Internaționalul Cătălin Petrișor va juca sub comanda lui Florin Nini


Phoenix Galați a bifat al treilea transfer

Conducerea clubului gălățean Phoenix continuă demersurile pentru completarea lotului de jucători cu care se va aborda sezonul 2017-2018 din Liga Națională de Baschet Masculin. Săptămâna s-a încheiat cu cel de-al treilea transfer, Cătălin Petrișor, jucător care se alătură lui Tony Gugino și Marko Pavlovic, jucători transferați anterior.

Petrișor, 25 ani, 188 cm, a evoluat în carieră la SCM U Craiova, SCM Timișoara, CSM CSU Oradea. În sezonul 2016-2017 a evoluat în 35 de meciuri pentru formația orădeană, finalista Cupei României și medaliată cu bronz în campionat, reușind ca medii statistice: 9,6 minute, 1,4 puncte, 1,1 recuperări, 1,5 pase decisive și 0,4 intercepții și ca procentaje: 40% la aruncările de 2 puncte, 23,5 % la aruncările de 3 puncte și 25% la libere.

Mai trebuie subliniat faptul că noua achiziție din tabăra gălățeană a jucat cu CSM Oradea în grupele preliminare Champions League și este component al Naționalei României care peste două săptămâni va debuta la FIBA EuroBasket 2017.



Citește ultimele știri despre CSM Phoenix Galaţi
Vizualizează pagina personală a jucătorului Cătălin Petrișor

Cătălin Rădulescu / 18 August 2017 / 20:25


Galerie foto


2 
Excelent transfer pentru Oradea. 
18 August 2017 20:51
4 
Mult succes Petrișor! 
18 August 2017 21:52
Oldtimer Poate, totusi,
3 
fiind mai aproape de casa, Catalin va reusii "sa-si dea drumul" si sa scape de timorare. Potential are, varsta o are, antrenorul potrivit exista, a scapat de gurile rele aciuite prin galeria Leilor rosii....numai sa vrea si el... Doamne ajuta-i ! Succes Catalin ! 
19 August 2017 08:00
mailman de unde nu-i...
0 
Potential a avut, varsta a avut, antrenor potrivit a avut (sau vrei sa zici ca nu...), de vrut a vrut si el in mod evident, mai ramane ultimul factor: "gurile rele" care nu l-au lasat si de aia nu si-a dat drumul! Hai ca am inteles in sfarsit ce s-a intamplat cu baiatul asta! 
22 August 2017 10:17

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Milos Komatina, al treilea străin care se întoarce din echipa de anul trecut a celor de la SCM Timișoara
Muntenegreanul a fost confirmat de site-ul oficial al clubului bănățean pentru al 4-lea sezon consecutiv 
Dragoș Diculescu a suferit o entorsă în partida cu Finlanda de la Europeanul U20 – divizia B din Portugalia
Internaționalul român va rata restul turneului și cel mai probabil și meciurile naționalei mari din precalificările EuroBasket 2021 
Cătălin Burlacu revine pe prima scenă a baschetului românesc
Fostul căpitan al lui Asesoft o va antrena pe CSA Steaua București 
Tudor Gheorghe rămâne jucătorul lui BCM U Pitești pentru încă un sezon
Al treilea nume confirmat de formația din Trivale pentru stagiunea viitoare 
Maksym Korniienko se desparte de BCMU FC Argeș Pitești
Ucraineanul se întoarce la Dnipro după șase ani 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Andrija Bojic va juca pentru CSO Voluntari
Sârbul revine în LNBM, după experiența de la Poli Iași 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Justas Tamulis
Lituanianul a fost cel mai bun marcator al ardelenilor în sezonul recent încheiat 
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
0 
Si va place. Il felicitati. Ati inceput sa-l si laudati. De asta suntem unde suntem. Usor uita romanul, de aceea isi repeta vesnic greselile si nu progreseaza. 
click pt. Articol 18 July 2019 19:46
mikki pacat ca era in forma..
0 
multa sanatate si revenire rapida pe parchet!!! 
click pt. Articol 18 July 2019 16:28
mikki bun jucator, cu potential de crestere....
0 
cu aruncare precisa, patrundere buna..mi l-as dori la Oradea dar cred ca doar Barnette va mai veni acum.. la Cluj, nu stiu ce sa zic dar nu cred. o fi stiind clubul ceva daca-i ureaza sa-l vada in curand intr-un campionat puternic.. 
click pt. Articol 18 July 2019 16:25
niku25 Doar in Bucuresti.
0 
Asta da tupeu....sa nu mai joace in Bucuresti ca nu vrea nimeni sa faca echipa in Ploiesti..este STEAUA BUCURESTI si trebuie sa joace in BUCURESTI,oricine ar veni la echipa. 
click pt. Articol 18 July 2019 15:40
man_08 Bafta Cataline !
0 
Avand in vedere ca locuieste, impreuna cu familia, intr-o localitate de langa Ploiesti si are o afacere in orasul unde a cunoscut marile performante, cred/sper ca Steaua Bucuresti o sa joace meciurile de pe teren propriu la Ploiesti ( oras unde un primar cretin si un consiliu local potrivnic sportului de performanta au facut tot posibilul si au reusit ca nici un sport de echipa sa nu aibe reprezentante la nivel de seniori). S-a vazut si la meciul nationalei de seniori ca ploiestenilor le e dor de baschetul de performanta. La meciurile de juniori ale echipelor locale(desi nu exista echipe cu mari performante nationale) se strang destul de des chiar si 1000 spectatori. 
click pt. Articol 18 July 2019 13:56
mikki la despartirea Stelei de Sasa Ocokoljic, TB
0 
confirma din surse existenta negocierilor Stelei cu un fost renumit international roman..iar Gyke l-a indicat pe respectivul ca fiind Burlacu..  
click pt. Articol 18 July 2019 13:48
0 
parca anticipa mutarea 
click pt. Articol 18 July 2019 13:39
Tommy T.Gheorghe
0 
Un jucator decent.Este o alegere buna facuta pt ambele tabere! Pitesti va avea un jucator ok pt regula u 23,iar jucatorul se va bucura de minute multe pe parchet! 
click pt. Articol 17 July 2019 23:30
0 
Mi-a placut Gheorghe. Ne mai trebuie un U23 pe langa Maciuca (daca ramane). 
click pt. Articol 17 July 2019 23:25
0 
Normal sa rămână. Mă aștept la un sezon mai consistent din partea lui. Conteaza foarte mult minutele pe care le a jucat sezonul trecut. Cred că mai avem nevoie de un u23, pentru ca Maciuca cred ca i încă prea crud. Korniienko si Bailey nu vor continua. Să vedem cu ce i vom inlocui. 
click pt. Articol 17 July 2019 19:53