Mihai Silvășan: „S-a văzut dorința să nu ieșim din serie. La 0-2 era foarte greu de revenit”


U-BT Cluj a reușit să egaleze CSM CSU Oradea în seria din semifinalele LNBM

 mihai silvasan u bt cluj oradea

U-BT Cluj a reușit să egaleze CSM CSU Oradea în seria din semifinalele LNBM, după ce a câștigat pe teren propriu meciul 2 cu scorul de 92-82.

La finalul partidei, antrenorul gazdelor, Mihai Silvășan s-a arătat foarte mulțumit de victoria obținută de echipa sa:

„Cred că am avut o atitudine foarte bună, cred că mental am fost puternici după înfrângerea din primul meci. S-a văzut o dorință foarte mare să nu ieșim din serie. Dacă pierdeam și astăzi, la 0-2 era foarte greu de revenit la Oradea acasă. E 1-1, a fost un meci bun al nostru, dar a fost un singur meci, nu înseamnă mare lucru. Trebuie să mergem la Oradea cu o dorință foarte mare să câștigăm.”

„Silva” a vorbit și despre prestația veteranului Alhaji Mohammed:

„E o decizie grea de fiecare dată să îl las în afara lotului. Nu era foarte integrat la nivelul lotului în meciurile în care a jucat și am decis să joc mai mare, cu Tony Easley, să avem un avantaj la recuperare. Dar după înfrângerea din primul meci mi-am pus în cap să schimb ceva. Am vrut să joc mai mic, mai rapid și cred că mi-a reușit. Kyndall a fost puțin obosit și dacă nu era ”Hagi”, aveam o viață foarte foarte grea. Știam că e un jucător cu experiență, care să ne poată ajuta din relația 1 la 1. Mă bucur pentru el. Chiar ne-a ajutat azi, cu vârf și îndesat.”

Meciul 3 al seriei dintre U-BT Cluj și CSM CSU Oradea se va juca la arena Antonio Alexe.

*foto: Manases Sandor



Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre U BT Cluj-Napoca vs CSM CSU Oradea
Vizualizează pagina personală a antrenorului Mihai Silvășan
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca

Eduard Popa, David Istrate / 15 May 2019 / 7:19


Galerie foto


Cristi11 Domn antrenor
1 
Un vocabular foarte bogat la tehnicul primit 👎 
15 May 2019 09:23
0 
la asa arbitraj ... S-a vazut faultul din avion 
15 May 2019 09:30
0 
Si nu e prima data cand e surprins ca injura. Asta ii e caracterul. 
15 May 2019 10:31
underCat si din avion
1 
nu s-a mai vazut altceva ? 
15 May 2019 11:33
Stefan Cj sigur ca da
-1 
Cand te fura in halul asta, nu ma mir. Cam asa a fost tot campionatul. La Sibiu cand a primit m..e de la aproape toata sala nu a fost nici o problema. Toate iesirile astea au o cauza. Nu sare el de nebun. Dar noi in tribune (oriunde Sibiu, Cluj, Oradea, Pitesti) suntem niste sfinti? 
15 May 2019 18:40
-1 
eu am fost in sala si nu stiu despre ce vorbesti. Stii ce vad de fiecare data in sala la Sibiu ? Ca oaspetii sunt aplaudati atat la inceput cat si dupa meci. Ca galeria oaspetilor e de multe ori salutata de galeria Sibiului. Desigur, nu e sala de teatru la fiecare meci, dar nici tu nu trebuie sa fii actor aici.  
16 May 2019 14:49
trancer Silvasan
0 
Când tu ești antrenor și la o faza banala sari ca un apucat și te calmează Dorsey și Hagi e clar ca ai o problema mare... asta pe lângă celelalte probleme mari pe care le mai ai! 
15 May 2019 21:38
-3 
trancer, prietene, daca pentru tine faza aceea a fost banala ... nu stiu cine are probleme mai mari. 
15 May 2019 22:05
0 
Serios? Un fault (sau nu) pe la începutul jocului justifica acea criza de om nebun la un antrenor? Mai gândește-te. 
16 May 2019 10:02
Stefan Cj trancer
-1 
Despre ce discutam? Un fault inexistent la care a fost sanctionat Kuti in prima repriza. Un end one neacordat la Foulland, faza la care a zibucnit Silva. Sa fim intelesi. Nu sa sunt de acord ca a injurat, dar nici sa plece capul. Daca cele 2 faze din punctul tau de vedere au fost banale, imi pare rau! Si repet Noi in tribune avem dreptul sa injuram? Si aici ii raspunnd si la underCat la comentariul de mai sus. In toamna la Sibiu aproape toata sala a strigat m..e Silvasan! m..e U! La Televizor s-a auzit foarte clar.  
16 May 2019 18:23
Oldtimer O fi din etimologia...
0 
numelui. Radacina numelui este latinescul Silva = padure. Extrapoland putin, Silvasan = om de/din padure...dupa unele manifestari de gestica si limbaj, adresate inclusiv sportivilor pe care ii antreneaza (parerea d-lui), cam de acolo ar fi.....din padure 
16 May 2019 17:21

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
0 
El poate da fie..... 
click pt. Articol 21 July 2019 20:13
0 
e u25 
click pt. Articol 21 July 2019 20:03
0 
Sunt câteva nume care pot ajunge! Sper sa nu fie unul dintre cei trecuti de 34 de ani!!!!!!! 
click pt. Articol 21 July 2019 19:58
0 
Pare sa aibă și sa știe de toate: forță, detenta, pătrundere, aruncare, foarte bun jucătorul. Acum sa vedem și jucătorii "din caciula", dar categoric vom avea altceva la Cluj din sezonul asta. 
click pt. Articol 21 July 2019 19:45
0 
da,este vorba despre un croat de la cedevita care la prima vedere arata destul de ok 
click pt. Articol 21 July 2019 17:42
0 
Incet dar sigur,va formati o super trupa,FELICITARI !! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:13
Tommy Fortza Steaua
0 
Odata cu Burlacu antrenor,o sa aveti o echipa puternica in acest sezon! Deja sunt acontati cativa tineri de u23 puternici !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:07
Tommy Buzestii
0 
PE aceasta pagina nu faci decat hate,nimic altceva!! Iti spun doar atat,este un new entry CROAT !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:04
stef No așa!
0 
Și mai vin! 
click pt. Articol 21 July 2019 16:53
Buzestii Baieti,
0 
Nu ma dezamagiti,mai exista oare cineva care sa se uite in gura individului in afara de dentist?O sa incerce vreo lovitura de imagine ca acoperire(daca o iesi),in rest sfantul parandarat sa traiasca si refrenul cu avem buget mic,ne dusmanesc arbitrii,etc,etc...mic si gretos! 
click pt. Articol 21 July 2019 15:26