F8 M. UPDATE. Gazdele se apără cu privire la faptul că imnul nu a fost intonat la finală


„Noi aveam totul pregătit, dar announcerul nostru a fost schimbat”

Desfășurătorul cu mențiunea intonării imnului, furnizat de announcer-ul gazdelor

Federația Română de Baschet și-a încălcat propriul regulament. Cel puțin aceasta poate fi concluzia după ce imnul național al României nu a fost intonat înainte de finala Cupei dintre U-BT Cluj și CSM CSU Oradea.

Announcerul precedentelor meciuri a fost schimbat in ultim moment cu cel care va purta microfonul la All-Star Game, Adrian Popa. Cel puțin aceasta este explicația gazdelor de la Sfântu Gheorghe, care spun că aveau totul pregătit, inclusiv intonarea imnului înainte de startul partidei.

Noi aveam totul pregatit. Announcer-ul nostru si-a notat totul pe desfășurător, inclusiv intonarea imnului, iar cei de la audio erau pregatiti ca dupa prezentarea echipelor sa difuzeze imul national de stat. Insa annoucer-ul nostru a fost schimbat in ultimul moment. Cei de la federatie ne-au spus ca a venit o persoana care va prezenta All Star Game-ul si daca tot e aici va prezenta si finala. Doar ca noi nu avem doua microfoane, iar astfel a ramas cel de la Federație, iar cand trebuia sa dam drumul la imnul national el nu s-a oprit din vorbit si s-a trecut peste moment. Greseala nu este a noastra. Noi eram pregatiti si cu announcer-ul si cu cei de la audio - ne-a relatat un organizator din partea gazdelor.

U BT Cluj-Napoca s-a impus in ultimul act al Cupei Romaniei, scor 64-61, impotriva CSM CSU Oradea.



Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CSM CSU Oradea vs U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca

Eduard Popa / 13 February 2018 / 21:03


Galerie foto


JCN Hahaha
3 
Va rog, opriți-vă. Ma tăvălesc de râs.  
13 February 2018 21:24
studentU mama da ce desfasurator profi
2 
Zici ca i scris pe genunchi acum 10' da nu i...sigur nu i 😁 
13 February 2018 21:26
1 
Chiar eram curios daca se va canta imnul si eram 99% convins ca NU. Si am avut dreptate iar dupa cum se vede scuze mia penibile dar ingenioase s-au gasit. Rusine, rusine si iar rusine. Abia astept o echipa din Sf. Gheorghe la Pitesti sa vada un meci intreg cum le cantam un imn de huiduieli (chit ca ragusesc) 
13 February 2018 21:30
1 
Doar ca organizatorii turneului care ar fi trebuit sa se ocupe de toate detaliile sunt cei de la federatie 
13 February 2018 21:39
0 
Federatia si-a aratat din nou limitele, asta ca sa ma exprim elegant si chiar daca cei din conducerea clubului nostru ezita sa adopte o pozitie ferma fata de bataile de joc repetate la adresa noastra, noi suporterii, cu siguranta nu le vom uita si va veni randul cand se va intoarce roata.  
13 February 2018 21:55
ovidiu89 Ianca!?
0 
Sa vina ianca68 sa ne explice cum e cu intonarea imnului in secuime. Astea au fost premeditate ca scuze de dupa găsim 
13 February 2018 21:49
meea suntem intr-o farsa???
1 
Articolul acesta trebuie sters! e prea penibila faza! 
13 February 2018 22:06
u1919cj nu fiti rai
0 
Nu sunt prea obisnuiti acolo oamenii sa se cante imnul national 
13 February 2018 22:19
0 
Meci frumos, atmosfera frumoasa, ce mai vreti? 
14 February 2018 07:23
-2 
Sa îți respecți țara si regulile impuse? Am vazut atmosfera intr-o sala goala. Se auzeau antrenorii cum ghidau jucătorii 
14 February 2018 07:45
Vander Respect ptr. țară...
0 
Marii patrioți din țară iar au găsit ceva și fac din țânțar armăsar... Dacă toți își respectă nația și echipa de ce n-a vrut nimeni să organizeze acest eveniment? Iubirea de țară nu constă în vorbe, ci în fapte. Crainicul din Sfântu era pergătit, l-am văzut echipat la fel ca ceilalți oficiali de la masă... Ne/am și mirat, că nu el anunță... Oare cine și de ce vede rea voinăță în tot? Poate cei, care sunt fruntași în urlarea sloganurilor șovine...
 
