Marcus Ginyard, prestație de excepție în Cupa Poloniei


Americanul a ajutat Arka Gdynia să elimine campioana Poloniei, Anwil Wlocklawek

marcus ginyard cupa poloniei

Marcus Ginyard a avut o prestație excelentă în sferturile de finală ale Cupei Poloniei. Americanul care a început acest sezon alături de CSM CSU Oradea și-a ajutat echipa, Arka Gdynia, să elimine campioana en-titre a Poloniei, Anwil Wlocklawek, încă din faza sferturilor de finală ale competiției.

Gdynia a dominat partida, a avut un avantaj de 13 puncte în prima repriză și chiar și de 22 de puncte în repriza secundă. Anwil a revenit pe final, dar victoria era deja adjudecată de formația lui Marcus Ginyard. Scorul final al meciului a fost 84-80 pentru Arka.

Marcus Ginyard a jucat 31 de minute în această partidă, timp în care a strâns 26 de puncte, cu 9 recuperări și 3 pase decisive. El a adunat 6/9 la două puncte, 1/1 de la 3 puncte și 11/12 la libere, pentru +13 la +/- și +35 la indicele de eficiență.

În semifinalele Cupei Poloniei, programate sâmbătă, 16 februarie, cei de la Gdynia vor juca împotriva celor de la Dabrowa Gornicza. În cealaltă semifinală, Polpharma Starograd va întâlni pe Stal Ostrow.

*foto: plk.pl / instagram Marcus Ginyard



Vizualizează pagina personală a jucătorului Marcus Ginyard

Eduard Popa / 16 February 2019 / 9:34


Galerie foto


6X ????
0 
Dacă juca cu acest randament și la noi ce era și unde eram? 
16 February 2019 10:48
gyke Mda
0 
Nu avea cum să joace așa la voi. Acum se știe, nu a simțit nimic pentru culorile clubului și frumosul oraș Oradea...  
16 February 2019 11:13
1 
se confirma ca a fost caracter 0, in ciuda declaratiilor mieroase de dupa plecare. Achim a avut dreptate. 
16 February 2019 13:56
trancer Oradea
3 
La Oradea omul a fost folosit putin și de multe ori nu pe poziția lui naturala. Asta e sigur, restul e can can, declarații caraghioase și contradictorii. Cert este ca Oradea avea un jucător mai mult decât ok. 
16 February 2019 14:48

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Panathinaikos câștigă o partidă extrem de importantă pe terenul Olimpiei Milano
Nick Calathes a făcut un joc excelent, fiind aproape de triple-double (Video) 
Will Clyburn de la CSKA Moscova, amenințat cu moartea pe rețelele de socializare după meciul cu Fenerhahce (Foto)
Euroliga s-a sesizat după acest gest și a luat primele măsuri 
Bayern Munchen o învinge pe Barcelona grație unui coș venit în ultima secundă (Video)
Disputa pentru playoff-ul Euroligii devine din ce în ce mai intensă 
Ja Morant, prestație remarcabilă în prima rundă din March Madness
Tânărul baschetbalist a reușit un triple-double și și-a condus echipa spre victorie (Video) 
Emanuel Cățe, candidat la premiul de „Cel mai bun tânăr” din Champions League
Pivotul român a avut un sezon european excelent alături de UCAM Murcia (Video) 
CSKA Moscova o învinge pe Anadolu Efes și obține cel de-al 21-lea succes stagional
Cory Higgins a adus victoria rușilor cu un coș marcat în ultimele secunde (Video) 
Lasan Kromah și Jamar Diggs se opresc în semifinalele Cupei Franței
ASVEL Lyon a fost o nucă prea tare pentru Rouen, formație din liga secundă franceză 
Panathinaikos și-a ridiculizat rivala din Grecia pe site-urile de socializare (VIDEO)
Astăzi, 17 martie, trebuia să se dispute un nou episod între Olympiacos și Panathinaikos 
Victorie pentru echipa lui Emi Cățe în Liga ACB
UCAM Murcia ia o gura mare de oxigen 
Duke University s-a impus în fața lui Florida State University și a câștigat Atlantic Coast Conference
Zion Williamson a fost numit cel mai valoros jucător al turneului 
hony Felicitari!
0 
Asta este o stire pe care ar trebui sa o vedem la TV, pe toate canalele. 
click pt. Articol 22 March 2019 12:01
studentU poate ca a fost sivasta un factor
0 
accentul pe campionat... 
click pt. Articol 14 March 2019 22:19
0 
eu spuneam ca nu au sanse si ca au facut parte dintr-o grupa destul de slaba si prin urmare singura echipa ramasa in competitie din acea grupa este Nizhny care a reusit calificarea in play-off in ultima etapa si pentru mine e o supriza destul de mare pentru ca au eliminat Venezia, una dintre favoritele mele la castigarea trofeului.
Asta am spus atunci : Mai exista si alte grupe din care fac parte echipe precum Tenerife, Venezia, Hapoel Jerusalem, AEK Athens, Bamberg, Virtus Bologna care fara suparare mi se par mult peste Murcia in acest moment.
Venezia a fost eliminata in rest toate echipele inca sunt in competitie doar ca inevitabil unele dintre ele vor parasi competitia deoarece imperecherea este cam asa: Tenerife-Hapoel, AEK Athens-Bamberg, Nanterre-Virtus si Antwerp-Nizhny, in continuare favorita mea este AEK dar vor avea viata grea cu nemtii.
Il apreciez si felicit pe Emi pentru performanta reusita dar eu zic ca era timpul potrivit ca echipa lui sa paraseasca aceasta competitie, desi au intalnit un adversar mai slab in aceasta dubla, situatia lor din liga ACB nu este una roz deloc fiind pe loc retrogradabil si consider ca au dorit sa isi axeze toate fortele pe campionat si salvarea de la retrogradare din ACB. 
click pt. Articol 14 March 2019 19:00
studentU zicea cineva pe aici
0 
ca desi au avut victorii pe linie in sezonul regulat, au sanse mici la trofeu. Pacat, dar felicitari lui Cate, care a stabilit recordul la capace.
Ce-ar fi un 5 cu VM, Cate, Mandache, Watson si oricare al 5 lea, hai sa zic Kuti sau Bobe? 
click pt. Articol 14 March 2019 10:39
0 
Deci se întâmplă și la nivele mari... 
click pt. Articol 18 February 2019 12:28
mikki puncte Ginyard
0 
..adunate mi-au iesit.. 13 (3 de 2, 1 de 3 si 4 de 1) nu 9. 
click pt. Articol 17 February 2019 10:17
trancer Oradea
0 
La Oradea omul a fost folosit putin și de multe ori nu pe poziția lui naturala. Asta e sigur, restul e can can, declarații caraghioase și contradictorii. Cert este ca Oradea avea un jucător mai mult decât ok. 
click pt. Articol 16 February 2019 14:48
0 
se confirma ca a fost caracter 0, in ciuda declaratiilor mieroase de dupa plecare. Achim a avut dreptate. 
click pt. Articol 16 February 2019 13:56
gyke Mda
0 
Nu avea cum să joace așa la voi. Acum se știe, nu a simțit nimic pentru culorile clubului și frumosul oraș Oradea...  
click pt. Articol 16 February 2019 11:13
6X ????
0 
Dacă juca cu acest randament și la noi ce era și unde eram? 
click pt. Articol 16 February 2019 10:48