Kris Richard, în fața unei noi prestații bune, Sean Denison aproape de un double double

Mara Mihăilescu

21.05.2018

csu sibiu oradea kris richard

CSU Sibiu a reușit să profite de avantajul terenului propriu în meciul doi din seria contra celor de la CSM CSU Oradea, învingând cu scorul 85-78 (28-17, 19-18, 15-22, 23-21).

Cel mai bun jucător al oradenilor a fost același Kris Richard.

În 28:51 minute petrecute pe parchet, acesta a marcat 19 puncte, cu procentaje de 50% la aruncările de două puncta (6/12), 25% la aruncările de trei puncta (1/4) și 57% la linia de aruncări libere (4/7).

La acestea a adăugat 3 recuperări și 4 pase decisive, totalizând pentru un indice de eficiență de 15.

De asemenea, un aport foarte bun adus în această partidă a fost cel al lui Sean Denison.

În 29:47 minute în teren, pivotul oradenilor a marcat 10 puncte, cu procentaje de 80% la aruncările de două puncte(4/5) și  66% la linia de libere(2/3).

Acesta a fost foarte aproape să reușească un double double, având 9 recuperări (4 ofensive, 5 defensive).

Elevii lui Cristian Achim urmează să desfășoare următoarele două partide din această serie pe teren propriu, după ce au reușit o victorie din două posibile în Sala Transilvania din Sibiu.

*foto: facebook CSU Sibiu