Marius Ciotlăuș trece la BCM U Pitești


Baschetbalistul a jucat ultima dată la Dinamo București

BCM U Pitești a anunțat transferul lui Marius Ciotlăuș. Acesta sosește de la Dinamo București, acolo unde a evoluat în partea a doua a sezonului 2016/2017.

Marius Ciotlăuș are 21 de ani, măsoară 1.96 metri și evoluează pe pozițiile 2-3. În sezonul precedent el a jucat la BCM Baia Mare, iar după retragerea echipei din Maramureș el a trecut la Dinamo București. În cariera sa Ciotlăuș a mai jucat la SCM U Craiova și CSM Ploiești.

Marius Ciotlăuș a făcut parte din loturile naționale de juniori la toate categoriile de vârstă, U16 în 2012, U18 în 2013 și U20 în 2016.

Marius Ciotlăuș poate juca un rol important în sezonul viitor, propune o nouă regulă, aceea de a se folosi în primele 10 minute ale fiecărei partide un jucător U23.



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Marius Ciotlăuș

Bogdan Isailă / 16 July 2017 / 9:50


Galerie foto


baschet3x3 Miscari bune
-3 
Pitestiu isi faci trupa pentru sezonu viitor o sa fie o candidata serioasa la podium. 
16 July 2017 10:13
andrac Ciotlaus
1 
Un jucator ce promite. Felicitari pentru transfer! 
16 July 2017 12:35
Renan Romani
1 
Marius este un juator talentat, care tinand cont de regula U23, isi poate arata valoarea. Avem 4 jucatori romani, Adi Tudor, Corpodean, Lazar si Marius pe care ne vom putea baza sezonul viitor, ceea ce inseamna un plus fata de sezonul trecut. Sunt curios, de cei 2 jucatori romani, care vor completa lotul, daca am reusi sa aducem unul de valoare, ar fi foarte bine! 
16 July 2017 14:00
1 
ce, nu-i stii? Negut, Chirof si Balmus. SIngura necunoscuta sunt ceilalti straini. Bulgarul ne-a tradat si el si a mers la Steaua. 
17 July 2017 13:36
0 
Prin aducerea lui Titus Nicoara, avem deja 5 romani, pe care ne putem baza. Probabil se va semna cu un jucator u23. Anul acesta, chiar vom avea banca lunga. Negut, Chirof si Balmus, unde?! 
18 July 2017 10:06
0 
U23-ul este Marius Ciotlaus. Negut, Chirof si Balmus vor fi romanii ce completeaza lotul de romani. 
18 July 2017 15:53
0 
Nu poti sta tot sezonul intr un jucator u23 si nici chiar intr un meci, trebuie sa ai dublura pe banca, se poate accidenta. Vei vedea ca va mai veni cineva u23. Cat despre Negut, Chirof si Balmus, daca tu spui ca raman, vor juca probabil la echipa de Liga 1.
 
18 July 2017 16:40
1 
Corect. Nu poti sta intr-un singur jucator U23. Trebuie sa ai minim 2 pe banca la inceputul meciului. Ciotlaus este o varianta foarte buna back-up poate fi tanarul Caprarescu. De vreo 2 ani este in lotul echipei mari si ar putea acum sa ajute. Nu l-am vazut de 2 ani si nu stiu cum a progresat... 
18 July 2017 20:42
1 
Eu nu-l vad pe Caprarescu jr ca fiind o varianta excelenta. Sezonul precedent de U20 si Liga 1 a confirmat si Oprea care poate fi o varianta. Are calitati fizice bune. 
19 July 2017 09:27

