Minute | 09:57 |
Puncte | 12 |
Pase decisive | 0 |
Recuperari | 3 |
Eficienta | 10 |
Federația Română de Baschet a anunțat programul pentru sezonul 2014/2015 din Liga I. La start vor fi 24 de echipe care au fost împărțite în trei grupe. Dintre cele 24 de echipe înscrise în Liga I, 13 sunt echipe satelit ale formațiilor din LNBM. Competiția va începe la începutul lunii octombrie iar datele de desfășurare a partidelor urmează să fie decise.
În ceea ce privește Liga I feminin se ia în calcul comasarea cu CN U20 feminin din cauza numărului mic de echipe înscrise. Decizia referitoare la Liga I feminin va fi luată și anunțată în zilele următoare de FRB.
Liga 1 Masculin
Grupa A
C.S.U. Ploiesti
C.S. Phoenix Galati
C.S. Cuza Sport Braila
C.S. Politehnica Iasi
C.S. Gaz Metan Medias
C.S.A. Steaua Bucuresti
B.C.M.U. Pitesti
C.S.Universitatea Brasov
TUR
Etapa 1 - 05.10.2014
C.S.Universitatea Brasov -C.S.U. Ploiesti
C.S. Phoenix Galati- B.C.M.U. Pitesti
C.S.A. Steaua Bucuresti -C.S. Cuza Sport Braila
C.S. Politehnica Iasi C.S. -Gaz Metan Medias
Etapa 2 - 12.10.2014
C.S.U. Ploiesti -B.C.M.U. Pitesti
C.S.Universitatea Brasov- C.S.A. Steaua Bucuresti
C.S. Gaz Metan Medias -C.S. Phoenix Galati
C.S. Cuza Sport Braila -C.S. Politehnica Iasi
Etapa 3 - 19.10.2014
C.S.A. Steaua Bucuresti - C.S.U. Ploiesti
B.C.M.U. Pitesti - C.S. Gaz Metan Medias
C.S. Politehnica Iasi - C.S.Universitatea Brasov
C.S. Phoenix Galati - C.S. Cuza Sport Braila
Etapa 4 - 26.10.2014
C.S.U. Ploiesti C.S. - Gaz Metan Medias
C.S.A. Steaua Bucuresti - C.S. Politehnica Iasi
C.S. Cuza Sport Braila - B.C.M.U. Pitesti
C.S.Universitatea Brasov - C.S. Phoenix Galati
Etapa 5 - 02.11.2014
C.S. Politehnica Iasi - C.S.U. Ploiesti
C.S. Gaz Metan Medias - C.S. Cuza Sport Braila
C.S. Phoenix Galati - C.S.A. Steaua Bucuresti
B.C.M.U. Pitesti - C.S.Universitatea Brasov
Etapa 6 - 09.11.2014
C.S.U. Ploiesti - C.S. Cuza Sport Braila
C.S. Politehnica Iasi - C.S. Phoenix Galati
C.S.Universitatea Brasov - C.S. Gaz Metan Medias
C.S.A. Steaua Bucuresti - B.C.M.U. Pitesti
Etapa 7 - 16.11.2014
C.S. Phoenix Galati - C.S.U. Ploiesti
C.S. Cuza Sport Braila - C.S.Universitatea Brasov
B.C.M.U. Pitesti - C.S. Politehnica Iasi
C.S. Gaz Metan Medias - C.S.A. Steaua BucurestiRETUR
Etapa 8 - 30.11.2014
C.S.U. Ploiesti - C.S.Universitatea Brasov
B.C.M.U. Pitesti - C.S. Phoenix Galati
C.S. Cuza Sport Braila - C.S.A. Steaua Bucuresti
C.S. Gaz Metan Medias - C.S. Politehnica Iasi
Etapa 9 - 07.10.2014
B.C.M.U. Pitesti - C.S.U. Ploiesti
C.S.A. Steaua Bucuresti - C.S.Universitatea Brasov
C.S. Phoenix Galati - C.S. Gaz Metan Medias
C.S. Politehnica Iasi - C.S. Cuza Sport Braila
Etapa 10 - 14.12.2014
C.S.U. Ploiesti C.S.A. - Steaua Bucuresti
C.S. Gaz Metan Medias - B.C.M.U. Pitesti
C.S.Universitatea Brasov - C.S. Politehnica Iasi
C.S. Cuza Sport Braila - C.S. Phoenix Galati
Etapa 11 - 21.12.2014
C.S. Gaz Metan Medias - C.S.U. Ploiesti
C.S. Politehnica Iasi - C.S.A. Steaua Bucuresti
B.C.M.U. Pitesti - C.S. Cuza Sport Braila
C.S. Phoenix Galati - C.S.Universitatea Brasov
Etapa 12 - 11.01.2015
C.S.U. Ploiesti - C.S. Politehnica Iasi
C.S. Cuza Sport Braila - C.S. Gaz Metan Medias
C.S.A. Steaua Bucuresti - C.S. Phoenix Galati
C.S.Universitatea Brasov - B.C.M.U. Pitesti
Etapa 13 - 18.01.2015
C.S. Cuza Sport Braila - C.S.U. Ploiesti
C.S. Phoenix Galati - C.S. Politehnica Iasi
C.S. Gaz Metan Medias - C.S.Universitatea Brasov
B.C.M.U. Pitesti - C.S.A. Steaua Bucuresti
Etapa 14 - 25.01.2015
C.S.U. Ploiesti - C.S. Phoenix Galati
C.S.Universitatea Brasov - C.S. Cuza Sport Braila
C.S. Politehnica Iasi - B.C.M.U. Pitesti
C.S.A. Steaua Bucuresti - C.S. Gaz Metan Medias
Grupa B
C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc
C.S. For You Bistrita Nasaud
B.C. Timisoara
C.S.M. Oradea
C.S.B.C. Timba Timisoara
C.S. Universitatea Cluj Napoca
C.S. West Olympia Phoenix Arad
