Petricevic știe cum ar putea ajunge BC Timișoara în playoff


Antrenorul bănățenilor a vorbit despre meciul cu Timba

Dragan Petricevic a susținut o conferință de presă înainte de meciul de sâmbătă cu Timba în care a declarat că nu consideră partida ca fiind un derby, având în vedere situația în clasament a celor două echipe. Conform spuselor sale, antrenorul “leilor” nu știe încă dacă va miza pe jucătorii tineri, ținând cont că partida este una în care obiectivul este victoria:

„Nu știu dacă se poate numi derby-ul Timișoarei, atâta timp cât ambele echipe în acest moment sunt departe de unde ar trebui să fie Timișoara baschetbalistică. E un meci interesant, care va atrage mulți timișoreni la sală si acesta este lucrul cel mai important. Nu ştiu dacă ar trebui ca jucătorii care au prins mai puţine minute să joace mai mult. Depinde de meci. Nu aș dori să subestimez adversarul și să spun că urmează un meci în care vor juca copiii. Nu ar fi corect să induc această stare în rândul jucătorilor, la fel cum nu ar fi corect să spun asta vizavi de adversarul nostru de sâmbătă. Totuși, nu e un meci în care nu există un obiectiv, în fiecare meci avem obiectiv şi astfel nu putem vorbi încă de cine va juca.”

Referitor la Timba, Petricevic a declarat că nu îi cunoaște foarte bine pe “urși”, însă nu crede că aceștia vor putea să îi pună probleme

“Nu am urmărit prea mult Timba, deoarece am fost preocupat de jocul nostru, dar e o echipă care nu a avut forţa să câştige vreun meci cu o echipă din primele 11. În orice caz, a dovedit că e mai bună decât ultimele două echipe din clasament.”

Cât privește șansele la playoff ale echipei sale, antrenorul lui BC Timișoara a găsit puterea de a glumi, dezvăluind care este singura variantă de a prinde cea de-a opta poziție a clasamentului:

„Șanse există. Dacă la meciul dintre Rovinari și Steaua ar ieși o bătaie generală, în urma căreia Federația ar suspenda ambele echipe, atunci chiar am avea șanse matematice să ne calificăm în play-off”.

Partida dintre BC Timișoara și Timba este programată pentru sâmbătă, 22 martie, de la ora 18:00.



Citește ultimele știri despre SCM Timișoara
Vizualizează pagina personală a antrenorului Dragan Petricevic
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre SCM Timișoara vs BC Timba Timişoara

Claudiu Dekan / 20 March 2014 / 20:53


Galerie foto


gabi30us Jalnic
0 
Intre BC Timisoara si Timba e diferenta de doar doua locuri. Ce parere au oamenii din staff-ul echipei avand in vedere diferenta de buget dintre cele doua echipe. In rest stam bine si la anul o sa fie si mai bine, il avem deja acontat pe Vasoevic care il tine la ora actuala in afara lotului pe Lee (cel mai bun jucator din lotul actual)dar ce sa-i faci el nu a fost adus de dl. Petricevic.N e rusine sa mai venim la sala , doar Mediasul sunt mai jalnici decat noi. Oare oamenii acestui oras chiar merita bataia asta de joc pentru a-si face niste incompetenti ca sa nu zic altceva mendrele la echipa? 
21 March 2014 09:21
sorin greseli
0 
S-au facut multe greseli in sezonul acesta la BC Timisoara,insa dupa etapa asta inca nu se vor cunoaste exact cele 8 echipe calificate in play-off.Trebuie sa ai si noroc,insa nici eu nu inteleg de ce Vasojevic este preferat in meciurile esentiale lui Lee,sau de ce se forteaza cu Fenn.In mod normal,in etapa asta,Steau pierde la Energia,iar Pitestiul are meci greu cu Craiova.Apoi vom mai vedea. 
22 March 2014 12:38

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SURSE. Patrick Richard este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat în cele mai puternice campionate ale Europei 
Sebastian Ionescu și Bogdan Popa pleacă de la SCM U Craiova
Formația din Bănie se desparte de doi jucători autohtoni U23 
Daniel Husein „Dasaev”, cel care a înjunghiat baschetbaliștii americani de la Brăila, a fost plasat în arest la domiciliu
Interlopul brăilean a fost aproape să îi omoare pe baschetbaliștii Joseph McClain și Darrell Bowie 
Mirel Dragoste: „Simțeam că am nevoie de o schimbare și de o nouă provocare”
Fundașul se alătură celor de la SCM Timișoara după trei sezoane la BC CSU Sibiu 
Primele declarații ale noilor jucători de la U-BT Cluj Napoca
Ce au avut de spus Karlo Žganec şi Artis Ate 
Mirel Dragoste a ajuns la o înțelegere cu SCM Timișoara
Jucătorul de 24 ani se află la a cincea echipă din carieră 
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
U-BT Cluj l-a adus pe fundașul Artis Ate (VIDEO)
Internaționalul leton vine de la VEF Riga 
Karlo Zganec este noul jucător al lui U-BT Cluj
Zganec este de patru ori campion al Croației, alături de Cedevita Zagreb 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
0 
El poate da fie..... 
click pt. Articol 21 July 2019 20:13
0 
e u25 
click pt. Articol 21 July 2019 20:03
0 
Sunt câteva nume care pot ajunge! Sper sa nu fie unul dintre cei trecuti de 34 de ani!!!!!!! 
click pt. Articol 21 July 2019 19:58
0 
Pare sa aibă și sa știe de toate: forță, detenta, pătrundere, aruncare, foarte bun jucătorul. Acum sa vedem și jucătorii "din caciula", dar categoric vom avea altceva la Cluj din sezonul asta. 
click pt. Articol 21 July 2019 19:45
0 
da,este vorba despre un croat de la cedevita care la prima vedere arata destul de ok 
click pt. Articol 21 July 2019 17:42
0 
Incet dar sigur,va formati o super trupa,FELICITARI !! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:13
Tommy Fortza Steaua
0 
Odata cu Burlacu antrenor,o sa aveti o echipa puternica in acest sezon! Deja sunt acontati cativa tineri de u23 puternici !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:07
Tommy Buzestii
0 
PE aceasta pagina nu faci decat hate,nimic altceva!! Iti spun doar atat,este un new entry CROAT !!! 
click pt. Articol 21 July 2019 17:04
stef No așa!
0 
Și mai vin! 
click pt. Articol 21 July 2019 16:53
Buzestii Baieti,
0 
Nu ma dezamagiti,mai exista oare cineva care sa se uite in gura individului in afara de dentist?O sa incerce vreo lovitura de imagine ca acoperire(daca o iesi),in rest sfantul parandarat sa traiasca si refrenul cu avem buget mic,ne dusmanesc arbitrii,etc,etc...mic si gretos! 
click pt. Articol 21 July 2019 15:26