F8 M. Tenisul ia din nou fața baschetului


Partida dintre CSU Sibiu și BC SCM Timișoara nu va mai fi transmisă live de Digi Sport

baschet marius copil csu sibiu bc scm timisoara

Azi, de la 17:15, se joacă cel de-al treilea sfert de finală al Cupei României. În meciul ce se dispută în arena din Sfântu-Gheorghe, BC CSU Sibiu o întâlnește pe BC SCM Timișoara.

Deși inițial această partidă trebuia să fie transmisă în direct la Digisport 4, ea nu mai apare în program. În locul ei va fi transmisă finala turneului ATP de la Sofia, unde s-a calificat în premieră Marius Copil. Prin urmare, confruntarea dintre Barcelona și Getafe, care trebuia să fie pe Digisport 2 a fost mutată pe ultimul post al Digisport și astfel, sfertul de finală al Cupei României nu mai are prioritate. În același timp, pe Digisport 1 se poate urmări duelul dintre România și Canada din cadrul Fed Cup, iar pe Digisport 3 se joacă Bologna – Inter Milano.

Această informație a fost confirmată și de site-ul oficial al clubului sibian.

Este de urmărit daca Federația Română de Baschet va reuși să transmită live pe canalul lor de Youtube așa cum au făcut-o la cele două partide de ieri. În caz contrar, meciul dintre BC CSU Sibiu și BC SCM Timișoara va putea fi urmărit pe Digisport 3 de la 23:45 și pe Digisport 4 de la 1:45.

Reamintim că o situație asemănătoare s-a petrecut și cu ocazia partidei dintre România și Olanda, când meciul a fost transmis înregistrat, cu o jumătate de oră mai târziu, din cauza finalei Cupei Davis.

*foto: facebook Marius Copil 



David Istrate, Eduard Popa / 11 February 2018 / 11:28


Galerie foto


u66 Televizare
3 
Dacă un meci de baschet din campionatul românesc nu isi gaseste loc în grila atâtor canale de sport, meritam ceea ce ni se intampla... in anul centenarului! 
11 February 2018 13:13
I <3 Sibiu "Multumim" Digi Sport!!
0 
Nu cred ca o sa-l transmita nici FRB asa cum s-a intamplat cu meciul de ieri. Deja a aparut un comunicat pe http://www.frbaschet.ro/stiri care spune ca Meciul dintre BC CSU Sibiu si BC SCM Timisoara va fi transmis DOAR in premiera de Digi Sport.
Au 4 canale.... la ora aia se transmit live meciuri de fotbal din alte campionate care nici macar nu sunt derby-uri. Oare nu se puteau transmite alea "in premiera"....?? 
11 February 2018 13:38
Vander NU-i de mirare...
0 
Nu vă înțeleg de ce vă mirați de netransmiterea unei partide după părerea mea mult mai interesantă decât un meci oarecare din liga de fotbal italiana... In tot sezonul regulat Digi n-a fost in stare sa transmita decat 1 meci de baschet feminin al campioanei en titre... Cum sa mediatizam baschetul cu o astfel politica de transmisiuni??? 
11 February 2018 13:54
@lexCSU Poate e nevoie de o schimbare a partenerului media
0 
Ne-a tras-o iarasi digi si nu e prima data cand o face. Doar atat intreb, nu era mai logic si mai de bun simt sa inregistrezi unul dinte meciurile din campionatele straine de fotbal care au loc la acea ora ( nici unul nu e cine stie ce meci) si sa il difuzezi ulterior in favoarea unui meci important pentru acest sport, din tara ? Cu siguranta era, dar nu si pentru digisport singurul post de televiziune care nu isi respecta angajamentele.
Daca pentru ei doar banii conteaza, atunci ar trebui sa ne lase sa ne transmitem singuri meciurile si sa nu ne mai incurce.  
11 February 2018 14:09
0 
Mai bine sa nu le mai transmita deloc Digi Sport si sa le transmita federatia pe canalul lor de youtube. Asa le poate vedea oricine la orice ora. 
11 February 2018 15:16
Dario FRB niste neprofesionisti
2 
Asta inseamna sa fii neprofesionist!FRB incheie un contract la inceputul sezonului cu Digi care nu isi respecta angajamentele! Nu inteleg FRB de ce nu transmite pe canalul lor de youtube! Rusine FRB!!!! 
11 February 2018 15:31
alin67 neprofesionisti?
0 
Nu. Spagari,smenari, si mai presus de toate,nesimtiti. Si baietii aia se incapataneaza sa joace,probabil, cel mai frumos meci al sezonului. 
11 February 2018 19:46

