Florin Nini: „Sperăm ca jocul colectiv să ne aducă succesul”


BCM U Pitești primește vizita lui BC CSU Sibiu într-un joc din etapa a 7-a

În cursul acestei seri (27 martie), Sala Sporturilor din Trivale va găzdui confruntarea dintre BCM U FC Argeș Pitești și BC CSU Sibiu. Formația argeșeană vine după o victorie importantă împotriva Craiovei și își dorește o nouă prestație excelentă în fața unui adversar mai dificil.

Înaintea acestui duel, tehnicianul gazdelor, Florin Nini, a oferit o declarație în care a vorbit despre echipa Sibiului, despre meci dar și despre situația în care se află trupa pe care o conduce.

Întâlnim o echipă atletică, o echipă cu multe individualități. Sibiul își dorește să câștige și să obțină puncte în lupta pentru locul 1, dar sunt sigur că băieții noștri vor da totul pe teren. Ne dorim victoria, dorim să continuăm această serie de pe teren propriu și sigur că trebuie să ne organizăm și să ne remontăm ținând cont de rotația scurtă. Vom da din nou credit celor tineri și sperăm ca jocul colectiv să ne aducă succesul. Este penultimul meci pe teren propriu din sezonul regulat și avem nevoie de fanii noștri. Performanța nu se realizează doar printr-o victorie, ci prin muncă susținută, încredere și continuitate. Mă bucur să văd că în sală vin mulți copii și cred că acest lucru este benefic pentru comunitate.”, conform site-ului oficial a clubului piteștean

Partida dintre BCM U FC Argeș Pitești și BC CSU Sibiu va începe la ora 18:30 și va fi transmisă în direct pe Digisport 4.

*foto: Facebook - BCM U FC Argeș Pitești



Vizualizează pagina personală a antrenorului Florin Nini
Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre BCM U FC Argeș Pitești vs BC CSU Sibiu

David Istrate / 27 March 2019 / 16:25


Galerie foto


raress23 Daca esti barbat
2 
Ii bati Nini. 
27 March 2019 17:13
raz Nini
2 
o fo aproape  
27 March 2019 20:44
1 
😂😂😁 
27 March 2019 20:48
raz Dan Fleseriu e de vina
4 
a uitat sa ii zica lu' Nini ca mao are unu care joaca bine numa'n prelungiri  
27 March 2019 20:52
gyke Exact
2 
... pentru asta a fost adus, când jucăm prost și te arde buza, să te scoată. Și omul a livrat, după numai 2 meciuri și un an de pauză...  
27 March 2019 20:57

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
0 
El poate da fie..... 
click pt. Articol 21 July 2019 20:13
0 
e u25 
click pt. Articol 21 July 2019 20:03
0 
Sunt câteva nume care pot ajunge! Sper sa nu fie unul dintre cei trecuti de 34 de ani!!!!!!! 
click pt. Articol 21 July 2019 19:58
0 
Pare sa aibă și sa știe de toate: forță, detenta, pătrundere, aruncare, foarte bun jucătorul. Acum sa vedem și jucătorii "din caciula", dar categoric vom avea altceva la Cluj din sezonul asta. 
click pt. Articol 21 July 2019 19:45
0 
da,este vorba despre un croat de la cedevita care la prima vedere arata destul de ok 
click pt. Articol 21 July 2019 17:42
0 
Incet dar sigur,va formati o super trupa,FELICITARI !! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:13
Tommy Fortza Steaua
0 
Odata cu Burlacu antrenor,o sa aveti o echipa puternica in acest sezon! Deja sunt acontati cativa tineri de u23 puternici !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:07
Tommy Buzestii
0 
PE aceasta pagina nu faci decat hate,nimic altceva!! Iti spun doar atat,este un new entry CROAT !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:04
stef No așa!
0 
Și mai vin! 
click pt. Articol 21 July 2019 16:53
Buzestii Baieti,
0 
Nu ma dezamagiti,mai exista oare cineva care sa se uite in gura individului in afara de dentist?O sa incerce vreo lovitura de imagine ca acoperire(daca o iesi),in rest sfantul parandarat sa traiasca si refrenul cu avem buget mic,ne dusmanesc arbitrii,etc,etc...mic si gretos! 
click pt. Articol 21 July 2019 15:26