Kayla Mobley are 12 double-doubles în 13 meciuri din grupa a doua valorică în LNBF


Iringo Debreczi a bifat al doilea double-double în victoria cu CSU CSM Oradea

ACS KSE Târgu s-a impus cu 60-44 acasă cu CSU CSM Oradea în etapa a 3-a din Grupa Galbenă a Ligii Naționale de Baschet Feminin. Kayla Mobley, cea mai bună marcatoare a campionatului, a fost coșghetera meciului și a reușit al 12-lea double-double în grupa valorică inferioară din întrecerea feminină. Și Iringo Debreczi a contribuit cu un double-double, în timp ce de la vizitatoare au fost două jucătoare în double-digits.

Kayla Mobley a petrecut în teren 39:07 minute și a marcat 29 de puncte pentru învingătoare, la care a adăugat 17 recuperări, 2 ofensive, 15 defensive. Americanca a încheiat partida cu 9 reușite de două puncte din 16 încercări (56%), 2 din 11 de la distanță (18%) și 5/8 de la linia de fault (62%). A mai avut 2 pase decisive, 4 greșeli personale, 5 faulturi scoase, 7 mingi pierdute și 3 intercepții, cu +25 indice al eficienței.

Jucătoarea de 28 de ani este cea mai bună marcatoare din Liga Națională de Baschet Feminin, cu 329 de puncte în 13 partide. Primele două din acest clasament au evoluat în a doua grupă valorică atât în prima fază, cât și în a doua. Mobley are medii de 25,3 puncte și 13,4 recuperări (cea mai bună medie din campionat) în 13 meciuri pe care le-a disputat până acum. Are 25,8 eficiență medie în 36:20 minute și mai are 2,5 pase decisive pe meci, 4,4 mingi pierdute, 2,8 intercepții și un capac. Singurul meci din acest sezon pe care nu l-a încheiat în double-double a fost cel cu Rapidu, de la final de octombrie, când a avut 24 de puncte și 9 recuperări. Pe lângă cele 12 double-double-uri din campionat, americanca mai are două și în primul tur al cupei.

Iringo Debreczi și-a trecut în cont al 2-lea double-double în această ediție de campionat și al 3-lea stagional. Jucătoarea de 22 de ani a jucat 35:53 minute în duelul cu orădencele pe care l-a încheiat cu 12 puncte și 12 recuperări (5/7). Aceasta a terminat cu 6/12 din interiorul semicercului și 0/3 de la distanță. A mai avut o pasă decisivă, 2 greșeli personale, 3 mingi pierdute, 2 intercepții și un capac, cu +16 eficiență. Debreczi a jucat în 14 meciuri în acest campionat pentru ACS KSE și are medii de 8,6 puncte, 10,9 recuperări, 1,7 pase decisive, 3 mingi pierdute, 2,1 intercepții și 15 eficiență în 35:42 minute.

De la CSU CSM Oradea, Mirjana Beronja și Ruxandra Chiș au fost în double-digits, cu câte 11 puncte. Sârboaica a jucat 34:01 minute, cu 2/3 la două puncte, 2/5 de la distanță și 1/1 de la linia de fault. A mai avut o recuperare, 4 assist-uri, 6 mingi pierdute și 2 intercepții, cu +8 eficiență. Românca a petrecut în teren 34:35 minute, timp în care a marcat 1 din 4 șuturi din semicerc și 3/9 de la distanță. A mai avut un assist, 5 turnovers și o intercepție, cu -1 eficiență, ieșind cu 5 faulturi.

În clasamentul Grupei Galbene, orădencele sunt pe prima poziție cu 25 de puncte, iar covăsnencele pe 4, cu 19. În etapa următoare, ACS KSE Târgu Secuiesc joacă pe terenul Rapidului, în 19 ianuarie, iar CSU CSM Oradea întâlnește acasă pe CSM Târgu Mureș în 20 ianuarie.