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Milos Komatina, al treilea străin care se întoarce din echipa de anul trecut a celor de la SCM Timișoara
Muntenegreanul a fost confirmat de site-ul oficial al clubului bănățean pentru al 4-lea sezon consecutiv 
Dragoș Diculescu a suferit o entorsă în partida cu Finlanda de la Europeanul U20 – divizia B din Portugalia
Internaționalul român va rata restul turneului și cel mai probabil și meciurile naționalei mari din precalificările EuroBasket 2021 
bulcul Statistici
0 
Dupa mine, statistici neimpresionante sunt 6-9 puncte. Statistici de 4 si 5 puncte, cum au cei nou veniti sunt statistici slabe. Eu nu cred ca Dusko ar castiga campionatul cu un shooter care baga una de 2 si 2 libere pe meci. Poti foarte bine sa te concentrezi pe a-ti ajuta echipa si sa bagi 8-9 puncte intr-un meci, fara sa fie ziua ta, pe pozitiile lor. Problema, dupa presupunerea, e ca acestia au fost rezerve la echipele lor, da' nu m-am uitat la vreun meci sa vad. Vor fi niste surprize. Dar categoric cred ca vom vedea la toti restul strainilor care mai vin statistici mai bune. Abia astept sa vad ce pivoti aduc, si sper ca pe 2-4... macar inca un jucator ceva mai consistent. Astea ca astea, dar sa nu uitam ca cea mai mare individualitate din lnbm va juca la cluj in sezonul ce vine, deci eu zic sa nu va suparati chiar asa. Apoi vine Mosu' in august. Insist, eu nu cred ca se mai poate castiga nici in campionatul nostru cu toata lista de straini de nivelul asta. Ce sa mai zici ca n-a venit Curry sa fie la coada FIBei. 
click pt. Articol 20 July 2019 02:39
76ers da..
0 
Se pare ca a fost nevoie sa vina Dusko la Cluj ca sa le explice ca un campionat se castiga cu o echipa si nu cu individualitati.
Fanii clujenilor s-au cam speriat cand au vazut statisticile celor doi dar eu as spune ca este mult mai important ca acolo sa se formeze o echipa si nu un grup de indivizi unde fiecare trage pentru statistica personala 
click pt. Articol 19 July 2019 23:51
bulcul Antrenori
0 
Cred ca are mult de castgat si Silva, care, daca il duce capul, anul asta sta cu carnetelul si pixul si incearca sa invete cat mai mult de la dom'n antrenor. Nu stiu ce jucator spunea asta acum ceva vreme, ca din punctul lui de vedere ar trebui adusi antrenori sarbi care sa ii mai invete cate-o chestie, doua, pe ai nostri. Cu privire la Achim, sunt convins ca daca cumva nu prea se intareste lotul semnificativ in vara asta, si nu facem mare branza in Europa, va aduce niste intariri mai serioase la jumatatea campionatului, asa cum e obiceiul. 
click pt. Articol 19 July 2019 23:19
0 
Chiar dacă nu au niște statistici impresionante, cu siguranță cei doi au avalul antrenorului, ceea ce ar trebui sa fie o garanție. În plus ambii vin de la echipe puternice. Recunosc ca așteptăm mai mult poate pe cele doua poziții, în privința croatului chiar am niște rezerve, dar repet, trebuie mers pe mana antrenorului. În plus, nu poți avea o echipa 100% formata din jucători care bubuie în statistici, trebuie și oamenii liant in echipa, oamenii de sacrificiu, dar atât de utili jocului. As propune sa așteptăm următorii jucători și când e lotul format sa vedem ce iese. 
click pt. Articol 19 July 2019 21:58
mikki corect, subscriu..
0 
mai putin la .victorii fara dubii..victoriile sunt mai frumoase cand exista si oponenti pe masura sau meciuri incrancenate, dar cel mai bun castiga. si e bine ca macar teoretic fiecare sa aiba sansa sa, nu??? 
click pt. Articol 19 July 2019 21:04
PowerGuard Performanta
0 
Performanta se obtine cand esti cel mult la acelasi nivel valoric cu adversarul (pe hartie) iar tu castigi. Surpriza e cand esti mai slab decat adversarul dar castigi. A treia situatie e asesoft like, ai lot bun, arbitrii sclaveti te pupa in cwr pentru ciolanul aruncat discret, federatia te rezolva cu orice si la sfarsit manareala iti iese si castigi fara nici o glorie. Poate ca la CJ anul asta va fi a patra situatie, antrenor de exceptie, lot excelent si victorii fara dubii. Asta daca nu au alte planuri Achim si Fleseriu ;) 
click pt. Articol 19 July 2019 21:00
mikki de acord cu tine ..bulcul
0 
mi-ar placea sa-l vad jucand pe Aaron ce 2-3 si sa aducem inca unul 1-2 chiar 3, bun shooter, printre alte calitati. este doar o parere. dar, stie Achim ce face. 
click pt. Articol 19 July 2019 18:48
mikki da..
0 
suna bine cand vb de baschetbalisti care ne-au placut! 
click pt. Articol 19 July 2019 18:32
mikki ...sa fie baschet!
0 
si eu cred ca Broussard a fost transferul de baza si singurul de fapt. ca la Barnette va fi prelunigire daca va fi el, cum zice toata lumea. daca suna bine cand spui Zeno, Diaz, Laser, Dykes, Agafonov... 
click pt. Articol 19 July 2019 18:31
mikki daca UBT
0 
primea wildcardul pt Eurocup, fiti siguri ca altfel ar fi fost strategia. asa cred ca este cea normala. si stati ca mai urmeaza cel putin inca 3 straini. 
click pt. Articol 19 July 2019 18:20