Energia Rovinari a învins BC Timișoara, scor 93-78

Adrian Micinic

16.11.2013

Energia Rovinari a învins pe BC Timișoara, scor 93-78, într-un meci contând pentru etapa a 8-a în sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin - ediția 2013/14.

Pe sferturi: 23-13, 21-18, 22-23, 27-24.

Remarcați
Rovinari - Darby 23 puncte, Troupe 16 puncte, 8 recuperări Watson 14 puncte, 6 pase decisive
Timișoara - Johnson 19 puncte,  Panic 16 puncte, Conley 11 puncte, 4 recuperări

După acest meci, Rovinari are 6-2 la general, iar Timișoara este la 4-4.

Revenim cu amănunte!

___

Energia Rovinari conduce pe BC Timișoara după 20 minute de joc într-un meci contând pentru etapa a 8-a în sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin, scor 44-31. Pe sferturi: 23-13, 21-18.