Kobe Bryant, Kareem Abdul-Jabbar și Lonzo Ball, printre cei care au salutat trecerea lui LeBron la Los Angeles


Zlatan Ibrahimovic, mesaj viral după ce LeBron James a semnat cu LA Lakers (FOTO)

kobe bryant mesaj lebron lakers

LeBron James a semnat pentru următorii 4 ani cu Los Angeles Lakers, într-o mutare care înseamnă că, pentru prima oară de la accidentarea lui Kobe Bryant, cea mai valoroasă franciză din NBA are șanse reale la câștigarea unui titlu.

Cu un lot cu jucători tineri cu potențial, dar și cu mult cap space pentru a aduce alte superstaruri care sunt liberi de contract, legendarul Magic Johnson și-a făcut treaba cu vârf și îndesat ca președinte al celor de la Lakers. El a fost felicitat chiar de către Kobe Bryant, care a salutat mutarea lui LeBron la Los Angeles și i-a urat bun venit în familia Lakers.

<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

O altă legendă a lui Lakers, Kareem Abdul-Jabbar, la felicitat și el pe Magic pentru aducerea lui LeBron și a spus că ține „degetele încrucișate” pentru o veste bună din San Antonio, cu referire la posibila trecere a lui Kawhi Leonard în California.

Josh Hart, Kyle Kuzma și Lonzo Ball sunt doar o parte dintre tinerii care s-au arătat încântați de faptul că LeBron James a semnat cu Lakers:

Echipa de fotbal american Los Angeles Rams a postat un tweet prin care îl invită pe LeBron din nou la stadion, cu hashtag-ul #LABron.

Și rapper-ul american Snoop Dogg, originar din Los Angeles, a ținut să îi ureze bun venit lui LeBron:

De departe însă cel mai original mesaj l-a avut superstarul lui Los Angeles Galaxy, fotbalistul suedez Zlatan Ibrahimovic: „Acum Los Angeles are un Rege și un Dumnezeu. Zlatan îi urează bun venit lui LeBron James”, a scris enigmaticul atacant suedez pe twitter.

CITEȘTE ȘI: LeBron James a semnat cu Los Angeles Lakers: Care va fi echipa lui James în LA și ce jucători au semnat imediat cu formația din California

*foto: Sports Illustrated



Eduard Popa / 02 July 2018 / 10:07


Galerie foto


0 
Urmeaza o noua era LAKERS! 
02 July 2018 10:18
gyke NBA
0 
Mai ușor cu era pe scări... Are și omul o vârstă  
02 July 2018 10:56
romeovura Conferința de vest
0 
Îi va prii lui James , dar cred că LA LAKERS nu ar fi avut nevoie de un jucător pentru o perioada scurtă , fie vorba și de 4-6 ani. Au nevoie de un jucător care să joace la un nivel bun spre foarte bun și care să se asimileze cu imaginea clubului. Exemple din trecut avem doar nume grele, precum Abdul-Jabar, Magic, Kobe, sunt jucători care au jucat doar pentru LA LAKERS și au devenit imaginea acestui club. Dar in final să fie baschet și mult spectacol. 
02 July 2018 11:45

