Energia Târgu Jiu a fost preluată de o firmă elenă


Firma COLLAZEN, deținută de omul de afaceri Krokos Nikolaos, vine să sprijine clubul gorjean

Fanii Energiei Târgu Jiu au primit astăzi o veste mare. Clubul a anunțat oficial, prin intermediul site-ului csenergia.ro, faptul că echipa a fost salvată de firma elenă COLLAZEN. Aceasta se ocupă de produse cosmetice și va fi principalul sponsor al formației în următorii cinci ani, precum se arată și în comunicatul pe care vi-l redăm în continuare.

“CS Energia Târgu-Jiu vă aduce la cunoştinţă că începând de astăzi 20/04/2016 managementul echipei de baschet Energia Târgu-Jiu este preluat pentru următorii 5 ani, cu posibilitate de prelungire pe încă 2 ani, de către dl. Krokos Nikolaos, om de afaceri de originea greacă. Domeniul afacerilor dl. Krokos cuprinde produse farmaceutice, precum şi suplimente de nutriţie, in Grecia şi în multe alte ţări din Europa. Sponsor principal al echipei de baschet Energia Târgu-Jiu va fi de acum înainte firma de produse nutritive şi cosmetice COLLAZEN.”

*Foto: sportingorj.ro



Citește ultimele știri despre CS Energia Târgu Jiu

Paul Olar / 20 April 2016 / 23:30


Galerie foto


0 
Aceastã firmã elenã mai sponsorizeazã in Grecia in domeniul sportului pe un club sau in UE undeva? Patronul elen are bani in plus pentru sponsorizare ... hm, ciudat. 
21 April 2016 09:20
Oldtimer Sa fie intr-un ceas bun...
2 
Aseara, in plina "furtuna" a comentariilor declansata de cele 2 meciuri disputaste in cadrul PO, am aflat o vestea buna si m-am grabit sa vi-o impartasesc ca un comentariu la articolul privind Replica Energia Tg Jiu la cele afirmate de Troupe. De 2 ori am editat textul dar la activarea tab-ului "Adauga comentariu" eram "aruncat" afara de pe site si postarea nu era afisata. Am pus fenomenul pe seama "furtunii" si am renutat. 2 minute mai tarziu am observat ca acest articolul a fost redactat si postat in acelasi timp, de unul dintre administratori si probabil ca asta a fost motivul nereusitelor mele.
Oricum, important este ca, in final, Baschetul a castigat si ma bucur pentru suporterii Energiei, care au trecut probabil de la agonie la extaz.
Pana acum, prin media sportiva, in referirile la echipa, s-a mai utilizat termenul "energeticienii gorjeni". Acum, tinand cont de profilul noului sponsor, sa nu va mirati daca, in hatrul spirit ardelenesc si numai din simpatie, unii o sa va zica "poticarasii de la Jiu".
Doamne ajuta-va, ca urmeaza reconstructia echipei si sper din tot sufletul sa fie o reusita demna de palmaresul echipei.
Sa ne vedem sanatosi si cu drag. Hai Energia !!  
21 April 2016 09:48
1 
Si din care liga incepe? 
21 April 2016 11:33
1 
Intr-adevar este imbucurator ca aceasta frumoasa echipa vede lumina de la capatul tunelului, si ramane sa ne incante cu baschet de calitate. 
21 April 2016 14:37
tzony Vesti bune
1 
In sfarsit mai gasim si noi niste vesti bune in baschetul romanesc.
E pacat ca trebuie sa vina oameni de afara sa investeasca in baschetul romanesc dar nu suntem in vreo pozitie sa refuzam.
Ma bucur pentru Energia si sper ca acesti investitori sa fie seriosi! 
21 April 2016 16:13
airjordan Sponsori
1 
Este o veste minunata pentru noi. Dar momentan nu putem decat sa speram ca va fi de bun augur, pentru ca pana nu vedem fapte nu mai credem nimic (cel putin eu). 
22 April 2016 13:44

