Reacție amuzantă a fanilor lui U-BT Cluj după plecarea lui Watson (Video)


Plecarea conducătorului de joc al naționalei României, tratată precum trecerea lui LeBron la Lakers

giordan watson transfer csm csu oradea

În ultimii ani, CSM CSU Oradea a reușit să achiziționeze o serie de jucători foarte importanți de la rivala sa din Cluj-Napoca precum: Sean Barnette, Andrei Mandache, Muhamad Pasalic sau Vaidas Kariniauskas. La această listă se adaugă și Giordan Watson, americanul naturalizat de către FRB, care a decis să plece la formația din Oradea.

În sezonul precedent, baschetbalistul de 33 de ani a fost unul din cei mai buni componenți ai lotului lui Mihai Silvășan. Cu o viteză și tehnică deosebită, Watson a reușit în dese rânduri să dejoace defensiva adversă și să încheie acțiunea fie cu pasă, fie printr-un layup. De asemenea, în momentele tensionate, fundașul naționalei și-a arătat experiența și calmul, un exemplu fiind chiar într-o partidă jucată împotriva lui CSM CSU Oradea, când Watson a marcat coșul câștigător.

Thank you for everything you’ve done!👏👏👏 @giorlockholmes @ubancatransilvania

O postare distribuită de Adi Muresan (@adimureshqn) pe Iul 9, 2018 at 4:33 PDT

Prin urmare, plecarea jucătorului la Oradea a venit ca o lovitură asupra fanilor clujeni. Unul dintre s-a exprimat pe rețelele de socializare, unde a postat un videoclip în care se prefăcea că ardea maieul lui Watson. Însă, după câteva secunde a adus în cadru o foaie pe care era scris un mesaj de mulțumire față de fostul component al lui U-BT Cluj-Napoca. 

Acest tip de reacții au fost observate și în NBA, odată cu plecarea lui LeBron James la Los Angeles Lakers. Urmează să vedem dacă fanii Leilor-Roșii răspund și în următoarele zile îi vor fi dedicate imagini murale lui Giordan Watson pe străzile din Oradea, cum s-a întâmplat în cazul „Regelui” NBA.

lebron james lakers

*foto: tmz.com, Manases Sandor/u-bt.ro



Vizualizează pagina personală a jucătorului Giordan Watson
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

David Istrate / 09 July 2018 / 22:15


Galerie foto


Eppo Clickbait
1 
99% articole bune si foarte bune pe site....felicitari...dar o paralela Watson - LeBron parca totusi e un pic cam mult... 
10 July 2018 08:21