*foto: Zsoli Jeffwarder



Vizualizează pagina personală a jucătorului Kayla Mobley
Vizualizează pagina personală a jucătorului Iringo Debreczi
Citește ultimele știri despre ACS KSE Târgu Secuiesc
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre ACS KSE Târgu Secuiesc vs CS Universitatea CSM Oradea

Andreea Vlase / 14 January 2019 / 14:20


Galerie foto


0 
Doar meseriașul Coldea putea pierde 4 meciuri cu Târgu Secuiesc, echipă bătută inclusiv de echipa de junioare a Alexandriei.  
14 January 2019 23:55
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
HABAR NU AI DE BASCHET.SECUIENCELE IN FRUNTE CU KAYLA SINT MAI BUNE CA ECHIPA TA DE SUFLET.SI NU AM VORBIT DE SEPSI SIC ! 
20 January 2019 17:22

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
LNBF MVP – Etapa 9, F2: Destiny Williams
Americanca a fost cea mai bună jucătoare a celor de la FCC ICIM Arad în succesul de la Brașov 
Lloyd, Denson și Amukamara au marcat trei sferturi din punctele sătmărene în succesul cu CSM Târgoviște
Pivotul a bifat al 7-lea double-double în acest campionat 
Angel Robinson, primul triple-double al sezonului din LNBF în meciul dintre CSM Târgu Mureș și Rapid
Efortul său a fost anulat de performanțele mai multor rapidiste, care s-au impus după prelungiri 
Bogdan Bulj: „În prima jumătate am jucat rău. În sferturile 3 și 4 am arătat ce putem!”
FCC ICIM Arad are două victorii la rând cu noul antrenor pe bancă după ce s-a impus și la Brașov 
Dan Calancea: „Multe sisteme nu au funcționat în atac pentru că nu sunt cunoscute foarte bine de jucătoarele noi”
Olimpia CSU Brașov a pierdut acasă cu FCC ICIM Arad în etapa a 9-a din Grupa Roșie a LNBF 
CSM Satu Mare, succes categoric acasă cu CSM Târgoviște
Gazdele au înscris 30 de puncte pe contraatac  
FCC ICIM Arad câștigă la Brașov și leagă 2 victorii pentru prima dată în acest sezon
Galben-albastrele au dominat sub panou, iar echilibrul s-a rupt după pauza mare 
Agronomia București a oprit seria de 14 înfrângeri cu victoria de acasă cu ACS KSE Târgu Secuiesc
Covăsnencele au jucat fără principala lor armă ofensivă 
Victorie cu peripeții pentru Rapid la Târgu Mureș
Giuleștencele s-au impus după două reprize de prelungiri și s-au grăbit să prindă trenul după meci (Foto) 
CSM Satu Mare și CSM Târgoviște, repetiție pentru sferturile cupei
Ultima confruntare directă a avut nevoie de două reprize de prelungiri 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Succes in continuare Annemarie !Esti minunata si te iubim!! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:54
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
FELICITARI si succes in continuare! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:45
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
FELICITARI FETELOR...ATI REVENIT PE LOCUL PE CARE LE MERITATI ! Atentie,concentrare si joc convingator in continuare! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:44
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
FELICITARI ! Vom ajunge si mai sus in ierarhia europeana ! 
click pt. Articol 08 February 2019 19:02
laca1968 Pentru istetul bagaret!
0 
Suntem cum suntem, dar suntem! Voi unde sunteti? 
click pt. Articol 06 February 2019 13:22
0 
:)))))))) 
click pt. Articol 03 February 2019 22:31
0 
Auzi domnule moderator, ai văzut cumva comentariul anterior celui la care mi-ai dat avertisment?  
click pt. Articol 03 February 2019 20:32
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
NU ESTE NICI O CALE LUNGA !Nu este nici o problema sa pierzi un joc.Probleme este faptul,ca jumatatea echipei este sub valoarea echipei campioane din anii precedenti.SE MUNCESTE TOT ATAT DE BINE SI EFICIENT IN ANTRENAMENTE,ANTRENORUL ESTE TOT ACELASI,STILUL,TACTICA SI STRATEGIA DE JOC ESTE IDENTICA,NUMAI VALOAREA UNORA NU PERMITE PUNEREA IN PRACTICA A SCHEMELOR DE JOC NICI IN APARARE SI NICI IN ATAC.Sa fiim intelegatori,campionatul nu este pierdut cu 1-2 jocuri mai slabe.Haideti fetelor !SUCCES IN CONTINUARE ! 
click pt. Articol 03 February 2019 20:28
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
Aveti perfecta dreptate in analiza d-le Mikes !Trebuie puse la treaba fetele...trebuie sa acceptam si infrangerile,si vom trece peste acest esec,chiar daca avem momentan o echipa mai slabuta fata de anii precedenti.NU ESTE RUSINOS SA PIERZI IN SPORT !Sportul este o competitie...vom castiga campionatul si la anul vom face o echipa si mai competitiva!Aduceti pe Kayla de la Tg.Secuiesc si echipa este intarita ! 
click pt. Articol 03 February 2019 20:21
0 
Aiurea Mr Tihi! 
click pt. Articol 03 February 2019 17:57