Mladen Jeremic este oficial jucătorul lui BCM U Pitești


Sârbul își va trece în CV al doilea club din România

Mladen Jeremic este cu acte în regulă jucătorul lui BCM U Pitești. Transferul sârbului era așteptat în Trivale, după ce conducerea lui BC SCM Timișoara, fostul club al lui Jeremic, a informat despre această mutare.

În vârstă de 31 de ani, Jeremic măsoară 1.98 metri, evoluează pe pozițiile 2-3 și este recunoscut ca un marcator veritabil.

Mladen Jeremic a schimbat echipa după două sezoane și jumătate petrecute la Timișoara. În primul sezon el a pus umărul la salvarea echipei de retrogradare, după care a fost cel mai bun marcator al echipei bănățene.

La BC SCM Timișoara, Mladen Jeremic a jucat 83 de partide în Liga Națională de Baschet Masculin și a avut medii de 18.0 puncte, 3.2 recuperări și 2.7 pase decisive pentru 16.2 la eficiență.

Pentru Mladen Jeremic, BCM U Pitești este al doilea club pentru care va evolua în România. În cariera sa a mai trecut pe la Borac Cacak, FMP Zeleznik, Hemofarm, Reggio Emillia, Igokea Aleksandrovac, Metalac și Vrsac.



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Vizualizează pagina personală a jucătorului Mladen Jeremic

Bogdan Isailă / 03 August 2018 / 20:50


Galerie foto


Renan Super!
0 
Un jucator complet, cu statistici foarte bune in LNBM. Interesante mutarile pe care le am facut pana acum. Abia astept sa vedem si ceilalti jucatori straini. Jucatori romani avem 4, sunt sigur ca vom mai aduce macar unul cu experiență, sunt curios cine va fi. 
03 August 2018 21:08
tanaseb Pitesti
0 
Felicitari celor de acolo pentru aducerea lui Jeremic. Este un jucator ce poate rezolva meciurile singur. Se contureaza si acolo o echipa buna. 
03 August 2018 21:16
@lexCSU Pitesti
0 
Foarte interesante miscarile de trupe de la Pitesti. Bravo !  
03 August 2018 23:12
lalftw Cati?
0 
oare stiu ca jeremic a fost principalul marcator ar serbiei in finala pe care a jucat o impotriva SUA, la care jucau atunci niste cvasi anonimi precum curry, deandre jordan, patrick beverly 
04 August 2018 04:47
gyke Sorry...
0 
.... but I don't see your point. Că Jeremic e un jucător excelent nu cred că se mai îndoiește cineva. Pe de altă parte, toți ceilalți sunt acum megastaruri NBA, so...  
04 August 2018 08:26
trancer Pitesti
0 
Dacă și ceilalți jucători de baza vor fi la un nivel bun, Pitestiul se va bate cu șanse sa vina lângă Cluj, Oradea și Steaua 
04 August 2018 08:29
0 
eu chiar sper sa se adauge pe parcurs si CSU Sibiu in lupta asta. ramane de vazut. in rest, bafta tuturor. 
04 August 2018 12:04
bulcul Timisoara
0 
mi se pare, de asemenea, nu chiar o victorie gratuuta. 
04 August 2018 14:11

