Marcus Ginyard, mesaj pe instagram în limba română, după despărțirea de CSM CSU Oradea


Giordan Watson a oferit un comentariu amuzant fostului său coleg (galerie foto)

CSM CSU Oradea a anunțat recent despărțirea de Marcus Ginyard. Baschetbalistul american a oferit o reacție pe rețelele de socializare, la câteva zile după ce și-a reziliat înțelegerea cu campioana României.

Ginyard a postat pe instagram următorul mesaj în limba română:

„Multumesc @csmoradea pentru minunata oportunitate de a purta culoarea voastra si de a reprezenta Campionii Romaniei. Sunt foarte recunoscator pentru toate amintirile pe care o sa le iau cu mine. #HaiCSM #Oradea #Romania #multumesc #thankyou”

El a primit mai multe comentarii din partea fanilor orădeni, dar și un mesaj de la fostul coechipier Giordan Watson. “Alexa play ‘See You Again’ by Wiz Khalifa” a fost comentariul lui Watson, referire la asistentul personal electronic, pe care îl puteți găsi pe telefoanele mobile și desktop-uri, și la melodia interpretată de Wiz Khalifa de pe coloana sonoră a filmului Furious 7, ultimul din serie în care a jucat actorul Paul Walker.

Marcus Ginyard a jucat în 16 partide în Liga Națională, cu medii de 8,2 puncte, 3,9 recuperări și o pasă decisivă.

Este al doilea jucător care pleacă de la CSM CSU Oradea, după Sean Denison, cel care s-a despărțit de bihoreni din motive de familie. În acest moment, Oradea a rămas în cinci stranieri: Kris Richard, Arturas Valeika, Muhamed Pasalic, Dragan Zekovic și Pavle Reljic.

*foto: instagram Marcus Ginyard



Vizualizează pagina personală a jucătorului Marcus Ginyard
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

Eduard Popa / 30 January 2019 / 17:06


Galerie foto


corleone Multumim Marcus
3 
Omul se desparte de noi cu mult bun simt. Urmarindu-l in ultimele luni, nici nu ma asteptam la altceva. Din pacate, randamentul dat de el nu era la nivelul scontat, banuiesc ca acesta era motivul despartirii. Este greu de spus cine este vinovat penrtru aceasta situatie. Cert este ca, din diferite motive, el a fost nevoit sa joace mai mult pe o pozitie pe care nu s-a simtit foarte bine. Daca a fost adus ca inlocuitor post-pe-post in locul lui Barnette, atunci - dupa parerea mea - s-a gresit. Barnette - fiind un jucator extrem de puternic - s-a descurcat fara probleme in rolul de PF undersized, ceea ce nu a fost cazul lui Ginyard. 
30 January 2019 18:04
mailman cui pe cui se scoate, sau repari o greseala facand o prostie!
0 
"Maurul si-a facut datoria, maurul poate sa moara". Baiatul asta are stofa buna, dar la noi nu a fost in largul lui... Sigur ca daca il comparam cu jucatori pe care i-am avut inaintea lui, comparatia poate fi defavoarabila lui insa corect ar fi sa spunem ca e bun (doar l-am adus ca sa joace, nu ca sa se antreneze cu titularii!), ca am sperat mai mult de la el, dar ca ceva nu a iesit cum ne doream cu totii... Despartirea asta brusca, dupa o aruncare ratata pe final de meci pierdut, pare mai mult un caz tipic de "tap ispasitor", o "spalare pe maini" a la Pilat din Pont, un lucru jenant oricum din partea conducerii clubului. Adica dupa ce Staff-ul a fost depasit de situatie la finalul meciului cu Timisoara s-a trezit cu noaptea-n cap a doua zi si s-a repezit la gatul baiatului asta... 
31 January 2019 10:24
0 
Nu are nici o legatura meciul cu Timisoara cu despartirea de Ginyard. Probabil ca Achim si-a dat seama ca nu e ce ne trebuie. Cand a fost adus pt al inlocui pe Barnette s-a facut transferul pe "repede-inainte" pt ca eram in criza de timp. Dovada ca discutiile erau de ceva timp esta ca a semnat imediat cu alta echipa. Pt a fi despartire amiabila jucatorul o fi avut acordul CSM-ului sa-si caute echipa, iar in momentul in care si-a gasit s-a semnat desfacerea contractului. Nu poti sa reziliezi contracte din proprie initiativa fara penalizari.
Oricum nu are nici o vina Ginyard pt meciul pierdut cu Timisoara. Antrenorul a facut echipa si el a stabilit schemele de joc. 
31 January 2019 11:21

