Jose Peres Araujo principal încă un sezon la CSM Satu Mare


Sătmărenii i-au făcut o ofertă tentantă lui Dan Fleșeriu, însă acesta a refuzat-o.

Foto: Valentin Todea

Jose Peres Araujo va rămâne principalul formației CSM Satu Mare si în sezonul 2017/2018. Pentru portughezul ce a sosit în anul 2013/2014 în campionatul României, și a petrecut trei ani la Universitatea Vasile Goldiș ICIM Arad, acesta va fi cel de al cincilea sezon consecutiv în Liga Națională de Baschet feminin.

Cu toate că Araujo, venit în vara anului 2016, a semnat un contract valabil pe două sezoane soarta portughezului ca principal al formației sătmărene nu era certă. La scurt timp de la sosirea sa, în cadrul clubului a izbucnit o luptă pentru putere, iar președintele secției de baschet feminin și persoana care l-a adus pe Araujo la cârma formației, Zsolt Feleki, a fost înlăturat de la conducere. Noul venit, Florin Mureșan alături de Vasile Fogel au încercat să-l îndepărteze și pe tehnicianul portughez, însă nu au reusit.

La finalul sezonului competițional, Florin Mureșan și Vasile Fogel au încercat din nou să modifice banca tehnică prin readucerea lui Dan Fleșeriu la Satu Mare. Pentru a-l convinge, cei doi i-au făcut o ofertă aparent de nerefuzat. Cu toate acestea, tehnicianul sibian a decis că dorește să rămână în baschetul masculin în detrimentul celui feminin.

În fine, în cursul zilei de azi Jose Araujo, cu toată opoziția celor doi, a primit votul de încredere din partea clubului pentru a continua alături de CSM Satu Mare. Motivul pentru care s-a decis derularea pe viitor a colaborării este legat și de faptul că Jose Araujo are un contract pe sezonul 2017/2018, iar o eventuală despărțire i-ar costa pe sătmăreni o bună parte din bugetul pentru 2017.



Vizualizează pagina personală a antrenorului Jose Araujo
Citește ultimele știri despre CSM Satu Mare

Bogdan Pîrvu / 12 May 2017 / 17:38


Galerie foto


TDM Fleseriu
-1 
Asa incearca Fleseriu sa isi creasca cota?!? Merge la Floca sa ii mareasca salariul ca a primit mai mult de la SM? WOW!! 
12 May 2017 20:32
csv Medicamente
0 
:)) pune botul :)))) 
13 May 2017 01:35
arifliv Mai bine tăceai.
1 
12 May 2017 20:48
Cristian Chirita In Oas abia azi e 1 aprilie
1 
Ori astia de la SM sunt nerealisti, ori TB incearca o diversiune! Acuma, ce om normal la cap poate sa spere ca un antrenor al unei echipe din primele 4 ale LNBM pleaca la o echipa de fete ce a terminat pe locul 7 in cel mai slab campionat din istoria baschetului feminin romanesc. Nu-i vorba, Fleseriu a scris istorie in LNBF cu SM sau Targoviste, da' totusi!!! Ratiunea a disparut cu totul la unii! 
12 May 2017 21:21
Oldtimer Explicatii
1 
Trebuie sa le explice Tihi care ii " şpilu' " in LNBF si cine are abonament la titlu.... Revenind la lucruri mai serioase, anul trecut, pe vremea asta, dl. Fleseriu primea aceeasi oferta...Din fericire, pt. LNBM & fans, a refuzat politicos. 
13 May 2017 07:21
tepes Dan f
0 
Cum sa vina Dan la SM acum??? Cand taie coasa la sibiu unde e casa lui / inima lui? Tre sa fi dus sa crezi ca doar cu salariu motivezi Un antrenor ce e dedicat performantei 
14 May 2017 02:50

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Andreea Huțanu: „Dorința o să fie și mai mare, doar pentru că jucăm cu Satu Mare și știm foarte bine ce s-a întâmplat în Cupă”
ACS Sepsi SIC găzduiește primele două meciuri ale finalei LNBF cu CSM Satu Mare 
Andrea Olah: „Sunt foarte fericită că am reușit să ajungem din nou în finală după 6 ani”
Jucătoarea din Satu Mare a evoluat pentru CSM și la precedentele două finale de campionat 
Olimpia CSU Brașov câștigă primul meci din finala mică
Alb-albastrele au condus pe toată durata partidei 
Olimpia CSU Braşov învinge pe Universitatea Cluj-Napoca
Olimpia CSU Braşov învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 16 puncte 
Arbitrii primelor două meciuri din finala campionatului feminin
Ultimul act debutează vineri la Sepsi Arena 
Campioana găzduiește primele două meciuri ale finalei LNBF
CSM Satu Mare are o singură victorie cu Sepsi, în 2013 
Succes scontat pentru SCM Timișoara în primul meci pentru locul 5
Gazdele de la Alexandria au folosit multe jucătoare de 16 ani după ce au rămas fără straniere 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe acționată în judecată de o fostă jucătoare pentru 50.000 USD
Conform covăsnenilor, în spatele procesului s-ar afla Sergiu Gherdan, impresarul care a negociat contractul sportivei 
ACS Sepsi SIC poate reuși al doilea event, după cel din 2016
Echipele din Târgoviște, Arad și București au mai câștigat cele două trofee interne în același an 
CS SCM Timisoara învinge pe CST BC Alexandria
CS SCM Timisoara învinge pe CST BC Alexandria la o diferenţă de 34 puncte 
0 
 
click pt. Articol 19 April 2018 20:56
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
VETI VEDEA,CA AM DREPTATE!!! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:16
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SPER CA HARRIS SA AIBE BUN SIMT SI SA NU APARE IN SALA ARENEI DIN SFANTU GHEORGHE.CE ATITUDINE DE SPORTIV...CE NESERIOZITATE DIN PARTEA UNUI OM NECINSTIT CA ACEST CAUTATOR DE BANI SI PRESTIGIU FARA O MUNCA DEPUSA !! RUSINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:13
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SUCCES SECUIENCELOR !! HAI SEPSI SIC !! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:06
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SUCCES FETELOR.HAI SEPSI SIC !!! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:05
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ACEST SCOR AM PREZIS INCA DE SAPTAMANA TRECUTA...numai ca ultrasii clujeni nu au crezut,ca U Cluj este o echipa mediocra...de locul 4 !! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:03
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Ai putea fi un bun supervizor gramatical,care gaseste nod in papura,dar din pacate iti lipseste cel mai important element:creierul!Sportul nu este gramatica ci o competitie. Unul castiga celalalt pierde.Universitatea Kolozsvár pierde si cu Brasovul,dar te linmistesc:veti ocupa totusi locul 4 !! 
click pt. Articol 17 April 2018 17:39
raress23 Invata gramatica mai intai
0 
Dupa vb 
click pt. Articol 13 April 2018 21:50
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Vreau sa remarc ca esti foarte inteligent !!Eu am scris o constatare dupa doua jocuri facute cu SEPSI SIC,unde U a fost aproape lipsit,si am facut o predictie tot pe baza celor vazute>Brasovul este o echipa mai buna ca U,ca atare sper sa castige !!  
click pt. Articol 13 April 2018 18:41
raress23 Hai sictir
0 
Un mare idiot