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
Daniel Ewing Jr., un alt jucător care nu va continua la BC CSU Sibiu
Clubul sibian a anunțat oficial despărțirea de jucătorul american 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
BC Mureș a intrat oficial în faliment
Clubul avea datorii de 4,4 milioane de lei către baschetbaliști, parteneri și autorități. Document 
Sherwood Brown rămâne jucătorul lui SCM Timișoara
Americanul continuă în Banat 
Iuri Fraseniuc continuă în LNBM alături de BCM U Pitești - Surse
Jucătorul cu dublă cetățenie revine la alb-violeți după 4 sezoane 
BC CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Monyea Pratt
Jucătorul american pleacă de la vicecampioana României după două sezoane 
Troy Franklin Jr, noul fundaș al lui SCM Timișoara
Americanul a încheiat sezonul precedent în Bulgaria 
Maksim Sturanovic rămâne pentru încă un sezon la BCM U Pitești
Sârbul este primul jucător anunțat de argeșeni 
0 
Ma refeream la TM. Pt ei downgrade momentan... 
click pt. Articol 16 July 2019 20:23
u1919cj ultimul an de U23
0 
E la ultimul an de U23. Ce sa faca, sa astepte incheierea carierei cu medii de 1 min pe meci? Merge si incearca la o echipa unde sau creste si poate continua dupa U23 baschetul sau se lasa linistit.
Sper ca U sa aiba tupeu sa aduca jucatori de la U18 (sau chiar U16) asa cum au facut-o cu Kuti. Ce sens are sa tii jucator de 22 de ani pe banca tot sezonul. 
click pt. Articol 16 July 2019 15:41
studentU la momentul acesta
0 
un down grade evident dar daca primeste minute in 1-2 ani va creste si el destul de mult in evolutii.

multa bafta!
 
click pt. Articol 16 July 2019 08:52
gyke :)))
0 
Pai pe principiul aplicat la Jeremic, primul care ar trebui sa plece e Nini... 
click pt. Articol 15 July 2019 19:47
0 
La Pitesti, Mures si Steaua a jucat chiar bine, la Craiova a avut un sezon mai modest, care nu cred ca se va repeta anul acesta.
Sub panouri pitestenii au fost destul de subtiri si slabuti anul trecut, eu zic ca acest transfer e clar unul reusit.

Eu i-as mai tine pe Carson, Bishop, Bailey care mi s-au parut constanti, ceilalti m-au dezamagit. Korniyenko foarte inconstant, Siriscevic de multe ori accidentat, Jeremic a clacat mereu in momente importante. 
click pt. Articol 15 July 2019 19:24
0 
si eu sunt de aceeasi parere cu pasalic..cu jeremic stiu ca au existat ceva negocieri 
click pt. Articol 15 July 2019 18:39
Buzestii Sincer
0 
Nu e genul de jucator pe care l-as dori,plus ca este scump.Conform naravurilor conducerii intuiesc ca il vom aduce pe Pasalic. 
click pt. Articol 15 July 2019 18:37
Renan @Buzestii
0 
Jeremic, ajunge la Craiova?:) 
click pt. Articol 15 July 2019 18:29
Buzestii @andrac
0 
Nu inteleg de ce te inflamezi asa.Da,omul a glumit,are motive intemeiate sa o faca,nu a jignit pe nimeni,trebuia cumva sa iti ceara acordul?Fraseniuc din sezonul trecut nu e nici macar umbra celui care a evoluat la voi sau Steaua si daca vrei,punem prinsoare ca nu-l mai aduce nimeni la o forma rezonabila,dar e dreptul vostru sa credeti ca ati facut o afacere.Cum deasemenea e dreptul nostru sa luam atitudine fata de un management de praduitori care aduce jucatori la kg si parandarat,iar voi,daca asa considerati,sa fiti pasivi sau sa acceptati o ipotetica situatie de acest fel la clubul vostru.Ca fapt divers si opinie personala,agitatia e cu atat mai putin justificata cu cat se pare ca podiumul editiei viitoare e deja arvunit si numai un sezon de mare exceptie al outsiderelor ar putea produce vreo surpriza. 
click pt. Articol 15 July 2019 17:56
sebi12 meh,nu prea
0 
fraseniuc e bun doar daca te gandesti ca isi "asuma"faulturile.imi aduc aminte ca acum 2 sezoane inainte sa plece la steaua ,era destul de ok,.poate fi folositor daca ajunge la o conditie fizica decenta,la noi la forma lui fizica din sezonul acesta numai bun n a fost :) 
click pt. Articol 15 July 2019 17:49