Marcus Ginyard îl înlocuiește pe Sean Barnette la CSM CSU Oradea


Modificare de ultim moment în lotul campioanei României

CSM CSU Oradea s-a mișcat rapid și i-a găsit înlocuitor lui Sean Barnette, după ce jucătorul american s-a confruntat cu probleme de sănătate și ulterior și-a reziliat contactul cu echipa bihoreană. Campioana României a apelat la serviciile lui Marcus Ginyard pentru a-și completa lotul, un jucător care a fost campion în Macedonia în sezonul trecut.

Marcus Ginyard este un jucător de poziția 3, măsoară 1.95 metri și poate evolua și pe poziția 2. El are 31 de ani, fiind născut pe data de 8 mai 1987 la Rochester, New York.

Ultima echipă pentru care a evoluat Marcus Ginyard este KK Rabotnicki Skopje, formație alături de care a reușit să câștige campionatul în Macedonia. Jucătorul american a bifat 36 de prezențe în Supeliga din Macedonia în sezonul trecut și a avut medii statistice de 15.6 puncte, 5.0 recuperări și 2.1 pase decisive în aproape 27 de minute jucate.

Marcus Ginyard a absolvit în anul 2010 la Universitatea North Carolina. Cariera profesionistă și-a început-o în Germania la BBC Bayreuth, după care a mai trecut pe la Ironi Nahariya, Anwil Wloclawek, Azovmash Mariupol, Stelmet Zielona Gora, Panionios, Hermine de Nantes Atlantique și Czarni Slupsk. El a evoluat o scurtă periadă și în NBA G-League pentru Westchester Knicks.

CSM CSU Oradea i-a găsit astfel înlocuitor lui Sean Barnette în persoana lui Marcus Ginyard, cu mai puțin de o săptămână de debutul oficial în noul sezonul competițional, în Basketball Champions League.



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

Bogdan Isailă / 14 September 2018 / 20:20


Galerie foto


ajax CSM
0 
Să vedem, poate e ceva peste Sean, cu toate că îmi pare rău pt cum s-a terminat pt el. Să sperăm că îsi va reveni cât mai repede si nu va pune capăt carierei. 
14 September 2018 23:18
Fortza Steaua politica groparilor!
0 
De doi ani incoace, CSM ORADEA reuseste sa transfere mai multi accidentati decat jucatori apti. Desi dreg busuiocul in partea a doua inceputul este unul oarte prost si preliminarile nu se joaca pe sfarsit de sezon. Erau deja doi accidentati si inca sezonul nu a inceput. Anul trecut Valeika a sosit direct accidentat!!! Nu-l cunosc pe Ginyard, poate fi bun sau mai putin bun dar mai mult sper sa nu fie ACCIDENTAT! 
15 September 2018 00:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
LNBM: Programul etapei 2-a din faza a doua a sezonului regulat
Cele trei meciuri din Grupa Roșie și unul din Grupa Galbenă vor fi transmise 
Sala Polivalentă din Timișoara ar putea fi gata la 5 ani după ce trebuia să găzduiască EuroBasket Women
Săptămâna trecută s-a semnat un nou contract și lucrările vor fi reluate la proiectul început în 2010 
LNBM MVP- Etapa 1, F2: Mladen Jeremic
Sârbul a fost decisiv în duelul de foc din Trivale 
Total Baschet, la ceas aniversar!
Împlinim 8 ani de existență 
Tony Bishop: „În prima parte am jucat foarte bine în defensivă”
Jucătorul Piteștiului a reușit coșul victoriei în meciul cu U-BT Cluj 
In memoriam - 14 ani fără Antonio Alexe
21 ianuarie 2005, o zi tristă pentru baschetul românesc 
Mihai Silvășan: „Am avut meciul în mână în ultimele secunde”
Antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca a vorbit despre înfrângerea suferită de echipa sa la Pitești 
Florin Nini: „Am arătat că dacă avem puțină răbdare, putem face lucruri bune”
Antrenorul Piteștiului a refuzat să răspundă întrebărilor legate de arbitrajul partidei cu U-BT Cluj 
Grupa Roșie. BCM U Pitești se impune la un punct după un duel de foc în Trivale
Cele două formații s-au luptat de la egal la egal pe tot parcursul celor 40 de minute 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 10 puncte 
gyke @studentU
0 
Ești galant... 😉. Trebuie să strângem rândurile și sa revenim la nivelul de joc din Decembrie, dar oricum va fi foarte greu. Tragem linie duminică seara.  
click pt. Articol 23 January 2019 20:07
0 
1% i am lasat mai mult pt noi cu Craiova 🤣 Sa fim seriosi, acasa cu Pitestiul tre sa bateti, la fel Oradea cu TM. Mai ales ca voi veniti dupa o infrangere si Oradea dupa o sperietura ;) 
click pt. Articol 23 January 2019 18:12
gyke @studentU
0 
Asa ar fi normal sa se intample; doar ca am vazut etapa trecuta... o perioada eu nu mai fac pronosticuri :)
Meciul cel mai interesant mi se pare cel din grupa galbena intre Dinamo si Voluntari. Daca e vreo echipa de acolo care poate pune probleme celor 2 "retrogradate" la ocuparea locurilor de playoff, asta nu poate fi decat Voluntari. Meciul de sambata ne va arata daca chiar pot... 
click pt. Articol 23 January 2019 14:11
studentU in grupa rosie
0 
99% victorii pe linie pentru gazde 
click pt. Articol 23 January 2019 14:00
0 
La multi ani, felicitari pt tot ce faceti ! Si cum v-am mai scris, despartiti odata grupa 1 valorica de celalalte, asa postarile vor fi mai numeroase, iar articolele dvs despre jocurile aferente vor putea fi citite pe o perioada mai mare de timp, samd  
click pt. Articol 22 January 2019 15:55
trancer La mulți ani!
0 
Cu mulțumiri și respect pentru ceea ce faceti 
click pt. Articol 22 January 2019 09:53
unbaschetbalist @sabin.gherdan
0 
1. Intradevar meciurile din diviziile judetene ar avea mai putini spectatori, dar ar crea un awereness.

3. Cred ca 3x3 ar fi cel mai interesant (si mai usor de organizat)...poate faceti si voi un poll.

Apropo am uitat sa mentionez: La Multi Ani! 
click pt. Articol 22 January 2019 09:02
0 
La cât mai multe articole interesante și, dacă se poate, inițierea /implicarea în campanii de mediatizare a baschetului. La mulți ani! 
click pt. Articol 22 January 2019 08:35
mid53 Cu multumuri
0 
La Multi Ani! Tineti-o tot așa! 
click pt. Articol 22 January 2019 07:43
@lexCSU Total Baschet
0 
La multi ani !!!  
click pt. Articol 21 January 2019 23:12