Kyndall Dykes, decisiv în partida contra CSM CSU Oradea


Americanul a înscris punctele victoriei

U-BT Cluj Napoca s-a impus a treia oară în această ediție de campionat în fața campioanei en-titre. Oaspeții au dominat mare parte din partidă, însă bihorenii au avut o revenire în forță în repriza secundă și spectatorii au avut parte de un final de foc. Clujenii și-au adjudecat partida,  datorită reușitei lui Kyndall Dykes.

Astfel, americanul a fost jucătorul decisiv al partidei. Dykes a jucat 30 de minute, timp în care a adunat 19 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă, toate pentru un indice al eficienței de +10. Extrema a marcat 6/14 de la 2 puncte  (43%), 2/3 de la 3 puncte  (67%) și  1/2 de la linia de fault (50%).

În această ediție a Ligii Naționale de Baschet Masculin, Kyndall Dykes a adunat medii de 18.6 puncte, 4.5 recuperări și 3.4 pase decisive, toate pentru o cotă a eficienței de +18.4 pe meci.

Darrin Dorsey a fost cel mai eficient jucător al ardelenilor, reușind să-și treacă în cont 17 puncte, 6 recuperări și 6 pase decisive, toate pentru un indice al eficienței de +22. Americanul a înscris 1/3 de la 2 puncte (33%) și  5/8 de la 3 puncte (63%). Cu cele 17 puncte marcate, americanul a stabilit și un nou record personal.

În acest sezon de LNBM, Darrin Dorsey a adunat medii de 9.0 puncte, 3.1 recuperări și 3.9 pase deicisive, toate pentru o cotă a eficienței de +11.3 pe meci.

 

*foto: Manases Sandor



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre U BT Cluj-Napoca vs CSM CSU Oradea

Ana-Maria Tutunaru / 10 February 2019 / 20:22


Galerie foto


vass bela Azi da,
-1 
a fost decisiv si pt ca Richards a ratat . In meciurile trecute pierdute pe final, n-a mai fost decisiv, dimpotriva . Cum departe sunt vremurile cand Rasic era number one, ceea ce e de inteles dupa asa o accidentare, plus ca a ajuns deja la o varsta maricica , deci pt sezonul viitor trebuie tinut cont si de acest lucru . Asta daca se vrea performanta ! 
10 February 2019 20:43
Stefan Cj vass bela
0 
Daca nu era Kyndall era Richards (referitor la articol). Asta e! Nu putem castiga tot timpul mai si pierdem. Totusi suntem pe locul 2.  
10 February 2019 21:16
u66 Rasic
0 
Ca om venit de pe banca, eu spun că Rasic isi face inca bine treaba. Ofera mai multă siguranță echipei si noua spectatorilor. După mine, daca e sănătos, ar mai avea loc în echipa si anul viitor. S-a vazut aseara ca avem banca scurta si avem probleme cam pe toate pozitiile. 
11 February 2019 10:22
studentU Well done
0 
KD! You're the best!  
10 February 2019 22:49

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Bogdan Popa va juca la SCM Timișoara în sezonul 2019-2020
Formația timișoreană va fi a 3-a din LNBM la care joacă Popa după revenirea din Spania 
Marius Ciotlăuș: „Sper să obținem un rezultat istoric împreună în noua ediție”
Continuarea la BCM U FC Argeș Pitești a fost prima opțiune pentru jucătorul de 23 de ani 
Surse: Monyea Pratt va juca din sezonul viitor la SCM U Craiova
Americanul a evoluat în ultimele două sezoane la CSU Sibiu 
SCM Timișoara l-a transferat pe Amaury Gorgemans
Pivotul belgian va fi la prima experiență în străinătate  
Marius Ciotlăuș continuă la BCM U FC Argeș Pitești
Extrema va fi la al 3-lea sezon consecutiv alături de alb-violeți 
Victor Petrache, foarte aproape să semneze cu SCMU Craiova (Surse)
Jucătorul de 22 de ani și-a îmbunătățit media de minute în ultima ediție a LNBM la Steaua 
Rareș Uță va evolua la U-BT Cluj-Napoca în următorul sezon
Ardelenii au confirmat și transferul lui Patrick Richard la echipa de sub Feleac 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Ossiryss Ciotlaus
0 
Și eu sper! Vreau, ma topesc! Tu vei fi miezu', asa ca te susțin! 
click pt. Articol 23 July 2019 22:01
0 
Da , este corecta informatia..se incearca aducerea lui tyler ! 
click pt. Articol 23 July 2019 20:50
0 
Stii ceva legat de laser?sau bazat pe ce a spus mai sus "fan craiova"? 
click pt. Articol 23 July 2019 19:53
gyke Mișto
0 
Hai că o să vă distrați cu Laser și cu Mo sezonul viitor.  
click pt. Articol 23 July 2019 19:34
0 
@76ers - am aceeasi parere. Sibiul nu a mai insistat pt Pratt si Craiova a intrat pe fir. Se pare ca la Craiova se prefera jucatorii deja afirmati in campionatul nostru. 
click pt. Articol 23 July 2019 17:03
0 
@sebi, no, suntem curiosi acum, zi-i numele. 
click pt. Articol 23 July 2019 16:35
0 
Eu de laser nu stiu nimic :))) 
click pt. Articol 23 July 2019 16:10
0 
Incepe cu "La" si se termina cu "ser" 
click pt. Articol 23 July 2019 16:07
76ers mikki
0 
Pai sunt situatii total diferite, Gajovic a purtat negocieri in paralel cu Pitesti si Craiova si a ales oferta mai mare. Craiova probabil a intrat in discutii cu Pratt dupa ce el a refuzat sa prelungeasca cu Sibiul si stiau despre situatia cu Gajovic...Poate ca Mo a acceptat o oferta asemanatoare cu cea venita de la Sibiu, ma indoiesc ca este cu mult mai mare, din dorinta de a le arata celor de la Sibiu ce au pierdut... 
click pt. Articol 23 July 2019 16:06
0 
Spune-ne :) Runkauskas, Flowers, Pasalic, Tamulis? 
click pt. Articol 23 July 2019 16:01