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Milos Komatina, al treilea străin care se întoarce din echipa de anul trecut a celor de la SCM Timișoara
Muntenegreanul a fost confirmat de site-ul oficial al clubului bănățean pentru al 4-lea sezon consecutiv 
Dragoș Diculescu a suferit o entorsă în partida cu Finlanda de la Europeanul U20 – divizia B din Portugalia
Internaționalul român va rata restul turneului și cel mai probabil și meciurile naționalei mari din precalificările EuroBasket 2021 
Cătălin Burlacu revine pe prima scenă a baschetului românesc
Fostul căpitan al lui Asesoft o va antrena pe CSA Steaua București 
Tudor Gheorghe rămâne jucătorul lui BCM U Pitești pentru încă un sezon
Al treilea nume confirmat de formația din Trivale pentru stagiunea viitoare 
Maksym Korniienko se desparte de BCMU FC Argeș Pitești
Ucraineanul se întoarce la Dnipro după șase ani 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Andrija Bojic va juca pentru CSO Voluntari
Sârbul revine în LNBM, după experiența de la Poli Iași 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Justas Tamulis
Lituanianul a fost cel mai bun marcator al ardelenilor în sezonul recent încheiat 
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
mikki pacat ca era in forma..
0 
multa sanatate si revenire rapida pe parchet!!! 
click pt. Articol 18 July 2019 16:28
mikki bun jucator, cu potential de crestere....
0 
cu aruncare precisa, patrundere buna..mi l-as dori la Oradea dar cred ca doar Barnette va mai veni acum.. la Cluj, nu stiu ce sa zic dar nu cred. o fi stiind clubul ceva daca-i ureaza sa-l vada in curand intr-un campionat puternic.. 
click pt. Articol 18 July 2019 16:25
niku25 Doar in Bucuresti.
0 
Asta da tupeu....sa nu mai joace in Bucuresti ca nu vrea nimeni sa faca echipa in Ploiesti..este STEAUA BUCURESTI si trebuie sa joace in BUCURESTI,oricine ar veni la echipa. 
click pt. Articol 18 July 2019 15:40
man_08 Bafta Cataline !
0 
Avand in vedere ca locuieste, impreuna cu familia, intr-o localitate de langa Ploiesti si are o afacere in orasul unde a cunoscut marile performante, cred/sper ca Steaua Bucuresti o sa joace meciurile de pe teren propriu la Ploiesti ( oras unde un primar cretin si un consiliu local potrivnic sportului de performanta au facut tot posibilul si au reusit ca nici un sport de echipa sa nu aibe reprezentante la nivel de seniori). S-a vazut si la meciul nationalei de seniori ca ploiestenilor le e dor de baschetul de performanta. La meciurile de juniori ale echipelor locale(desi nu exista echipe cu mari performante nationale) se strang destul de des chiar si 1000 spectatori. 
click pt. Articol 18 July 2019 13:56
mikki la despartirea Stelei de Sasa Ocokoljic, TB
0 
confirma din surse existenta negocierilor Stelei cu un fost renumit international roman..iar Gyke l-a indicat pe respectivul ca fiind Burlacu..  
click pt. Articol 18 July 2019 13:48
0 
parca anticipa mutarea 
click pt. Articol 18 July 2019 13:39
Tommy T.Gheorghe
0 
Un jucator decent.Este o alegere buna facuta pt ambele tabere! Pitesti va avea un jucator ok pt regula u 23,iar jucatorul se va bucura de minute multe pe parchet! 
click pt. Articol 17 July 2019 23:30
0 
Mi-a placut Gheorghe. Ne mai trebuie un U23 pe langa Maciuca (daca ramane). 
click pt. Articol 17 July 2019 23:25
0 
Normal sa rămână. Mă aștept la un sezon mai consistent din partea lui. Conteaza foarte mult minutele pe care le a jucat sezonul trecut. Cred că mai avem nevoie de un u23, pentru ca Maciuca cred ca i încă prea crud. Korniienko si Bailey nu vor continua. Să vedem cu ce i vom inlocui. 
click pt. Articol 17 July 2019 19:53
underCat gata cu vestile proaste
0 
bine, ar putea pleca la Oradea sau Cluj, dar asta e alta poveste. Daca intr-adevar s-a negociat pana acum inseamna ca mai asteptam pana aflam inlocuitorul.  
click pt. Articol 17 July 2019 18:46