F8 M. UPDATE. Gazdele se apără cu privire la faptul că imnul nu a fost intonat la finală


„Noi aveam totul pregătit, dar announcerul nostru a fost schimbat”

Desfășurătorul cu mențiunea intonării imnului, furnizat de announcer-ul gazdelor

Federația Română de Baschet și-a încălcat propriul regulament. Cel puțin aceasta poate fi concluzia după ce imnul național al României nu a fost intonat înainte de finala Cupei dintre U-BT Cluj și CSM CSU Oradea.

Announcerul precedentelor meciuri a fost schimbat in ultim moment cu cel care va purta microfonul la All-Star Game, Adrian Popa. Cel puțin aceasta este explicația gazdelor de la Sfântu Gheorghe, care spun că aveau totul pregătit, inclusiv intonarea imnului înainte de startul partidei.

Noi aveam totul pregatit. Announcer-ul nostru si-a notat totul pe desfășurător, inclusiv intonarea imnului, iar cei de la audio erau pregatiti ca dupa prezentarea echipelor sa difuzeze imul national de stat. Insa annoucer-ul nostru a fost schimbat in ultimul moment. Cei de la federatie ne-au spus ca a venit o persoana care va prezenta All Star Game-ul si daca tot e aici va prezenta si finala. Doar ca noi nu avem doua microfoane, iar astfel a ramas cel de la Federație, iar cand trebuia sa dam drumul la imnul national el nu s-a oprit din vorbit si s-a trecut peste moment. Greseala nu este a noastra. Noi eram pregatiti si cu announcer-ul si cu cei de la audio - ne-a relatat un organizator din partea gazdelor.

U BT Cluj-Napoca s-a impus in ultimul act al Cupei Romaniei, scor 64-61, impotriva CSM CSU Oradea.



Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CSM CSU Oradea vs U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca

Eduard Popa / 13 February 2018 / 21:03


Galerie foto


JCN Hahaha
3 
Va rog, opriți-vă. Ma tăvălesc de râs.  
13 February 2018 21:24
studentU mama da ce desfasurator profi
2 
Zici ca i scris pe genunchi acum 10' da nu i...sigur nu i 😁 
13 February 2018 21:26
1 
Chiar eram curios daca se va canta imnul si eram 99% convins ca NU. Si am avut dreptate iar dupa cum se vede scuze mia penibile dar ingenioase s-au gasit. Rusine, rusine si iar rusine. Abia astept o echipa din Sf. Gheorghe la Pitesti sa vada un meci intreg cum le cantam un imn de huiduieli (chit ca ragusesc) 
13 February 2018 21:30
1 
Doar ca organizatorii turneului care ar fi trebuit sa se ocupe de toate detaliile sunt cei de la federatie 
13 February 2018 21:39
0 
Federatia si-a aratat din nou limitele, asta ca sa ma exprim elegant si chiar daca cei din conducerea clubului nostru ezita sa adopte o pozitie ferma fata de bataile de joc repetate la adresa noastra, noi suporterii, cu siguranta nu le vom uita si va veni randul cand se va intoarce roata.  
13 February 2018 21:55
ovidiu89 Ianca!?
0 
Sa vina ianca68 sa ne explice cum e cu intonarea imnului in secuime. Astea au fost premeditate ca scuze de dupa găsim 
13 February 2018 21:49
meea suntem intr-o farsa???
1 
Articolul acesta trebuie sters! e prea penibila faza! 
13 February 2018 22:06
u1919cj nu fiti rai
0 
Nu sunt prea obisnuiti acolo oamenii sa se cante imnul national 
13 February 2018 22:19
0 
Meci frumos, atmosfera frumoasa, ce mai vreti? 
14 February 2018 07:23
-2 
Sa îți respecți țara si regulile impuse? Am vazut atmosfera intr-o sala goala. Se auzeau antrenorii cum ghidau jucătorii 
14 February 2018 07:45
Vander Respect ptr. țară...
0 
Marii patrioți din țară iar au găsit ceva și fac din țânțar armăsar... Dacă toți își respectă nația și echipa de ce n-a vrut nimeni să organizeze acest eveniment? Iubirea de țară nu constă în vorbe, ci în fapte. Crainicul din Sfântu era pergătit, l-am văzut echipat la fel ca ceilalți oficiali de la masă... Ne/am și mirat, că nu el anunță... Oare cine și de ce vede rea voinăță în tot? Poate cei, care sunt fruntași în urlarea sloganurilor șovine...
 
