Kyndall Dykes va purta o încălțăminte specială în derby-ul cu CSM CSU Oradea. Răspunsul lui Bobe Nicolescu (Update)


Veteranul american va avea în picioare o pereche de ghete făcută cunoscută de Michael Jordan în finala din 1997

kyndall dykes u bt cluj

U-BT Cluj va primi duminică vizita celor de la CSM CSU Oradea, în etapa a 13-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin, Grupa Valorică A.

 

 


update, ora 17:00 Bobe Nicolescu i-a răspuns lui Kyndall Dykes. Românul a postat pe facebook ghetele de baschet pe care le va purta la derby-ul cu U-BT Cluj, cu un mesaj adresat indirect americanului. „Un nou an, aceleași ghete faine”


Știre inițială

Vedeta lui U-BT Cluj, Kyndall Dykes, a postat pe instagram ce pereche va încălța la meciul contra bihorenilor. Kyndall va evolua contra lui CSM CSU Oradea având în picioare o pereche Air Jordan XII Bred – Retro. O astfel de pereche costă cel puțin 300 de dolari pe site-urile de specialitate.

kyndall dykes u bt

Aceste ghete de baschet sunt replici după cele purtate de Michael Jordan în meciul 5 al Finalei NBA din 1997. Atunci, cel considerat cel mai bun jucător din istorie a marcat 38 de puncte, inclusiv un coș de 3 puncte cu 25 de secunde rămase pentru a asigura victoria celor de la Bulls, scor 90-88. Asta cu toate că în ziua meciului Jordan a suferit de gripă, în așa-numitul „Flu Game”.

În cele din urmă Chicago avea să câștige Finala NBA în patru meciuri și să își adjudece al cincilea titlu în șapte ani.

Revenind la Dykes și la U-BT Cluj, ardelenii vor da piept cu campioana en-titre duminică, de la ora 18:00, într-un meci care va difuzat pe Digi Sport 2.

*foto: Mircea Roșca/ instagram

PS: Mulțumesc lui Marius Vasilescu, cel care m-a ajutat cu expertiza sa în materie de ghete de baschet. Recomand blogul său de baschet, care poate fi accesat pe mariuscv.ro



Vizualizează pagina personală a jucătorului Kyndall Dykes
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre U BT Cluj-Napoca vs CSM CSU Oradea

Eduard Popa / 06 January 2019 / 11:00


Galerie foto


raress23 Go Dykes
0 
 
06 January 2019 11:13
callycally Ora meciului
0 
Nu de la 18:00 e meciul? 
06 January 2019 11:19
0 
La ora 18 este meciul.  
06 January 2019 11:26
0 
AM VRUT SĂ VĂD DACĂ MĂ CITIȚI PÂNĂ LA CAPĂTUL ARTICOLULUI!

Glumesc. Am greșit. Am modificat acum. :))

Mulțumesc că mi-ați atras atenția.

Duminică faină! 
06 January 2019 11:39
Eduard Popa dar acum serios
0 
Cum de nu e derby-ul rundei de la ora 19:45? M-as fi asteptat ca U-BT - Oradea sa fie capul de afis. :)  
06 January 2019 11:45
TitiAcs La acea ora
1 
va fi probabil a n-spea reluare a emisiunii cu "mister" ilie dumitrescu sau ceva meci din divizia a 4-a din Spania ( ca numai acolo se joca fotbal acum ). :() 
06 January 2019 12:20
studentU lasa ca am evoluat
0 
de pe digi4 pe 2 😁 
06 January 2019 12:22
mailman baschetii zburatori
3 
Ora e stabilita "preferential" de catre televiziune cu gandul la: suporterii oradeni care astfel au posibilitatea sa ajunga tot astazi inapoi acasa (o ora prin "coada" din Floresti si inca trei in coloana pana la Oradea, cu pauza in Negreni la o bere de bucurie!), dar si la cei clujeni care de la ora 20,00 incolo pot face "analiza jocului" vis-a-vis la o bere la Sportul impreuna cu toate calculele de clasament privind cele trei echipe aflate la egalitate de victorii (10-4) la finalul acestei faze de campionat dupa etapa de saptamana viitoare...  
06 January 2019 16:04
studentU @mailman
1 
bravo, ai umor :) speram ca nu va opriti in seara asta la Negreni;) 
06 January 2019 16:49
m.sandor mailman
0 
Se pare ca viceversa nu tine.Daca nu ma insel , meciul din Oradea a fost de la 8 seara.:) .. 
06 January 2019 21:36
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Viol, in toata regula cuvantului. Oradea a jucat ca la Sibiu, fara Valeika si partial Denison, cu Pasalic si Gynard carora le-au cazut greu carnatii si sarmalele de Craciun. 
06 January 2019 20:23

