Stiri Liga I Masculin

Liga 1 M. Thriller la Ploiești. Brăila a câștigat după două reprize de prelungiri

Ana-Maria Tutunaru

13.02.2018

csm ploiesti cuza sport braila

În săptămâna aceasta, s-a jucat a patra etapă a Ligii 1 masculin. Meciul rundei s-a jucat cu siguranță la Ploiești, unde Cuza Sport s-a impus în fața CSM-ului cu 106-105, după două reprize de prelungiri. Veteranul Burlacu a fost cel mai bun marcator al partidei, cu 50 de puncte, dar a ieșit din cauza a 5 greșeli personale.

Rezultate etapa a IV-a Liga 1

CN Aurel Vlaicu București 7684 CSU Știința București

ABC Athletic Constanta 79 - 60 CSM Mediaș

Cel mai bun marcator al partidei a fost Booth de la Constanța, cu 24 de puncte.

CSM Ploiești 105 - 106 CS Cuza Sport Brăila

Cătălin Burlacu – 50 pct, Eugeniu Melnic – 22 pct/ Jackson – 19 pct, Andrieș și Movileanu câte 17 pct

CSM Sighetu Marmatiei 5470 CSO Voluntari

Cei mai buni marcatori de la Voluntari au fost Neguț (20 de pct), Dumitrescu (13 pct) și Neagoe (12).

În etapa a V-a se vor juca următoarele partide.