15 February 2018 02:00
0 
Iubirea de tara a romanului se rezuma la "moarte ungurilor" si asta exprimata ascuns dupa un pseudonim! Am zis si mai jos, dar tampenia asta ii similara cu micii, militianul si Sf.Gheorghe! 
16 February 2018 10:13
0 
Poate ca crainicul a fost unul care intentionat a vrut sa faca tensiune, pentru ca va place tensiunea nu ? 
14 February 2018 08:24
ovidiu89 Si tu aprobi asta?
0 
Mai mult ca sigur a fost intenționat dar daca aprobi asta unde ți-s cuvintele alea frumoase ca la Sf Gheorghe lumea e primită cu aplauze. 
14 February 2018 08:35
1 
Pai crainicul a fost adus de federatie pt finala și all star Game. E bucureștean omul 
14 February 2018 15:15
1 
Ai auzit? Crainicul a fost de-al vostru. Crainicul nostru cunoaste regulamentul.Dar de ce n-ati cantat imnul fara acompaniament? Noi asa facem. Sau poate nu-l stiti pederost. 
14 February 2018 18:08
0 
Laca, ar fi frumos sa nu ai dreptate.... din pacate ai mare dreptate! Nu inteleg cine si de ce isi doreste ca noi, ardeleni si maghiari sa ne dam in cap..... Seamana cu micii de SF. Gheorge si un idiot in cautare de publicitate gratis! 
16 February 2018 10:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
S-au tras la sorți confruntările din turul 4 al Cupei României la baschet masculin
Partidele din tur vor avea loc în 13 martie, iar cele din retur în 20 martie 
Victorie fără probleme pentru SCM U Craiova în Cupa României
Oltenii au dominat partida în totalitate 
SCM U Craiova caută să își ia revanșa în fața lui CSM Mediaș
Partida va stabili ultima formație calificată în sferturile Cupei României 
Titus Nicoară, cea mai bună performanță a sezonului
Sportivul român și-a purtat echipa spre victorie în partida de cupă cu SCM U Craiova 
Cupa României - Se cunosc 7 din cele 8 sfertfinaliste
Săptămâna viitoare vom afla cine va completa lista sferturilor de finală, SCM U Craiova sau CSM Mediaș 
Radu Paliciuc: „I-am tratat un pic superficial la început, dar bine că ne-am trezit la timp”
Internaționalul român a fost MVP-ul partidei cu CSM Târgu Mureș 
Sherwood Brown: „În repriza secundă am fost agresivi și nu le-am mai dat șanse”
Americanul Timișoarei a vorbit și despre meciul cu Pitești și tinerii din lot 
George Trif: „Piteștiul a fost peste noi, care venim din Grupa Valorică C, unde e un nivel mult mai scăzut”
CSM Târgu Mureș a fost eliminată din Cupa României de BCM U Pitești 
Prestație de excepție pentru Radu Paliciuc
Jucătorul argeșenilor a avut procentaj perfect al aruncărilor de 2 puncte 
Emil Kosztelnik: „Pentru noi a fost îmbucurător că am jucat cu o echipă de un asemenea calibru”
SCM Timișoara a eliminat CSM Sighetu Marmației în turul trei din Cupa României 
gyke Din comunicatul FRB
0 
"In prezenta reprezentantilor cluburilor calificate in aceasta faza si a conducerii FRB, rand pe rand au fost extrase numele participantelor, stabilindu-se astfel programul fazei a IV-a a competitiei KO:" Transparență maximă  
click pt. Articol 13 February 2019 18:18
0 
Nu stiu de ce am incurcat Steaua cu Timisoara  
click pt. Articol 13 February 2019 18:14
gyke @jcn
0 
Să zicem că știu... 😉 Dar dacă nu mă crezi pe mine, gândește logic, de ce ar fi TM cap de serie... Ei au jucat tur preliminar... Nu au intrat in tur preliminar CJ, Oradea, Sibiul și Steaua, adică locurile 1 4 în ediția trecută a campionatului. De ce s-ar pune acum alți capi de serie, pe ce criterii? De ce TM? Nu e logic.  
click pt. Articol 13 February 2019 18:10
JCN @ gyke
0 
de ce esti asa de sigur ca nu au existat capi de serie? Prea bine s-au asezat lucrurile pentru cele 4 echipe. 
click pt. Articol 13 February 2019 18:04
gyke @jcn
0 
Nu au existat capi de serie. Rămâne cum am zis, se putea și mai rău....  
click pt. Articol 13 February 2019 17:43
0 
Craiova si Pitesti erau cei mai grei. Nu puteai intalni Cluj, Oradea sau Timisoara (alaturi de ei am fost cap de serie) 
click pt. Articol 13 February 2019 17:30
0 
Timisoara cu Dinamo? 
click pt. Articol 13 February 2019 13:51
gyke Păi...
0 
La cum văd eu tabloul de mai sus, nu au existat capi de serie, deci nu am prins cel mai dificil adversar...  
click pt. Articol 13 February 2019 13:41
studentU n am picat nici rau
0 
nici bine. Adica orice echipa trage tare in cupa, pt ca este oportunitatea unui trofeu din 3 jocuri. Pitestiul daca prinde o zi buna, ne poate bate lejer...
Altfelm sa inteleg ca se joaca din nou final 4, nu final 8 cum a fost anul trecut? 
click pt. Articol 13 February 2019 12:19
0 
Avem cel mai dificil adversar. 
click pt. Articol 13 February 2019 12:19