Programul Turneului Final U20 Masculin


Turneul se joacă la Arena de Baschet din Capitală

turneu final u20m

Turneul final de Baschet Masculin la categoria de vârstă sub 20 de ani debutează astăzi la Arena de Baschet din Capitală. La turneu s-au calificat campioana en titre, CN Aurel Vlaicu Bucureşti, alături de Ştiinţa Bucureşti, U BT Cluj-Napoca şi Steaua CSM Eximbank Bucureşti.

Programul meciurilor este următorul:

Vineri:

ora 17:00 U BT Cluj-Napoca - Steaua CSM Eximbank Bucureşti

ora 19:00 CN Aurel Vlaicu - Ştiinţa Bucureşti

Sâmbătă

ora 17:00 Steaua - CN Aurel Vlaicu

ora 19:00 Ştiinţa - U BT Cluj-Napoca

Duminică

ora 14:00 CN Aurel Vlaicu - U BT Cluj

ora 16:00 Ştiinţa - Steaua

 *foto: Alina Cojocaru Photography



Eduard Popa / 07 aprilie 2017 / 7:54

Secţiune prezentată de:


Galerie foto


Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Naționala României U18 masculin a început pregătirile pentru Campionatul European Divizia B
Competiția se va desfășura la Tallin în perioada 28 iulie – 6 august 
Liga Națională de Baby Baschet, LIVE pe internet
Competițiile destinate copiilor sub 10 ani au debutat astăzi 
Viitorul sună bine pentru baschetul bucureștean
Formațiile din Capitală au dominat întrecerile tinerilor cu 14 medalii cucerite din 27 posibile 
Laureații sezonului 2016/2017 în baschetul juvenil și U20
Capitala deține supremația, 8 din cele 9 campioane națioanale în 2016/2017 sunt din București 
Victor Petrescu, MVP-ul Turneului Final U13 Masculin
Campion național alături de Dinamo CSS6, Victor a fost cel mai bun marcator al turneului, fiind inclus și în echipa ideală 
Premiile speciale ale Turneului Final U13 Feminin
Alexia Dobă de la CSM CSS Târgoviște a fost desemnată MVP-ul turneului organizat în perioada 31 mai - 4 iunie la Sfântu Gheorghe 
T.F. U13F - Olimpia București este noua campioană națională
„Olimpicele” din Capitală au câștigat Turneul Final U13 Feminin după victoria din ultimul act cu CSS Bega Timișoara 
T.F U13 M - CS Dinamo CSS 6 București este noua campioană națională
Bucureștenii au învins în finală pe LPS Bihorul Oradea 
T.F U13 F - CS Olimpia București și CSS Bega Timișoara se vor duela pentru titlu
Formația din București a trecut clar în semfinale de organizatoarea turneului 
T.F U13M - Dragoș Lungu și Victor Petrescu au fost perfomerii zilei a treia
Formațiile celor doi, U BT Cluj și Dinamo București, s-au impus meciurile desfășurate vineri  
un moldovean Bucuresti
0 
Acum in capitala exista cateva zeci de cluburi private de minibaschet care reusesc sa aduca tinerii sportivi in sali. In plus exista un campionat " municipal " in care acesti copiii joaca inca de la 11-12 ani iar asta ii ajuta sa progreseze si ii motiveaza. Mai tarziu, de la 14-15 ani, cluburile puternice : Steaua, Stiinta, 4Sport, Aurel Vlaicu ii aduna si ii pregatesc intr-un mediu concurentional extrem de puternic si motivant. Asa cred ca se explica rezultatele . 
click pt. Articol 15 iunie 2017 15:22
ydesh_apu constatare
0 
Daca acum circa 10 ani echipele de juniori ale provinciei luau totul, cu parere de rau recunosc ca in prezent, in provincie scartaie ceva. Nu sunt rezultate, nu exista eficienta. Amintesc o perioada de cativa ani din Cluj cand, Speranta, For-you, Mc sport, Viitorul aveau locuri pe podium la fiecare grupa de varsta, impreuna cu echipe din Galati, Timisoara, Pitesti, Oradea. Acum nimic. Ceva lipseste ... sa fie competenta antrenorilor actuali de juniori? 
click pt. Articol 13 iunie 2017 20:24
popsiis Bucuresti
0 
In sezonul 2018-2019 vor fi 4 echipe din bucuresti, eu zic sa nu faci misto, sunt multi copii care cand termina junioratul acolo nu au unde juca, daca la seniori sunt echipe atunci nu se vor mai pierde talente 
click pt. Articol 10 iunie 2017 17:03
Oldtimer "Muschii Kapitalei"
0 
Ce tare e Kapitala asta in tot si toate....Tulai Doamne !... O lege, nescrisa, dar consecvent aplicata, a mediului politic, indiferent de culoare (cu mici exceptii determinate de statutul de nationalitati conlocuitoare si/sau prezenta unui nucleu puternic de "baroni locali cotizanti" ) a "incurajat" cam tot ce inseamna firma importanta/financiar-potenta, ca e autohtona, ca e straina, sa-si declare sediul social (central) in marea Kapitala de unde "se da ora egzacta care ieste" deci "care noi e decat cei mai tari". In consecinta, toate impozitele pe venitul celor X sute/mii de angajati din toata tara, basca cel pe profit & etc, etc al firmelor respective se achita la onor Trezoreria "Muncipiului" Bucuresti. Implicit , procentul care revine autoritatilor locale este baban tare la alde Kapitala. Asa ca "are balta peste" pentru a facilita fenomenul inflatiei de campioni/campioane in Kapitala, cu "pestele" cules (mai corect braconat) de pe spinarea celor "din provincie". Norocul nostru, al " provincialior " este si ca se mai gasesc firme, deloc mici, potente financiar, care se incapatineaza sa ramana acolo unde s-au "nascut" si sa plateasca grosul darilor acolo, ca sa se intoarca banul tot acolo, " acasa" Asa ca nu "pic pe spate" de cate " n+1" din "n" campioane are Kapitala. In LNBM alde Kapitala are 2 echipe care cu greu au, impreuna, atitia fani REALI de baschet cat in au, individual, majoritatea provincialelor. 
click pt. Articol 09 iunie 2017 21:11
Vulturas Bravo Domnule Profesor !!
0 
Uite ca la vârsta deplinei maturități , Victor David , antrenor cu nume mare in baschetul românesc, reușește sa ducă o trupa de pitici in postura de campioni ! O veste tare in special in peisajul Bucureștiului dominat de ani si ani de alte cluburi, iar la nivel național chiar o performanța in fata unor cluburi din Ardeal care se pare ca au cam obosit ! Dinamovistul pur sânge care te învață baschet in 10 min cât alții in 10 zile , are in sfârșit un loc între stele ! A avut acum 6 ani o echipa minune după care se uita cu luare aminte multă lume , dar care a fost la un pas de tricourile cu tricolor pe piept ! Foștii elevi , unii chiar cu performante unice in baschetul românesc , au dus si pe alte meleaguri spiritul acestui șlefuitor si descoperitor de talente ! Lăsând la o parte "vulcanul" care erupe dacă l-ai nedreptățit cu un fault minor , se pare ca a găsit liantul pentru a insufla micuților luptători dorința de victorie si altruismul de învingători ! Credeți sau nu , Victor David nu este la apusul carierei . Este doar la început ! Si poate ca după atâția ani de încercări si variante pe la loturile naționale , ar trebui acordata o șansa si unui om care toată viața a trăit in acest fenomen si îl cunoaște mai bine decât mulți "consacrați" ! Nu veți avea decât de câștigat ! Pana atunci felicitări micuților campioni dinamoviști ( si părinților care i-au susținut) pentru succesul obținut si noi victorii in anii ce urmează . Si cum orchestra are un "dirijor" , adresez un sincer " Bravo " domnului Profesor Victor David pentru aurul obținut ! 
click pt. Articol 06 iunie 2017 23:41
un moldovean Limite !!!
0 
Toata consideratia pt munca antrenorului de la Sighet, care a construit o echipa frumoasa si a descoperit un copil foarte talentat, Ciprian Albu. In jurul lui a construit o echipa frumoasa cu medalie la U14 si mai multe calificari la Turnee Finale. Din acest moment, limitele superioare au fost atinse si trebuie luate decizii decisive pt viitorul unor copii- sportivi.  
click pt. Articol 16 mai 2017 22:04
un moldovean Concluzii
0 
Am sperat pana la finalul competitiei ca vor exista parinti, chibiti, iubitori de baschet care sa posteze cateva consideratii de la cest Turneu Final. Eu l-am urmarit doar pe play-by -play si trag o singura concluzie, pe care o anticipam de altfel. De la acest nivel " epoca romantica " cu 1-2 super jucatori care castiga meciurile si medaliile s-a terminat. Acum se joaca baschet in echipa iar baza de selectie, echipele cu rotatii de minim 8 jucatori si munca profesionista se vede. Sper ca Ciprian Albu si parintii lui sa ia decizia cea mai buna pentru viitorul lui.  
click pt. Articol 16 mai 2017 21:57
0 
Postarea trebuia sa fie la TF baieti 
click pt. Articol 16 mai 2017 21:56
un moldovean Concluzii
0 
Am sperat pana la finalul competitiei ca vor exista parinti, chibiti, iubitori de baschet care sa posteze cateva consideratii de la cest Turneu Final. Eu l-am urmarit doar pe play-by -play si trag o singura concluzie, pe care o anticipam de altfel. De la acest nivel " epoca romantica " cu 1-2 super jucatori care castiga meciurile si medaliile s-a terminat. Acum se joaca baschet in echipa iar baza de selectie, echipele cu rotatii de minim 8 jucatori si munca profesionista se vede. Sper ca Ciprian Albu si parintii lui sa ia decizia cea mai buna pentru viitorul lui. 
click pt. Articol 16 mai 2017 21:55
gyke Nu ai ce intelege...
0 
Un gest absolut cretin, ce nu ar trebui intalnit in salile de sport, cu atat mai mult cu cat era antrenorul unor copii. Nu exista circumstante atenuante, iar pedeapsa este mult prea blanda, ridicola de-a dreptul. 
click pt. Articol 12 mai 2017 22:28