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Ce se întâmpla în baschetul mondial când BC CSU Sibiu juca ultima finală de campionat
Formația de pe Cibin a câștigat titlul național în 1999, la ultima prezență în finală 
Derby-ul de tradiție al sportului românesc, Steaua-Dinamo, este transmis de Digisport
Cele două formații joacă pentru locurile 7-8 
Mesajul lui Muhamed Pasalic pentru colegi, la finalul partidei CSM CSU Oradea – U-BT Cluj
Căpitanul bihorenilor a vorbit după calificarea în finala LNBM 
Care este programul finalei mici a Ligii Naționale de Baschet Masculin
U-BT Cluj-Napoca și SCM Universitatea Craiova luptă pentru medaliile de bronz, în direct la FRBTV 
Ultimatum oferit de Consiliul Director al Federației Române de Baschet
Trei echipe din Liga Națională nu vor fi primite la startul sezonului viitor dacă nu își plătesc datoriile către jucători 
TotalBaschet lansează manifestul #BaschetNuLitigii
Comunitatea baschetbalistică își adună forțele pentru a conștientiza publicul larg de problemele cu care se confruntă în anul 2019 
CSU Sibiu și CSM CSU Oradea invită suporterii la fair-play, înaintea finalei Ligii Naționale de Baschet Masculin
Mesajul comun postat de cele două cluburi pe site-urile oficiale: „În FINAL(Ă) câștigă FAIR PLAY-ul” 
O nouă sancțiune dictată de FIBA împotriva SCM Timișoara: amendă de 25.000 CHF
Sabin Gherdan: "Cred că ar fi oportun pentru România implementarea unui sistem de licențiere al cluburilor" 
Porter Troupe, mesaj emoționant pe rețelele de socializare: „Ne vedem sezonul viitor”
Veteranul american a adresat cuvinte frumoase coechipierilor și fanilor Craiovei 
Când se joacă finala LNBM dintre CSU Sibiu și CSM CSU Oradea
Programul ultimului act al Ligii Naționale 
ajax Halo, deșteptarea!
0 
Treziți-vă odată adormitilor și tăiați în carne vie! E limpede pt toată lumea ca aceiași smecherasi se învârt în conducerea cluburilor cu probleme, persoane fizice sau juridice, și nu luați nicio măsură. La un club declarat în faliment cineva trebuie sa răspundă, iar pt asta as interzice acelor persoane, care s-au aflat în conducerea cluburilor respective, sa mai facă parte din consiliul de administrație pana nu se achita la zi toate datoriile. Federație de 2 bani 
click pt. Articol 22 May 2019 20:21
Cristi11 Echipe
0 
La anul vor avea alt nume. Simplu 
click pt. Articol 22 May 2019 15:08
0 
Un articol și material foarte ok, documentat și care atinge. Acum, nu știu ce efect va avea pt ca din păcate partea legala la acest capitol lasă de dorit. Ca sa nu mai vorbim de celelalte, Frb în principal și felul în care carmuieste după interese și bunul plac. Dar o inițiativa excelenta, bravo! 
click pt. Articol 22 May 2019 13:35
DonDiablo DonDiablo
0 
Foarte buna remarca cu Low,dar ce zicea Rasty ai auzit?Sa nu ai bani de suc pentru vizionarea unui meci?Sau cum zicea si Zekovic,să nu joc începutul de sezon e un pas înapoi în cariera.Și sa fim sinceri jucatorii aceștia câstiga bine,foarte bine,dar cariera e scurta depind de banii ăștia.Apropo să fie fair-play în finală. 
click pt. Articol 22 May 2019 13:11
studentU gherdan agent
0 
reprezenant al agentiei lui curry sau a cui?
de gresit nu-i nimic gresit in material cum nu este nici in comentariul lui ami5.

ambele sunt corecte ;) 
click pt. Articol 22 May 2019 13:07
gyke Hmm
0 
Impresionant materialul video. Mi-au rămas întipărite cuvintele lui Derrick Low, cum că nu așteaptă decât caracter și integritate, iar apoi mi-a venit în fața ochilor chipul lui Trițoiu... Atâta timp cât sportivii și antrenorii nu vor fi reprezentați în forurile decizionale și prin bună organizare nu vor pune piciorul în prag, astfel de obiceiuri se vor perpetua.  
click pt. Articol 22 May 2019 12:28
TitiAcs vass bela
0 
imi pare rau daca postarea mea ti-a dat senzatia unei replici. Din contra, este o completare a celor spuse de tine, doar ca am dorit o lamurire a situatiei Clubului U_BT.Iar numele lui Mircea Cristescu nu poate fi deslipit de acest club, fie ca-l nominalizezi fie ca nu. In postarile mele nu am urmarit sa intru in polemici cu nimeni, am postat doar gindurile si parerile mele, iar de multe ori am renuntat sa postez pentru ca nu aveam nimic de adaugat la opini deja aparute si postate de beniamim, vass bela, gyke, ajax, u1919, alexcsu si chiar ale redactorilor TB. Pe viitor voi proceda la fel. Cu cei cu care sunt in total dezacord ( sau covirsitor, inclusiv in maniera de limbaj si/sau prezentare ) nu voi "dialoga" pentru ca este pierdere de timp sa incerci sa schimbi idei cu "fixistii" sau patimasii.













 
click pt. Articol 22 May 2019 11:57
gyke Excelent
0 
Să sperăm că mesajul va fi ascultat de toată lumea. Să fie baschet.  
click pt. Articol 22 May 2019 11:54
TitiAcs FELICITARI
0 
Este si acesta un inceput pentru asanarea fenomenului SPORTIV ( nu numai al baschetului ). 
click pt. Articol 22 May 2019 11:42
gyke Wow
0 
Numește un singur lucru greșit în materialul ăsta.  
click pt. Articol 22 May 2019 11:35