Astăzi au continuat la Craiova partidele din cadrul Ligii Naționale de Mini Baschet Masculin. Partide mult mai echilibrate, multă ambiție și determare, nerv și multe lacrimi, fie de bucurie, fie de tristețe.
Tot astăzi a avut loc și ”Coșul de aur”, competiție la care au participat câte trei reprezentanți de la fiecare echipă.
Iată rezultatele de astăzi
Terenul 1 - Carol Rezultate
MIERCURI
8:00 ACS Dan Dacian 3 Bucuresti CSS Tulcea 35-34
9:00 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti CSS Targoviste 61-15
10:00 CS U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca BC Best Arad 57-25
11:00 BC Laguna 1 Bucuresti ACS Steaua Magic 1 Bucuresti 30-13
12:00 CSS Nr 4 Bucuresti CSU Asesoft Junior 1 Ploiesti 13-25
Terenul 2 - Carol
MIERCURI
8:00 CSS Medias CN Aurel Vlaicu 2 Bucuresti 16-23
9:00 BC Slam 1 Bucuresti ACS Labradors Gladius Tg Mures 35-24
10:00 CSS Sighetul Marmatiei BC Lions 1 Craiova 55-13
11:00 CS For You Speranta Cluj-Napoca BC Star Bucuresti 45-31
12:00 CS 4Sports 1 Bucuresti CSU Sibiu 1 31-22
Terenul 3 - Carol
MIERCURI
8:00 CSU Sibiu 2 CS U-Mobitelco 5 Cluj-Napoca 19-6
9:00 CS Phoenix Constanta CS Preventis Iasi 34-15
10:00 CS Otopeni CSS Craiova 1 36-38
11:00 CS Admar Costinesti CSS Nagy Mozes Tg Secuiesc 19-21
12:00 ACS Lucky Dragons Tg Mures BC Olimpic 1 Baia Mare 28-31
Terenul 4 - Carol
MIERCURI
8:00 LPS CSU Pitesti 3 CS Dunarea Calafat 23-16
9:00 CS U-Mobitelco 3 Cluj-Napoca ACS Ingerii Baniei 27-14
10:00 BC Galactica Brasov CSS Unirea 2 Iasi 35-19
11:00 BC Nitulescu Rm Valcea BC Laguna 2 Bucuresti 8-22
12:00 LPS CSU 4 Pitesti CS Sevlar Ploiesti 28-16
Terenul 6 - Cuza
MIERCURI
8:00 BC Lyons 3 Craiova CS Royal Sport Craiova 27-16
9:00 ACS Total Sport Bucuresti ACS Comets Bucuresti 8-24
10:00 CS Beagles Tg Mures CS Cristina Ciocan 54-9
11:00 CS Simon Baschet Pitesti MP Sport 2 Timisoara 5-17
12:00
Terenul 7 - Cuza
MIERCURI
8:00 CSU Asesoft Junior 3 Ploiesti CSS Craiova 3 12-17
9:00 CS Phoenix Galati BC Olimpic 2 Baia Mare 22-5
10:00 BC Muresul Ludus CS Phoenix 2 Constanta 33-13
11:00 LPS CSU 2 Pitesti CS National Iasi 18-6
12:00 CSS Craiova 2 BC Lyons 2 Craiova 11-31
Terenul 8 - Buzesti
MIERCURI
8:00 CS Bball 6 Sf Gheorghe ACS Dan Dacian 4 Bucuresti 5-11
9:00 CSS Nr 5 Bucuresti ACS Baller Bucuresti 4-22
10:00 CS Miandra Buzau CS 4Sports 2 Bucuresti 29-11
11:00 BC Popovici Gheorghita Cobia CS Spike Bucuresti 15-20
12:00 CS U-Mobitelco 2 CS Eko Sighet 35-22
Terenul 9 - Buzesti
MIERCURI
8:00 CS Triumph Radauti ACS Sportic PRO Baschet Fagaras 21-13
9:00 LPS CSU 1 Pitesti CSS Sibiu 29-14
10:00 ACS Dan Dacian 2 Bucuresti CSU Brasov 34-17
11:00 CS U-Mobitelco 4 Cluj-Napoca ACS Viitorul Bucuresti 11-16
12:00 MP Sport 1 Timisoara CSO Voluntari 22-9
Terenul 10 - Buzesti
MIERCURI
8:00 BC Artesania Bucuresti CSS Unirea Iasi 14-4
9:00 BC Valbon Arad ACS Steaua Magic 2 Bucuresti 31-16
10:00 CSU Asesoft Junior 2 Ploiesti CS Fly OC Constanta 26-7
11:00 ACS Flame Ilfov BC Laguna 3 Bucuresti 38-16
12:00 BC Slam 2 Bucuresti CN Aurel Vlaicu 1 Bucuresti 16-9
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!