C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca
TUR
Etapa 1 - 05.10.2014
C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca - C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc
C.S. For You Bistrita Nasaud -C.S. West Olympia Phoenix Arad
C.S. Universitatea - Cluj Napoca B.C. Timisoara
C.S.M. Oradea - C.S.B.C. Timba Timisoara
Etapa 2 - 12.10.2014
C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc - C.S. West Olympia Phoenix Arad
C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca - C.S. Universitatea Cluj Napoca
C.S.B.C. Timba Timisoara - C.S. For You Bistrita Nasaud
B.C. Timisoara - C.S.M. Oradea
Etapa 3 - 19.10.2014
C.S. Universitatea Cluj Napoca - C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc
C.S. West Olympia Phoenix Arad - C.S.B.C. Timba Timisoara
C.S.M. Oradea - C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca
C.S. For You Bistrita Nasaud - B.C. Timisoara
Etapa 4 - 26.10.2014
C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc - C.S.B.C. Timba Timisoara
C.S. Universitatea Cluj Napoca - C.S.M. Oradea
B.C. Timisoara C.S. - West Olympia Phoenix Arad
C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca - C.S. For You Bistrita Nasaud
Etapa 5 - 02.11.2014
C.S.M. Oradea - C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc
C.S.B.C. Timba Timisoara - B.C. Timisoara
C.S. For You Bistrita Nasaud C.S.- Universitatea Cluj Napoca
C.S. West Olympia Phoenix Arad C.S.- U‐Mobitelco Cluj Napoca
Etapa 6 - 09.11.2014
C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc - B.C. Timisoara
C.S.M. Oradea - C.S. For You Bistrita Nasaud
C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca - C.S.B.C. Timba Timisoara
C.S. Universitatea Cluj Napoca - C.S. West Olympia Phoenix Arad
Etapa 7 - 16.11.2014
C.S. For You Bistrita Nasaud - C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc
B.C. Timisoara - C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca
C.S. West Olympia Phoenix Arad - C.S.M. Oradea
C.S.B.C. Timba Timisoara - C.S. Universitatea Cluj NapocaRETUR
Etapa 8 - 30.11.2014
C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc C.S. - U‐Mobitelco Cluj Napoca
C.S. West Olympia Phoenix Arad - C.S. For You Bistrita Nasaud
B.C. Timisoara C.S. - Universitatea Cluj Napoca
C.S.B.C. Timba Timisoara - C.S.M. Oradea
Etapa 9 - 07.10.2014
C.S. West Olympia Phoenix Arad - C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc
C.S. Universitatea Cluj Napoca - C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca
C.S. For You Bistrita Nasaud - C.S.B.C. Timba Timisoara
C.S.M. Oradea - B.C. Timisoara
Etapa 10 - 14.12.2014
C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc C.S. - Universitatea Cluj Napoca
C.S.B.C. Timba Timisoara - C.S. West Olympia Phoenix Arad
C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca - C.S.M. Oradea
B.C. Timisoara - C.S. For You Bistrita Nasaud
Etapa 11 - 21.12.2014
C.S.B.C. Timba Timisoara - C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc
C.S.M. Oradea - C.S. Universitatea Cluj Napoca
C.S. West Olympia Phoenix Arad - B.C. Timisoara
C.S. For You Bistrita Nasaud - C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca
Etapa 12 - 11.01.2015
C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc - C.S.M. Oradea
B.C. Timisoara - C.S.B.C. Timba Timisoara
C.S. Universitatea Cluj Napoca - C.S. For You Bistrita Nasaud
C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca -C.S. West Olympia Phoenix Arad
Etapa 13 - 18.01.2015
B.C. Timisoara - C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc
C.S. For You Bistrita Nasaud - C.S.M. Oradea
C.S.B.C. Timba Timisoara C.S. - U‐Mobitelco Cluj Napoca
C.S. West Olympia Phoenix Arad - C.S. Universitatea Cluj Napoca
Etapa 14 - 25.01.2015
C.S.M. V.S.K.C. Miercurea Ciuc - C.S. For You Bistrita Nasaud
C.S. U‐Mobitelco Cluj Napoca - B.C. Timisoara