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Milos Komatina, al treilea străin care se întoarce din echipa de anul trecut a celor de la SCM Timișoara
Muntenegreanul a fost confirmat de site-ul oficial al clubului bănățean pentru al 4-lea sezon consecutiv 
Dragoș Diculescu a suferit o entorsă în partida cu Finlanda de la Europeanul U20 – divizia B din Portugalia
Internaționalul român va rata restul turneului și cel mai probabil și meciurile naționalei mari din precalificările EuroBasket 2021 
Cătălin Burlacu revine pe prima scenă a baschetului românesc
Fostul căpitan al lui Asesoft o va antrena pe CSA Steaua București 
Tudor Gheorghe rămâne jucătorul lui BCM U Pitești pentru încă un sezon
Al treilea nume confirmat de formația din Trivale pentru stagiunea viitoare 
Maksym Korniienko se desparte de BCMU FC Argeș Pitești
Ucraineanul se întoarce la Dnipro după șase ani 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Andrija Bojic va juca pentru CSO Voluntari
Sârbul revine în LNBM, după experiența de la Poli Iași 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Justas Tamulis
Lituanianul a fost cel mai bun marcator al ardelenilor în sezonul recent încheiat 
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
0 
Si va place. Il felicitati. Ati inceput sa-l si laudati. De asta suntem unde suntem. Usor uita romanul, de aceea isi repeta vesnic greselile si nu progreseaza. 
click pt. Articol 18 July 2019 19:46
mikki pacat ca era in forma..
0 
multa sanatate si revenire rapida pe parchet!!! 
click pt. Articol 18 July 2019 16:28
mikki bun jucator, cu potential de crestere....
0 
cu aruncare precisa, patrundere buna..mi l-as dori la Oradea dar cred ca doar Barnette va mai veni acum.. la Cluj, nu stiu ce sa zic dar nu cred. o fi stiind clubul ceva daca-i ureaza sa-l vada in curand intr-un campionat puternic.. 
click pt. Articol 18 July 2019 16:25
niku25 Doar in Bucuresti.
0 
Asta da tupeu....sa nu mai joace in Bucuresti ca nu vrea nimeni sa faca echipa in Ploiesti..este STEAUA BUCURESTI si trebuie sa joace in BUCURESTI,oricine ar veni la echipa. 
click pt. Articol 18 July 2019 15:40
man_08 Bafta Cataline !
0 
Avand in vedere ca locuieste, impreuna cu familia, intr-o localitate de langa Ploiesti si are o afacere in orasul unde a cunoscut marile performante, cred/sper ca Steaua Bucuresti o sa joace meciurile de pe teren propriu la Ploiesti ( oras unde un primar cretin si un consiliu local potrivnic sportului de performanta au facut tot posibilul si au reusit ca nici un sport de echipa sa nu aibe reprezentante la nivel de seniori). S-a vazut si la meciul nationalei de seniori ca ploiestenilor le e dor de baschetul de performanta. La meciurile de juniori ale echipelor locale(desi nu exista echipe cu mari performante nationale) se strang destul de des chiar si 1000 spectatori. 
click pt. Articol 18 July 2019 13:56
mikki la despartirea Stelei de Sasa Ocokoljic, TB
0 
confirma din surse existenta negocierilor Stelei cu un fost renumit international roman..iar Gyke l-a indicat pe respectivul ca fiind Burlacu..  
click pt. Articol 18 July 2019 13:48
0 
parca anticipa mutarea 
click pt. Articol 18 July 2019 13:39
Tommy T.Gheorghe
0 
Un jucator decent.Este o alegere buna facuta pt ambele tabere! Pitesti va avea un jucator ok pt regula u 23,iar jucatorul se va bucura de minute multe pe parchet! 
click pt. Articol 17 July 2019 23:30
0 
Mi-a placut Gheorghe. Ne mai trebuie un U23 pe langa Maciuca (daca ramane). 
click pt. Articol 17 July 2019 23:25
0 
Normal sa rămână. Mă aștept la un sezon mai consistent din partea lui. Conteaza foarte mult minutele pe care le a jucat sezonul trecut. Cred că mai avem nevoie de un u23, pentru ca Maciuca cred ca i încă prea crud. Korniienko si Bailey nu vor continua. Să vedem cu ce i vom inlocui. 
click pt. Articol 17 July 2019 19:53