Piteștenii înving campioana, după ce au condus pe toată durata partidei

totalbaschet.ro

26.01.2014

După un final foarte strâns, BCM U Pitești a învins campioana CSU Asesoft cu scorul 86-82, pe sferturi (27-18, 19-26, 21-20, 19-18).

Pentru gazde, Durkovic a avut 23 de puncte și 8 recuperări, Edi Sinadinovic 21 de puncte și 6 pase decisive, Ousmane Barro 20 de puncte și 10 recuperări, iar la Asesoft, Tica a terminat cu 15 puncte, Marshall cu 14, iar Burlacu 13.

Vom reveni cu detalii.

După ce BCM U Pitești a câștigat (27-18) primul sfert al întâlnirii cu CSU Asesoft Ploiești, contând pentru etapa a 15-a a LNBM, la pauză are un avantaj de un singur coș (46-44).

Până acum, principalii marcatori sunt Ousmane Barro (12 puncte, 7 recuperări) și Edi Sinadinovic (11 puncte), respectiv Vladimir Tica (9 puncte), Gerald Lee, Rawle Marshall și Ante Krapic (câte 7 puncte).