Marcus Ginyard îl înlocuiește pe Sean Barnette la CSM CSU Oradea


Modificare de ultim moment în lotul campioanei României

CSM CSU Oradea s-a mișcat rapid și i-a găsit înlocuitor lui Sean Barnette, după ce jucătorul american s-a confruntat cu probleme de sănătate și ulterior și-a reziliat contactul cu echipa bihoreană. Campioana României a apelat la serviciile lui Marcus Ginyard pentru a-și completa lotul, un jucător care a fost campion în Macedonia în sezonul trecut.

Marcus Ginyard este un jucător de poziția 3, măsoară 1.95 metri și poate evolua și pe poziția 2. El are 31 de ani, fiind născut pe data de 8 mai 1987 la Rochester, New York.

Ultima echipă pentru care a evoluat Marcus Ginyard este KK Rabotnicki Skopje, formație alături de care a reușit să câștige campionatul în Macedonia. Jucătorul american a bifat 36 de prezențe în Supeliga din Macedonia în sezonul trecut și a avut medii statistice de 15.6 puncte, 5.0 recuperări și 2.1 pase decisive în aproape 27 de minute jucate.

Marcus Ginyard a absolvit în anul 2010 la Universitatea North Carolina. Cariera profesionistă și-a început-o în Germania la BBC Bayreuth, după care a mai trecut pe la Ironi Nahariya, Anwil Wloclawek, Azovmash Mariupol, Stelmet Zielona Gora, Panionios, Hermine de Nantes Atlantique și Czarni Slupsk. El a evoluat o scurtă periadă și în NBA G-League pentru Westchester Knicks.

CSM CSU Oradea i-a găsit astfel înlocuitor lui Sean Barnette în persoana lui Marcus Ginyard, cu mai puțin de o săptămână de debutul oficial în noul sezonul competițional, în Basketball Champions League.



Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

Bogdan Isailă / 14 September 2018 / 20:20


Galerie foto


ajax CSM
0 
Să vedem, poate e ceva peste Sean, cu toate că îmi pare rău pt cum s-a terminat pt el. Să sperăm că îsi va reveni cât mai repede si nu va pune capăt carierei. 
14 September 2018 23:18
Fortza Steaua politica groparilor!
0 
De doi ani incoace, CSM ORADEA reuseste sa transfere mai multi accidentati decat jucatori apti. Desi dreg busuiocul in partea a doua inceputul este unul oarte prost si preliminarile nu se joaca pe sfarsit de sezon. Erau deja doi accidentati si inca sezonul nu a inceput. Anul trecut Valeika a sosit direct accidentat!!! Nu-l cunosc pe Ginyard, poate fi bun sau mai putin bun dar mai mult sper sa nu fie ACCIDENTAT! 
15 September 2018 00:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSM Mediaș a câștigat la Voluntari după prelungiri
Titus Nicoară a bifat cea mai bună prestație personală a sezonului 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 3 puncte 
CSM CSU Oradea câștigă clar în Trivale
Elevii lui Cristian Achim au avut un sfert trei de excepție, în care au marcat 43 de puncte 
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești la o diferenţă de 20 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 8 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 49 puncte 
Monyea Pratt a fost cel mai bun marcator al lui BC CSU Sibiu în derby-ul cu U-BT Cluj-Napoca
Patru sibieni au înscris împreună 68 de puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București la o diferenţă de 13 puncte 
Daniel Ioniță: „Putem face o surpriză plăcută”
Tânărul baschetbalist al lui Dinamo a comentat duelul cu Steaua, echipă la care și-a petrecut junioratul 
Vlad Negoițescu: „Este evident că am fost sau suntem puțin obosiți”
CSA Steaua caută să iasă din forma proastă în duelul cu Dinamo Știința 
0 
Eu cred că Nini e veriga slabă, a luat conducerea echipei de gugulani, adevărul e că dacă-i privești cu atenție pe băieții din conducere când stau pe bancă la meciuri nu e greu să-ți dai seama că au capul gol și burta plină, a semnat un contract beton iar acum e la plici.  
click pt. Articol 17 November 2018 19:49
Renan Foarte slabi.
0 
Oradea superioara, dar sa primesti 101 pct acasa, e rusinos. Sa iei 43 de pct in sfertul 3, cred ca e si o problemă de pregătire fizică. Nu ne aparam deloc, nu există determinare. La începutul sezonului credeam ca vom avea banca lungă dar Paliciuc si Orbeanu i am adus sa i tinem pe bancă, mai bine adoptam strategia Craiovei, cu 6 jucatori u23. Jeremic ori e intr o scadere de forma, ori nu stim sa l jucăm, nu i motorul echipei, cum era la Timisoara. Mă asteptam la un lot mult mai bine alcatuit. Cred că daca nu schimbam ceva cat mai repede, același loc 6 il vom ocupa. 
click pt. Articol 17 November 2018 19:03
0 
Un hot și un mincinos. Un nevertebrat, fara caracter , fara personalitate, fara nici un alt scop decât cel de a spala banii celor care l-au pus în funcție. 
click pt. Articol 17 November 2018 09:11
romeovura Sarcasm
0 
Până la capăt emană acest personaj. Nu înțeleg de ce nu vrea termine cu trecutul, ci se așează pe prezent. Ar fi frumos să închidă capitolul trecut și să găsească soluții pentru cele prezente, dar eu cred că dorește să nu plătească datoriile din trecut, iar cele de acum probleme de care vorbește ,dacă se poate sa nu onoreze. Rușine , eu cred că vrea să îngroape baschetul in Timișoara cu aceste"mici-mari" și repetate ocolișuri. 
click pt. Articol 17 November 2018 01:19
0 
Ma bucur ca jucatorii au fost foarte concentrati azi si am avut procentaj de 88% la libere. A cantarit mult la scorul final... nu tin minte alt meci in care sa fi avut procentaj asa de bun. 
click pt. Articol 17 November 2018 00:30
0 
sa speram ca Marinov isi revine. Fara el suntem slabi in ceea ce priveste (macar!) ducerea mingii in terenul advers. 
click pt. Articol 17 November 2018 00:15
gyke ...
0 
Chiar nu vreau să dau celebra placă cu "aceeași mizerie", dar calitatea oamenilor politici sibieni, indiferent de ce parte a spectrului s-ar afla, lasă foarte mult de dorit. Viziunea lor nu o depășește pe cea a unui administrator de bloc. De aici și așteptările noastre nu pot fi foarte sus. Și să știi că și teza asta cu ardelenii s-ar putea dovedi un mit, deși mai avem un Boc sau Bolojan care îl întrețin...  
click pt. Articol 17 November 2018 00:11
gyke De acord
0 
Atunci când vom reuși să avem prestații ca cea de azi și în deplasare, atunci vom fi cu adevărat o echipă cu pretenții la medalii.  
click pt. Articol 16 November 2018 23:29
trancer Sb Cj
0 
Victorie fără dubiu a Sibiului, care a fost net peste Cluj ca și intensitate a jocului și dorința de victorie. Norocul nostru si al celorlalte echipe din campionat este ca în deplasare sibienii sunt mielușei. Clujul fără Moldoveanu și apoi Marinov (și în continuare cu un inutil Silvasan) nu putea emite pretentii. Superba atmosfera, pătată ca de obicei de cei câțiva cretini fotbaliști care se exprima grosolan chiar dacă Silvasan sau Torok au greșit. 
click pt. Articol 16 November 2018 23:12
razv-an Torok
0 
Din pacate trece printr-o forma sportiva nu f buna. De altfel e o exemplificare a expresiei "neputinta naste violenta"