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Sasha Ocokoljic contestă regula U23: „Spun eu ceea ce colegii mei din LNBM se feresc să zică”
Tehnicianul Stelei nu vede cu ochi buni schimbările de regulament din acest sezon 
Ștefan Grasu a debutat în LNBM la nici 16 ani
Baschetbalistul lui CS Dinamo Știința este fiul fostei mare atlete, Nicoleta Grasu 
Cristian Bota: „Avem speranța că ne vom regăsi echilibrul psihic și fizic necesar unei asemenea confruntări”
SCM Timișoara joacă astăzi în deplasare cu U-BT Cluj 
Guy Dupuy a făcut spectacol în All Starul local de la Constanța! Organizatorii au strâns sute de jucării pentru copii cu situații speciale
Proiectul a fost organizat cu sprijinul Consiliului Județean Constanța și al Primăriei Constanța 
Florin Nini: „Avem nevoie de susținerea fanilor mai mult ca oricând”
BCM U FC Argeș Pitești vine după trei înfrângeri consecutive 
Mihai Silvășan:”Nu dorim să mai facem pași greșiti”
Tehnicianul clujenilor a prefațat duelul contra SCM Timișoara 
Sasha Ocokoljic: „Dacă le limitam aruncarea de la 3 puncte, am fi câștigat”
CSA Steaua a pierdut la nouă puncte duelul cu CSM CSU Oradea 
Cristian Achim: „Felul în care am marcat în prima repriză este ireal"
CSM CSU Oradea a avut un procentaj de 65% la aruncările din prima jumătate a duelului cu Steaua București 
Uros Lucic, prestație solidă în fața fostei sale echipe
Zarko Djuric și Ante Delas, cei mai eficienți jucători în înfrângerea celor de la CSA Steaua 
Giordan Watson, prestație excelentă în victoria de pe teren propriu
Americanul are procentaj perfect la aruncările de la distanță 
0 
Foarte bine. Trebuie sã vinã cineva din afarã ca sã ne zicã realitatea. Biletele de intrare la meciuri ar trebui recalculate: Pentru tot meciul sau de la pauza mare pana la final. :-) 
click pt. Articol 10 December 2018 18:02
cristy RESPECT
0 
Foarte frumos gestul clubului oradean de ai oferi lui Mandache prin presedintele Sere un tablou cu imaginea lui de la Eurobaschet 2017 cu triple-double-14pct,11ast,10 rec.
RESPECT pentru presedinte,si pt noi spectatorii fideli si multe semne de intrebare pt. Achim care ??a uitat?? sa da dea mana cu Andrei.
In alta ordine de idei o victorie frumoasa dupa un meci placut,echipele extrem de fair-play, arbitri umpic speriati cand Steaua se apropia.Bafta ORADEA,bafta ANDREI 
click pt. Articol 10 December 2018 09:48
Renan Pacat
0 
Un jucător de valoare ce va lipsi in 2 meciuri decisive pentru clasarea in top 6, cel de la Timișoara si cel cu Steaua. In meciul de maine poate va reveni Person, dar va fi foarte greu contra unei echipe ce excelează prin jocul atletic. 
click pt. Articol 09 December 2018 18:42
0 
Eu ma mai uit la tv pe alte canale decat cele de cancan. Sunt documentare facute pe subiecte de genul asta. Mai ales in lumea baschetului de peste ocean. Eu n-am pomenit de ”mitici” dar pe ei nu-i intrece nimeni. Si nu ca la Cluj ar fi sfinti. Peste tot sunt uscaturi.
 
click pt. Articol 08 December 2018 15:36
0 
Sper ca dupa sezonul acesta sa scapam definitiv de acesti limbrici ai campionatului, care de prin 2009 nu fac altceva decat sa-si bata joc de jucatori si antrenori. 
click pt. Articol 08 December 2018 13:17
studentU evaziv raspunsul
0 
nu aduce nici o informatie suplimentara. Oricum, e mai de interes cred declaratia managerului salii decat opinia unui editorialist. Poate va veni totusi cineva cu ceva informatii mai tehnice. Altfel, vom vedea pe parcursul timpului daca a fost o investitie sau o teapa. 
click pt. Articol 08 December 2018 02:34
Eduard Popa here you go
0 
Deci acum si cei de la FIBA fac afaceri dubioase. Or fi si ei „mitici”. :))))

Am intrebat, mi s-a raspuns.

http://www.totalbaschet.ro/articol/De-ce-nu-a-fost-p%C4%83strat-parchetul-de-la-Eurobasket-2017-Reac%C8%9Bie-oficial%C4%83~65002 
click pt. Articol 08 December 2018 01:30
viking33 Las vegas
0 
Rusu asta nu a fost prin State in vara ca da caute parchet? Coincidență, de ziua lui. Si cu amanta . Se pare ca l-au găsit :) ma gandesc ca excursia aia a costat cat jumătate din parchetul de la euro. Plus ca cel vechi mai era utilizabil, ma gandesc ca si la inaugurarea salii au zis ca ala e cel mai bun parchet. Da no, nu is banii lui; isi permite 
click pt. Articol 07 December 2018 22:03
studentU merci frumos
0 
Stefan Cj E bine ca mai sunt si oameni cu memorie si principii pe aici. Nu am hard feelings, doar am adresat o intrebare zic eu legitima. Daca i numai parerea redactorului sau are si vreo info in acest sens. 
click pt. Articol 07 December 2018 20:16
0 
Daca au calcat fratii Gasol pe parchet inseamna ca era bun? Crezi ca la FIBA nu se fac afaceri dubioase? Sa fim seriosi. Chiar te rog sa investighezi sunt curios. Si daca tot suntem la capitolul corectitudine, poate ne spui cine a modificat comentariile chiar colegului studentU acum aproximativ 1 an, aici pe Total Baschet.  
click pt. Articol 07 December 2018 19:42