tradițională, precum mici și sarmale. În tot acest timp, în video au fost arătate imagini din Cluj-Napoca dar și de la castelul Bran. În plus, au fost incluse fotografii și cu cele două tipuri de mâncare pomenite de către Emi Cățe în interviu.

Așadar, un video excelent de prezentare al țării noastre care, datorită internaționalului român, atrage tot mai multă atenție din partea Federației Spaniole de Baschet și nu numai. Acesta are mai mult de 3000 de vizualizări și peste 50 de reacții.

În acest sezon, Cățe are medii de 5.2 puncte și 3.3 recuperări, fiind nominalizat pentru titlul de „Cel mai bun tânăr al ligii ACB”. UCAM Murcia, formația la care activează, nu parcurge o perioadă foarte bună și se află pe locul al 16-lea, ultimul care asigură rămânerea în prima ligă spaniolă.



David Istrate / 02 May 2019 / 10:50


Galerie foto


studentU va place mult
0 
24secunde :) 
02 May 2019 11:14
1 
Ne plac și mai mult internaționalii români care reușesc să se facă remarcați în Europa și să ducă numele României în țările occidentale.
Din punctul nostru de vederem faptul că cineva scrie despre un subiect nu înseamnă că noi nu mai putem scrie. Dacă am lua-o așa, atunci noi nu am mai scrie de NBA, Eurohoops nu ar mai scrie de Euroligă, Sportando nu și-ar mai face treaba, etc.
Până la ora 10:50, când am publicat articolul cu Emi Cățe, aveam deja 10 alte materiale pe site, așa că vă invităm să le citiți și pe acelea și să aflați ce ne place și ce nu.
O zi bună! 
02 May 2019 11:39
studentU nu i prima data
0 
cand abordati aceleasi subiecte aparute pe 24secunde cu 10-12h inainte. si voi bateti tot felul de apropouri pe FB ca nu va citeaza astia de la digi cand includ ceva material de al vostru in comentariul lor pe tv. Pai ori suntem deontologi ori nu mai suntem? 
02 May 2019 13:19
0 
raspunsurile tendentioase la comentarii/feedback din partea utilizatorilor TB nu va ajuta cu nimic. Parerea mea.

"Până la ora 10:50, când am publicat articolul cu Emi Cățe, aveam deja 10 alte materiale pe site, așa că vă invităm să le citiți și pe acelea și să aflați ce ne place și ce nu."
 
02 May 2019 13:22
Eduard Popa @studentU
0 
1. pe site-ul 24secunde.ro nu apare niciun material despre emi cățe și video-ul în care el prezintă România. Dacă te vei uita pe instagram-ul lui, vei vedea că am și comentat de pe contul meu la câteva minute după ce a dat share la video.

2. Când am dat materiale pe care le-am inspirat de la colegul Micinic, am dat citare. Ultimul exemplu, materialul cu Zeno unde apare acolo un „potrivit 24secunde”. Și el ne-a citat pe noi de mai multe ori în ultima perioadă. Se întâmplă să fie subiecte pe care noi sau el le găsește înainte și pe care eu consider că merită să le facem și noi.

3. Spre deosebire de tine, eu sau colegii mei nu suntem „tendențioși” sub protecția anonimatului.

Pentru alte explicații, ne găsești pe toate rețelele de socializare. E ultimul reply pe care ți-l mai dăm. Promit. :)  
02 May 2019 13:45
-1 
eu imi permit sa fiu
1. tendentions
2. anonim
pt ca sunt user. Simple as that, in opinia mea.

Pe de alta parte eu nu pot promite ca e ultimul feedback pe care vi-l voi trimite. Atata timp cat mi se pare ca e ceva relevant, eu voi scrie. Ca utilizator al unui produs, cred ca am dreptul asta.

