Lacune mari la turneul 3x3 de la Mediaș


Turneul organizat de 3x3 România pe Târnava Mare a întâmpinat numeroase probleme

Astăzi, 14 februarie 2019, au început primele turnee din 3x3 Cupa României. Turneele se desfășoară la Arena de Baschet din București și la Sala Sporturilor din Mediaș.

Pe adresa redacției noastre au fost semnalate mai multe probleme organizatorice la turneul de la Mediaș.

Prima problemă este cea legată de program. 3x3 România a programat tragerea la sorți la ora 15:30 dar până la startul partidelor, programul nu a apărut nicăieri. Pe unul dintre cele două terenuri din Sala Sporturilor din Mediaș se află un singur arbitru, iar pe un alt teren nu există timer de 12 secunde, cât durează un atac în baschetul 3x3.

„Există o defecțiune tehnică la unul dintre ceasuri care sigur se va remedia până la turneul de mâine. Din păcate sunt foarte puțini arbitrii specializați pe 3x3 în zonă, iar din București nu au putut veni decât 3. Mulțumim pentru interes și pentru încredere!” reacția 3x3 România după semnalarea problemelor și pe pagina lor de pe un site de socializare.

La Mediaș se duelează 12 echipe: CSM Medias, BC CSU Sibiu, SCM Timisoara, Universitatea Cluj-Napoca, U-BT Cluj-Napoca, CSM CSU Oradea, CSM Tg. Mures, CSM Sighetu Marmatiei, CSM VSKC Miercurea Ciuc, SCMU Craiova, BCMU FC Arges Pitesti și ACS Tg. Jiu.

Astăzi, 14 februarie, are loc primul turneu iar până duminică, 17 februarie, se vor desfășura și celelalte trei turnee din cadrul 3x3 Cupa României.



Bogdan Isailă / 14 February 2019 / 17:45


Galerie foto


gyke Scuze
0 
... dacă încep să semăn cu studentU, dar mă seacă expresia asta "de pe un site de socializare"... Zi-i frate Facebook, că nu îi sunteți din grupuri concurente.  
14 February 2019 17:58
1 
Buna asta Auzi, ca scuze ca seman cu studentU 😃 Eu ofer practic servicii gratuite de editing si proof reading pt TB 🤓 
14 February 2019 22:42
gyke Păi tocmai
1 
Eu nu vreau să le fac gratuit și tu strici piața 😁. Acum serios, pe mine nu mă deranjează câte un cuvânt două greșite într-un articol, oamenii nu sunt ziariști de meserie, dar încearcă să îți ofere o informație cât se poate de rapid. Acum, viteza de reacție e primordială și astfel de erori apar. Dar genul de exprimare din articolul de mai sus, pentru mine, e deranjantă. Deci, până la urmă, fiecare cu fixurile lui...  
15 February 2019 07:59
0 
ca nici presa care se da profi tot nu evita erorile ;)

Dar, sa fim sinceri, sa recitesti un text de jumatate de pagina inainte de a-l publica mi se pare un efort minim si iti acopera 90% din erorile astea "din graba".  
15 February 2019 09:27

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Statele Unite și China, în premieră campioane la FIBA 3x3 World Cup
Au mai urcat pe podium Letonia și Polonia, la masculin, Ungaria și Franța, la feminin 
România a fost aproape de o surpriză cu Serbia în întrecerea masculină de la Jocurile Europene
Ambele echipe de 3x3 ale României au avut o victorie și 2 înfrângeri în faza grupelor 
România se oprește în sferturi la FIBA 3x3 World Cup 2019
Tricolorele au ținut aproape de China, dar diferența de talie și-a spus cuvântul 
Înfrângeri usturătoare pentru naționalele României la Jocurile Europene de la Minsk
Germania și Polonia au trecut la pas de formațiile tricolore în prima zi a competiției de 3x3 
România va lupta cu China pentru un loc în semifinalele FIBA 3x3 World Cup
Adversara tricolorelor este primul cap de serie din competiția feminină și are un plus de înălțime 
România, calificată în sferturile FIBA 3x3 World Cup
Tricolorele au încheiat grupa pe locul 2, după Spania 
Început în forță pentru România la FIBA 3x3 World Cup
Tricolorele au încheiat înainte de limită ambele meciuri din prima zi, cu Mongolia și Cehia 
Sonia Ursu, în top 10 jucătoare de urmărit la FIBA 3x3 World Cup
Mezina lotului României debutează astăzi la mondial, alături de Stoenescu, Mărginean și Irimia 
Modificări în echipa de 3x3 masculin a României pentru Jocurile Europene de la Minsk
Radu Paliciuc și Baris Aktas și-au păstrat locul în formație 
Tricolorele își încep marți participarea la FIBA 3x3 World Cup 2019
România va fi reprezentată de Stoenescu, Mărginean, Irimia și Ursu la competiția de la Amsterdam 
0 
Bravo Vacaresculeeeee 
click pt. Articol 22 June 2019 00:22
0 
Inca o performanta marca Vacarescu 🤭 
click pt. Articol 07 May 2019 15:11
0 
ca nici presa care se da profi tot nu evita erorile ;)

Dar, sa fim sinceri, sa recitesti un text de jumatate de pagina inainte de a-l publica mi se pare un efort minim si iti acopera 90% din erorile astea "din graba".  
click pt. Articol 15 February 2019 09:27
gyke Păi tocmai
0 
Eu nu vreau să le fac gratuit și tu strici piața 😁. Acum serios, pe mine nu mă deranjează câte un cuvânt două greșite într-un articol, oamenii nu sunt ziariști de meserie, dar încearcă să îți ofere o informație cât se poate de rapid. Acum, viteza de reacție e primordială și astfel de erori apar. Dar genul de exprimare din articolul de mai sus, pentru mine, e deranjantă. Deci, până la urmă, fiecare cu fixurile lui...  
click pt. Articol 15 February 2019 07:59
0 
Buna asta Auzi, ca scuze ca seman cu studentU 😃 Eu ofer practic servicii gratuite de editing si proof reading pt TB 🤓 
click pt. Articol 14 February 2019 22:42
gyke Scuze
0 
... dacă încep să semăn cu studentU, dar mă seacă expresia asta "de pe un site de socializare"... Zi-i frate Facebook, că nu îi sunteți din grupuri concurente.  
click pt. Articol 14 February 2019 17:58
0 
Bozgori nesimțiți, trec pe listă o jucătoare grav accidentată in septembrie.  
click pt. Articol 14 November 2018 22:57
Oldtimer Anticipatie ?
0 
Dupa ultimele isprăvi in materie de regulamente si strategii (sa vedem ce va fi si cu cererea CSMBuc ) poate ar fi oportuna mutarea sediului FRB la Circ...asa, sa fie si sediul pe masura prestatiei... 
click pt. Articol 11 September 2018 18:43
laca1968 trancer
0 
Sunt obosit mosule! Nu mai pot! E mai rau ca in Somalia! 
click pt. Articol 01 August 2018 18:56
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Federatie sa faca un campionat special cu streetbolul si sa lasa in pace liga nationala de baschet.Ce obligatie bizara!!Incet cu incetul tara ramane fara baschet din cauza unor prevederi bizare!!Vom pretesta urat de tot impotriva masurilor aberante si bizare !!
 
click pt. Articol 01 August 2018 18:15