Energia Rovinari a învins pe Timba Timișoara

totalbaschet.ro

21.10.2013

Energia Rovinari a învins pe Timba Timișoara, scor 87-70, într-un meci contând pentru etapa a 4-a în Liga Națională de baschet masculin - ediția 2013/13. Pe sferturi: 22-25, 25-17, 21-15, 19-13.

Louis Darby a avut 25 puncte, 4 recuperări, Giordan Watson a adăugat 17 puncte, 5 pase decisive, iar Tal Karpelsz a terminat cu 14 puncte, 5 recuperări pentru învingători.

În replică, David Lawrence a reușit 20 puncte, 5 recuperări, Richard Delk a avut 18 puncte, iar Marjan Tasic a bifat 14 puncte, 4 recuperări pentru Timba.

În urma acestui rezultat, Energia Rovinari are 2-2 la general, iar Timba este la 0-4.

Revenim cu amănunte!

___

Energia Rovinari conduce pe Timba Timișoara, scor 47-42, după 20 minute de baschet, într-un meci contând pentru etapa a 4-a în Liga Națională. Partida se desfășoară la Timișoara.

Darby are 14 puncte, Karpelsz a adăugat 9 puncte, 4 recuperări, iar Watson are 8 puncte pentru Energia. În replică, Tasic a bifat 11 puncte, 4 recuperări, iar Delk are 10 puncte pentru Timba.