C.S.M. Oradea - C.S. West Olympia Phoenix Arad
C.S. Universitatea Cluj Napoca - C.S.B.C. Timba Timisoara
Grupa C
Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S. Dinamo Bucuresti
C.S. Rapid Bucuresti
C.S.U. Sibiu
C.S.B.C. Mures Targu Mures
S.C.M. Craiova
C.S. Energia Targu Jiu
C.S.U. Stiinta Bucuresti
TUR
Etapa 1 - 05.10.2014
C.S.U. Stiinta Bucuresti - Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S. Dinamo Bucuresti - C.S. Energia Targu Jiu
S.C.M. Craiova C.S. - Rapid Bucuresti
C.S.U. Sibiu - C.S.B.C. Mures Targu Mures
Etapa 2 - 12.10.2014
Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti - C.S. Energia Targu Jiu
C.S.U. Stiinta Bucuresti - S.C.M. Craiova
C.S.B.C. Mures Targu Mures - C.S. Dinamo Bucuresti
C.S. Rapid Bucuresti - C.S.U. Sibiu
Etapa 3 - 19.10.2014
S.C.M. Craiova - Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S. Energia Targu Jiu - C.S.B.C. Mures Targu Mures
C.S.U. Sibiu - C.S.U. Stiinta Bucuresti
C.S. Dinamo Bucuresti - C.S. Rapid Bucuresti
Etapa 4 - 26.10.2014
Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti - C.S.B.C. Mures Targu Mures
S.C.M. Craiova - C.S.U. Sibiu
C.S. Rapid Bucuresti - C.S. Energia Targu Jiu
C.S.U. Stiinta Bucuresti - C.S. Dinamo Bucuresti
Etapa 5 - 02.11.2014
C.S.U. Sibiu - Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.B.C. Mures Targu Mures - C.S. Rapid Bucuresti
C.S. Dinamo Bucuresti - S.C.M. Craiova
C.S. Energia Targu Jiu - C.S.U. Stiinta Bucuresti
Etapa 6 - 09.11.2014
Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti - C.S. Rapid Bucuresti
C.S.U. Sibiu - C.S. Dinamo Bucuresti
C.S.U. Stiinta Bucuresti - C.S.B.C. Mures Targu Mures
S.C.M. Craiova - C.S. Energia Targu Jiu
Etapa 7 - 16.11.2014
C.S. Dinamo Bucuresti - Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S. Rapid Bucuresti - C.S.U. Stiinta Bucuresti
C.S. Energia Targu Jiu - C.S.U. Sibiu
C.S.B.C. Mures Targu Mures - S.C.M. CraiovaRETUR
Etapa 8 - 30.11.2014
Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti - C.S.U. Stiinta Bucuresti
C.S. Energia Targu Jiu - C.S. Dinamo Bucuresti
C.S. Rapid Bucuresti - S.C.M. Craiova
C.S.B.C. Mures Targu Mures - C.S.U. Sibiu
Etapa 9 - 07.10.2014
C.S. Energia Targu Jiu - Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti
S.C.M. Craiova - C.S.U. Stiinta Bucuresti
C.S. Dinamo Bucuresti - C.S.B.C. Mures Targu Mures
C.S.U. Sibiu - C.S. Rapid Bucuresti
Etapa 10 - 14.12.2014
Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti - S.C.M. Craiova
C.S.B.C. Mures Targu Mures - C.S. Energia Targu Jiu
C.S.U. Stiinta Bucuresti - C.S.U. Sibiu
C.S. Rapid Bucuresti - C.S. Dinamo Bucuresti
Etapa 11 - 21.12.2014
C.S.B.C. Mures Targu Mures - Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.U. Sibiu - S.C.M. Craiova
C.S. Energia Targu Jiu - C.S. Rapid Bucuresti
C.S. Dinamo Bucuresti - C.S.U. Stiinta Bucuresti
Etapa 12 - 11.01.2015
Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti - C.S.U. Sibiu
C.S. Rapid Bucuresti - C.S.B.C. Mures Targu Mures
S.C.M. Craiova - C.S. Dinamo Bucuresti
C.S.U. Stiinta Bucuresti- C.S. Energia Targu Jiu
Etapa 13 - 18.01.2015
C.S. Rapid Bucuresti - Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S. Dinamo Bucuresti - C.S.U. Sibiu
C.S.B.C. Mures Targu Mures - C.S.U. Stiinta Bucuresti
C.S. Energia Targu Jiu - S.C.M. Craiova
Etapa 14 - 25.01.2015
Col. Nat. Aurel Vlaicu Bucuresti - C.S. Dinamo Bucuresti
C.S.U. Stiinta Bucuresti - C.S. Rapid Bucuresti
C.S.U. Sibiu - C.S. Energia Targu Jiu
S.C.M. Craiova - C.S.B.C. Mures Targu Mures
Liga 1: Rezultatele etapei a treia din faza secundă
Liga 1: Programul etapei a treia din faza secundă
Liga 1: Programul etapei a patra din faza secundă
Liga 1: Programul etapei a treia din faza secundă
Liga 1: Programul etapei a patra din faza secundă
Liga 1: Rezultatele etapei a treia din faza secundă
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!