Anyway, merci pt raspuns.  
02 May 2019 13:52

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
U BT Cluj-Napoca nu se află pe lista echipelor participante în sezonul 2019/2020 al EuroCup
Clubul de pe Someș spera la o participare în a doua competiție europeană intercluburi ca valoare 
Argyris Pedoulakis revine pe banca lui Panathinaikos
Tehnicianul grec îl înlocuiește pe Rick Pitino la PAO 
Umana Reyer Venezia este noua campioană a Italiei
Este al doilea titlu în ultimele sezoane pentru formația din Venezia 
Women's Eurobasket 2019 începe joi în Letonia și Serbia, a doua ediție organizată de două țări
Campioana nu a reușit să își apere titlul din 1991 până acum, după destrămarea URSS-ului 
Marcus Ginyard va evolua în Franța, la Limoges CSP
Americanul a jucat la CSM CSU Oradea în sezonul 2018/2019 
Ashley Walker revine în prima ligă italiană, la câștigătoarea cupei
Naturalizata naționalei României va juca la Ragusa, pentru care a mai evoluat în perioada 2013-2015 
Rick Pitino se desparte de Panathinaikos după o jumătate de sezon
Legendarul antrenor american își dorește să se întoarcă acasă și să obțină un post în NBA 
Real Madrid o învinge pe Barcelona și devine campioana Spaniei
Formația din Capitală cucerește al 4-lea titlu din ultimii 5 ani 
Anadolu Efes câștigă titlul în Turcia și încheie un an excelent
Shane Larkin a avut o prestație de senzație și a adunat 38 de puncte 
CSM CSU Oradea va juca în primul tur de calificare pentru Basketball Champions League
Campioana României își va afla adversara în 4 iulie 
studentU pe de o parte nasol
0 
daca in intelegerea cu Vujosevic aparea si partea asta. Atlfel, mai mult timp pt constructie in acest an si poate in Europa la anul. Numai sa nu afecteze bugetul desi BT cred ca e interesata de promovare in RO in principal... 
click pt. Articol 25 June 2019 19:26
TDM Balanța
0 
Mai devreme in articol scria si ca cererea Sibiului de înscriere a fost respinsă de FIBA. V-a sunat Hila sa va roage sa ștergeți Știrea??? Doamne cât de jenant sa te deranjeze purul adevăr!!!! Păcat ca scrieți articole (și) la comandă. 
click pt. Articol 21 June 2019 23:31
0 
nu 
click pt. Articol 14 June 2019 21:58
0 
Mi-ar placea sa-l vad din nou la U 
click pt. Articol 13 June 2019 17:05
ydesh_apu Calnicenco
0 
Daca e basarabean cu cetatenie romana, e posibil sa nu fie considerat "naturalizat". 
click pt. Articol 12 June 2019 19:38
andrac Agafonov
0 
Un jucator complet. Din fericire, sezonul asta am avut un pivot ce si-a facut treaba bine, cu o medie buna de puncte, recuperari si capace. Desi nu a adus atat de multe puncte ca Agafonov, Sturanovic a fost bun. Mult succes, Andrey! 
click pt. Articol 12 June 2019 11:07
0 
Foarte greu de pus in balanta cei 2, pentru ca au atuuri diferite.
Hardy e mai bun in aparare si la recuperare, Laser e mai bun la aruncari si e mai "clutchy". Ca si creativitate mi se par la acelasi nivel... chiar nu stiu cu care din ei in echipa am fi fost mai puternici. 
click pt. Articol 11 June 2019 20:35
gyke aha
0 
Multam!
In cazul asta Oradea va pleca clar cu prima sansa la anul. Jucatorii romani (cu exceptia celor U23) vor fi folositi doar pentru antrenament; iar cu Bobe U23 si la anul (norocosul e nascut in ianuarie!!!) vor fi foarte greu de batut intr-o serie de playoff. 
click pt. Articol 11 June 2019 20:01
gyke Of of
0 
Mi-e, nu mie, sorry...  
click pt. Articol 11 June 2019 16:28
0 
Regulamentul LNBM nu limiteaza numarul de jucatori naturalizati de pe foaie sau din teren.Asa ca daca o echipa are 5 jucatori naturalizati, ea ii poate folosi pe toti cum vrea ea.Singura restrictie la acest nivel este legat de echipa nationala.Romania nu ii va putea folosi simultan pe foaia de joc si pe Watson si pe Richard. 
click pt. Articol 11 June 2019 16:05