15 February 2018 02:00
0 
Iubirea de tara a romanului se rezuma la "moarte ungurilor" si asta exprimata ascuns dupa un pseudonim! Am zis si mai jos, dar tampenia asta ii similara cu micii, militianul si Sf.Gheorghe! 
16 February 2018 10:13
0 
Poate ca crainicul a fost unul care intentionat a vrut sa faca tensiune, pentru ca va place tensiunea nu ? 
14 February 2018 08:24
ovidiu89 Si tu aprobi asta?
0 
Mai mult ca sigur a fost intenționat dar daca aprobi asta unde ți-s cuvintele alea frumoase ca la Sf Gheorghe lumea e primită cu aplauze. 
14 February 2018 08:35
1 
Pai crainicul a fost adus de federatie pt finala și all star Game. E bucureștean omul 
14 February 2018 15:15
1 
Ai auzit? Crainicul a fost de-al vostru. Crainicul nostru cunoaste regulamentul.Dar de ce n-ati cantat imnul fara acompaniament? Noi asa facem. Sau poate nu-l stiti pederost. 
14 February 2018 18:08
0 
Laca, ar fi frumos sa nu ai dreptate.... din pacate ai mare dreptate! Nu inteleg cine si de ce isi doreste ca noi, ardeleni si maghiari sa ne dam in cap..... Seamana cu micii de SF. Gheorge si un idiot in cautare de publicitate gratis! 
16 February 2018 10:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu și-a prezentat trofeul Cupei României în Sala Transilvania (Video)
Fanii, jucătorii și oficialii formației sibiene își îndreaptă acum atenția spre câștigarea titlului 
Editorial. Dan Fleșeriu și lungul său drum până la intrarea în istoria baschetului sibian
Formația de pe Cibin a câștigat primul trofeu după 20 de ani 
Final4. Aport important adus pentru BC CSU Sibiu de jucătorii români în finala cu CSM CSU Oradea
Mirel Dragoste și Lucas Tohătan au marcat împreună 20 de puncte 
Final4. Lucas Tohătan: ”Suntem încrezători că putem câștiga și campionatul”
Fundașul sibienilor a avut o prestație bună în finala Cupei României contra CSM Oradea 
Final4. Kevin Hardy: „Cred că diferența a fost făcută de efortul extra pe care l-am dat”
BC CSU Sibiu a obținut primul trofeu în ultimii 20 de ani după o victorie cu CSM CSU Oradea 
Final4. Giordan Watson: „Trebuie să ne recăpătăm concentrarea, energia și foamea de rezultate”
Fundașul lui CSM CSU Oradea a vorbit despre finala Cupei României 
Final4. Cristian Achim, după a patra finală de Cupă pierdută: „Bat un record”
Antrenorul lui CSM CSU Oradea a explicat motivele înfrângerii din finala Cupei României 
Kevin Hardy, MVP-ul finalei Cupei României
Fundașul american a fost decisiv în sfertul patru, când CSM CSU Oradea reușise să egaleze 
Final4. Dan Fleșeriu: „Echipa care a avut <<sânge>> mai puternic a câștigat”
Antrenorul Sibiului a oferit o conferință de presă emoționantă după câștigarea finalei Cupei României 
Cupa României a ajuns în premieră la CSU Sibiu
Pentru CSM CSU Oradea a fost a patra înfrângere în ultimul act al Cupei 
RG Haios
0 
Mi-a placut siguranta cu are a zis ca bat in finala la 20 de puncte.  
click pt. Articol 21 April 2019 12:59
ydesh_apu Te contrazic
0 
Pentru o finala disputata intre 2 echipe care sunt straine orasului, au fost multi. Ai putea sa enumeri alt oras in care, in aceleasi conditii si imprejurari ar fi venit mai multi? Daca, da, spune unde, argumenteaza si iti dau dreptate. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:36
0 
O finala desfasurata intre echipele care au meritat-o si castigata de jucatorii care dpdv individual, si-au dorit-o mai mult. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:30
0 
Trebuia cineva sa castige. Acum are si Achim echipa tare. Markovic nu a dat totul pana acum, dar imi pare ca-i prieste stilul metodic a lui Achim. Daca intra Barnette in joc ... nu va mai fi la fel. Sa se reacomodeze numai. Dar eu astept mai mult de la Zekovic. Omul asta, cand juca la Steaua era Rasik-ul lor ca sa zic asa. Cosuri de la 7-8 m, 20 de puncte pe meci, 2.10m, greseli putine ... Daca stie Achim cum sa-l mobilizeze, el va avea un rol important in castigarea campionatului. Parerea mea. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:28
mid53 trofee
0 
Trofeele fac istoria....să ne bucurăm de acest trofeu, așa cum numai noi stim sa o facem! Felicitări echipei ,conducătorilor ,pt aceasta mare izbîndă!!! Suntem minerii de voi!!! 
click pt. Articol 20 April 2019 11:48
netgamero @ts_cata - esti prea subiectiv
0 
Galeria Sibiului nu a strigat "Hotii', ci: "Toci", "Radu Musoaie" si "Titi Mitea", apoi: "Va vom iubi mereu" - este un ritual facut la fiecare final de meci, atat acasa cat si in deplasare. Faza cu aratatul degetului mijlociu ai inventat-o, asa ceva nu s-a intamplat. Arbitrajul a fost pro-oradea tot meciul, ca si in meciurile din campionat - nu e ceva nou, cel putin 10 puncte au fost cadou pentru bihoreni. Daca vei revedea meciul (se va da in relaure) vei vedea ca am dreptate. 
click pt. Articol 19 April 2019 19:13
0 
Omul e simpatic și are simțul umorului, de asta l-am provocat. 
click pt. Articol 19 April 2019 16:28
raz @mailman
0 
e înca la bere , "sărbătorește" 
click pt. Articol 19 April 2019 16:16
trancer @Allentm - tu ești roman?
0 
Nu înțeleg ce legătură are comentariu tău cu baschetul și cu subiectul de fata, dar dacă insiști, incearcă sa traduci în românește ce vrei sa știi de la mine 
click pt. Articol 19 April 2019 14:43
gyke Băi frate
0 
Dar din ce caverne ale frustrării apăreți toți?  
click pt. Articol 19 April 2019 14:20