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu și-a prezentat trofeul Cupei României în Sala Transilvania (Video)
Fanii, jucătorii și oficialii formației sibiene își îndreaptă acum atenția spre câștigarea titlului 
Editorial. Dan Fleșeriu și lungul său drum până la intrarea în istoria baschetului sibian
Formația de pe Cibin a câștigat primul trofeu după 20 de ani 
Final4. Aport important adus pentru BC CSU Sibiu de jucătorii români în finala cu CSM CSU Oradea
Mirel Dragoste și Lucas Tohătan au marcat împreună 20 de puncte 
Final4. Lucas Tohătan: ”Suntem încrezători că putem câștiga și campionatul”
Fundașul sibienilor a avut o prestație bună în finala Cupei României contra CSM Oradea 
Final4. Kevin Hardy: „Cred că diferența a fost făcută de efortul extra pe care l-am dat”
BC CSU Sibiu a obținut primul trofeu în ultimii 20 de ani după o victorie cu CSM CSU Oradea 
Final4. Giordan Watson: „Trebuie să ne recăpătăm concentrarea, energia și foamea de rezultate”
Fundașul lui CSM CSU Oradea a vorbit despre finala Cupei României 
Final4. Cristian Achim, după a patra finală de Cupă pierdută: „Bat un record”
Antrenorul lui CSM CSU Oradea a explicat motivele înfrângerii din finala Cupei României 
Kevin Hardy, MVP-ul finalei Cupei României
Fundașul american a fost decisiv în sfertul patru, când CSM CSU Oradea reușise să egaleze 
Final4. Dan Fleșeriu: „Echipa care a avut <<sânge>> mai puternic a câștigat”
Antrenorul Sibiului a oferit o conferință de presă emoționantă după câștigarea finalei Cupei României 
Cupa României a ajuns în premieră la CSU Sibiu
Pentru CSM CSU Oradea a fost a patra înfrângere în ultimul act al Cupei 
RG Haios
0 
Mi-a placut siguranta cu are a zis ca bat in finala la 20 de puncte.  
click pt. Articol 21 April 2019 12:59
ydesh_apu Te contrazic
0 
Pentru o finala disputata intre 2 echipe care sunt straine orasului, au fost multi. Ai putea sa enumeri alt oras in care, in aceleasi conditii si imprejurari ar fi venit mai multi? Daca, da, spune unde, argumenteaza si iti dau dreptate. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:36
0 
O finala desfasurata intre echipele care au meritat-o si castigata de jucatorii care dpdv individual, si-au dorit-o mai mult. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:30
0 
Trebuia cineva sa castige. Acum are si Achim echipa tare. Markovic nu a dat totul pana acum, dar imi pare ca-i prieste stilul metodic a lui Achim. Daca intra Barnette in joc ... nu va mai fi la fel. Sa se reacomodeze numai. Dar eu astept mai mult de la Zekovic. Omul asta, cand juca la Steaua era Rasik-ul lor ca sa zic asa. Cosuri de la 7-8 m, 20 de puncte pe meci, 2.10m, greseli putine ... Daca stie Achim cum sa-l mobilizeze, el va avea un rol important in castigarea campionatului. Parerea mea. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:28
mid53 trofee
0 
Trofeele fac istoria....să ne bucurăm de acest trofeu, așa cum numai noi stim sa o facem! Felicitări echipei ,conducătorilor ,pt aceasta mare izbîndă!!! Suntem minerii de voi!!! 
click pt. Articol 20 April 2019 11:48
netgamero @ts_cata - esti prea subiectiv
0 
Galeria Sibiului nu a strigat "Hotii', ci: "Toci", "Radu Musoaie" si "Titi Mitea", apoi: "Va vom iubi mereu" - este un ritual facut la fiecare final de meci, atat acasa cat si in deplasare. Faza cu aratatul degetului mijlociu ai inventat-o, asa ceva nu s-a intamplat. Arbitrajul a fost pro-oradea tot meciul, ca si in meciurile din campionat - nu e ceva nou, cel putin 10 puncte au fost cadou pentru bihoreni. Daca vei revedea meciul (se va da in relaure) vei vedea ca am dreptate. 
click pt. Articol 19 April 2019 19:13
0 
Omul e simpatic și are simțul umorului, de asta l-am provocat. 
click pt. Articol 19 April 2019 16:28
raz @mailman
0 
e înca la bere , "sărbătorește" 
click pt. Articol 19 April 2019 16:16
trancer @Allentm - tu ești roman?
0 
Nu înțeleg ce legătură are comentariu tău cu baschetul și cu subiectul de fata, dar dacă insiști, incearcă sa traduci în românește ce vrei sa știi de la mine 
click pt. Articol 19 April 2019 14:43
gyke Băi frate
0 
Dar din ce caverne ale frustrării apăreți toți?  
click pt. Articol 19 April 2019 14:20