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Luka Doncic, prestație uluitoare în ultimul meci cu Houston Rockets (Video)
Superstarul sloven a marcat 11 puncte în ultimele 3 minute ale partidei și a adus victoria lui Dallas Mavericks 
Cum a fost la turneul final al primei NBA Jr. League Romania (Galerie foto)
Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” din Cluj-Napoca a câștigat competiția dedicată copiilor cu vârste de 10-11 ani 
NBA: LeBron James, al treilea jucător din istorie care primește titlul de Rookie of the Year și MVP în același sezon?
Cum a fost notat pe foaia de joc superstarul lui Lakers în ultimul meci din campionat (FOTO) 
Paul George, 47 de puncte și game winner în victoria cu Brooklyn Nets
Russell Westbrook a reușit și el un triple-double (Video) 
Nikola Jokic a câștigat duelul de „Moș Nikolae” cu Nikola Vucevic (Video)
Denver Nuggets continuă seria de victorii consecutive, cu încă un meci câștigat în fața lui Orlando Magic 
Giannis Antetokounmpo este jucătorul lunilor octombrie și noiembrie în Conferința de Est, Tobias Harris în Conferința de Vest
Distincția pentru Giannis vine după ce Luka Doncic a fost desemnat cel mai bun debutant în Vest 
NBA: Luka Doncic a fost numit cel mai bun rookie al lunii în conferința de Vest
În Est, această onoare i-a fost acordată lui Trae Young, debutantul Atlantei Hawks 
Mario Hezonja a călcat peste Giannis Antetokounmpo, după un dunk reușit în partida Knicks – Bucks. Video
Grecul i-a făcut o promisiune destul de dură la sfârșitul meciului 
Alex Groza, de pe culmile gloriei în valea disperării
Cine a fost primul etnic român care a ajuns în NBA? 
NBA: Toronto Raptors se impune în fața lui Golden State Warriors, în overtime, după un meci excepțional
Kawhi Leonard a marcat 37 de puncte, Kevin Durant a răspuns cu 51 de puncte (VIDEO) 
0 
mi-au scapat mie aceste stiri ;) 
click pt. Articol 09 December 2018 13:49
ajax Luka
0 
Absolut genial băiatul ăsta.Cred că Atlanta deja regretă că l-au dat la Dallas. La cum joacă nu cred că va rata rookie of the year. 
click pt. Articol 09 December 2018 11:50
ydesh_apu Participanti
0 
Eu apreciez ca au fost suficienti pentru prima editie. As aprecia 500 avand in vedere ca toti erau grupati la o singura tribuna si 3 sectoare erau pline pana la nivelul 2. Nu am vazut o participare atat de numeroasa in Cluj la o intrecere scolara. Este cel mai bun mod de a face publicitate acestui sport. As dori ca asa ceva se se intample si la echipele de liceu. Mediatizat corespunzator, ar putea deveni o traditie a orasului. Felicitari de data asta si organizatorilor ca merita, pentru idee si punerea ei cu succss in practica. 
click pt. Articol 09 December 2018 01:27
Eduard Popa Am promovat
0 
Am promovat evenimentul inca din momentul in care ni s-a adus la cunostinta prima oara ca se va desfasura in Romania.

http://www.totalbaschet.ro/articol/NBA-Junior-ajunge-%C3%AEn-Rom%C3%A2nia-Primul-camp-va-avea-loc-la-Cluj-Napoca~57385

Apoi, am scris si dupa tragerea la sorti, de acum doua luni de zile.

http://www.totalbaschet.ro/articol/Reportaj-Prima-lig%C4%83-NBA-Junior-din-Rom%C3%A2nia-a-luat-startul-luni-la-Cluj-Napoca~63296

Asta cu toate ca noi nu am fost parteneri media la acest eveniment, dar ne chinuim sa sustinem baschetul romanesc cum putem, chiar daca nu primim prea mult sprijin. :) 
click pt. Articol 08 December 2018 23:51
studentU imi pare rau
0 
ca am aflat doar dupa de acest eveniment. Rolul media de profil ar fi sa promoveze cat mai mult astfel de evenimente. Jocuri de lumini cu sala goala sau cu cativa parinti (din ce se vede din poze). Felicitari organizatorilor si sa speram ca participantii si familiile lor au inteles corect semnificatia unui astfel de eveniment, o sarbatoare, un omagiu adus baschetului, nu un motiv de impaunare pt parintii copiilor care sunt abia initiati in acest sport. 
click pt. Articol 08 December 2018 23:07
studentU un articol
0 
cumva potrivit pt 1 Decembrie. Suntem un popor cu potential imens in cvari domenii dar caruia ii plac "scurtaturile" si pierde mult pe mentalitatea asta. 
click pt. Articol 01 December 2018 23:21
gyke Orlando
0 
Incredibil de slabă apărarea lui Cedi Osman la faza asta... Știu că e doar începutul sezonului, dar era totuși egalitate și posibil ultimul atac al meciului. În fine, mă bucur pentru Orlando, una din echipele mele favorite, cu Vucevic, Fournier, Gordon și acum Bamba. Sper să prindă un loc de playoff sezonul ăsta. Exact acum un an eram în Amway Center și am avut ocazia să îi văd într-un meci cu Celtics. Atunci au pierdut și a fost începutul alunecării lor spre subsolul clasamentului.  
click pt. Articol 06 November 2018 23:11
0 
nu credeam sa il mai vad dand mai mult de 10 puncte. tipu asta arunca anul trecut intr-o sala de liceu goala, sperand sa se intoarca inapoi in nba...

cu ocazia asta, azi port adidas drose 5  
click pt. Articol 01 November 2018 18:05
romeovura Thompson
0 
Un record opținut in mai puțin de 3 sferturi de meci. A jucat dacă nu mă înșel până în sfertul 3( din care doar 6-8 minute din cele 12 minute cat are un sfert în NBA). 
click pt. Articol 31 October 2018 17:03
trancer Thompson
0 
Fantastic ce aruncare rapida are! 
click pt. Articol 30 October 2018 15:41