Oficialii FCC ICIM Arad au făcut contestație cu privire la finalul partidei cu CSM Târgoviște


Arădenii susțin că autul din finalul partidei a fost dictat greșit de brigada de arbitraj (Video)

 

FCC ICIM Arad și CSM Târgoviște au oferit un meci destul de spectaculos în prima etapă a fazei a doua din Liga Națională de Baschet Feminin, Grupa Roșie. Dâmbovițencele au câștigat în deplasare, scor 64-61, dar meciul s-a terminat cu mulți nervi după o fază care s-a petrecut cu câteva secunde înainte de finalul partidei.

Brankica Hadzovic a plecat pe contraatac pe finalul partidei și mai avea nevoie de un coș de 3 puncte pentru egalare. Tunde Kilin și Ancuța Stoenescu i-au închis tușa sârboaicei iar arbitrii au fluierat aut pentru CSM Târgoviște. Oficialii arădeni au luat foc și au contestat această decizie. Aceștia au fost inflamați și de faptul că unul dintre arbitri a fluierat târziu autul.

Astfel, totalbaschet a aflat că cei de la FCC ICIM Arad au decis să facă o contestație pe care cel mai probabil o vor judeca cei de la CCCLT. Asta în timp ce Comisia de Disciplină a FRB a fost sesizată cu privire la comportamentul nesportiv al oficialilor arădeni de la finalul meciului.*

Pe imaginile publicate pe youtube se poate vedea faza de la finalul partidei.

*foto: captură youtube

*corecție: inițial am scris în mod eronat că faza va fi verificată de către Comisia de Disciplină.



Citește ultimele știri despre FCC ICIM Arad
Citește ultimele știri despre CSM Târgoviște
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre FCC ICIM Arad vs CSM Târgoviște

Eduard Popa / 02 January 2019 / 15:15


Galerie foto


studentU de pe reluare
0 
pare aut dar:

1. arbitrul, foarte bine pozitionat, fluiera foarte tarziu
2. jucatoarele de la Targoviste nu solicita nimic, chiar se uita in urma si nu inteleg ce s-a fluierat

si totusi incercarea de 3pct nu intra in cos. ce relevanta mai are contestatia in contextul asta? Nu i ca si cum jucatoarea a aruncat prost pentru ca a auzit fluierul. adica nu pare asa... 
02 January 2019 18:38
7vezer SEPSI SIC CAMIOANA !
0 
Aici Aradul are dreptate!!! 
05 January 2019 15:30

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSM Satu Mare, succes categoric acasă cu CSM Târgoviște
Gazdele au înscris 30 de puncte pe contraatac  
FCC ICIM Arad câștigă la Brașov și leagă 2 victorii pentru prima dată în acest sezon
Galben-albastrele au dominat sub panou, iar echilibrul s-a rupt după pauza mare 
Agronomia București a oprit seria de 14 înfrângeri cu victoria de acasă cu ACS KSE Târgu Secuiesc
Covăsnencele au jucat fără principala lor armă ofensivă 
Victorie cu peripeții pentru Rapid la Târgu Mureș
Giuleștencele s-au impus după două reprize de prelungiri și s-au grăbit să prindă trenul după meci (Foto) 
CSM Satu Mare și CSM Târgoviște, repetiție pentru sferturile cupei
Ultima confruntare directă a avut nevoie de două reprize de prelungiri 
Olimpia CSU Brașov și FCC ICIM Arad, la al 6-lea duel stagional
Ambele echipe au făcut schimbări importante de la ultima întâlnire, din finalul lunii decembrie 
Universitatea Cluj și-a mai luat o americancă pentru pozițiile mici
Tierra Henderson a câștigat de două ori Cupa Campionilor Africii, în 2011 și 2013 
Devran Tanaçan, noul pivot al Olimpiei CSU Brașov
Turcoaica a evoluat în Euroligă cu cluburi din țara sa 
ACS Sepsi SIC a transferat o fostă campioană europeană
Kristina Topuzovic va evolua sub comanda lui Zoran Mikes 
ACS Sepsi SIC obține o victorie categorică la Constanța și revine pe primul loc
Echilibrul s-a rupt după prima pauză, gazdele marcând în sferturile 2, 3 și 4 mai puțin decât în primul 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Succes in continuare Annemarie !Esti minunata si te iubim!! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:54
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
FELICITARI si succes in continuare! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:45
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
FELICITARI FETELOR...ATI REVENIT PE LOCUL PE CARE LE MERITATI ! Atentie,concentrare si joc convingator in continuare! 
click pt. Articol 14 February 2019 08:44
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
FELICITARI ! Vom ajunge si mai sus in ierarhia europeana ! 
click pt. Articol 08 February 2019 19:02
laca1968 Pentru istetul bagaret!
0 
Suntem cum suntem, dar suntem! Voi unde sunteti? 
click pt. Articol 06 February 2019 13:22
0 
:)))))))) 
click pt. Articol 03 February 2019 22:31
0 
Auzi domnule moderator, ai văzut cumva comentariul anterior celui la care mi-ai dat avertisment?  
click pt. Articol 03 February 2019 20:32
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
NU ESTE NICI O CALE LUNGA !Nu este nici o problema sa pierzi un joc.Probleme este faptul,ca jumatatea echipei este sub valoarea echipei campioane din anii precedenti.SE MUNCESTE TOT ATAT DE BINE SI EFICIENT IN ANTRENAMENTE,ANTRENORUL ESTE TOT ACELASI,STILUL,TACTICA SI STRATEGIA DE JOC ESTE IDENTICA,NUMAI VALOAREA UNORA NU PERMITE PUNEREA IN PRACTICA A SCHEMELOR DE JOC NICI IN APARARE SI NICI IN ATAC.Sa fiim intelegatori,campionatul nu este pierdut cu 1-2 jocuri mai slabe.Haideti fetelor !SUCCES IN CONTINUARE ! 
click pt. Articol 03 February 2019 20:28
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA!
0 
Aveti perfecta dreptate in analiza d-le Mikes !Trebuie puse la treaba fetele...trebuie sa acceptam si infrangerile,si vom trece peste acest esec,chiar daca avem momentan o echipa mai slabuta fata de anii precedenti.NU ESTE RUSINOS SA PIERZI IN SPORT !Sportul este o competitie...vom castiga campionatul si la anul vom face o echipa si mai competitiva!Aduceti pe Kayla de la Tg.Secuiesc si echipa este intarita ! 
click pt. Articol 03 February 2019 20:21
0 
Aiurea Mr Tihi! 
click pt. Articol 03 February 2019 17:57